• Прочистувач на воздух Beurer GERMANY LR 310

   трослоен систем на прочистување на воздухот - предфилтер + ХЕПА Х13 филтер + филтер активен јаглен
   го чисти воздухот од ПМ2-10 честичкиполен
   прав
   животински влакна и разни мириси
   Вграден ПМ 2.5 сензор
   CADR 226 m3/h
   Дополнително прочистување на воздух со помош на избор на ултравиолетова светлина (елиминира микроорганизми)
   4320 часа трајност на филтерот
   Лед индикатори
   за соби до 56м2
   3 нивоа
   индикатор за промена на филтерот
   тајмер функција
   автоматско исклучување
   ултра тивка работа
   50W

  24 месеци гаранција

 • Прочистувач на воздух De Longhi AC75

   Елиминира комплетно ПМ2 и ПМ10 честички
   Систем за филтрација на воздух со тројно филтрирање (филтер против прашина
   HEPA филтер и активен јаглен филтер)
   Јонизатор
   3 брзини
   тајмер од 1 до 3 часа
   за соби до 25 м2
   Предфилтер може да се пере
   Приказ за промена на филтер
   Предфилтер може да се пере
   Проток на воздух до 140 м3 на час
   Ултра тивок 30-40дб

  12 месеци гаранција

 • Прочистувач на воздух Philips AC2958/53

   Прочистувач на воздух
   Series 2000
   Aerasense PM2.5 сензор
   Идеален за простории до 39 м2
   Контролен панел на допир
   се поврзува со апликација
   Активен јаглен филтер + Нанo филтерот прочистуваат честички до 3nm
   3 модови на работа3 брзини на работа + турбо мод и тивок мод
   CADR 330м3/ч
   Прочистува вируси H1N1 до 99.9%. Прочистува PM2.5 до 99.97%
   Аеродинамичен дизајн
   Димензии 330x330x652 мм

  24 месеци гаранција

 • Прочистувач на воздух ROWENTA PU3040F0

   Уништува 99.99% од бактериите и микрочестичките
   Капацитет 300м3/ч
   За простории до 120м2
   Четиристепена филтрација (Предфилтер
   ХЕПА филтер
   антиалергсики филтер
   специјален филтер)
   Специјален NanoCaptur+ филтер кој врши постојано уништување на формалдехид
   Контрола на квалитетот на воздухот со помош на ЛЕД индикатори
   Тајмер
   4 брзини на работа
   Инидкатор за замена на филтер
   Автоматски режим на работа - дење и ноќе
   Индикатор за загаден воздух
   Заштита од деца
   Димензии ВxШxД 49.5x35x19.5 цм

 • Прочистувач и овлажнувач на воздух Beurer GERMANY LR 330

    Прочистувач на воздух 2 во 1 (плус овлажнувач на воздух)
   бела боја
   трослоен систем на прочистување на воздухот - предфилтер + ХЕПА филтер + филтер активен јаглен
   го чисти воздухот од ПМ2-10 честички полен
   прав
   животински влакна и разни мириси
   Осветлен ЛЦД дисплеј со прикажување на моменталнта влажност на воздухот и нејзино сетирање од 40 до 80%
   за соби до 35м2
   капацитет на овлажнување 220мл на ден
   CADR 200м3 на час
   тајмер функција
   автоматско исклучување
   инидкатор за замена на филтрите
   отстранлив резервоар од 4.6л
   ултра тивка работа
   60W

  24 месеци гаранција

 • Прочистувач на воздух De Longhi AC230
  Елиминира комплетно ПМ2 и ПМ10 честички
   Систем за филтрација на воздух со шестстепено филтрирање (филтер против прашина
   HEPA филтер
   активен јаглен филтер
   НАНО Силвер филтер за бактерии
   специјален фото каталитички УВ филтер
   јонизација)
   AQS систем на континуирано следење на квалитет на воздух со приказ на 3 бои( лош
   добар и одличен воздух)
   Сензор за мириси и чад од цигари
   Јонизатор
   Контроли на допир
   3 брзини + ауто
   тајмер од 1 до 8 часа
   за соби до 50 м2
   Приказ за промена на филтер
   Предфилтер може да се пере
   Проток на воздух до 255 м3 на час
   Ултра тивок 33-50дб
  12 месеци гаранција
 • Магнетен чистач за прозорци NK-71

  Направете чистењето на прозорците од мачна да се претвори во многу забавна и лесна работа, со помош на новата мултипрактична алатка- Магнетен чистач за прозорци.

