• Организер за во Садопер

  Иновативен организер за во садопер. Изработен од високо квалитетна ABS пластика.
  Одличен прозвод за во секоја кујна, служи за подредување и исцедување на сунгери, жици за миење и.т.н.

 • Кујнска алатка за сецкање

  Код за нарачка: Кујнска алатка за сецкање

  Димензии:
   18 x 8 x 4.5cm
  Материјал: Пластика

 • Преграда за хигиенско готвење
  Код за нарачка: Преграда за хигиенско готвење - NM31

  Димензија: 84 x 33 cm
  Материјал:  Алуминиумска фолија
  Спречете излевање на маслото врз шпоретот! Овој производ не само што спречува прскање на масло и храна при готвење во кујната, туку ги заштитува и sидовите од маснотија.

 • Сет од 6 силиконски поклопци

  Код за нарачка: Сет од 6 силиконски поклопци - NM42

  Силиконски капаци за складирање на храна направени од високо квалитетен силикон. Секој сет вклучува 6 различни големини. Не е важно дали тие се кружни, квадратни, триаголник или правоаголник затоа што разноврсниот дизајн на капаците им овозможува протегање во која било форма и да овозможат херметичко затварање. Цврстиот материјал овозможува чистење на калпите, а и со тоа повеќекратна употреба


 • Алатка за лупење

  Код за нарачка: Алатка за лупење - NM64

 • Сад за мраз КАРАТ

  Код за нарачка: Сад за мраз КАРАТ 1542

  Бренд: Paşabahçe 

  Волумен: ~870 cc
  Висина: 130 mm
  Дијаметар на горниот дел: Ø149 mm 

 • Преносен ладилник 32L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 32L БРАВО 23

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 32L
  Дијаметар: 41x27.8x44.5cm

 • Преносен ладилник 30L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 30L БРАВО 20

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 30L
  Дијаметар: 41x27.8x40cm

 • Преносен ладилник 25L БРАВО

  Код за нарачка: Преносен ладилник 25L БРАВО 2378

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет: 25L
  Дијаметар: 37.8x25.5x38cm

 • Сет од 2 патрони

  Код за нарачка: Сет од 2 патрони 1077

  Бренд: Gio'Style

  Капацитет на 1 патрон: 400gr
  Држи мраз до 12 часа.

 • Шише Bormioli Rocco SWING 1L

  Код за нарачка: Bormioli Rocco SWING 1L - 3182

  Бренд: Bormioli Rocco

  Капацитет: 1L
  Херметичко затворање

 • Сад за мраз ТАЈМЛЕС

  Код за нарачка: Сад за мраз ТАЈМЛЕС 4037

  Бренд: Paşabahçe 

  Волумен: ~1000 cc
  Висина: 130 mm
  Дијаметар на горниот дел: Ø120 mm 
  Дијаметар на долниот дел: Ø115 mm

 • Сет за готвење омлет

  Код за нарачка: Нелеплива тава за омелет 09061898 Шпатула лажица 2375 Маталка 43050

  Нелеплива тава за омелет 09061898

  Со 3 слоја нелеплива обвивка и иновативен дизајн на 2 нелепливи отстранливи тави кои совршено се совпаѓаат една со друга, обезбедува едноставно и еднолично готвење, давајќи им на двете страни на омлетот совршен резултат само со едноставно превртување, а во истото време тие можат да се користат како 2 посебни тави. Исклучително издржливиот нелеплив слој гарантира совршен вкус без да влијае на него, додека обезбедува здраво и рамномерно готвење, лесно чистење и долготрајна отпорност на секојдневна употреба. Производството вклучува процеси со ниско ниво на јаглерод и го исклучува PFOA. Обезбедува еднообразно готвење на ниски температури што овозможува заштеда на енергија додека готвите.
  Погоден за шпорети: гас, електрична, керамика, халоген.
  Дијаметар на дното: 20 см.
  Може да се мие во машина за садови.


