• Работен стол Atlas розева

  Код: Работен стол Atlas розева - 127-000025

  Сакате да го обновите вашиот простор со работен стол со исклучителен квалитет и издржливост, во ретро стил? Ако е така, столот Atlas е она што го барате. Направен со модерни и издржливи материјали Ви ја нуди ергономијата и квалитетот на денешницата, давајќи ви во исто време дизајн од една друга ера. Идеален и за дома и за канцеларија.

   

  Спецификации:

  Седало изработено од полипропилен, со висока издржливост и отпорност на абење, 100% материјал што може да се рециклира.

  Ја следи формата на 'рбетот со што овозможува совршена потпора.

  Основен механизам: Подесување на висината со можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според правилната ергономија, нозете треба да формираат прав агол од 90 степени со подот.

  Издржлива метална рамка: Монтирана на заоблена метална хромирана основа со тркалца со висока јачина.

  Pu Technoderma: Облога со висококвалитетна технодерма која обезбедува долгорочна издржливост и лесно чистење.

  Боја: Црна.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 48 см.

  Ширина: 57 см.

  Висина: 80-93 см.

  Висина на седиштето: 46-60 см.

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 66x66x52cm

 • Работен стол MONTI HB grey

  Код: MONTI HB grey - 109-000002

  Овој исклучително удобен и елегантен канцелариски стол со мрежест наслон за седиште што овозаможува циркулација на воздух и многу можности за прилагодување на седењето за да целосна удобнобност во текот на денот. Неговата лесна конструкција и леснотијата при маневрирање обезбедуваат оптимална ефикасност. Поради својот функционален и модерен дизајн, оваа столица е погодна за употреба во секоја канцеларија, било да е модерно или класично дизајнирана

   

  Спецификации:

  Висококвалитетна основа со двојни тркалца за дополнителна стабилност и цврстина

  Екстра обложено седиште со мрежеста црна ткаенина и црн потпирач за грб што дише

  Прилагодување на висината на седење со гасен амортизер, со дополнителна можност за навалување на 3 нивоа.

  Хромирана петкрака основа со тркалца.

  Фиксирани црни полиуретански потпирачи за раце.

  Материјалот лесно се чисти и е отпорен на избледување.

  Материјал: метална конструкција, мрежеста ткаенина.

  Боја: Сива.

   

  Димензија:

  Должина: 60 см

  Ширина: 63 см

  Вкупна висина: 109-118 см
  Висина на седиштето: 46-55 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 76x20,5x59cm

 • Работен стол OCTAVIUS grey

  Код: Работен стол OCTAVIUS - 046-000015

  Octavius е фотелја со „боемска“ естетика, совршена, за во неа, читајќи ги омилените книги или гледајќи телевизија, едноставно да се загубите.

  Станува збор за фотелја која е кулминација на иновативниот внатрешен дизајн, хармонично комбинирајќи ги врвните материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика, кое едноставно мора да стане дел од Вашиот дом или канцеларија.

   

  Спецификации:

  Потпирач и седиште изработени од армирана дрвена рамка со висока издржливост и отпорност на абење.

  Конструкцијата ја следи линијата на 'рбетот, а исто така иам совршена потпора на половината.

  Метална хромирана основа со пет краци со амортизер за подигнување + 10cm.

  Облога со кадифена ткаенина со врвен квалитет и отпорност на абење и триење.

  Боја: Сива.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 64 см.

  Ширина: 72 см.

  Висина: 100-110 см.
  Висина на седиштето: 51-61 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 68x68x72cm

 • Работен стол OCTAVIUS dark pink

  Код: Работен стол OCTAVIUS - 046-000014

  Octavius е фотелја со „боемска“ естетика, совршена, за во неа, читајќи ги омилените книги или гледајќи телевизија, едноставно да се загубите.

  Станува збор за фотелја која е кулминација на иновативниот внатрешен дизајн, хармонично комбинирајќи ги врвните материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика, кое едноставно мора да стане дел од Вашиот дом или канцеларија.

