• Сет 2 барски столици и шанк МАРЛИ бел

  Код: Барски сет МАРЛИ бел - 225-000014

  Спецификации:

  Стабилна метална рамка со одличен квалитет отпорна на абење.

  Со 2 барски столови со иста конструкција.

  Површина од иверица со меламинска облога со природна боја и текстура.

   

  Димензии на шанк:

  Должина: 120 см

  Ширина: 40 см

  Висина: 100 см

   

  Димензии на столче: 35x33x70cm.

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

   

  Димензии на пакување: 76x20,5x59cm

 • Барски стол HUDSON mocha

  Код: Барски стол HUDSON mocha - 029-000166

  Барските столови HUDSON изгледаат едноставно и модерно во исто време. Совршени за било кој простор.

   

  Спецификации:

  Рамка и ногарки изработени од метал.

  Седиште и грб обложени со висококвалитетна ткаенина отпорна на абење.

  Бои:

  Ткаенина: Мока.

  Ногарки: Црни.

   

  Димензии:

  Должина: 44,5 см.

  Ширина: 53 см.

  Висина: 109 см.

  Висина на седиштето: 76 см

  Длабочина на седиштето: 41 см

  Висина на грбот: 38 см
  Висина на потпирачот за нозе: 30 см


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 86x44x55cm

 • Барски стол CHRISTOPHER

  Код:Барски стол CHRISTOPHER - 247-000008

  Барскиот стол изработена од природно гумено дрво, обложена со ткаенина и ПВЦ ратан.

  Флексибилна и издржлива конструкција, идеална за трпезаријата како и за дневната соба од вашиот дом.

   Спецификации:

  Рамка изработена од гумено дрво во црна боја. Гуменото дрво е еколошки бидејќи доаѓа од веќе постоечките насади. Гуменото дрво е многу издржливо и фактот што покажува минимално собирање го прави клучен материјал во конструкцијата на мебелот и со голема издржливост со текот на времето.

  Потпирачот на барската столица е  изработен од издржлив перфориран пвц ратан во природна боја.

  Боја:Црна

   Димензија на производот

  Должина: 44,5 см
  Ширина: 46 см.
  Висина: 98 см
  Висина на седиштето: 70 см

   Забелешки:

  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување:
  79,5x46x30,8cm

   

 • Барски стол JAMES White

  Код: Барски стол JAMES White - 127-000127

  Specifications:
  Seat and back made of
   Polypropylene 2800g/m³ , legs made of solid wood.
  Seat upholstered with PU.
  Available in white color.

  Dimension:
  Length: 47 cm
  Depth: 52 cm
  Total height: 104 cm

  Seat height: 69 cm

  Comments:
  Packed – Simple Assembly Required - Instructions included.
  The color of the delivered product may differ slightly from the product's color on the image.

  Димензии на пакување: 75x65x42

 • Барски стол FINN white

  Код: Барски стол FINN white - 029-000140

  Барскиот стол FINN е изработен од современи издржливи материјали, со одлична ергономија модерен дизајн со ретро примеси.

   

  Спецификации:

  Грб и седиште изработени од полипропилен.

  4 метални ногарки (D28x1,2mm).

  Боја:

  Седиште: Бела.

  Ногарки: Светло дрво.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 42 см.

  Длабочина: 47 см.

  Висина: 109 см.
  Висина на седиштето: 74 см.


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 74x40x55cm

 • Барски стол DECLAN Black

  Код:Барски стол DECLAN Black 029-000197

  Specifications:
  *Back and seat in one piece lined with highly wear-resistant foam. It hugs the spine while supporting the waist with the curved design.
  *Support in a metal frame of excellent quality and durability in gold color.
  * It has a special footrest to support the legs.
  *Upholstery with black velvet of unbeatable quality.
  * The ends of the support legs have plastic covers to protect the floor from unwanted damage.

  Product Dimension:
  Length: 48 cm.
  Width: 46 cm.
  Height: 95 cm.
  Seat height: 68 cm.
  Seat depth: 41 cm.
  Back height: 32 cm.

  Remarks:
  The product is delivered unassembled, in factory packaging and with a detailed assembly guide.
  The color shade of the product may differ slightly from its photographic representation on your screen.

  Димензии на пакувањето: 64.5x48x52

 • Барски стол MATTHEW WHITE

  Код: Барски стол MATTHEW WHITE -  106-000027

  Дали барате барско столче со модерен дизајн од средината на векот за декорација на вашата кујна или бар во дневната соба? Ако е така, тогаш овој модел е вашиот најдобар избор.

