• Софа SUPERNOVIAN сива

  Код: Софа SUPERNOVIAN сива - 213-000021 

  Софа со две седишта што комбинира удобност и издржливост и лесно може да се претвори во кревет, нудејќи ви квалитетен сон. Одличен квалитет на градба со пружини и простор за складирање. Подигнувајќи ја основата на софата, имаме просторен багажник за складирање со димензии 118x98x46cm, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Спецификации:

  Изработка на армирана дрвена рамка, високо издржлива со текот на времето.

  Внатре содржи џебни пружини и ремени за поголема издржливост и удобност на седиштето.

  Основата се потпира на четири ПП ногарки во боја на орев.

  Постава од пена и висококвалитетна и издржлива ткаенина од фелур од типот.

  Боја:Сива ,две украсни перници.


  Димензии на троседот:

  Должина: 156 см

  Ширина: 76 см

  Висина: 85 см

  Висина на седиштето: 45 см

  Длабочина на седиштето: 48 см

  Висина на грбот: 47 см

  Должина на раката: 17 см

  Димензии на креветот:

  Должина: 118 см

  Ширина: 100 см

  Висина: 45 см

   Димензии на пакување:120x104x37cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Софа TRILLIA темно сива

  Код: Софа TRILLIA темно сива - 213-000013

  Софа која може прекрасно да се вклопи во секој стил на декорација, давајќи му здив на обновување на вашиот дизајн. Уникатниот дизајн со квалитетни материјали,идеален предлог за вас кои барате од вашиот мебел да ги комбинира ергономијата и естетиката.

   

  Спецификации:

  Стабилна армирана рамка со внатрешни пружини. Пружините нудат отпорност на тежина, удари, употреба и помагаат софата да ја одржи својата форма со текот на времето.

  Пена за удобност во седиштето, ремени и ткаенина постава со одличен квалитет и голема издржливост која создава удобност во седиштето. Подигнувајќи ја основата на софата, имаме пространо 2x багажник за складирање (77x60x16cm), со засилено дно од иверица за отпорност на тежина.

  Основата се потпира на ПП ногарки - хромирани и црни.

  Доаѓа со две украсни перници 45х30

  Боја: Темно сива

   

  Димензии на производот:

  Должина: 180 см

  Ширина: 75 см

  Висина: 80 см

  Висина на седиштето: 40 см

  Висина на грбот: 48 см

  Длабочина на седиштето: 48 см

  Висина на ногата: 6 см

   

  Димензии на креветот: 180x100x40 cm

   

  Забелешки:
  Производот се доставува во фабричкото пакување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 
  182x103x36 cm

 • Софа COSMIRAS антрацит

  Код: Софа COSMIRAS антрацит -  078-000016

  Со минимален елегантен дизајн и неговата импресивна комбинација на бои, креативно ќе ја обнови декорацијата на вашата соба. Додека во исто време расположливиот простор што го нуди под седиштето, е погоден за складирање на сето она што не сакате да го видите.

  Производ од европско потекло и градба, со силни спецификации на специјалисти и за професионална употреба во хотели, соби за изнајмување и сместување.

   

  Спецификации:

  Изработен од армиран медијапан, дрво, метал и ткаенина

  Функција за кревет

  Вклучува багажник за складирање и 2 украсни перници.

   

  Боја:Антрацит

   

  Димензии на производот:

  Должина: 200 см.

  Длабочина: 85 см.

  Вкупна висина: 90 см.

  Длабочина на седиштето: 60 см.

   

  Големина на креветот:

  Должина: 200 см.

  Длабочина: 120 см.

  Висина на седиштето: 35 см

   

  Забелешки:
  Производот се доставува во фабричкото пакување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 
  200x120x37 cm

 • Аголна софа RISA сива

  Код: Аголна софа RISA сива - 078-000019

  Со минимален елегантен дизајн и неговата импресивна комбинација на бои, креативно ќе ја обнови декорацијата на вашата соба. Додека во исто време расположливиот простор што го нуди под седиштето, е погоден за складирање на сето она што не сакате да го видите.Производ од европско потекло и градба, со силни спецификации на специјалисти и за професионална употреба во хотели, соби за изнајмување и сместување.

   

  Спецификации:

  Изработен од армиран медијапан, дрво, метал и ткаенина

  Функција за кревет

  Вклучува багажник за складирање и 2 украсни перници.

  Боја:Сива

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 270 см.

  Длабочина: 190 см.

  Висина: 88 см

  Висина на седиштето: 43 см

  Висина на грбот со перници: 45 см. - без перница: 28 см

  Вкупна длабочина на софата: 98 cm - Длабочина на каучот: 88 cm

   

  Големина на креветот:

  Должина: 247 см.

  Длабочина: 145 см.

  Висина: 43 см.

   

  Димензии на багажникот на троседот: 114x66x19 cm.

  Димензии на багажникот: 65x164x19 cm.

   

  Димензии на пакување: 180x92x64 180x96x62 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Аголна софа FEREGAM крем

  Код: Аголна софа FEREGAM крем - 166-000005

  Пространа гарнитура, реверзибилна за совршено да одговара на вашиот простор, која лесно може да се претвори во кревет, со внатрешен простор под наслонот и прилагодливи потпирачи за глава во задниот дел, што е екстремно изненадување во серијата.

  Прекрасен тросед дизајниран да зрачи удобност и практичност, изработен од квалитетни материјали.

   

  Спецификации:

  Изработено од дрво и ткаенина

  Функција за кревет

  Вклучува: 2 украсни перници и внатрешен простор за складирање

  Боја:Крем 

  Димензии на софата:

  Должина: 255 см.

  Длабочина: 162 см.

  Висина: 75-90 см.

   

  Големина на креветот (внатрешно):

  Должина: 210 см.

  Длабочина: 121 см.

  Висина: 43 см.

  Длабочина на седиштето: 57 см

   

  Димензии на пакување: 158x76x73 /140x93x75 /94x56x39cm

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

 • Аголна софа FEREGAM антрацит

  Код: Аголна софа FEREGAM антрацит - 166-000006

  Пространа гарнитура, реверзибилна за совршено да одговара на вашиот простор, која лесно може да се претвори во кревет, со внатрешен простор под наслонот и прилагодливи потпирачи за глава во задниот дел, што е екстремно изненадување во серијата.

  Прекрасен тросед дизајниран да зрачи удобност и практичност, изработен од квалитетни материјали.

   

  Спецификации:

  Изработено од дрво и ткаенина

  Функција за кревет

  Вклучува: 2 украсни перници и внатрешен простор за складирање

  Боја:Антрацитна

   

  Димензии на софата:

  Должина: 255 см.

  Длабочина: 162 см.

  Висина: 75-90 см.

   

  Големина на креветот (внатрешно):

  Должина: 210 см.

  Длабочина: 121 см.

  Висина: 43 см.

  Длабочина на седиштето: 57 см

   

  Димензии на пакување: 158x76x73 /140x93x75 /94x56x39cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.


 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B - 801930

  Правосмукалка 2 во 1
  Mоќност: 600W/Бучава: 80db
  Капацитет на садот: 0,8l
  Циклонски систем
  Двоен систем за филтрирање
  Хепа филтер што може да се пере
  Должина на кабел: 5 m

 • Софа BAJORIS сива

  Код : Софа BAJORIS сива - 245-000013

   

  Иновативен луксузен дизајн на софа со неверојатна удобност и практичност, кој лесно се претвора во лежај.Метална конструкција за поголема отпорност на тежина и издржливост.Тапацир со висококвалитетна ткаенина

   

  Спецификации:

  Изграден од армирана дрвена рамка (топола), многу издржлива со текот на времето.

