• Забавна игра МЕЏИК

  Забавна игра МЕЏИК

  Прекрасен сет од 45 магични трикови, идеален за 
  секое дете кое сака да влезе во светот на магиите. Вашето дете со часови ќе се забавува со овој сет за магии. Вклучено упатство за едноставно учење чекор по чекор за секој магичен трик.

  Производот се препорачува за деца над 6 години.

  Димензија на пакувањето: 27х5,5х25см.

 • ХАГИ ВАГИ - Плишана играчка

  Плишана играчка - ХАГИ ВАГИ

  Боја
  : Розева

  
  Сега можете да ги имате најбараните "Huggy Wuggy" во ваши раце. Инспирирани од омиленитот цртан овие плишани играчки ќе станат пријател на секое дете. Зачекорете во имагинативниот свет на забавата и авантурите заедно со овие прекрасни плишани играчки!


 • Плишана играчка ХАГИ ВАГИ

  Плишана играчка ХАГИ ВАГИ 

  Боја: Сина 

  Сега можете да ги имате најбараните, најпознатите и најомилените "Huggy Wuggy" во ваши раце.
   Инспирирани од добро познатиот цртан "Huggy Wuggy" овие плишани играчки ќе станат најдобриот пријател на секое дете.
  Зачекорете во имагинативниот свет на забавата и авантурите заедно со овие прекрасни плишани играчки!


 • Забавна игра (баланс) МЕСЕЧИНА

  Забавна игра баланс МЕСЕЧИНА 

  Целта на оваа игра е да се натрупа и балансира што е можно повеќе блокови на Месечината без да се срушат. Може да се игра од едно лице или до 4 играчи, со различни опции за игра, вклучувајќи ги и оние што ги смислил самиот играч.

  18 x шарени дрвени блокови (6 бои и 3 големини), 1 x цврста основа во облик на полумесечина, 1 x коцки. Оваа игра помага да се развијат различни когнитивни вештини, од математика до просторна свест.

  Оваа шарена и едукативна игра е дизајнирана да ги научи децата за боите, големините и тежините. Тоа им ја развива координацијата на рацете и очите, концентрацијата, трпеливоста и ги поттикнува да размислуваат стратешки и да решаваат проблеми.

 • Раката на Танос - детска играчка

  Раката на Танос - детска играчка

  Tанос ја открива мината убавина на Титан. По пристигнувањето во својот роден свет, Танос се соочи со Железниот човек, Спајдермен, Доктор Стрејнџ и Чуварите на Галаксијата, кои го нападнаа со намера да му ја тргнат ракавицата на бесконечноста од раката. Танос ја искористи Бесконечната ракавица за да го уништи столбот паднат врз него.


  Едукативна играчка за деца над 3 години.

 • Диносаурус рака - детска играчка

  Диносаурус рака - детска играчка

  Диносаурус раката е и зработена од мек гумен материјал. Едукативна играчка која ќе ја развие имагинацијата на вашето дете. Одлична играчка за забава!

  Идеална играчка за подарок за деца над 3 години кои се обожаватели на диносауруси.

 • Детска Сложувалка- инсекти

  Детска Сложувалка- инсекти 

  Димензии:62x46cm

  Сложувалка од 35 делчиња со разни инсекти.Помага во развојот на моторичките вештини на децата и ја поттикнува љубопитноста

  За возраст од 2 до 5 години.


 • Воз на шини - детска играчка

  Воз на шини - детска играчка

  Димензии
  : 345cm

  Огромен Воз на батерии со голема локомотива, вагони, пруга ,светло, вграден аудио систем и систем за пареа.

  Поттикнете ја фантазијата на вашите деца со овој забавен сет. Повеќечасовна забава каде децата можат да импровизираат и менуваат форми.
  Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони и други додатоци.
  Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни. 

  Производот користи 2x1.5V AA батерии кои не се вклучени во пакувањето. • Детска играчка ДИНО

  Детска играчка ДИНО

  Креативен сет за сите деца кои сакаат да бидат палеонтолози!
   Археолошки сет кој содржи 6 гипсени јајца кои детето треба внимателно да ги ископува за да ги пронајде скелетите на диносаурусите.
  Откако ќе ги пронајде, со помош на клеј глината треба да ги обликува.
  Во пакувањето е вклучена и мапа за пронаоѓање на скриено богатство, како и едукативни картички со диносауруси.  

  Наменето за возраст над 6 години.

 • Докторски сет за деца

  Докторски сет за деца

  Прекрасен сет за играње со медицински инструменти  во куфер за носење и чување, идеално за сите мали доктори и докторки. Идеално за креативна игра.

 • КОШ - Детска играчка

  КОШ - Детска играчка

  Димензии:
  130cm

  Кош таблата за деца кој може многу лесно да се постави било каде, во домот или во дворот.