   

  Спецификации:

  Потпирач и седиште изработени од армирана дрвена рамка со висока издржливост и отпорност на абење.

  Конструкцијата ја следи линијата на 'рбетот, а исто така иам совршена потпора на половината.

  Метална хромирана основа со пет краци со амортизер за подигнување + 10cm.

  Облога со кадифена ткаенина со врвен квалитет и отпорност на абење и триење.

  Боја: Dark pink.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 64 см.

  Ширина: 72 см.

  Висина: 100-110 см.
  Висина на седиштето: 51-61 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 68x68x72cm

 • Работен стол Vincent PU black

  Код: Работен стол Vincent - 128-000009

  Класични апстрактни линии, минималистичка естетика, VINCENT е за оние кои сакаат да го комбинираат професионалното со елегантниот модерен дизајн.

   

  Спецификации:

  Механизам на навалување напре и наназад.

  Спецификации:

  Механизам на навалување напред и наназад. Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Механизмот може да се заклучи во вертикална положба.

  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според ергономијата, нозете треба да формираат прав агол од 90o со подот.

  Pu Technoderma: Поставата со издржлива технодерма која обезбедува издржливост со текот на времето и можност за лесно чистење.

  Дизајн со висок грб кој го следи 'рбетот за поголема анатомска потпора.

  Анатомски потпирачи за раце кои го следат наклонот на рацете, засилени со синтетичка кожа за поголема удобност.

   

  Димензии на столот:

  Должина: 53,5 см.

  Ширина: 60 см.

  Висина: 105/115 см.

  Висина на седиштето: 44/55 cm.

  Длабочина на седиштето: 45 см.

  Висина на грбот 63 см.
  Мрежа со должина на седиштето: 47,5 см


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 80x66x51cm 65x61x22cm

 • Работен стол VINCENT white

  Код: Работен стол Vincent - 128-000010

  Класични апстрактни линии, минималистичка естетика, VINCENT е за оние кои сакаат да го комбинираат професионалното со елегантниот модерен дизајн.

   

  Спецификации:

  Механизам на навалување напре и наназад.

  Спецификации:

  Механизам на навалување напред и наназад. Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Механизмот може да се заклучи во вертикална положба.

  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според ергономијата, нозете треба да формираат прав агол од 90o со подот.

  Pu Technoderma: Поставата со издржлива технодерма која обезбедува издржливост со текот на времето и можност за лесно чистење.

  Дизајн со висок грб кој го следи 'рбетот за поголема анатомска потпора.

  Анатомски потпирачи за раце кои го следат наклонот на рацете, засилени со синтетичка кожа за поголема удобност.

   

  Димензии на столот:

  Должина: 53,5 см.

  Ширина: 60 см.

  Висина: 105/115 см.

  Висина на седиштето: 44/55 cm.

  Длабочина на седиштето: 45 см.

  Висина на грбот 63 см.
  Мрежа со должина на седиштето: 47,5 см


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 80x66x51cm 65x61x22cm

 • Работен стол MAGNUS white-natural wood

  Код: Работен стол MAGNUS - 106-000026

  MAGNUS е луксузен работен стол, кој е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги модерните материјали со луксузот и ергономијата.

  MAGNUS едноставно речено е уметничко дело, погоден за секој модерен дом и бизнис.

   

  Спецификации:

  Механизам на навалување напред и наназад. Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Механизмот може да се заклучи во вертикална положба.

  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според ергономијата, нозете треба да формираат прав агол од 90o со подот.

  Потпирач и седало изработени од армирана дрвена рамка во природна боја со голема издржливост и отпорност на абење.

  Поддршка со метална основа со пет краци со исклучителен квалитет и отпорност на тежина.

  Облога со PU кожа со непобедлив квалитет со отпорност на абење и триење. Достапен во бела боја.

   

  Димензии на фотелја:

  Должина: 64,5 см.

  Ширина: 62 см.