  Внатрешно содржи џебни пружини за поголема издржливост и удобност во седиштето.

  Седиштето се движи со лизгање напред, а грбот паѓа, претворајќи го во простран кревет.

  Под седиштето има простор за складирање поделен на два дела: 82,5x80x18cm

  Висококвалитетна и издржлива постава од пена и ткаенина

  Боја: Сива,со две украсни перници со димензии 55x30x12cm

   

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 169 см.

  Ширина: 105 см.

  Висина: 85 см

  Висина на седиштето: 46 см

  Длабочина на седиштето? 65 см

  Висина на грбот: 50 см

  Ширина на раката: 13 см

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 144 см.

  Ширина: 189 см.

  Висина: 46 см.

   

  Димензии на пакување: 145x105x88/ 110x66x30/ 168x19x2 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Аголна софа TERAM беж

  Код: Аголна софа TERAM беж - 165-000016

  Иновативен луксузен дизајн на аголна софа со неверојатна удобност и практичност, кој лесно се претвора во лежај.Метална конструкција за поголема отпорност на тежина и издржливост.Тапацир со висококвалитетна ткаенина

   

  Спецификации:

  Изработени од метал, дрво и ткаенина

  Функција за кревет

  Има лежалка на левата страна додека седиме, која лесно може да се подигне со амортизер кој нуди простор за складирање

   

  Боја: Беж

   

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 236 см.

  Длабочина со валјак: 164 см.

  Вкупна висина: 88 см.

  Висина на седиштето: 45 см.

  Висина на грбот: 48 см

  Длабочина на седиштето: 62 см

  Висина на стапалото: 4 см

  Висина на раката од седиштето: 17 см

  Ширина на раката: 17 см

   

  Димензии на креветот: 198x155x45 cm.

   

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Аголна софа BETA сива

  Код: Аголна софа BETA сива - 166-000020

  Иновативен луксузен дизајн на аголна софа со неверојатна удобност и практичност, кој лесно се претвора во лежај.Метална конструкција за поголема отпорност на тежина и издржливост.Тапацир со висококвалитетна ткаенина

   

  Спецификации:

  Изработен од медијапан со облога од хартиено дрво, ткаенина и ПП (ногарки)

  Функција за кревет.

  Перничињата за седење (димензии: 66x39x20 cm) се вадат.

  Вклучува: 2 украсни перници во иста боја како софата.

  Софата има елегантни ногарки во црна боја од ПП за најдобра можна потпора.

  Боја:Сива

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 225 см.

  Длабочина: 148 см.

  Висина: 81 см

  Висина на седиштето: 44 см

  Длабочина на седиштето: 53 см

  Вкупна длабочина на софата: 84 cm - Длабочина на каучот: 70 cm

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 194 см.

  Длабочина: 135 см.

  Висина: 44 см.

   

  Димензии на пакување: 148x71x44 / 132x85x61 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

    • Аголна софа BETA беж

  Код: Аголна софа BETA беж - 166-000018

  Иновативен луксузен дизајн на аголна софа со неверојатна удобност и практичност, кој лесно се претвора во лежај.Метална конструкција за поголема отпорност на тежина и издржливост.Тапацир со висококвалитетна ткаенина

   

  Спецификации:

  Изработен од медијапан со облога од хартиено дрво, ткаенина и ПП (ногарки)

  Функција за кревет.

  Перничињата за седење (димензии: 66x39x20 cm) се вадат.

  Вклучува: 2 украсни перници во иста боја како софата.

  Софата има елегантни ногарки во црна боја од ПП за најдобра можна потпора.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 225 см.

  Длабочина: 148 см.

  Висина: 81 см

  Висина на седиштето: 44 см

  Длабочина на седиштето: 53 см

  Вкупна длабочина на софата: 84 cm - Длабочина на каучот: 70 cm

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 194 см.

  Длабочина: 135 см.

  Висина: 44 см.

   

  Димензии на пакување: 148x71x44 / 132x85x61 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Аголна софа BOLERO сива

  Код : Аголна софа BOLERO сива - 245-000010 

  Иновативен луксузен дизајн на аголна софа со неверојатна удобност и практичност, кој лесно се претвора во лежај.Метална конструкција за поголема отпорност на тежина и издржливост.Тапацир со висококвалитетна ткаенина

   

  Спецификации:

  Има реверзибилен потпирач (може да се монтира лево или десно), на дното вклучува простор за складирање со димензии: 59x51x18cm и 75x59x18cm

  Изграден од армирана дрвена рамка (топола), многу издржлива со текот на времето.

  Со подигање на основата на софата имаме пространи простори за складирање со димензии: 74x56x18 и 59x73x18, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Внатрешно содржи џебни пружини за поголема издржливост и удобност во седиштето.

  Основата се потпира на четири PP ногарки со висока цврстина во боја на орев

  Висококвалитетна и издржлива постава од пена и ткаенина

  Боја:Сива со две украсни перници 40х40х14см

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 240 см.

  Ширина: 155 см.

  Висина: 84 см

  Висина на седиштето: 46 см

  Длабочина на седиштето: 46 см

  Висина на грбот: 47 см

  Должина на раката: 16 см

  Вкупна длабочина на троседот: 76 см

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 202 cm (внатрешна)

  Ширина: 100 см.

  Висина: 46 см.

   

  Димензии на пакување: 110x150x40 / 65x175x40 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Аголна софа DELTA антрацит

  Код: Аголна софа DELTA антрацит - 035-000064

  Најергономскиот предлог на пазарот за вашата дневна соба е Софа DELTA антрацит! Со едно движење се претвора во удобен кревет за уживање во многу моменти на релаксација и спокојство.

   

  Спецификации:

  Внатрешно изграден од армирана рамка со отпорност на тежина.

  Внатре има цик-цак пружини кои и помагаат на софата да ја одржи формата и да додаде цврстина на конструкцијата.

  Има лесен механизам за употреба кој се крева со едно движење, претворајќи ја софата во кревет и обратно.

  Има простор за складирање-багажник. Затворањето на вашите предмети е полесно од кога било

  Пена за удобност во седиштето.

  Тапацир со извонреден квалитет на ткаенина со голема издржливост во антрацит боја

  Софата има елегантни ПП ногарки за најдобра можна потпора.

  Тој е реверзибилен давајќи можност да го поставите или со лев или десен агол во зависност од потребите и декорацијата на вашиот простор.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 203 см.

  Ширина: 130 см.

  Висина: 88 см

  Висина на седиштето: 43 см

  Длабочина на седиштето: 53 см

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 203 см.

  Ширина: 130 см.

  Висина: 43 см.

   

  Димензии на пакување: 126x74x48 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

 • Аголна софа DELTA беж

  Код: Аголна софа DELTA беж - 035-000063

  Најергономскиот предлог на пазарот за вашата дневна соба е Софа DELTA беж! Со едно движење се претвора во удобен кревет за уживање во многу моменти на релаксација и спокојство.

   

  Спецификации:

  Внатрешно изграден од армирана рамка со отпорност на тежина.

  Внатре има цик-цак пружини кои и помагаат на софата да ја одржи формата и да додаде цврстина на конструкцијата.

  Има лесен механизам за употреба кој се крева со едно движење, претворајќи ја софата во кревет и обратно.

  Има простор за складирање-багажник. Затворањето на вашите предмети е полесно од кога било

  Пена за удобност во седиштето.

  Тапацир со извонреден квалитет на ткаенина со голема издржливост во беж боја

  Софата има елегантни ПП ногарки за најдобра можна потпора.

  Тој е реверзибилен давајќи можност да го поставите или со лев или десен агол во зависност од потребите и декорацијата на вашиот простор.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 203 см.

  Ширина: 130 см.

  Висина: 88 см

  Висина на седиштето: 43 см

  Длабочина на седиштето: 53 см

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 203 см.

  Ширина: 130 см.

  Висина: 43 см.

   

  Димензии на пакување: 126x74x48 cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Софа COSMIRAS сина

  Код: Софа COSMIRAS сина - 078-000008

  Со минимален елегантен дизајн и неговата импресивна комбинација на бои, креативно ќе ја обнови декорацијата на вашата соба. Додека во исто време расположливиот простор што го нуди под седиштето, е погоден за складирање на сето она што не сакате да го видите.

  Производ од европско потекло и градба, со силни спецификации на специјалисти и за професионална употреба во хотели, соби за изнајмување и сместување.

   

  Спецификации:

  Изработен од армиран медијапан, дрво, метал и ткаенина

  Функција за кревет

  Вклучува багажник за складирање и 2 украсни перници.

   

  Боја:Сина

   

  Димензии на производот:

  Должина: 200 см.

  Длабочина: 85 см.

  Вкупна висина: 90 см.

  Длабочина на седиштето: 60 см.

   

  Големина на креветот:

  Должина: 200 см.

  Длабочина: 120 см.

  Висина на седиштето: 35 см

   

  Забелешки:
  Производот се доставува во фабричкото пакување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 
  200x120x37 cm


 • Софа STELLARIN мока

  Код: Софа STELLARIN мока - 213-000004

  Софа со две седишта што комбинира удобност и издржливост и лесно може да се претвори во кревет, нудејќи ви квалитетен сон. Одличен квалитет на градба, со пружини и со простор за складирање. Со модерен дизајн, висококвалитетни материјали и естетика за во било кој дел од вашиот дом или канцеларија.

   

  Спецификации:

  Изработка на армирана дрвена рамка, високо издржлива со текот на времето.

  Подигнувајќи ја основата на софата, имаме пространо багажник за складирање, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Внатре содржи џебни пружини и ремени за поголема издржливост и удобност на седиштето.

  Основата се потпира на четири црни ПП ногарки со висока јачина

  Висококвалитетна и издржлива постава од пена и ткаенина

   

  Боја:Мока со две карирани украсни перници.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 148 см

  Ширина: 77 см

  Висина: 80 см

  Висина на седиштето: 42 см

  Длабочина на седиштето: 47 см

  Висина на грбот: 48 см

  Должина на раката: 16 см

  Висина на ногата: 5,5 см

  Простор за складирање: 1 x (105x59x16)

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 118 см

  Ширина: 100 см

  Висина: 42 см

   

  Забелешки:
  Производот се доставува во фабричкото пакување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 120x105x38 cm


 • Софа STELLARIN сива

  Код: Софа STELLARIN сива - 213-000002 

  Софа со две седишта што комбинира удобност и издржливост и лесно може да се претвори во кревет, нудејќи ви квалитетен сон. Одличен квалитет на градба, со пружини и со простор за складирање. Со модерен дизајн, висококвалитетни материјали и естетика за во било кој дел од вашиот дом или канцеларија.

   

  Спецификации:

  Изработка на армирана дрвена рамка, високо издржлива со текот на времето.

  Подигнувајќи ја основата на софата, имаме пространо багажник за складирање, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Внатре содржи џебни пружини и ремени за поголема издржливост и удобност на седиштето.

  Основата се потпира на четири црни ПП ногарки со висока јачина

  Висококвалитетна и издржлива постава од пена и ткаенина

   

  Боја:Сива со две карирани украсни перници.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 148 см

  Ширина: 77 см

  Висина: 80 см

  Висина на седиштето: 42 см

  Длабочина на седиштето: 47 см

  Висина на грбот: 48 см

  Должина на раката: 16 см

  Висина на ногата: 5,5 см

  Простор за складирање: 1 x (105x59x16)

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 118 см

  Ширина: 100 см

  Висина: 42 см

   

  Забелешки:
  Производот се доставува во фабричкото пакување.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографиите.