 • Сложувалка Џамбо - морски свет

  Сложувалка Џамбо - морски свет 

  Димензии: 26x20cm

   Сложувалка од 35 делчиња со морски животни.Помага во развојот на моторичките вештини на децата и ја поттикнува љубопитноста.

  За возраст од 2 до 5 години.

 • Сет шминки - ШТИКЛИ

  Сет шминки - ШТИКЛИ

  Димензии: 30x22cm

  Ова нека биде првиот комплет за шминка со кој ќе си се разубават вашите мали девојки.
  Сетот се состои од 1 лак, 1 кармин, 8 сјајчиња и 7 сенки за очи, секако и 3 четкички за шминкање.

  Производот е наменлив за деца над 3 години.

 • Игра на стратегија Ризик

  Игра на стратегија Ризик.

  Димензии:40x27cm

  Исполнете ја својата мисија и освојувајте територии, создадете своја армија и поведете ги вашите трупи во победа. Но бидете внимателни, никогаш не се знае кој може да работи против Вас.

  Оној кој превзема најголем РИЗИК тој ќе биде освојувачот на светот

  Играта може да ја играат 2 - 6 играчи.
  Се препорачува за возраст над 10 години.

 • Магнетна книга - Диносауруси

  Магнетна книга - Диносауруси
  Димензии: 26x19cm
  Производот се препорачува за деца над 3 години.
  Одлична едукативна магнетна книга со диносауруси.Едноставно поставете ја картичката со слика на диносаурус кое Вашето дете сака да го состави од магнетните делови.
  Сетот содржи:
  18 магнетни картички
  57 магнетни делови

 • Пластелин PLAY DOH Стоматолог

  Пластелин PLAY DOH Стоматолог

  Димензии: 27x22cm
   
  Одлична игра за многу дечиња кои се плашат да одат на стоматолог!
  Пластелинот се препорачува за деца над 3 години.
  Сет со пластелин кој има се што му е потребно на еден стоматолог.
  Машинка за поправање на заби, клешти, огледалце, алатка за правење на пломби,  и секако - пациент!

  Во сетот се вклучени 5 канчиња пластелин од 280 гр.

  Потребни се батерии 2хАА.
 • Детски проектор

  Детски проектор. Одличен производ наменет за цртање. Сетот содржи 24 сликички: морски свет, професии, храна кои децата лесно можат  да ги нацртаат и да ги обојат со боичките содржани во комплетот.

  Димензија на проекторот: 25х23х36см.
  Производот е наменет за деца над 3 годишна возраст.

  Дополнително комплетот содржи мини блокче на кое се цртаат формите и потоа со фломастерите може да се обојат. Исто така може да се проектира на sид во темна просторија, што е супер забавно за децата.

  Сетот содржи: 1 проектор, 1 мини блокче, 24 шаблони за цртање, 12 фломастери.

  Производот работи на батерии, потребни се 3x1,5V  АА батерии. Батериите не се вклучени во пакувањето.

 • Дрвена играчка Џенга

  Џенга е едноставна игра која нуди супер забава. Наредете ги дрвените плочки и играта може да започне.

  Пакувањето содржи: 54 дрвени плочки и 4 коцки.
  Играта може да ја играат 2 - 4 играчи
  Играта се препорачува за возраст над 4 години.

  Пакувањето содржи 4 коцки, играта може да се игра со коцки или без коцки. Доколку се игра без коцки, откако ќе се наредат дрвените плочки, секој играч извлекува по една плочка и ја реди повторно над кулата. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата. Доколку се вклучени и коцките во играта, откако ќе се фрлат се собира нивниот збир и играчот треба да извлече плочка од редот со збирот на коцките. Откако ќе ја извлече плочката ја става на врвот на кулата, по што коцки фрла наредниот играч. Играта трае додека не се сруши кулата, губи оној играч на кому ќе му се сруши кулата.


 • Детска играчка Walking Huggy Wuggy - розева

  Код за нарачка: Детска играчка Walking Huggy Wuggy -  розева

  Материјал: 
  Плиш
  Големина: 20х12х9cm

  Уникатна, забавна детска играчка која ќе внесе радост и смеа во секој дом. Страшниот Хаги Ваги пее, оди  и  повторува се што ќе му кажете со многу смешен глас. 

  Производот работи на батерии. Потребни се 3 AAA батерии, батериите не се вклучени во пакувањето

 • Детска играчка Walking Huggy Wuggy - сина

  Код за нарачка:L Детска играчка Walking Huggy Wuggy - сина

  Материјал: Плиш
  Големина: 20х12х9cm

  Уникатна, забавна детска играчка која ќе внесе радост и смеа во секој дом. Страшниот Хаги Ваги пее, оди  и  повторува се што ќе му кажете со многу смешен глас. 

  Производот работи на батерии. Потребни се 3 AAA батерии, батериите не се вклучени во пакувањето