  Висина: 117 / 123 см.
  Висина на седиштето: 44 / 54 см


  Забелешки:
  Производот се доставува расклопен, во фабричкото пакување, со детално упатство за склопување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 59x38x66cm

 • Работен стол Ares grey

  Код: Ares grey - 254-000005

  Ергономската конструкција и модерниот дизајн на овој работен стол го прават едено врвно релаксирачко искуство, кое е исклучително отпорно и погодно за долготрајна секојдневна употреба во канцеларија и дома.

   

  Технички спецификации:

  Механизам за навалување.

  Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Прилагодлива висина со можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот.

  Правилната ергономија налага дека нозете треба да формираат прав агол од 90° со подот.

  Издржлива рамкаод црна полипропиленска основа со пет краци со висока јачина.

  Облога од мрежеста ткаенина на задната страна која овозможува циркулација на воздухот и спречува потење на телото.

  Боја: Сива.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 53 см.

  Ширина: 50 см
  Висина: 120/130cm.


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 35x70x63cm

 • Работен стол Ares black

  Код: Ares black - 254-000004

  Ергономската конструкција и модерниот дизајн на овој работен стол го прават едено врвно релаксирачко искуство, кое е исклучително отпорно и погодно за долготрајна секојдневна употреба во канцеларија и дома.

   

  Технички спецификации:

  Механизам за навалување.

  Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Прилагодлива висина со можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот.

  Правилната ергономија налага дека нозете треба да формираат прав агол од 90° со подот.

  Издржлива рамкаод црна полипропиленска основа со пет краци со висока јачина.

  Облога од мрежеста ткаенина на задната страна која овозможува циркулација на воздухот и спречува потење на телото.

  Боја: Црна.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 53 см.

  Ширина: 50 см
  Висина: 120/130cm.


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 35x70x63cm

 • Работен стол OCTAVIUS yellow

  Код: Octavius - 046-000018

  Octavius е фотелја со „боемска“ естетика, совршена, за во неа, читајќи ги омилените книги или гледајќи телевизија, едноставно да се загубите.

  Станува збор за фотелја која е кулминација на иновативниот внатрешен дизајн, хармонично комбинирајќи ги врвните материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика, кое едноставно мора да стане дел од Вашиот дом или канцеларија.

   

  Спецификации:

  Потпирач и седиште изработени од армирана дрвена рамка со висока издржливост и отпорност на абење.

  Конструкцијата ја следи линијата на 'рбетот, а исто така иам совршена потпора на половината.

  Метална хромирана основа со пет краци со амортизер за подигнување + 10cm.

  Облога со кадифена ткаенина со врвен квалитет и отпорност на абење и триење.

  Боја: Жолта.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 64 см.

  Ширина: 72 см.

  Висина: 100-110 см.
  Висина на седиштето: 51-61 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 68x68x72cm

 • Работен стол Goliath natural wood

  Код: Goliath natural wood - 106-000025

  Goliath е столче кое е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги најмодерните и најиздржливите материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика кое освен неговата практична употреба ќе биде и модерна декорацијата во вашиот простор.

   

  Спецификации:

  Со механизам на навалување.

  Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Механизмот може да се заклучи во вертикална положба.

  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според ергономијата, стапалата треба да формираат прав агол од 90o со подот.

  Потпирач и седиште изработени од армирана дрвена рамка во орев боја со висока издржливост и отпорност на абење.

  Метална основа со пет краци со исклучителен квалитет и голема отпорност на тежина.

  Облога со синтетичка кожа со непобедлив квалитет со отпорност на абење и триење.

  Боја: Бела - Natural wood.

   

  Димензија:

  Должина: 53 см.

  Ширина: 61 см.

  Висина: 79/89 см.
  Висина на седиштето: 44/54 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 62x62x50cm

 • Работен стол Goliath walnut

  Код: Goliath walnut -  106-000001

  Goliath е столче кое е кулминација на иновативниот индустриски дизајн, хармонично комбинирајќи ги најмодерните и најиздржливите материјали со луксузот и ергономијата.