  Овој модел на барски стол е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги денешните издржливи материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика што ќе ја подобри декорацијата на вашиот простор. Погоден за секој модерен дом и бизнис. 

  Спецификации:
  Основа од метал, грб и седиште од дрво.
  Седиште обложено со PU.
  Може да врши вртење за 360 степени
  Прилагодлива висина
  Вклучува потпирач за нозе


  Боја:Бела

  Димензии:
  Должина: 48 см.
  Длабочина: 50 см.
  Висина: 80/108cm.
  Димензии на седиштето: 62/83cm


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 51x37x51


 • Барски стол TIMOTHY Wood-Pu Natural

  Код: Барски стол TIMOTHY  Wood-Pu Natural - 236-000010

  For those of you who are looking for a bar stool that impresses with its aesthetics and quality of construction, the Ridley series is the best purchase proposal. It can be used indoors and outdoors and is an ideal solution for professional spaces as well.
  Combine it with the chairs of the Ridley series and create impressive compositions in your space!

  Specifications:
  * The frame is made of Rubber wood. Rubber wood is environmentally friendly as it comes from existing plantations. Rubberwood is very durable and the fact that it shows minimal shrinkage makes it a key material in furniture construction and with great durability over time.
  * Saddle leather seat and back.
  * Offered in natural color.

  Product dimensions:
  Length: 48.5 cm
  Width: 61 cm
  Height: 87 cm
  Seat height: 65 cm

  Remarks:
  The product is delivered in its factory packaging.
  The color shade of the product may differ slightly from its photographic representation on your screen.

  Димензии на пакувањето: 104x60x16.5

 • Барски стол MATTHEW Black

  Код: Барски стол MATTHEW Black-106-000005

  Дали барате барско столче со модерен дизајн од средината на векот за декорација на вашата кујна или бар во дневната соба? Ако е така, тогаш овој модел е вашиот најдобар избор.

  Овој модел на барски стол е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги денешните издржливи материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика што ќе ја подобри декорацијата на вашиот простор. Погоден за секој модерен дом и бизнис. 

  Спецификации:
  Основа од метал, грб и седиште од дрво.
  Седиште обложено со PU.
  Може да врши вртење за 360 степени
  Прилагодлива висина
  Вклучува потпирач за нозе


  Боја:Црна

  Димензии:
  Должина: 48 см.
  Длабочина: 50 см.
  Висина: 80/108cm.
  Димензии на седиштето: 62/83cm


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 51x38x43


 • Барски стол Wishbone light brown

  Код:Барски стол Wishbone light brown-263-000003

  Спецификации:

  Изработено од буково дрво со одличен квалитет и издржливост во природна боја.

  Седиште покриено со јаже во природна боја.

  Има потпирач за нозе за потпора и подолг одмор.

  Краевите на нозете имаат заштитни пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

   

  Димензија на производот

  Должина: 53 см

  Ширина: 54 см

  Висина: 107 см

  Висина на седиштето: 75 см

  Длабочина на седиштето: 44 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе од земја: 23 см

  Растојание меѓу нозете: 40 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  53x54x107

 • Барски стол Wishbone black

  Код:Барски стол Wishbone black-263-000004

  Спецификации:

  Изработено од буково дрво со одличен квалитет и издржливост во природна боја.

  Седиште покриено со јаже во природна боја.

  Има потпирач за нозе за потпора и подолг одмор.

  Краевите на нозете имаат заштитни пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

   

  Димензија на производот

  Должина: 53 см

  Ширина: 54 см

  Висина: 107 см

  Висина на седиштето: 75 см

  Длабочина на седиштето: 44 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе од земја: 23 см

  Растојание меѓу нозете: 40 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:53x54x107

 • Барски стол Julien

  Код:Барски стол Julien-263-000008

  Спецификации:

  Направено од гумено дрво. Гуменото дрво е еколошки бидејќи доаѓа од постоечките насади. Гуменото дрво е многу издржливо и фактот што покажува минимално собирање го прави клучен материјал во конструкцијата на мебелот и со голема издржливост со текот на времето.

  Седиште и грб обложени со јаже во природна боја.

  Има потпирач за нозе за подобра поддршка и одмор.