  Благодарение на уникатниот дизајн, самиот чистач во себе содржи супер силни магнети кои совршено се приспособуваат и лепат на секаков вид стакло, дебело и тенко.

  Со помош на магнетите Вие ќе можете темелно да го исчистите стаклото од двете страни наеднаш, со тоа што едниот дел од магнетот ќе го поставите од надворешната страна а другиот од внатрешната страна, па така двата дела ќе се движат заедно, во исто време, што ќе овозможи беспрекорно чистење на прозорците од двете страни со само еден потег.

  • За дополнителна заштита, чистачот содржи јаже што можете да го поставите на прстот, па така ќе бидете 100% сигурни дека е безбеден и нема да падне од прозорецот.
  • Специфичниот- триаголен дизајн на чистач овозможува темелно и беспрекорно чистење на сите тешко дофатливи агли и површини.
  • Изработен е од високо квалитетни материјали што овозможуваат долготрајност, издржливост и квалитет.
  • Лесен е за одржување, и воопшто не зафаќа простор, па така ќе можете да го носите секаде со Вас и да го најдете идеалното место за складирање.
 • НУТРИ Кујнска вага ADLER AD 3133
  Голем светлечки ЛЦД дисплеј со висина од 32мм
  Оценува 7 клучни хранливи параметри:
  - Калории
  - Натриум
  - Јагленохидрати
  - Растителни влакна
  - Протеини
  - Масти
  - Холестерол на пондерирани храна или состојки;
  Капацитет 5кг
  Точност до 1g
  База на податоци на 999 различни прехранбени производи;
  Може да меморира и повика до 99 евидентирани хранливите вредности
  Платформа од калено стакло5мм 
  Индикатор за преоптоварување
  Индикатор за ниско ниво на батерија;
  Работи со 1 x 9V алкална батерија
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Рачна правосмукалка ADLER AD 7036

   

  800W Mоќност
  Отстранлив пластичен сад за прав со капацитет од 1,5l
  Off/On прекинувач
  Не користи кеси
  Опсег на работа 7m
  Филтер и сад погоден за чистење со вода
  Телескопска цевка
  Три различни додатоци (четки)
  Може да се користи како рачна правосмукалка за трошки или за во кола
  Термички сензор, за заштита од прегревање
  Мала правосмукалка практична за употрба на мали станови, автомобили и тешко достапни места.
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Сталажа за чевли на 3 нивоа од бамбусово дрво

  Код: Сталажа за чевли - Б2021-04

  Светло кафеана, функционална сталажа за чевли, изработена од бамбусово дрво.

  Практична, се собира по потреба, и не зафаќа голем простор.

   

  Димензии: 70 х 39 х 25cm

   

 • Подвижна сталажа со 6 полици од бамбусово дрво

  Код: Сталажа - Б2021-07

  Подвижна сталажа со 4 ротирачки тркала.

  Оваа сталажа е со 6 од кои 4 полици се распоредени по страните на сталажата и по една на врвот и една голема на основата.

  Со тоа што има ротирачки тркала лесно можете да ја преместувате каде сакате по потреба.

  Висококвалитетна изработка од најцврстото гигантско бамбусово дрво.

   

  Димензии: 87х63х28cm

   

 • Сталажа за облека со фиоки од бамбусово дрво

  Код: Сталажа за облека - Б2021-17

  Исклучително функционална сталажа за облека со фиоки, изработена од најцврстото гигантско бамбусово дрво.

  Сталажата има една централна шипка за закачување на поединечни закачалки, две фиоки на долниот дел и по 3 посебни закачалки од двете нејзини страни.

  Може да се постави во предсобје, во спална, во детска соба или каде и да било на друго место кое Ви одговара.

   

  Димензии: 170x42x30cm

   

 • Сталажа за чевли на 3 нивоа од бамбусово дрво - темно кафена

  Код: Сталажа за чевли - Б2021-03

  Светло кафеана, функционална сталажа за чевли, изработена од бамбусово дрво.

  Практична, се собира по потреба, и не зафаќа голем простор.

   

  Димензии: 70 х 39 х 25cm

   

 • Прочистувач на воздух Grunluft VK-6066

  Код: Grunluft VK-6066 прочистувач 018523

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 40 W

  Простор на прочистување: 35-40 m2

  Kaпацитет: 400 m3/h

  Ниво на звучност: 32-52 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, WiFi функција, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: 285 х 285 х 550 mm

  Производител: Vork Health

  Моделот VK6066 има капацитет на прочистување до 400m3/h и е наменет за простории до 40m2. Има 4 брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време. Опремен е и со WI-FI функција која дозволува управување и следење на процесот на прочистување преку Вашиот паметен телефон.

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

 • Прочистувач на воздух Grunluft VK-6089

  Код: Grunluft VK-6089 прочистувач 018522

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 26 W

  Простор на прочистување: 28-30 m2

  Kaпацитет: 280-300 m3/h

  Ниво на звучност: 30-52 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: Ф 250 х 454 mm

  Ниво на заштита: 

  Производител: Vork Health

  Моделот VK6089 има капацитет на прочистување до 300m3/h и е наменет за простории до 30m2. Има три брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време. 

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

 • Прочистувач на воздух Grunluft VK-6080B

  Код: Grunluft VK-6080B прочистувач 018521

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 35 W

  Простор на прочистување: 15-18 m2

  Kaпацитет: 150 m3/h

  Ниво на звучност: 28-49 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: Ф 215 х 365 mm

  Производител: Vork Health

  Компактниот модел VK6080 има капацитет на прочистување од 150m3/h и е наменет за простории до 18m2. Идеален е за спални или детски соби, како и за канцеларии и помали работни простории. Има три брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време.

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

   

 • Прочистувач на воздух MIRO

  Код: MIRO прочистувач 018807

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 21 W

  Простор на прчистување: 16 m2

  Капацитет: 130 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm- со сертификати CE,FCC,RoHS

  Опремен со тајмер

  Димензии: 195*213*388 mm

  Teжина: 1.9 kg

  Заклучување од деца

  Сензор за квалитет на воздухот

  Ноќно светло

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом.

  Моделот Miro е еден од најпродаваните во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрација на воздухот до 99,5%. Ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до 16m2.

 • Прочистувач на воздух KILO

  Код: KILO прочистувач 018110


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Моќност: 23 W

  Простор на прчистување: 16 m2

  Капацитет: 130 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm

  Опремен со тајмер

  3 начини на работа

  Димензии: 195*195*388 mm

  Teжина: 2 kg

  Ноќно светло со 7 бои

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом.

  Моделот Kilo е еден од најпродаваните во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрација на воздухот до 99,5%. Ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до 16m2.

   

 • Правосмукалка MAX Slim
  MAX Slim правосмукалката е исклучително лесна за употреба. Доаѓа во 3 дела и може да се користи како рачна правосмукалка. Има додаток кој овозможува чистење на поширока површина, како и додаток со кој лесно без да се наведнувате ќе го исчистите подот. Од горната страна има сиво копче со кое лесно се отвора правосмукалката и се отстранува филтерот кој многу лесно се чисти. Долгиот кабел овозможува голема мобилност и нема потреба од дополнителен продолжен кабел.
   
  Код: Max SLIM
  Моќност на моторот: 800W
  Моќност на вшмукување: 1700W
  Сад за прав со капацитет 2l
  Ергомомска рачка
  Филтер кој се мие
  Складирање во исправена положба
  Кука за складирање на кабел
  Должина на кабел 5m
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Апарат за колачи COLOSSUS CSS-5304B
  Идеални фигури за деца
  7 различни облици
  Нелеплива површина
  Термостат
  Индикатор за температура
  Индикатор за напојување
  Заштита од прегрејување
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА