• Традиционален чајник

  Код за нарачка: Традиционален чајник 234 83/05

  Прави одлична шолја чај и добро се истура без да капе.  Одличен додаток на вашата винтиџ кујна.
  Големина: висина: 10 cm / 3,9 инчи означени 0,5L 

 • Стаклен бокал 1L

  Код за нарачка: Стаклен бокал 1L  5396

  Дијаметар на отворот 7,9 cm, основа 9,4 cm, висина 24,9 cm

  Модерно дизајнираниот стаклен бокал е погоден и за вино и за сок или за други пијалоци. • Чаши за вино Алегра 1/4

  Код за нарачка: Чаши за вино Алегра 1/4 5104

  Капацитет: 350ml
  Димензии: 8.7x21.6cm (ØxH)

 • Сет 6 Чаши ALANIA

  Код за нарачка: Чаши ALANIA 52138 1/6

  Капацитет: 175 cc
  Висина: 123mm
  Дијаметар на горниот дел: 57 mm
  Дијаметар на долниот дел: 45 mm
 • 6 чаши за ракија 80ml РИВЕРСА ГРАПА

  Код за нарачка: 6 чаши за ракија 80ml РИВЕРСА ГРАПА 5418

  Бренд: Bormioli Rocco

  Капацитет 8 cl
  Висина на чашка со постоље 163 mm 
  Дијаметар Ø 56 mm 


 • Сет од 6 шолји за капучино ПИНГВИН

  Код за нарачка: Сет од 6 шолји за капучино ПИНГВИН 7029

  Бренд: Paşabahçe 

  Проѕирен сет составен од 6 шолји за капучино или еспресо и 6 тацни Пингвин.
  Изработени од стакло
  Стаклена рачка која не се загрева.
  Димензии на чаша: Дијаметар – 9.6 см, висина – 6.7 см., Волумен 230мл течност.
  Дијаметар на тацна: 13 см.

 • Сет декантер и 6 чаши за виски БАРТЕНДЕР НОВЕЧЕНТО

  Код за нарачка: Сет декантер и 6 чаши за виски БАРТЕНДЕР НОВЕЧЕНТО 3791

  Бренд: Bormioli Rocco

  Капацитет на декантерот: 780 мл
  Капацитет на чаша: 370 мл

 • Чаши Бистро 8605 1/6

  Код за нарачка: Чаши Бистро 8605 1/6 • Скара 30х50cm + прибор
  Код за нарачка: скара 2 + Чаши Бистро 8605 1/6 + 14900 ражен + 7698 - штипка + 2859 - шпатула
   
  Скара
  - Димензии: 30х50цм
  - Материјал: Метал
   
  Сет чаши за пиво
  Сет од 6 чаши за пиво
   
  Стапчиња за ражен
  Количина во пакување: 100 парчиња
  Должина: 20cm
   
  Штипка за месо
  Должина: 20cm
  Ширина: 4,8cm
   
  Шпатула за месо
   
   
 • Комбо барски сет
  Код за нарачка: JAZZ 1636 + Барски сет инокс 5 дела 09031825

  |

  Барски сет инокс 5 дела 09031825

  Нерѓосувачки челик
  Сет бар за почетници
  1 x кофа за шампањ од не'рѓосувачки челик - В 20 x Д 21,5 см
  1 x Кофа за мраз - H 13,5 x D 14cm
  1 x Шејкер за коктели Менхетен - 500 мл
  1 x маша за мраз

  Сетот за шипки од не'рѓосувачки челик EH 4Pc е идеален за секој сопственик на домашен бар бидејќи содржи корпа за шампањ од не'рѓосувачки челик и помала кофа за мраз, пар маша за мраз и шејкер за коктел Менхетен за тресење и цедење состојки.

  Марка: Excellent Houseware

  Сет 3 чаши за коктели Bormioli Rocco JAZZ

  Димензии: 7.1x20cm (ØxH)
  Код: JAZZ 1636
  Kапацитет: 330ml

 • Сет за чај

  Код за нарачка: Стаклен чајник 500мл 09057491+Харан 2620

  Стаклен чајник Acer со инфузер од нерѓосувачки челик 500ml
  Уживајте во вашиот чај, богат со мирис и вкус, користејќи го чајникот Acer на NAVA.
  За многу општества чајот е дел од нивната култура и секојдневна рутина, додека за други е едноставно здрав пијалок кој може да го замени кафето или другите пијалоци како чоколадото и безалкохолните пијалоци. Во секој случај, корисните својства на чајот се надалеку познати и усвојувањето на неговото секојдневно консумирање нуди само позитивни придобивки.
  Изработено од стакло отпорно на топлина, издржува високи температури, со капак од нерѓосувачки челик кој го спречува преносот на температурата на рачката на чајникот и инфузер од нерѓосувачки челик 18/8.
  Совршен за патувања, кампување, на работа или каде и да ви треба.
  Служи 2-3 шолји чај.
  Може да се мие во машина за садови.

