• Camera In-car Dash Cam Trevi HD Night Vision 2'' LCD DS5000

  - Record video files on Micro SD card max 32 Gb (not included)
  - Cup suction
  - Color display 2,2” LCD TFT
  - HD recorder HD 720p/30 fps, Interpolation FHD 1080p/30 fps
  - Display wide 120°
  - Night vision
  - Time data indication
  - G-SENSOR
  - Parking monitor
  - Power supply: 5V 1000mA with car adapter
  - Back up battery rechargeable

  The Trevi DS 5000 Car Security Camera is ideal for keeping your car under control, even from a distance. Small and compact, it automatically records audio and video files to a 32GB microSD card (not supplied), both day and night and has a 2.2-inch TFT LCD color display.

  The Trevi dash cam is easily installed on the windshield of your car using a small suction cup and takes 120 ° wide angle shots even at night thanks to the night vision function . It is equipped with G Sensor , which allows you to activate recording following an automatic movement detection and Parking sensor, to film with automatic detection of bumps and vehicle oscillations.

  The Trevi DS 5000 HD Car Security Camera Dash Cam is powered by the included cigarette lighter cable and also has a rechargeable lithium backup battery.

 • Dashcam Denver 1 HD 30fps

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Car dashcam with 2.4”” LCD screen built-in
  Video resolution: 720P (1280x720)@30fps + (1080p interpolated)
  Image resolution - still pictures: 5MP/3MP/2MP/VGA
  Loop recording time: off, 3 minutes, 5 minutes, 10 minutes
  60 degree viewing angle
  Built-in microphone & speaker
  Built-in rechargeable batt: 180mAh
  External memory: Micro SD card up to 32GB (not incl.)
  Charges via 12V car adapt. Micro USB
  Accessories included: Car mount, 12V car adaptor, USB cable

 • Xiaomi Mi Dash Cam 1S

  Код: QDJ4032GL Mi Dash Cam 1S

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Product dimensions – 87.5 x 53 x 18mm
  Power input – 5V/1.5A
  Battery capacity – 470mAh
  Battery type – Lithium-ion polymer battery
  Power supply method – Vehicle cigarette lighter socket
  Light sensor – Sony IMX307
  Other sensor – Accelerometer
  Camera – FOV 140°, f/1.8 aperture, 6-piece glass lens
  Resolution – 1080p
  Wireless connection – Wi-Fi IEEE 802.11b/g/n 2.4GHz
  Operating temperature – -10 – 60
  Supports – Supports Android 4.4 and later or iOS 8.0 and later
  Expandable storage – A MicroSD card of size 16GB – 64GB and read/write speed of class 10 or above is recommended
  Implementation standard – Q31 / 0118000147C001 – 2018

 • Xiaomi Mi 360 Home Security Cam 2K

  Код: BHR4457GL Mi 360 Home Security Cam.2K

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  FEATURES:

  Every Detail in Sharp 2K Clarity

  F1.4 Large Aperture and 6P Lens

  Enhanced Color Night Vision in Low Light

  360 Vision Means Full Home Protection

  New AI Human Detection

  Full Encryption for Privacy Protection

  Fast Forward Playback Speed


  SPECIFICATIONS:

  Resolution: 2304 x 1296

  Video Coding: H.265

  Angle of View: 110°

  Power Input: 5V 2A

  Wireless Connectivity: Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz, Bluetooth 4.2

  Expandable Memory: Micro SD Card (up to 32GB)

  Compatibility: Android 4.4, iOS 9.0 or above

  Dimensions: 11.5 x 7.8 x 7.8 cm


  WHAT’S IN THE BOX:

  Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K x1

  Charging Cable x1

  Wall Mounting Kit x1
  User Manual x1

 • Сигурносна камера V380
  Код за нарачка: V380 Wall Lamp Camera
   
  1080p резолуција
  Поврзување со мобилен
  Аларам
  Двонасочен аудио систем
  Ултра-широк агол
  Ноќно снимање
  LED осветлување
  IP66 водоотпорна
  Сензор за движење
  Поврзување преку Wi-Fi или мрежен кабел
  Димензии: 13x12x7cm
 • Камера за автомобил UGO Ranger DS100 HD
  uGo RANGER DC100 е уред кој е неопходен за секој возач. Овозможува снимање на секој момент од возењето, зачувување на најубавите моменти од патувањата, но и документира докази за сите непредвидливи момент во сообраќајот. Снимката се зачувува на Micro SD картичка до 32 GB. 
   
  Аголот на движење од 90° овозможува покривање на широка површина со повеќе детали. 
   
  Функции: Детекција на предмети при дрвижење, постојано снимање, датум и време на снимање
  Максимална резолуција: 1280 x 720 пиксели
  Има микрофон
  Агол на гледање: 0 - 90 ° 
  Може да се поврзе со Micro SD картичка, Mini USB
  Боја: Црна
  Ширина: 36.9 mm
  Висина: 55.4 mm
  Должина: 90.5 mm
  Максимален капацитет на меморија: 32 GB
  30 fps
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Xiaomi Mi Home Security 1080p 360° Сигурносна Камера

  Димензии: 115 x 78 x 78 мм
  Тежина: 239 г
  Резолуција: 1080p
  Фокусна должина: 2.8 мм
  Поврзување: Wi- Fi IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz
  Надворешна меморија: Micro SD Card (до 32 GB) Компактибилност: Andorid 4.0 и понови, iOS 7.0 и понови Модел: MJSXJ02CM
  Влезна моќност: 5V1A Агол на камера: 110 °
  Работи на температура : -10 
   - 50 
  Пакет: 1 Камера, 1 USB Кабел, 1 Ѕиден носач, 2 шрафчиња
  Гаранција: 2 години

  Xiaomi Mi Home 360° сигурносната панорамска камера е се што Ви е потребно за сигурност на вашиот дом или вашите уреди. Се карактеризира со елегантен изглед, едноставна е за инсталирање и се поврзува со апликација која пак, Ви ги нуди сите можности секогаш да внимавате на вашите важни работи.

  Xiaomi Mi Smart 360° камерата се состои од една глава со двоен мотор кој може слободно да ротира хоризонтално за 360° и вертикално до 115° така што го минимализира мртвиот агол а воедно и постигнува панорамски преглед. Можете слободно да ја сместите на вашиот прозорец, покрај креветот така што ќе ја свртите наопаку за да може да го опфати целиот простор и да има поголема прегледност. Xiaomi Mi Smart 360° интелигентната камера го детектира секое движење, има аларм, прави фотографии, може да снима видеа, дава известувања преку апликацијата со цел да спречи несакани случувања.
  Со помош на ноќниот начин на преглед, вашата камера го снима домот дури и кога нема светло. Уклучете го прегледот на видеа на камерата и така ќе можете во секој момент да го држите под контрола она што ви е важно, како на пример вашето дете додека спие.
  Камерата се карактеризира со вградена антена и оптимизирана фреквенција така што не морате да се грижите за оддалеченоста на камерата и рутерот при преглед на моменталната ситуација. Ќе можете да го погледнете снимањето преку вашиот паметен телефон или телевизор, на работа или дома кога и да посакате.
  Оваа камера исто така нуди и 3 различни начини на зачувување на податоците. Поддржува SD картичка и Xiaomi рутер си вграден HD диск. Работи со помош на Wi-Fi, далечински управувач.
  Исто така има и вградена меморија (micro SD) каде што ќе можете да ги зачувате вашите снимки и да ги имате на дофат во секој момент благодарение на вашиот паметен телефон и од било кое место. Потребен ви е само интернет.
  Работи со Google Assistant и Alexa app.