• Соларна лампа HEXAGON

  Код за нарачка: Соларна лампа HEXAGON

  - Интелигентно осветлување: Вграден осетлив сензор за светлина, светлото автоматски ќе се вклучува ноќе и ќе се исклучи во текот на денот.
  - Вграден соларен панел на врвот на ламбата за напојување.
  - Вградена батерија: Батерија за полнење од 600 mAh Ni-MH, со 3 парчиња монокристален силиконски соларен панел, потребни ѝ се околу 8 часа целосна изложеност на сонце и ќе обезбеди до 8 часа постојано осветлување навечер.
  - Загарантирана безбедност и квалитет: IP65 водоотпорност, отпорност на топлина и висока издржливост, еколошки производ.
  - Одличен декор за градина: Елегантна хексагонална форма со проѕирен абажур со шест лица, ротирачко за 180 степени, многу меко бело светло, идеално за Вашата градина, патека, итн.

  Боја на светлина: ладно бела
  Температура на боја: 5500K-6000K
  Режим на работа: ВКЛУЧЕНО/ИСКЛУЧЕНО
  Соларен панел: 2V / 100mA
  Батерија: Ni-MH / AA / 1,2V 600mA
  Водоотпорност: IP65
  Работно време: 6-8 часа
  Време на полнење: 6-8 часа

 • LED светилки за огледало

  Код за нарачка: LED светилки за огледало

  ЛЕД светла со 10 сијалици може да се комбинираат по желба, рамномерно ја пополнуваат светлината од повеќе агли, шминката нема темни агли и сенки, а деталите се појасни

  Покрај тоа, можете лесно префрлете ја светлината до имаат промена на нивото на осветленост така што можеш прилагодете се на идеална осветленост, исто така се одликува двојна употреба, и за затворен и отворен простор.

  Напојување: стандарден USB кабел 5V 2A или повисок

  Материјал на телото: пластика
  Класа на заштита: IP54
  Номинална моќност: 10W
  Светлосен флукс: 1200 Lm
  Должина на кабел: 5 m
  3 температури на бои: 3000k - 4500k - 6500k
  Сетот вклучува 10 резервни налепници.

 • Паметна светилка со сензор Xiaomi Mi MUE4115GL

  Код: MUE4115GL Mi Motion-Activated Light

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Ротација 360 °

  Одлична за скали, ходници, влезови, ноќни маси, кујна, бања, гаража, балкон или каде Ви е потребно.
  Сензор за движење

 • Сет од 5 LED светилки од 12W

  5 LED Светилки

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  12W
  1080Lm
  6500K

 • Сет од 5 LED светилки од 15W

  5 LED Светилки

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  15W
  1350Lm
  6500K

 • Сет од 5 LED светилки од 18W

  5 LED Светилки

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  18W
  1620Lm
  6500K

 • LED Светилка од 9W

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  9W
  810Lm
  6500K

 • LED Светилка од 12W

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  12W
  1080Lm
  6500K

 • LED Светилка од 15W

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  15W
  1350Lm
  6500K

 • LED Светилка од 18W

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
  18W
  1620Lm
  6500K

 • Трокрака LED светилка
  LED светилка во форма на вентилатор 45watt
  80% заштеда на електрична енергија споредено со обична светилка.
  LED светилка во форма на вентилатор со стандардно грло.
  Обезбедува поголемо осветлување и во поширок простор.
  Има три агли на прилагодување.
  6500K бела светлина.
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Лед панел 24W кружен

  6500К бела светлина
  18W потрошувачка
  30х3cm
  Производител: IBRZ LED
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Лед панел 18W кружен

  6500К бела светлина
  18W потрошувачка
  22,5х2cm
  Производител: IBRZ LED
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Лед панел 18W квадратен

  6500К бела светлина
  18W потрошувачка
  22,5х22,5х2cm
  Производител: IBRZ LED
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Соларна LED светилка со сензор LS02
  Високо квалитетен соларен ЛЕД рефлектор со сензор за движење
  На горниот дел има вградено соларни ќелии кои преку ден од сончевата енергија ја полнат вградената литиумска батерија, а на долниот дел има моќни лед светилки со максимално осветлување од 900Lumen
  Режими на работа:
  - Микро-режим + Индукција, кога некој ќе се приближи, сензорот активира јака светлина, светлината ќе се затемни откако личноста ќе оддалечи во рок од 15 секунди
  - Индукциски режим
  - Режим на постојано светло
  - Режим за итни случаи
  Се препорачува користење на првиот режим
  Подесувачки агол - детален опис на фотографијата во прилог
  Изработен е од издржлив ABS материјал, нема потреба од грижа за време на дожд. Може да издржи и на сите видови тешки временски услови
  Соларен панел: 5V 3.2W
  Вградена батерија: 3.2V 4500mAH lithium iron phosphate battery
  Работна струја: 30-1800mA
  Максимална јачина на светло: 900lm
  Време за полнење: 8 часа изложеност на сонце
  Подесувачки агол: 120°
  Сензор: 5-8метри
  Водоотпорен - IP65
  Инсталација: Навртете 2 завртки на ѕидот и закачете го уредот Не се потребни жици
 • СВЕТИЛКА СО ИНДИКАТОР НА ПЛАМЕН LS01
  Светилка со индикатор на пламен
   
  Спецификации:
  Боја: црна
  Li-ion батерија: 3.7V 1200mAh
  Соларен панел: Полисиликон 5.5V * 1W
  Агол и далечина на опсег: 120° 5m
  Mатеријал за каросеријата: ABS
  Работно време: до 10 часа (целосно наполнетa под сонце)

  Совети:
  Ве молиме, ставете ја под сончева светлина за да ја апсорбира сончевата енергија неколку часови пред употреба за прв пат.
  Ве молиме, користете го пинот на прекинувачот за да ја вклучите светлината пред да ја ставите во употреба.
  Бојата на светлината е топло жолта.