 • Блендер CAMRY CR 4050 + ПОДАРОК сет од 6 чаши

  Код за нарачка: CR 4050 блендер + ISTANBUL 42402


  Блендер CAMRY CR 4050
  500W Моќност
  Капацитет: 1,5l
  2 подесувања за брзина
  Функција на пулс
  Стаклен бокал
  Функција за дробење на мраз
  Нож од не'рѓосувачки челик
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА


  Чаши 1/6 ISTANBUL 42402
  Капацитет: 290cc
  Висина: 134mm
  Дијаметар на горниот дел: 62mm
  Дијаметар на долниот дел: 58mm

 • Сет од 6 филџани

  Код за нарачка: Сет од 6 филџани - 1281 9344+9352

  Дијаметар на чинија: 15 см
  Вкупна висина: 9 см
  Висина на чашата: 7 см
  Волумен: 20 cl

 • Стаклен чајник 500мл

  Код за нарачка: Стаклен чајник 500мл 09057491

  Стаклен чајник Acer со инфузер од нерѓосувачки челик 500ml
  Уживајте во вашиот чај, богат со мирис и вкус, користејќи го чајникот Acer на NAVA.
  За многу општества чајот е дел од нивната култура и секојдневна рутина, додека за други е едноставно здрав пијалок кој може да го замени кафето или другите пијалоци како чоколадото и безалкохолните пијалоци. Во секој случај, корисните својства на чајот се надалеку познати и усвојувањето на неговото секојдневно консумирање нуди само позитивни придобивки.
  Изработено од стакло отпорно на топлина, издржува високи температури, со капак од нерѓосувачки челик кој го спречува преносот на температурата на рачката на чајникот и инфузер од нерѓосувачки челик 18/8.
  Совршен за патувања, кампување, на работа или каде и да ви треба.
  Служи 2-3 шолји чај.
  Може да се мие во машина за садови.


 • Миксер за матење нескафе + сет од 6 чаши

  Kод за нарачка: ST NCM-100B Black-70027 + сет од 6 чаши ALANIA 52138 1/6

  Superior Technology
   Миксер за матење нес кафе со подножје
   Црна боја
   2 брзини
   450мл сад
   100W
   Ултра тивка работа

  ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА

 • Кујнска полица бела + Сет од 3 тефлонски тави + ГРАТИС 6 ЧАШИ
  Код за нарачка: Кујнска полица бела MK13-01-01 + Сет од 3 тефлонски тави + Чаши ALANIA 52138 1/6

  Кујнска полица бела MK13-01-01
  Димензија: 43.5x20x40cm
  Изработена од18mm 1ва класа иверица според стандардите на ЕУ со TSE, EN, ISO 9001 и FSC сертификати. Не содржи канцерогени материи во рамките на Е1 стандардите.
  Рабовите на иверицата се обложени со ПВЦ трака од 1ва класа, со која се спречуваат лесни деформации.

  Сет од 3 тефлонски тави
  Удобна рачка
  Нелеплива внатрешна површина изработена од тефлон
  Димензии: 18цм; 22цм; 26цм

  Чаши ALANIA 52138 1/6
  Капацитет: 175 cc
  Висина: 123mm
  Дијаметар на горниот дел: 57 mm
  Дијаметар на долниот дел: 45 mm
 • Чаши ALEGRA 41536 1/6
  Код за нарачка: Чаши ALEGRA 41536 1/6
 • Вазна Флора 43966 Овал

  Код за нарачка: Вазна Флора 43966 Овал

  Димензии: 11 x 11 x 26

 • Вазна Флора 43767
  Код за нарачка: Вазна Флора 43767 Бамбус Мала
  Димензии:  8 x 8 x 26.5
 • Флора 45068

  Код за нарачка:  Флора 45068 

  Стаклена вазна 
  Димензии: 30 x 30 cm