• Сервис за јадење од 18 парчиња, Luminarc Harena B&W

   

  Сервисот содржи:
  6 големи плитки чинии 25cm црни
  6 длабоки чинии 23cm бели
  6 мали плитки чинии за десерт 19cm црни
  Изработени од Акропал калено стакло
  Безбедни за миење во машина за садови и безбедни за користење во микробранова печка
   
 • Грил тава Accademia Mugnano - Natural Wood series

  Код: 5423 - Accademia Mugnano Grill

  Димензии: 49x30x5cm
  Изработена од лиен алуминиум со 5 слоја на нелеплива завршница

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 20cm

  Код: Vok NW - 312

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Прибор за јадење Ipanema - Tulum црн
  Сетот од 25 парчиња содржи:
   - 6 ножеви (21,3x2,2x1,1cm)
   - 6 вилушки (19,1x2,4x1,6cm)
   - 6 супени лажици (19x4x1,7cm)
   - 6 кафени лажички (13,9x2,7x1,3cm)
   - 1 сад за прибор (35x20x5cm)

  Приборот за јадење Ипанема е идеален за вашите секојдневни оброци. Овие лежерни линии имаат рачки од полипропилен кои даваат допир на радост на вашата маса. Изработени се од не'рѓосувачки челик и се високо отпорни и долготрајни. Дизајнот на сечилата спречува деформации. Може да се мијат во машина за садови.

 • Декантер за виски Bohemia Crystalite 850ml

  Код за нарачка: 5552

  Декантер за виски Bohemia Crystalite Quadro
  Капацитет: 850мл

  Регионот Бохемиа, каде се наоѓа денешна Чешка, е познат по изработката на најквалитетните производи од стакло. Во овој регион стаклото се произведува уште од крајот на 13тиот век, а ова вековно знаење, акумулирано низ годините е преточено во првата фабрика за стакло на браќата Августин и Јан Герхард во малото гратче Подебради, од овој момент до денес Бохемиа кристалот станува препознатлив во целиот свет, а во 1965 година, сите производители на кристал од регионите на Бохемиа и Моравија се спојуваат во една голема компанија која и ден денес го произведува најквалитетниот кристал.

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 26cm

  Код: Код: Vok NW - 5008

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките

 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 24cm

  Код: Vok NW - 3548

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Вок тава Accademia Mugnano - Natural Wood series - 22cm

  Код: Vok NW - 1680

  Made in Italy

  Внатрешните и надворешните површини се премачкани со AM Natural Wood премаз, кој дава ефект на природно дрво, дополнети со микрочестички кои се компинирани на таков начин што даваат исклучително цврста и компактна површина
  Изработени од алуминиум со 99,9% чистота на составот и дебелина од 4mm

  Ергономски рачки кои не се загреваат
  Нелеплива површина која рамномерно ја распоредува топлината и овозможува одлично готвење на состојките


 • Pashabahche Draft 1/6 чаши за пиво

  Код: DRAFT 440121 - 9525

  Капацитет: 390ml
  Сет од 6 чаши

 • Тава за палачинки DOLCI SORRISI 22cm TV022

   

  99,5% чист алуминиум, со дебелина од 1,6 mm.
  Нелеплив слој AM Salus Hand System, 5 слоја.
  Нелизгачка плоча, погодна за сите површини за готвење специјално за системот за индукција.
  Дијаметар: 22цм
   
 • Сет 6 здели Luminarc Salenco 16,5cm

   

  Садот за салата Salenco од Луминарк e изработен од калено стакло кое се подложува на специфичен третман на стврднување со цел да се гарантира подобра термичка и механичка издржливост при употреба. Садовите се со зголемена отпорност на кршење, гребнатини и термички шокови. Луминарк посветува внимание на тоа производите да бидат безбедни при употреба. Внимателно избраните материјали и повеќекратни тестови овозможуваат да се постигне совршено мазно стакло без порозност, кое е отпорно на дамки и мириси, а со тоа е и 100% хигиенско.

 • Кригла Don 500ml 1/6
  Код за нарачка: Кригла Don 500ml 1/6 - 6550 set
   
  Сет од 6 кригли
  Капацитет: 500ml
 • Bormioli Rocco клакер тегла 2l

  Код: FIDO TEGLA 149240 2L - 14191

  Димензии: 125x125x216mm

 • Гусана Вок тава со дрвена рачка 28cm TV001

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните тави ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Дијаметар: 28цм
  Дрвена рачка
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење. 
   
 • Gastroboutique leaf сет од 6 здели

  Код за нарачка: Гастробутик 4220

  Сет од 6 здели 

  Сад погоден за состојки, зачини, сосови, џемови, мезе, предјадења, десерт, забава и многу повеќе.

  Сад во форма на лист / риба, капацитет 37 ml, безбеден за миење садови и микробранова печка.

  Димензии: должина 12 см, ширина 5,9 см

 • Огноотпорен сад за готвење Pashabahche Borcam 59022
  Код за нарачка: Pashabahche Borcam 59022 - 7028
   
  Димензии: 350х195х70mm
  Капацитет: 2250cc/2,25l
 • Сет 6 чашки за ракија Bormioli Rocco YPSILON SHOT
  Код: YPSILON SHOT 6 caski 14018

  Капацитет: 70 мл
  Димензии: 5x10.7 цм (ØxH)

   

 • Сет чаши за мартини 1/6 BISTRO

   

  Капацитет: 190 мл
  Висина: 136 мм
  Дијаметар: 107 мм
  Дијаметар на основата: 64 мм
  Погодни за миење во машина за садови
   
 • Сет 6 здели за десерт JERBA

  Капацитет: 340ml
  Димензии: 11x14ml (ØxH)

 • Гусана грил тава 24х32cm TV012

   

  Брзо готвење, на здрав и вкусен начин.
  Гусаните тави ја имаат предноста да ја распределат топлината полека, така што храната се готви рамномерно, заддржувајќи го вкусот и своите квалитети. 
  Димензии: 24х32cm 
  Тавата е наменета исклучиво за рачно миење.