  Уметничко дело со неспоредлива естетика кое освен неговата практична употреба ќе биде и модерна декорацијата во вашиот простор.

   

  Спецификации:

  Со механизам на навалување.

  Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, но и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.

  Механизмот може да се заклучи во вертикална положба.

  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според ергономијата, стапалата треба да формираат прав агол од 90o со подот.

  Потпирач и седиште изработени од армирана дрвена рамка во орев боја со висока издржливост и отпорност на абење.

  Метална основа со пет краци со исклучителен квалитет и голема отпорност на тежина.

  Облога со синтетичка кожа со непобедлив квалитет со отпорност на абење и триење.

  Боја: Мат црна - Орев.

   

  Димензија:

  Должина: 53 см.

  Ширина: 61 см.

  Висина: 79/89 см.
  Висина на седиштето: 44/54 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 62x62x50cm

 • Работен стол MONTI HB black

  Код: MONTI HB black - 109-000002

  Овој исклучително удобен и елегантен канцелариски стол со мрежест наслон за седиште што овозаможува циркулација на воздух и многу можности за прилагодување на седењето за да целосна удобнобност во текот на денот. Неговата лесна конструкција и леснотијата при маневрирање обезбедуваат оптимална ефикасност. Поради својот функционален и модерен дизајн, оваа столица е погодна за употреба во секоја канцеларија, било да е модерно или класично дизајнирана

   

  Спецификации:

  Висококвалитетна основа со двојни тркалца за дополнителна стабилност и цврстина

  Екстра обложено седиште со мрежеста црна ткаенина и црн потпирач за грб што дише

  Прилагодување на висината на седење со гасен амортизер, со дополнителна можност за навалување на 3 нивоа.

  Хромирана петкрака основа со тркалца.

  Фиксирани црни полиуретански потпирачи за раце.

  Материјалот лесно се чисти и е отпорен на избледување.

  Материјал: метална конструкција, мрежеста ткаенина.

  Боја: Црна.

   

  Димензија:

  Должина: 60 см

  Ширина: 63 см

  Вкупна висина: 109-118 см
  Висина на седиштето: 46-55 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 76x20,5x59cm

 • Работен стол MONTI HB Max black-blue

  Код: MONTI HB Max black-blue - 109-000004

  Овој исклучително удобен и елегантен канцелариски стол со мрежест наслон за седиште што овозаможува циркулација на воздух и многу можности за прилагодување на седењето за да целосна удобнобност во текот на денот. Неговата лесна конструкција и леснотијата при маневрирање обезбедуваат оптимална ефикасност. Поради својот функционален и модерен дизајн, оваа столица е погодна за употреба во секоја канцеларија, било да е модерно или класично дизајнирана

   

  Спецификации:

  Висококвалитетна основа со двојни тркалца за дополнителна стабилност и цврстина

  Екстра обложено седиште со мрежеста црна ткаенина и црн потпирач за грб што дише

  Прилагодување на висината на седење со гасен амортизер, со дополнителна можност за навалување на 3 нивоа.

  Хромирана петкрака основа со тркалца.

  Фиксирани црни полиуретански потпирачи за раце.

  Материјалот лесно се чисти и е отпорен на избледување.

  Материјал: метална конструкција, мрежеста ткаенина.

  Боја: Црно-сина.

   

  Димензија:

  Должина: 60 см

  Ширина: 63 см

  Вкупна висина: 109-118 см
  Висина на седиштето: 46-55 см


  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 76x20,5x59cm

 • Работен стол Atlas black

  Код: Atlas black - 127-000024

  Сакате да го обновите вашиот простор со работен стол со исклучителен квалитет и издржливост, во ретро стил? Ако е така, столот Atlas е она што го барате. Направен со модерни и издржливи материјали Ви ја нуди ергономијата и квалитетот на денешницата, давајќи ви во исто време дизајн од една друга ера. Идеален и за дома и за канцеларија.

