• Зголемувач на екран за мобилен телефон 12инчи

  Код за нарачка: Зголемувач на екран за мобилен телефон 12инчи

  Засилувач на екран на мобилни телефони е со креативен дизајн.

  Држачот за мобилен телефон и објективот на засилувачот може да се користат одделно и може да се преклопат. 

  Објективот е со висока дефиниција против сини зраци, што значително ја подобрува прегледноста  на екранот, овозможувајќи им на корисниците подобро визуелно уживање!

  Димензија на леќата: 12" (25x14cm)

  Димензија на држачот: 12.8x8.4x2cm

 • LCD Проектор UC28C

  Код за нарачка: LCD Проектор UC28C

  Една од најдобрите сензации во светот е да уживате во најспектакуларните слики и видеа. Ние сме специјалисти за да ве натераме да уживате максимално.
  Еден од најдобрите модели е проекторот UC28C, модел дизајниран да ви даде се што ви треба. Дизајниран за да можете да уживате во она што најмногу ви се допаѓа во светот, со одлична резолуција и леснотија на поврзување, ќе ви даде се што ви треба за уживање! Прочитајте и ќе знаете зошто. Спектакуларен квалитет
  Ова е еден од најдобрите модели што ќе ги најдете и кој ви овозможува да уживате во најдобриот квалитет на сликата. Има резолуција FullHD, една од највисоките што ќе ги најдете. Еден од најстабилните достапни модели, со добра вентилација и стабилност. Мал и лесен, тој е еден од најлесните модели за транспорт. Интегрира звучници од 8W, кои ќе ви дадат се што ви треба за уживање. Поврзете се што ви треба со неговиот отвор за USB и SD картичка. Неверојатен модел. Уживајте во најдобриот квалитет на слика со проекторот UC28C 
   Карактеристики Proyector UC28C:
   Ќе можете да уживате во FullHD квалитет на слика. Стабилен модел, кој има добра вентилација и стабилност, еден од најдобрите.
  Нуди живи бои и јасни слики.
  Мал и лесен, лесен за носење и употреба каде и да посакате.
  Ефикасна потрошувачка на батерија за да можете да ја користите долго време.
  Технички спецификации проектор UC28C:
  Модел: UC28C
  Проектор Систем за сликање: TFT LCD Резолуција: 320x180px
  Најдобар проектор со големина: 10 до 60" 
  Поддржани формати Формат на филм: .MPG / .AV / .MOV / .MP4 Аудио формат: .MP3 / .AMM / .AAC / .M4a Формат на слика: .JPG / .JPEG / .BMP / .GIF /.PNG/ .GIF Слушалки: 8W интегрирани Интерфејс 1 x USB 2.0 1 x електрично поврзување 1 x AV конектор 1 x SD картичка
  Влез за напојување PowerDC 
    Содржина на пакетот:
  1 x проектор UC28C
  1 x Адаптер за напојување
  1 x USB кабел
  1 x Прирачник

 • Arozzi Green Screen for Photography, Video & Streaming

  Arozzi Green Screen for Photography, Video & Streaming

  Features
  Collapsible for compact storage and portability.
  Chroma Green for easy editing.
  Extra wide for versatile photo, video, or streaming.

  Get the extra space you need to do a variety of chroma key editing – whether it is photo editing in your studio, making videos, or streaming your favorite game online. Get even more angles to shoot with 160X157cm of backdrop space.

  Easily unroll the screen to your desired height and place at your chosen position. Once you are done using the Green Screen simply roll it up for easy portability and storage.

  Find the right amount of backdrop space with adjustable height from both the top and bottom part of the screen. Simply adjust the top support rod to find the right height from the top – and adjust the bottom by flipping the switch to find the right ground level.

  Use the Chroma Key Green backdrop in photography, video, and streaming. Easily make the background to the way you want with Chroma keying editing and produce a wider variety of content.

  The material is coated to prevent wrinkles from forming, so you get a more even Chroma Key green across the entire editing area. With even lighting, this can save a lot of precious time in editing so you can be more efficient.

 • BenQ Projector 3D Glasses DGD5 V2 Black

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Compatible Models - All BenQ projectors with DLP Link 3D technology
  Timing - Support: 90 / 100 / 120 / 144 Hz
  Contrast Ratio - 1,200:1
  Transmittance - 550 nm: 38 ±2%
  Sensitivity - Sync:
  Usage Range: Up to 26.2' (8.0 m)
  View Angle - 30° (right/left)
  Type - DLP Link
  Power Supply - Rechargeable battery
  Battery Life - 30 hours with continuous use
  Power Dissipation - 3.7 V, 50mA
  Temperature - Storage: -4 to 158°F (-20 to 70?C)
  Operation: 32 to 104°F (0 to 40?C)
  Humidity - Operation: 35 to 80% relative humidity
  Dimensions - 7.08 x 6.20 x 1.78 (17.98 x 15.75 x 4.52 cm)
  Weight - 1.1 oz (32.0 g)
  Packaging Info
  Package Weight - 0.25 lb
  Box Dimensions (LxWxH) - 8.0 x 3.0 x 2.6"

 • Projector Ceiling mount SBOX PM-18M 430-650mm Tilt Swivel

  Код: SBOX PM-18M

  Weight capacity: up to 20 kg
  Mounting: from 225 to 316 mm
  Height: 430 - 650mm
  Tilt: -15° to +15°
  Swivel: -10° to +10°
  Dimensions: 23,7 x 20,3 x 65cm
  Material: Aluminium
  Cable management

 • LCD проектор BenQ MS560 4000

  Код: Projector BenQ MS560 4000

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Projection System - New DLP Technology ( http://www.dlp.com/downloads/DLP-Projectors-Top-10-Reasons-Brochure.pdf )

  Display
  Projection System - DLP Single 0.55" SVGA
  Resolution - 800 x 600 pixels
  Resolution Support - VGA(640 x 480) to WUXGA_RB(1920 x 1200)

  Brightness (ANSI lumens) - 4000 ANSI Lumens
  Contrast Ratio (FOFO) - 20000:1
  Display Color - 30 Bits (1,07 billion colors)
  Native Aspect Ratio - Native 4:3
  (5 aspect ratio selectable)

  Light Source - Lamp
  Light Source life* - Normal 6000 hr/Economic 10000 hr/SmartEco 10000 hr/LampSave 15000hr

  Optical
  Throw Ratio - 1.96~2.15
  Zoom Ratio - 1.1X
  Lens shift - NA
  Projection Offset** - 110%
  Projection Size - 60"~150"
  Keystone Correction - Auto ID, Vertical +/- 40 degrees
  Horizontal Frequency - 15K~102KHz

  Audio
  Speaker - 10W x 1
  Special Feature
  Security - Security Bar, Kensington lock
  Feature - 1D Auto Keystone, High Brightness, Spreadsheet mode, Bright Mode, Presentation Mode, Infographic Mode, Video Mode, Srgb Mode

  Compatibility
  Resolution Support - VGA(640 x 480) to WUXGA_RB(1920 x 1200)
  Horizontal Frequency - 15K~102KHz
  Vertical Scan Rate - 23 ~ 120 Hz
  HDTV Compatibility - 480i, 480p, 576i, 567p, 720p, 1080i, 1080p
  Video Compatibility - NTSC, PAL, SECAM, SDTV (480i/576i), EDTV (480p/576p), HDTV (720p, 1080i/p 60Hz)

  Connectivity
  HDMI - HDMI-1 x1
  HDMI-2 x1
  PC (D-sub 15pin) - x1
  Monitor out (D-sub 15pin,Female) - 1
  Audio in (mini jack) - 1
  Audio out (mini jack) - 1
  RS232 In (D-sub 9pin, male) - 1
  USB TypeA-1 - x1(1.5A power)
  USB Type mini B - x1
  IR Receiver (Front+Top) - 2
  S-Video - x1
  Composite Video (RCA) - x1

