• PS4 UFC 4

  Shape Your Legend in EA SPORTS™ UFC® 4
  In EA SPORTS UFC 4 the fighter you become is shaped by your fight style, your achievements, and your personality.
  No matter how or where you play EA SPORTS UFC 4 puts ‘you’ at the center of every fight.

 • PS4 Outriders Day One Edition

  Додека човештвото крвари во рововите на Енох, вие ќе создадете свој Аутрајдер и ќе тргнете на патување низ непријателската планета.
  Со богат наратив кој се протега низ разновиден свет, ќе ги оставите зад себе сиромашните соседства и бедните градови на Првиот град и ќе преминете низ шуми, планини и пустини во потрага по мистериозниот сигнал.

 • PS4 Battlefield 2042

  Battlefield 2042 е шутер од прво лице што не враќа во мултиплеер со тоталната војна што ја прослави оваа франшиза. Адаптирајте се и преживејте во блиска иднина, преплавена со хаос. Здружете се со други играчи и однесете го најновиот арсенал на оружје на динамички променливи воени терени кои поддржуваат до 128 играчи истовремено. Досега невиден размер на конфликт и епско уништување.

 • PS4 Call of Duty: Vanguard

  Во Call of Duty: Vanguard, играчите ќе ја доживеат Втората светска војна како најголемиот глобален конфликт досега низ различни боишта – Источниот и Западниот фронт, Пацификот и Северна Африка. Приказната за оваа игра следи група војници од различни нации и различно потекло додека се борат заедно да го свртат бранот на војната и да создадат услови за она што сега го нарекуваме специјални единици. Без разлика дали сте во воздушна битка над островот Мидвеј, го браните Сталинград со снајперска прецизност, скокате од авион над Франција или се борите во северноафриканската пустина, ќе имате можност да ја почувствувате челичната волја на овие војници.

 • PS4 Marvel’s Guardians of the Galaxy

  Започнете со лудо возење низ вселената со нов пристап кон Marvel’s Guardians of the Galaxy. Во оваа акциона авантура во трето лице, вие сте Star Lord и благодарение на вашето смело, но малку сомнително водство, различни херои се приклучуваат на тимот. Започната е серија катастрофални настани и само вашата група на непредвидливи чувари може да ја спаси Галаксијата од целосно распаѓање. Во оваа оригинална приказна ќе запознаете навистина уникатни суштества и феноменални ликови кои сите се борат за судбината на Галаксијата. Време е да му покажете на универзумот од што сте создадени!

 • PS4 NBA 2K22

  Play as your favorite NBA and WNBA teams and stars, and experience the authenticity of professional basketball at the highest levels.
  With best-in-class visual presentation and player AI, up-to-date rosters and historic teams, and much more, the game has never felt more real and complete than it does in NBA 2K. Feel the energy of the crowd, the intensity of the competition, and the endless entertainment of one of the most immersive sports product in gaming today.

  Pursue your pro dream – Step into the shoes of an aspiring baller in MyCAREER, and carve your own path to the National Basketball Association in a Hollywood-esque hooper’s journey. Meet off-the-court friends and on-the-court foes, as your rise to the top takes different twists and turns – some based on the decisions you make for yourself.

  Build your own Dream Team – Create the ultimate fantasy roster of today’s NBA stars and yesterday’s legends in MyTEAM. An ever-rewarding experience of collection and competition, MyTEAM combines the excitement of discovering and obtaining your favorite player cards and the intensity of taking on the best rosters the MyTEAM community has to offer. Play, earn, craft, and compete through challenges, tournaments, and much more.

 • PS4 FIFA 22

  Are you ready for the new FIFA 22?

  The new version of the best football game brings us:

  -HYPERMOTION

  A brand new gameplay technology for FIFA 22 only for Playstation 5, Xbox Series S|X, and Stadia. HyperMotion brings every match in every mode even closer to the real thing.
  From rewritten goalkeepers to new attacking tactics, feel the difference on the pitch with new gameplay features in FIFA 22.
  Live out your football dreams in FIFA 22 Career Mode as you create a club and lead them from relegation candidates to global giants, and enjoy an overhauled Player Career experience that gives you more ways to progress, achieve, and immerse yourself in your Pro’s journey through the game.
  VOLTA FOOTBALL returns with more flair all over the pitch and new ways to express your style and connect with your squad in street football playgrounds all over the world.
  FUT 22 redesigns Division Rivals and FUT Champions to create a more accessible way to test your skills and progress against other players, gives you even more ways to make your club your own with new depths of customization both on and off the pitch and introduces FUT Heroes – the return of some of football’s most memorable players.
  With new customization options to make your club stand out in the stands and on the pitch, a new player growth system that puts you in control of your Virtual Pro’s development and streamlined social play that makes it easier than ever to find your next game, it’s time to get the squad together for a new season of Pro Clubs.

  -NEW GAMEPLAY FEATURES

  -CAREER MODE

  -VOLTA FOOTBALL

  -FIFA 22 ULTIMATE TEAM

  -PRO CLUBS

 • PS4 Ghost of Tsushima – Director’s Cut

  Ghost of Tsushima DIRECTOR’S CUT includes:
  ∙ Full game.
  ∙ Iki Island expansion: New story, mini-games, new opponents and more
  ∙ Legends online co-op mode
  ∙ Digital mini art book signed by Dark Horse
  ∙ Director’s Comments: The creative team sits with a renowned Japanese historian to analyze the Ghost of Tsushima world and compare it to real events that inspired it.
  ∙ One Technique Point
  ∙ Charm of Hachiman’s Favor
  ∙ Hero of Tsushima Skin Set: Gold mask, sword set, horse, saddle.

 • PS4 Gran Turismo 7 Standard Edition

  Собирајте, наместете, тркајте се, приспособете стотици автомобили и создадете ја вашата колекција во вашата гаража од соништата.

  Со преку 420 автомобили достапни во Brand Central и застапништвото за половни автомобили од првиот ден, во Gran Turismo 7 уживајте во изгледот и чувството на класичните мотори и супер-автомобили со неверојатни детали. Секој автомобил се однесува различно и дава уникатно чувство додека возите на преку 90 патеки во динамични временски услови, вклучително и класични курсеви за историја на GT.
  Истражете сè што може да има Real Driving Simulator со нови алатки кои ќе ви помогнат да оставите белег на вашето возачко искуство.


 • PS4 Elden Ring

  Патувајте низ фантастичниот свет на Elden Ring создаден од Hidetaka Miyazaki, креаторот на серијата видео игри Dark Souls и George R.R.Martin, писателот зад романите што ја инспирираа популарната серија „Game of Thrones“.

  Во добро познатиот акционен RPG стил кој дефинираше цел жанр, играчите ќе можат да ги користат различните оружја, способности и магии што ги наоѓаат во светот, а сето тоа против непријателите кои имаат мистериозно потекло и приказни.

 • PS4 Dying Light 2

  Продолжението на survival horror серијалот Dying Light нè носи во периодот 15 години по првиот дел, а главната улога ја има новиот протагонист Aiden Coldwell, опремен со различни паркур вештини. Очекувајте нерамнини за искачување, лизгање, трчање по ѕидот, скокање и се што носи паркурот со себе. Параглајдер и куките за фаќање сигурно ќе ви помогнат да поминете низ градот, како и оружја за навалица, самострели, пушки и копја. Доаѓа нов сет на зомбија, а како што сте навикнати во првиот дел на сончева светлина, ќе биде значително побавно отколку кога ќе падне ноќта. • PS4 Horizon: Forbidden West

  Придружете и се на Aloy додека таа му се спротивставува на Забранетиот Запад – величествена, но опасна граница што крие нови мистериозни закани.

  Истражете ги далечните земји, борете се со поголеми машини кои инспирираат стравопочит и наидете на неверојатни нови племиња додека се враќате во далечната иднина, пост-апокалиптичен свет на Horizon: Forbidden West.
  Земјата умира. Злобните бури ги пустошат расфрланите остатоци од човештвото, додека застрашувачките нови машини ги шетаат нивните граници. Животот на Земјата се движи кон уште едно изумирање, а никој не знае зошто.
  На Aloy и преостанува да ги открие тајните зад овие закани и да го врати редот и рамнотежата во светот. На патот, таа мора повторно да се обедини со старите пријатели, да склопи сојузи со завојувани нови фракции и да го разоткрие наследството од античкото минато – обидувајќи се да остане чекор понапред од навидум непобедливиот нов непријател.