  Димензии на пакување: 120x105x38 cm

 • Софа SUPERNOVIAN антрацит

  Код: Софа SUPERNOVIAN антрацит - 213-000021

  Софа со две седишта што комбинира удобност и издржливост и лесно може да се претвори во кревет, нудејќи ви квалитетен сон. Одличен квалитет на градба со пружини и простор за складирање. Подигнувајќи ја основата на софата, имаме просторен багажник за складирање со димензии 118x98x46cm, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Спецификации:

  Изработка на армирана дрвена рамка, високо издржлива со текот на времето.

  Внатре содржи џебни пружини и ремени за поголема издржливост и удобност на седиштето.

  Основата се потпира на четири ПП ногарки во боја на орев.

  Постава од пена и висококвалитетна и издржлива ткаенина од фелур од типот.

  Боја:Антрацит,две украсни перници.

   

  Димензии на троседот:

  Должина: 156 см

  Ширина: 76 см

  Висина: 85 см

  Висина на седиштето: 45 см

  Длабочина на седиштето: 48 см

  Висина на грбот: 47 см

  Должина на раката: 17 см

  Димензии на креветот:

  Должина: 118 см

  Ширина: 100 см

  Висина: 45 см

   

  Димензии на пакување:120x104x37cm

   

  Забелешки:

  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата. • Софа SUPERNOVIAN мока

  Код: Софа SUPERNOVIAN мока - 213-000010

  Софа со две седишта што комбинира удобност и издржливост и лесно може да се претвори во кревет, нудејќи ви квалитетен сон. Одличен квалитет на градба со пружини и простор за складирање. Подигнувајќи ја основата на софата, имаме просторен багажник за складирање со димензии 118x98x46cm, со засилено дно за отпорност на тежина.

  Спецификации:

  Изработка на армирана дрвена рамка, високо издржлива со текот на времето.

  Внатре содржи џебни пружини и ремени за поголема издржливост и удобност на седиштето.

  Основата се потпира на четири ПП ногарки во боја на орев.

  Постава од пена и висококвалитетна и издржлива ткаенина од фелур од типот.

  Боја:Мока-беж боја ,две украсни перници.


  Димензии на троседот:

  Должина: 156 см

  Ширина: 76 см

  Висина: 85 см

  Висина на седиштето: 45 см

  Длабочина на седиштето: 48 см

  Висина на грбот: 47 см

  Должина на раката: 17 см

  Димензии на креветот:

  Должина: 118 см

  Ширина: 100 см

  Висина: 45 см

   Димензии на пакување:120x104x37cm

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.

   

 • Софа NEBULION Сребрено-сива

  Код: Софа NEBULION Сребрено-сива - 035-000028

  Седнете и опуштете се или одморете се лежејќи. Тапациран со висококвалитетна кадифена ткаенина и со еластично полнење од пена со висока густина. Уникатниот дизајн со квалитетни материјали ја прават софата идеално решение за Вас кои имате потреба Вашиот мебел да ги комбинира ергономијата и естетиката.

   

  Карактеристики:

   

  Изработени од метал и кадифе.


  Функција за кревет

   

  Боја:Сребрено-сива

   

  Димензии на софата:

  Должина: 205 см

  Длабочина: 86 см

  Висина: 85 см

   

  Димензии на креветот:

  Должина: 183 см

  Длабочина: 108 см

  Висина: 44 см

   

  Димензии на пакување: 187x111x21cm

   

   

  Забелешки:
  Производот се испорачува склопен во неговото фабричко пакување, потпирачите за раце и ногарките треба да се зашрафат.
  Нијансата на бојата на производот може малку да се разликува од онаа прикажана на фотографијата.