   

  Спецификации:

  Седало изработено од полипропилен, со висока издржливост и отпорност на абење, 100% материјал што може да се рециклира.

  Ја следи формата на 'рбетот со што овозможува совршена потпора.

  Основен механизам: Подесување на висината со можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според правилната ергономија, нозете треба да формираат прав агол од 90 степени со подот.

  Издржлива метална рамка: Монтирана на заоблена метална хромирана основа со тркалца со висока јачина.

  Pu Technoderma: Облога со висококвалитетна технодерма која обезбедува долгорочна издржливост и лесно чистење.

  Боја: Црна.

   

  Димензии на производот:

  Должина: 48 см.

  Ширина: 57 см.

  Висина: 80-93 см.

  Висина на седиштето: 46-60 см.

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува несклопен, во фабричко пакување и со детално упатство за склопување.

  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.


  Димензии на пакување: 66x66x52cm

 • Работен стол LORI WHITE Тиркиз

  Код за нарачка: Работен стол LORI WHITE Тиркиз - 3012060015

  Димензии: 54.5 x 49 x 90~102cm
  Конструкција изработена од хром со 5 тркалца
  TILT механизам
  Гасен амортизер за прилагодување на висината
  Седиште обложено со висококвалитетен дамаск
  Ергономски потпирач за грб со мрежа
  Лумбална поддршка
  Фиксирани потпирачи за раце
  Дозволено оптоварување до 110 kg

 • Работен стол LORI WHITE Сив

  Код за нарачка: Работен стол LORI WHITE Сив - 3012060014

  Димензии: 54.5 x 49 x 90~102cm
  Конструкција изработена од хром со 5 тркалца
  TILT механизам
  Гасен амортизер за прилагодување на висината
  Седиште обложено со висококвалитетен дамаск
  Ергономски потпирач за грб со мрежа
  Лумбална поддршка
  Фиксирани потпирачи за раце
  Дозволено оптоварување до 110 kg

 • Работен стол LORI WHITE Магента

  Код за нарачка: Работен стол LORI WHITE Магента - 3012060016

  Димензии: 54.5 x 49 x 90~102cm
  Конструкција изработена од хром со 5 тркалца
  TILT механизам
  Гасен амортизер за прилагодување на висината
  Седиште обложено со висококвалитетен дамаск
  Ергономски потпирач за грб со мрежа
  Лумбална поддршка
  Фиксирани потпирачи за раце
  Дозволено оптоварување до 110 kg

 • Работен стол LORI WHITE Аква

  Код за нарачка: Работен стол LORI WHITE Аква - 3012060013

  Димензии: 54.5 x 49 x 90~102cm
  Конструкција изработена од хром со 5 тркалца
  TILT механизам
  Гасен амортизер за прилагодување на висината
  Седиште обложено со висококвалитетен дамаск
  Ергономски потпирач за грб со мрежа
  Лумбална поддршка
  Фиксирани потпирачи за раце
  Дозволено оптоварување до 110 kg

 • Работен стол CAGE црвен

  Код за нарачка: Работен стол CAGE црвен - 069-000058

  Механизам на наслонување наназад: Седиштето го следи наклонот на телото напред-назад, нудејќи целосна слобода на движење, како и ергономска поддршка на половината и 'рбетот.
  Прилагодлива висина: Можност за прилагодување и „заклучување“ на седиштето во соодветна ергономска положба, во зависност од висината на корисникот. Според правилната ергономија, стапалата треба да формираат прав агол од 90° со подот.
  Издржлив столб: Монтиран на полипропиленска основа со висока цврстина со пет краци во црна боја.
  Перфорирана ткаенина: Постава од перфорирана ткаенина на наслонувачот која овозможува циркулација на воздухот и спречува потење на грбот.

  Димензија на производот
  Должина: 61 см
  Ширина: 59 см
  Вкупна висина: 98 ~ 110 см
  Висина на под до седло: 45~57 cm