• Сет за мафини

  Код за нарачка: Тава за мафини 09054783 + Стаклена подлога од стакло 09062145

  Тава за мафини 09054783

  Димензии: 3.5Х35Х26.5 СМ
  Cпецијална тава за печење мафини

  Стаклена подлога од стакло 09062145

  Димензии: 30cm
  Стаклена подлога за сервирање, торта, мафини, колачи .

 • Тава за мафини

  Код за нарачка: Тава за мафини 09054783

  Димензии: 3.5Х35Х26.5 СМ
  Cпецијална тава за печење мафини

 • Стаклена подлога од стакло 30cm

  Код за нарачка: Стаклена подлога од стакло 09062145

  Димензии: 30cm
  Стаклена подлога за сервирање, торта, мафини, колачи .

 • Модла за пецива и дамплинг

  Код за нарачка: Модла за пецива и дамплинг 09045315
  Димензии: 12x7,5cm

  Направете лесно и брзо униформни домашни пити со калапчето за кнедли, Misty од Nava и импресионирајте го вашето семејство и пријатели во секоја прилика. Откако ќе го отворите и исечете тестото во тркалезна форма, ставете го во набрашнета преса за калап, наполнете го со сирење, мелено месо, зеленчук или кој било фил што сакате, преклопете на половина да се запечат, одмулатете и вашите рачни пити се готови. за печење! Погоден е и за равиоли, пити со јаболка, кнедли од ракчиња или други креации со тесто за пита или тестенини.|

  Изработено од висококвалитетна издржлива пластика, погодна за контакт со храна, со ребрести рабови за побезбедно запечатување и за добро обликувани кнедли, лесни за употреба и складирање.
  Не е погоден за микробранова печка.

  Може да се мие во машина за садови.

 • Сет 12 модли за колачи

  Код: Модли - 313

  Сетот се состои од 12 модли за обликување колачи.

  Модлите се во 4 различни форми со по 3 различни големини.

  Формите се срце, цвет, круг и ѕвезда.

  Изработени се од квалитетен цврст метал, може да се користат и за печење.

   

 • Калап за печење 35цм

  Калап за печење - 6515
  Димензија:
  35цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за печење 30цм

  Калап за печење - 6514
  Димензија:
  30цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за печење 25цм

  Калап за печење - 6513
  Димензија: 25цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Сет калап за куглоф- тефлон 28cm

  Сет калап за куглоф- тефлон - 6509
  Димензија:
  28цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија 

 • Калап за торта 30цм

  Калап за торта - 6505
  Димензија: 30cm
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за торта 28цм

  Калап за торта - 6503
  Димензија:
  28cm
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Калап за торта 26цм

  Калап за торта - 6503
  Димензија: 26цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Модла за торта 26цм

  Модла за торта - 3979
  Димензија:
  26цм
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија

 • Модла за мафини

  Модла за мафини - 1481
  Калапи: 24
  Материјал: Тефлон
  Производство: Германија