  тава за омлет DUBOKO - 2 нелепливи тави за пржење кои се вклопуваат заедно, овозможувајќи готвење од двете страни само со едноставно превртување.

  Направете омлети и крепи брзо и лесно со тавата за омлет DUBOKO.

  Високо квалитетна маталка 

  Високо квалитетна Маталка за јајца е идеална за матење јајца за омлет, торти и колачи. Направена е од не’рѓосувачки челик и е безбедна за во машина за садови.
  Димензии: 20cm

  Код за нарачка: Маталка 43050

  Шпатула лажица 2375

  Шпатула за лажица погодна за готвење на омлет, палачинки
 • Комбо барски сет
  Код за нарачка: JAZZ 1636 + Барски сет инокс 5 дела 09031825

  |

  Барски сет инокс 5 дела 09031825

  Нерѓосувачки челик
  Сет бар за почетници
  1 x кофа за шампањ од не'рѓосувачки челик - В 20 x Д 21,5 см
  1 x Кофа за мраз - H 13,5 x D 14cm
  1 x Шејкер за коктели Менхетен - 500 мл
  1 x маша за мраз

  Сетот за шипки од не'рѓосувачки челик EH 4Pc е идеален за секој сопственик на домашен бар бидејќи содржи корпа за шампањ од не'рѓосувачки челик и помала кофа за мраз, пар маша за мраз и шејкер за коктел Менхетен за тресење и цедење состојки.

  Марка: Excellent Houseware

  Сет 3 чаши за коктели Bormioli Rocco JAZZ

  Димензии: 7.1x20cm (ØxH)
  Код: JAZZ 1636
  Kапацитет: 330ml

 • Сет за мафини

  Код за нарачка: Тава за мафини 09054783 + Стаклена подлога од стакло 09062145

  Тава за мафини 09054783

  Димензии: 3.5Х35Х26.5 СМ
  Cпецијална тава за печење мафини

  Стаклена подлога од стакло 09062145

  Димензии: 30cm
  Стаклена подлога за сервирање, торта, мафини, колачи .

 • Сет за суши

  Код за нарачка: Даска за суши 09062395 Бамбусов суши мат 09055306 Модла за пецива и дамплинг 09045315

   Даска за суши 09062395
  Дрвена даска за сервирање, послужување и приготвување на храна.

  Во сетот се вклучени 2 дрвени стапчиња за суши, и сад за сос

  Бамбусов суши мат 09055306
  Суши мат изработено од бамбус со димензии 24 x 24 cm

  Даска за суши со димензии 16,5 x 6x 26 цм

  Како да направите суши:

    Ставете парче алги на масата за суши и распоредете го од лево кон десно.
    Распоредете го оризот рамномерно од врвот до дното, со мала сила. Оризот треба    да се размачка слободно и да не се дроби, за да има добар вкус
    Ја ставаш омилената храна на оризот и ставаш што сакаш, а потоа ја навиваш со бамбусова завеса
    Исто така, завиткајте ја бамбусовата завеса и држете ја во форма 1 минута
    И тогаш ќе почнете да сечете со нож и брзо ќе натопитр малку вода во него.
   Спремни сте и подготвени за јадење

   Модла за пецива и дамплинг 09045315
  Димензии: 12x7,5cm
  Направете лесно и брзо униформни домашни пити со калапчето за кнедли, Misty од Nava и импресионирајте го вашето семејство и пријатели во секоја прилика. Откако ќе го отворите и исечете тестото во тркалезна форма, ставете го во набрашнета преса за калап, наполнете го со сирење, мелено месо, зеленчук или кој било фил што сакате, преклопете на половина да се запечат, одмулатете и вашите рачни пити се готови. за печење! Погоден е и за равиоли, пити со јаболка, кнедли од ракчиња или други креации со тесто за пита или тестенини.|

  Изработено од висококвалитетна издржлива пластика, погодна за контакт со храна, со ребрести рабови за побезбедно запечатување и за добро обликувани кнедли, лесни за употреба и складирање.
  Не е погоден за микробранова печка.

  Може да се мие во машина за садови. • Тавче за пица Коопман 32цм

  Код за нарачка: Тавче за пица Коопман 32цм 09062092

  Сонувате за крцкава пица и чипс исто како во ресторан? Оваа нелеплива тава за печење за пица е идеална за печење на крцкава пица и чипс од рерна.

  Карактеристики:

  - Има отвори за проветрување за крцкање на храната за време на готвењето
  - Двоен нелеплив слој: Quantum II финишот лесно ја ослободува храната, го прави брзото чистење
  - Наградуваниот перфориран Crusty Bake сад за печење на Koopman дозволува влагата да избега за да добиете крцкави резултати.

  Разноврсна:
   Иновативниот дизајн овозможува топлината да циркулира слободно, давајќи крцкав ефект на домашна и замрзната пица, како и чипс и леб.

  1x Нелеплив плех за пица со кора за печење

 • Тава за палачинки 22cm

  Код за нарачка: Тава за палачинки 22cm 98
   
  Нелеплива тава за палачинки
  Димензии: 22cm

 • Pizzaliciuos сет за пица

  Код за нарачка: Тавче за пица Коопман 32цм 09062092 + Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682 + Пица Нож Бејзик 13453

  Тавче за пица Коопман 32цм 09062092


  - Двоен нелеплив слој: Quantum II финишот лесно ја ослободува храната, го прави брзото чистење
  - Наградуваниот перфориран Crusty Bake сад за печење на Koopman дозволува влагата да избега за да добиете крцкави резултати.
   Иновативниот дизајн овозможува топлината да циркулира слободно, давајќи крцкав ефект на домашна и замрзната пица, како и чипс и леб.
  Сонувате за крцкава пица и чипс исто како во ресторан? Оваа нелеплива тава за печење за пица е идеална за печење на крцкава пица и чипс од рерна.

  Карактеристики:
  - Има отвори за проветрување за крцкање на храната за време на готвењето
  Разноврсна:
  1x Нелеплив плех за пица со кора за печење

   Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682

  Сет од 7 парчиња за стилски сервирање џемови, сосови, сосови, маслинки, јаткасти плодови и многу повеќе

  Сетот за сервирање се состои од:
  3 порцелански чинии со големина (дијаметар x висина  6,5 x 7 cm
  3 порцелански лажици (должина x ширина) прибл. 10 x 2,2 см
  1 плех за сервирање од бамбус (должина x ширина x висина  21,5 x 7,5 x 1 cm

  Пица Нож Бејзик 13453

 • Pizzaliciuos сет за пица

  Код за нарачка: Тавче за пица Коопман 32цм 09062092 + Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682 + Пица Нож Бејзик 13453

  Тавче за пица Коопман 32цм 09062092


  - Двоен нелеплив слој: Quantum II финишот лесно ја ослободува храната, го прави брзото чистење
  - Наградуваниот перфориран Crusty Bake сад за печење на Koopman дозволува влагата да избега за да добиете крцкави резултати.
   Иновативниот дизајн овозможува топлината да циркулира слободно, давајќи крцкав ефект на домашна и замрзната пица, како и чипс и леб.
  Сонувате за крцкава пица и чипс исто како во ресторан? Оваа нелеплива тава за печење за пица е идеална за печење на крцкава пица и чипс од рерна.

  Карактеристики:
  - Има отвори за проветрување за крцкање на храната за време на готвењето
  Разноврсна:
  1x Нелеплив плех за пица со кора за печење

   Коопман Сад за сосови од 7 дела-09034682

  Сет од 7 парчиња за стилски сервирање џемови, сосови, сосови, маслинки, јаткасти плодови и многу повеќе

  Сетот за сервирање се состои од:
  3 порцелански чинии со големина (дијаметар x висина  6,5 x 7 cm
  3 порцелански лажици (должина x ширина) прибл. 10 x 2,2 см
  1 плех за сервирање од бамбус (должина x ширина x висина  21,5 x 7,5 x 1 cm

  Пица Нож Бејзик 13453