• Тава Bella Blue 20цм

  Код за нарачка: Тава Bella Blue 20цм 6502

  Димензии: 20cm

 • Касерола тавче Bella Blu

  Код за нарачка: Касерола тавче Bella Blu 3780

  Bella Blu е линија на нелепливи тенџериња и тави од чист алуминиум погодна за сите извори на топлина (освен индукција). Со својата широка палета на производи, тој е дизајниран и создаден специјално за секојдневно готвење. Производите на Bella Blu имаат 5 слоја нелеплива облога AM Salus Hard System која се карактеризира со нелепливи и цврсти честички кои го прават отпорен на секојдневно абење од гребнатини и гребнатини. Овој систем за обложување се добива благодарение на одреден високотехнолошки циклус на база на вода кој обезбедува здраво готвење во целосна заштита на животната средина и здравјето на потрошувачите. Длабоко сините екстериери и ергономските рачки во иста боја го толкуваат естетскиот идеал за елеганција во кујната, комбинирајќи ја убавината на стилот со практичноста на производот. Целата линија е погодна за сите оние кои ја бараат вистинската комбинација на елеганција и сигурност на цената во кујната. Bella Blu е ваш доверлив и незаменлив пријател за секојдневните рецепти.

  Димензии: 16cm

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 20cm

  Код: Vok NW - 312

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Сад за готвење на пареа HB-1350

  Код за нарачка: HB-1350 023141

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Основа од нерѓосувачки челик
  2 нивоа
  0,5 L воден капацитет
  Показно светло за вклучување/исклучување
  Вклучува чинија за ориз
  Основа што не се лизга
  Капацитет: 2,4L
  Моќност 400 W
  Напон 220-240 V, 50/60 Hz

 • Сет VIVALDI Elegance тенџериња 10 дела
  Сетот содржи:
  - Длабоки тенџериња со капак 18cm, 20cm, 22cm, 24cm и 26cm
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки
 • Тавче за пица Коопман 32цм

  Код за нарачка: Тавче за пица Коопман 32цм 09062092

  Сонувате за крцкава пица и чипс исто како во ресторан? Оваа нелеплива тава за печење за пица е идеална за печење на крцкава пица и чипс од рерна.

  Карактеристики:

  - Има отвори за проветрување за крцкање на храната за време на готвењето
  - Двоен нелеплив слој: Quantum II финишот лесно ја ослободува храната, го прави брзото чистење
  - Наградуваниот перфориран Crusty Bake сад за печење на Koopman дозволува влагата да избега за да добиете крцкави резултати.

  Разноврсна:
   Иновативниот дизајн овозможува топлината да циркулира слободно, давајќи крцкав ефект на домашна и замрзната пица, како и чипс и леб.

  1x Нелеплив плех за пица со кора за печење

 • Pizzaliciuos сет за пица

  Код за нарачка: Тавче за пица Коопман 32цм 09062092 + Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682 + Пица Нож Бејзик 13453

  Тавче за пица Коопман 32цм 09062092


  - Двоен нелеплив слој: Quantum II финишот лесно ја ослободува храната, го прави брзото чистење
  - Наградуваниот перфориран Crusty Bake сад за печење на Koopman дозволува влагата да избега за да добиете крцкави резултати.
   Иновативниот дизајн овозможува топлината да циркулира слободно, давајќи крцкав ефект на домашна и замрзната пица, како и чипс и леб.
  Сонувате за крцкава пица и чипс исто како во ресторан? Оваа нелеплива тава за печење за пица е идеална за печење на крцкава пица и чипс од рерна.

  Карактеристики:
  - Има отвори за проветрување за крцкање на храната за време на готвењето
  Разноврсна:
  1x Нелеплив плех за пица со кора за печење

   Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682

  Сет од 7 парчиња за стилски сервирање џемови, сосови, сосови, маслинки, јаткасти плодови и многу повеќе

  Сетот за сервирање се состои од:
  3 порцелански чинии со големина (дијаметар x висина  6,5 x 7 cm
  3 порцелански лажици (должина x ширина) прибл. 10 x 2,2 см
  1 плех за сервирање од бамбус (должина x ширина x висина  21,5 x 7,5 x 1 cm

  Пица Нож Бејзик 13453

 • Тава за мафини

  Код за нарачка: Тава за мафини 09054783

  Димензии: 3.5Х35Х26.5 СМ
  Cпецијална тава за печење мафини

 • Нелеплива тава за омлет

  Код за нарачка: Нелеплива тава за омелет 09061898

  Тава за омлет DUBOKO - 2 нелепливи тави за пржење кои се вклопуваат заедно, овозможувајќи готвење од двете страни само со едноставно превртување.

  Направете омлети и крепи брзо и лесно со тавата за омлет DUBOKO.
  Со 3 слоја нелеплива обвивка и иновативен дизајн на 2 нелепливи отстранливи тави кои совршено се совпаѓаат една со друга, обезбедува едноставно и еднолично готвење, давајќи им на двете страни на омлетот совршен резултат само со едноставно превртување, а во истото време тие можат да се користат како 2 посебни тави. Исклучително издржливиот нелеплив слој гарантира совршен вкус без да влијае на него, додека обезбедува здраво и рамномерно готвење, лесно чистење и долготрајна отпорност на секојдневна употреба. Производството вклучува процеси со ниско ниво на јаглерод и го исклучува PFOA. Обезбедува еднообразно готвење на ниски температури што овозможува заштеда на енергија додека готвите.
  Погоден за шпорети: гас, електрична, керамика, халоген.
  Дијаметар на дното: 20 см.
  Може да се мие во машина за садови.


 • Гусана грил тава 24х32cm TV012

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните тави ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Димензии: 24х32cm 
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење. 
 • Кујнска полица бела + Сет од 3 тефлонски тави + ГРАТИС 6 ЧАШИ
  Код за нарачка: Кујнска полица бела MK13-01-01 + Сет од 3 тефлонски тави + Чаши ALANIA 52138 1/6

  Кујнска полица бела MK13-01-01
  Димензија: 43.5x20x40cm
  Изработена од18mm 1ва класа иверица според стандардите на ЕУ со TSE, EN, ISO 9001 и FSC сертификати. Не содржи канцерогени материи во рамките на Е1 стандардите.
  Рабовите на иверицата се обложени со ПВЦ трака од 1ва класа, со која се спречуваат лесни деформации.

  Сет од 3 тефлонски тави
  Удобна рачка
  Нелеплива внатрешна површина изработена од тефлон
  Димензии: 18цм; 22цм; 26цм

  Чаши ALANIA 52138 1/6
  Капацитет: 175 cc
  Висина: 123mm
  Дијаметар на горниот дел: 57 mm
  Дијаметар на долниот дел: 45 mm
 • ROYAL Тенџере 20cm
  Дијаметар: 20cm
  Висина: 10cm
  Капацитет: 3,2L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки
 • ROYAL Тенџере 28cm

  Дијаметар: 28cm
  Висина: 18cm
  Капацитет: 11L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки


 • Сет VIVALDI Aster тенџериња 9 дела
  Сетот содржи:
  - Длабоки тенџериња со капак 16cm, 20cm и 24cm
  - Плитко тенџере со капак 24cm
  - Тава 24cm
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки
 • Сет VIVALDI Sedef тенџериња 8 дела
  Сетот содржи:
  - Длабоки тенџериња со капак 16cm, 20cm и 24cm
  - Плитко тенџере со 24cm
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки
 • ROYAL Тенџере 40cm

  Дијаметар: 40cm
  Висина: 26cm
  Капацитет: 30L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки


 • ROYAL Тенџере 36cm
  Дијаметар: 36cm
  Висина: 26cm
  Капацитет: 23,5L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки

 • ROYAL Тенџере 34cm

  Дијаметар: 34cm
  Висина: 24cm
  Капацитет: 21L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки


 • ROYAL Тенџере 32cm

  Дијаметар: 32cm
  Висина: 22cm
  Капацитет: 17,6L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки


 • ROYAL Тенџере 30cm

  Дијаметар: 30cm
  Висина: 20cm
  Капацитет: 14L
  Материјал: 18/10 Не'рѓосувачки челик
  Високо полирани надворешни површини со ергономски рачки