• TV Sony 75'' 4K UltraHD LED KD-75X81J

  Код: TV Sony KD-75X81J

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size : 75″ ( 189 cm ) Screen Type : LCD
  Screen resolution : 3840 x 2160
  OS : ANDROID 10
  Connection : HDMI x 4 / USB x 2 /Composite ,RF,RS 232 ,ETH , Wifi ,Bluetooth 4.2 , IF , Digital Audio
  Solour Enhancement : TRILUMINOS PRO™, Live Colour™ Technology
  Picture processor : 4K HDR Processor X1™
  Motion Enhancer : Motionflow™ XR 400/480Hz (Native 50/60Hz), Auto mode
  Clarity Enhancement : 4K X-Reality™ PRO
  Speaker : Full Range (Bass Reflex) x 2 ( 10 W + 10W )
  Speaker Type : Bass Reflex Speaker X-Balanced Speaker
  FREEVIEW HD AND FREEHD
  HARD DRIVE 16GB
  HEADPHONE SOCKET
  BUILT-IN WI-FI
  VESA WALL MOUNT DIMENSIONS 300MM X 300MM
  VIEWING ANGLE (HORIZONTAL / VERTICAL) 178 DEGREES
  VISIBLE SCREEN SIZE (MEASURED DIAGONALLY) 189CM
  WEIGHT WITH STAND: 32.9KG. WITHOUT STAND: 31.6KG
  DIMENSIONS H96.9 X W168.6 X D7.2CM
  DIMENSIONS WITH STAND H104.5 X W168.6 X D41CM
  ENERGY CONSUMPTION IN HIGH DYNAMIC RANGE PER 1000H (KWH) 257 KWH
  ENERGY CONSUMPTION IN STANDARD DYNAMIC RANGE PER 1000H (KWH) 160 KWH
  ENERGY RATING – HDR G
  ENERGY RATING – OVERALL G
  Warranty: 24 months

 • 43'' 4K Android Smart LED TV Vox 43ADWFFL

  Код: TV Vox LED 43ADWFFL Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 43″ (109 см)
  Екран: Direct LED Ultra Slim
  Разолуција: 4K (3840 x 2160)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, Aнтена влез x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, HEVC H.265, PVR
  Друго: Hotel Mode, Sleep Timer, повеќејазичен OSD, Miracast, HDR10 + HLG, Dolby Digital Plus (DD+), екран без рамка
  Боја: црна

 • Panasonic 50'' 4K UHD Smart TX-50HX580E

  Код: Panasonic TX-50HX580E

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Тип на екран: LED
  Димензија на екран: 50″/127cm
  Резолуција на екран: 4K (3840 x 2160)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart TV: Дa
  Видео: HDR10, HLG, Dolby Vision
  Аудио: моќност на звучниците: 20W, Surround Sound
  Smart функции: Multimedia player, Web Browser
  Приклучоци: Wi-Fi, HDMIx4, USBx2, CI+, компонентен и композитен влез
  дигитален аудио излез (оптички), LAN, PC влез, излез за слушалки
  Боја: Црна

 • Xiaomi Mi LED TV 4S 43'' Smart Android Телевизор ЕУ

   

  Бренд: Xiaomi
  Модел: Mi LED 4S 43'' ELA4378GL
  Големина На Дисплеј: 43''
  Димензии И Тежина: Должина – 959,6мм; Висина – 556,8мм; Висина (вклучена основа) 608,1мм; Тежина (без основа) – 7,2кг; Тежина( со основа) – 7,32
  Дебелина на основа: 208,3мм
  Пакетот содржи: Монитор, основа x2, упатство за корисникот, шраф x4, Bluetooth далечински управувач со гласовно активирање
  Гаранција: 2 години


  На пазарот пристигна уште еден од телевизорите на Xiaomi – Mi TV 4S 43’’. Станува збор за телевизор со одлична дефиниција и квалитет.

  Брзата елаборација на податоци се должи на вградениот quad – core 64 bit процесор. Процесорот е унапреден со цел да овозможи подобро искуство при гледањето. Телевизорот располага со голема меморија па така може да поддржи поголем број апликации.

  За да се долови ултра јасен звук, Xiaomi направил комбинација од DOLBY + DTS технологија. Телевизорот има звучници со моќ од 8W. Различни бас ефекти за поголема моќ и за кристално чист звук.

  Уредот едноставно претставува футуристичка сензација со структура целосно изработена од метал.