  Dimension and Weight
  Dimensions (W x H x D)(mm) - 296 x 120 x 221 mm
  Net Weight (Kg/ lbs ) - 2.3kg +/- 200g

  Power
  Power Consumption(Max/Normal/Eco) - Max 280W, Normal 260W, Eco 215W
  Standby Power Consumption - Normal < 0.5Watts.
  Power Supply - 100 ~ 240V AC

  Operation Condition
  Noise Level(Normal/Eco) - 34 /29 dBA

  Operating Temperature - 0~40?
  Accessories (Standard)
  Remote Control w/ Battery - x 1 (5J.JND06.001)
  Power Cord (by region) - x 1 (1.8m)
  Quick Start Guide - x 1 (4J.JND01.001)

  Warranty Card (by region) - x 1
  VGA(D-sub 15pin) Cable - x 1 (1.5m)
  AAA Battery - x2

  Accessories (Optional)
  Spare Lamp Kit - x 1 (5J.JND05.001)
  Universal Ceiling Mount - 1
  3D Glasses - x 1 (5J.J9H25.002)
  QCast Mirror dongle - x 1 (5A.JH328.10X)

  Lamp Warranty 12 months or 2,000 cumulative hours whichever comes first

 • LCD проектор Rigal RD-806 2800

  Код: Projector Rigal RD-806 2800

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Projection System - 5.8 inch LCD TFT display
  Native Resolution - 1280x800, support 720P/1080P
  Brightness - 2,800 lumens
  Contrast Ratio - 1,500:1
  Image Flip - 360 degree flip
  Lens - 5pcs of glasses lens, manual focus
  Aspect Ratio - 16:9 / 4:3
  Language - Eng/Fre/Spa/Port/Ara/ Chin, 23 languages in total
  Lamp Type - LED 140W, 50,000 hours life
  Picture Zoom - Electrical zoom by remote
  Picture Size - 50-200 inch
  Keystone - 15 degree physical correction
  Noise - <25 dB
  Working Voltage - AC100-240V / 50-60Hz
  Input Terminal - HDMIx2 / USB?2 / VGA / AV / YPbPr / AUDIO IN (L&R)
  Output Terminal - AUDIO OUT (L&R)
  Optional Function - TV/Android WiFi
  Machine Size - 33.6x26.3x11.8cm
  Color Box Size - 37.5x17x37.5cm
  N.W./G.W. Per Piece - 3.1KG / 4.5KG

  Accessories - Remote Control w/ Battery
  Power Cord
  Quick Start Guide
  VGA (D-sub 15pin) Cable

 • LCD проектор Rigal RD-826 4000

  Код: Projector Rigal RD-826 4000

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Projection System - 5.8 Inch LCD TFT display
  Native Resolution - 1920x1280 (1080P)
  Brightness - 4,000 lumens
  Contrast Ratio - 4,000:1
  Image Flip - 360 degree flip
  Lens - 5pcs of glasses lens, manual focus
  Aspect Ratio - 16:9 / 4:3
  Language - Eng/Fre/Spa/Port/Ara/ Chin, 23 languages in total
  Lamp Type - LED140W, 50,000 hours life
  Picture Zoom - Electrical zoom by remote
  Picture Size - 50-250 inch
  Keystone - 15 degree physical correction
  Noise - <25 dB
  Working Voltage - AC100-240V / 50-60Hz
  Input Terminal - HDMIx2 / USB?2 / VGA / AV
  Output Terminal - AUDIO OUT
  Optional Function - TV/Android WiFi
  Machine Size - 31.75x25.7x11.72cm
  Color Box Size - 37.5x17x37.5cm
  N.W./G.W. Per Piece - 3KG / 4.4KG
  Packing Details - 2pcs/ctn
  Carton Size - 40x40x38.5cm

  Accessories - Remote Control w/ Battery
  Power Cord
  Quick Start Guide
  VGA (D-sub 15pin) Cable
  HDMI Cable