  Краевите на нозете имаат заштитни пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 45 см

  Ширина: 46 см

  Висина: 95 см

  Висина на седиштето: 65 см

  Длабочина на седиштето: 31 см

  Висина на грбот: 32 см

  Висина на нискиот потпирач за нозе од земја: 22 см

  Растојание меѓу нозете: 26 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:131x47x57

 • Барски стол Nataly

  Код:Барски стол Nataly-128-000016

  Спецификации:

  Нозе изработени од метал.

  Седиште обложено со кадифе.

  Вклучува потпирач за нозе.

  Краевите на нозете имаат заштитни пластични капаци за заштита на подот од несакани оштетувања.

  Достапен во плочка-златна боја.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 52 см.

  Длабочина: 51 см.

  Висина: 100 см.

  Висина на седиштето: 68 см.

  Висина на грбот: 37 см.

  Длабочина на седиштето: 43 см.

  Висина на стапалото: 62 см.

  Висина на потпирачот за нозе од подот: 26 cm.

  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:68x63x46


 • Барски стол LITHE black

  Код:Барски стол LITHE black-029-000203

  Спецификации:

  Седиште и грб тапацирани со велур ткаенина многу отпорна на абење и ткаенина со незаменлив квалитет во црна боја.

  Поддржување на метални ногарки со одличен квалитет и отпорност во црна боја со златни детали на нивната завршница.

  Има потпирач за нозе за поддршка на нозете.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 47 см.

  Ширина: 44 см.

  Висина: 98 см.

  Висина на седиштето: 67 см

  Длабочина на седиштето: 36 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе: 26 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:65.5x63.5x41.5

 • Барски стол LITHE pink

  Код:Барски стол LITHE pink-029-000202

  Спецификации:

  Седиште и грб обложени со високо отпорна на абење велур ткаенина и неспоредлив квалитет на ткаенина во боја на расипано јаболко.

  Поддржување на метални ногарки со одличен квалитет и отпорност во црна боја со златни детали на нивната завршница.

  Има потпирач за нозе за поддршка на нозете.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 47 см.

  Ширина: 44 см.

  Висина: 98 см.

  Висина на седиштето: 67 см

  Длабочина на седиштето: 36 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе: 26 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:65.5x63.5x41.5

 • Барски стол LITHE grey

  Код: Барски стол LITHE grey-029-000201

  Спецификации:

  Седиште и грб обложени со високо отпорна на абење велур ткаенина и ненадминат квалитетна ткаенина во античка сива боја.

  Поддржување на метални ногарки со одличен квалитет и отпорност во црна боја со златни детали на нивната завршница.

  Има потпирач за нозе за поддршка на нозете.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 47 см.

  Ширина: 44 см.

  Висина: 98 см.

  Висина на седиштето: 67 см

  Длабочина на седиштето: 36 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе: 26 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:

  65.5x63.5x41.5

 • Барски стол BOWEN antique grey-green

  Код:Барски стол BOWEN antique grey-green-029-000174

  Спецификации:

  Седиште и грб обложени со многу издржлива пена и ткаенина со непобедлив квалитет во античка сива боја.

  Поддршка во метална рамка со одличен квалитет и издржливост во црна боја.

  Има потпирач за нозе за поддршка на нозете.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 47 см.

  Ширина: 43 см.

  Висина: 100 см.

  Висина на седиштето: 68 см

  Длабочина на седиштето: 34 см

  Висина на грбот: 38 см

  Висина на потпирачот за нозе: 26 см


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  66x65x42


 • Барски стол Juniper white

  Код:Барски стол Juniper white-262-000012

  Спецификации:

  Грб и седиште изработени од полипропилен со висока издржливост и отпорност на абење.

  Се нуди во беж-бела боја.

  Отпорен е на УВ зрачење.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 51 см.

  Ширина: 52 см.

  Висина: 102,5 см.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  52x51x102.50

 • Барски стол Juniper black

  Код:Барски стол Juniper black-262-000013

  Спецификации:

  Грб и седиште изработени од полипропилен со висока издржливост и отпорност на абење.

  Се нуди во беж-црна боја.

  Отпорен е на УВ зрачење.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 51 см.

  Ширина: 52 см.

  Висина: 102,5 см.


  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:
  52x51x102.50

 • Барски стол HUDSON black-antracit

  Код:Барски стол HUDSON black-antracit-127-000123

  Спецификации:
  Рамка и ногарки изработени од метал.
  Седиште и грб обложени со ткаенина.
  Достапен во антрацит - црна боја.

  Димензии:
  Должина: 41 см
  Длабочина: 40 см
  Вкупна висина: 109 см
  Висина на седиштето: 74 см

  Број на пакети:1
  Димензии на пакување:79x66x52