  Квалитетот на сликата е докажан со 4K Ultra – HDR, што овозможува и кристална слика со доловување на најситните детали. Официјално одобрение поседува од страна на мега платформите Netflix и Prime Video.

  Поддржува Google Assistant и гласовни команди. Преку Chromecast функција префрлете ги содржините од вашиот смартфон на телевизорот. За комплетна функционалност на телевизорот тука е оперативниот систем Android TV.

  Се карактеризира со неколку излези за приклучоци и тоа:

  - LAN – поврзување со интернет

  - 3 x USB – приклучоци

  - Се поврзува со слушалки

  - 3 x HDMI – поврзување со компјутер

  Уредот се поврзува и преку Bluetooth а воедно овозможува ниска енергетска потрошувачка.

  Може да се постави на масичка или пак да се прикачи на ѕид. Има RAM меморија од 2GB и внатрешна ROM меморија од 8GB.

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3 + Тв комода IL BELO TV3

  Код: Tesla 55S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3 - Тв комода IL TV3

  55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Sound bar

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да


  Тв комода IL BELO TV3


  ТВ комодата IL BELO со својот моќен, но сепак елегантен дизајн ќе Ве издвои од останатите. Користењето на антрацит и светол орев при изработка на овој дизајн ја прават оваа комода посакувано парче дури и за оние со најистенчен вкус.
  Дизајнот на оваа комода е инспириран од минималистичкиот стил на нордиските култури, а изработен во стилот на врвните италијански дизајнери кои заедно со германските колеги го прават спојот на индустриското и минималистичкото едно посебно доживување.
  Димензии на ТВ комода:
       Должина: 160cm
       Висина: 40cm
       Ширина: 40cm 
  Материјал: Оплеменета иверица 16mm, антрацит-164 и светол орев-К003
  Брзо и едноставно склопување за помалку од 20минути по елемент.
  Потребен Алат за склопување : чекан и шрафцигер(крстач)
  Македонско производство
 • Samsung 65'' 4K Ultra HD Smart UE65TU7092

  Код: UE65TU7092UXXH

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Тип на екран: LED
  Димензија на екран: 65″/165cm
  Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
  Crystal Display (Nanoparticle Filter)
  Crystal processor 4K
  2000 PQI
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart TV: Да, Smart Tizen
  HDR10+, HLG
  Dolby Digital Plus, Adaptive Sound, SmartThings application
  Приклучоци: Wi-Fi, HDMIx2, USBx1, LAN, CI+, дигитален аудио излез, eARC, Anynet + (HDMI-CEC)
  Боја: Црна

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  Код: Tesla 55S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3

  55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Sound bar

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да

 • 50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  Код: Tesla 50S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3

  50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 50” (127cm)

  Display Type Direct LED Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD)

  Tuner Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV

  10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9600:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да


 • Smart TV Sony KD-65XH8196 65'' 4K

  Код: TV Sony KD-65XH8196

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Size: 65" (inches)

  Panel:   IPS

  Operating System: Android 9.0 Pie

  DISPLAY - Screen Size Class: 65" (inches)

  Screen Aspect Ratio: 16:9

  Screen Resolution: 3840 x 2160

  CPU Cores: 4/Internal Storage: 16

  TV Tuner Analog (NTSC/PAL/SECAM) :DVB-T / DVB-T2 / DVB-C / DVB-S

  DVB-S2

  Network: LAN / Wi-Fi / 802.11 / Wi-Fi Direct / DLNA / Bluetooth 4.2

  Connectivity 4 x HDMI 2.0 (ARC; CEC)

  1 x Satellite In (F-type female) / 1 x Optical Audio Out

  1 x Antenna (RF) (female) / 1 x 3.5 mm Audio Out

  1 x AV Composite In (Video + L/R) / 2 x USB

  1 x CI+ 1.4 / 1 x Ethernet RJ45

  Audio Speakers: 2 x 10W
  Android 9.0 Pie

 • TV Sony KD-55XH8096 55'' 4K UltraHD Smart LED

  Код: TV Sony KD-55XH8096 55

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Model :KD55XH8096B 

  Display resolution : 3840 x 2160  / Display Type  : LCD

  Color Enhacemenet :TRILUMINOS™ Display, Live Colour™ Technology

  Pictures Modes Viivid,Standard,Cinema,Game,Graphics,Photo,Custom,Dolby Vision Bright,Dolby Vision Dark

  Picture Processor : X1™ 4K HDR Processor

  Motion Enhancer :Motionflow™ XR 400Hz (Native 50Hz)

  Clarity Enhacement  : 4K X-Reality™ PRO

  Connectivity :HDMI x 4 / USB x 2 / Composite Video  / Wifi /Digital Audio

  OS: Android by Google

  IF x 1 /RF x 1 /ETH

  SPEAKER CONFIGURATION:Full Range (Bass Reflex) x 2

  SPEAKER TYPE :Bass Reflex Speaker;X-Balanced Speaker
  AUDIO POWER OUTPUT :10W + 10W

 • 65'' 4K Android Smart LED TV Vox 65ADWC2B

  Код: TV Vox LED 65ADWC2B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 65″ (165 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: 4K (3840 x 2160)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, H.265 HEVC, PVR, Hotel Mode, HDR10, Miracast, Dolby Digital Plus
  Боја: црна

 • 50'' 4K Smart LED TV Vox 50WOS315B

  Код: TV Vox LED 50WOS315B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 50″ (127 см)
  Тип на екран: Direct LED Slim
  Разолуција: 4K (3840×2160)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart OS: webOS 5.0
  Thinq AI, Magic Remote
  Моќност на звучниците: 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, Антена влез x2, AV влез, CI+, LAN, SPDIF излез, излез за слушалки
  Технологии: Wi-Fi, Bluetooth, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Smart апликации: Netflix, Amazon prime video, YouTube
  Друго: Miracast , WiDi, DLNA, AirPlay, PVR, E-manual, MEMC for 4K @60Hz, DRM & HDR,HLG поддршка
  повеќејазичен OSD, Sleep Timer, Dolby Audio

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  Код: Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°

 • 50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS

  Код: Tesla 50S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 50” (127cm)

  Display Type Direct LED Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD)

  Tuner Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV

  10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9600:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°

 • Smart TV LG 55UP75006LF

  Код: LG 55UP75006LF

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Тип на екран: LED
  Димензија на екран: 55″/140cm
  Резолуција на екран: 4K (3840×2160)
  Quad Core Processor 4K
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart TV: да, WebOS smart платформа со Freeview Play, NOW TV, Netflix, Prime Video, Disney+ и многу други
  HDR10 Pro, HLG, Filmmaker режим, 4K Upscaling, HEVC, AV1, VP9
  Моќност на звучници: 20W, AI sound
  Google асистент, Alexa – виртуелен асистент (опционално), ThinQ AI
  Интелегентно препознавање на Вашиот глас кој може да служи за пребарување на програми (опционално)
  Hotel mode, 360 VR play
  Приклучоци: Wi-Fi, Bluetooth 5.0, HDMIx2, USB, LAN, CI+, SPDIF (оптички дигитален аудио излез), RF влез
  Боја: Црна

 • Smart TV Vox LED 50ADWD1B Smart

  Код: Vox LED 50ADWD1B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 50″ (127 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: 4K (3840 x 2160)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, H.265 HEVC, PVR, Hotel Mode, HDR10, Miracast, Dolby Digital Plus
  Боја: црна

 • Smart TV Vox LED 42ADWGB

  Код: Vox LED 42ADWGB Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 42″ (107 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, LAN
  Технологии кои ги користи: Wi-Fi, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Боја: црна

 • Телевизор Vox LED 42DSQGB

  Код: Vox LED 42DSQGB

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 42″ (107 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB, антена влезови x2, AV влез, CI, излез за слушалки, SPDIF излез
  Технологии кои ги користи: HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Боја: црна

 • Smart TV Vox LED 32ADWD1B Smart

  Код: Vox LED 32ADWD1B Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 32″ (81 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: HD Ready (1366×768)
  Smart Tелевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 6W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: Wi-Fi, HEVC H.265, PVR
  Друго: Hotel Mode, Sleep timer, повеќејазичен OSD
  Боја: црна

 • Vivax LED 55'' 4K TV-55UHD123T2S2SM

  Технички спецификации:

  Дијагонала: 55'' / 140 cm

  Светлина: 310

  Резолуција: 3840 X 2160 (UHD 4K)

  Оперативен систем: Android

  Технологија: LED

  Тип на телевизор: SMART · TV tuner: DVB-T2/C/S2

  Звучници (W): 20

  Маса на телевизорот: 11.2

  Ширина (CM): 124

  Висина (CM): 70.4

  Дебелина (CM): 26.8

  WiFi: Дa

  Bluetooth: Нe

  Оптички излез: ДА

  Screen Mirroring: ДА


  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА