• Mi Temperature and Humidity Monitor 2

  Код: NUN4126GL


  Model: NUN4126GL

  LCD display: 1,5 inch

  Dimensions: 43 x 43 x 12.5mm

  Temperature detection range: 0 - 60 ° C (accuracy 0.1 ° C)

  Humidity detection range: 0% - 99% RH (accuracy 1% RH)

  Connectivity: Bluetooth 4.2

   

 • Xiaomi Mi 360 Home Security Cam 2K

  Код: BHR4457GL Mi 360 Home Security Cam.2K

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  FEATURES:

  Every Detail in Sharp 2K Clarity

  F1.4 Large Aperture and 6P Lens

  Enhanced Color Night Vision in Low Light

  360 Vision Means Full Home Protection

  New AI Human Detection

  Full Encryption for Privacy Protection

  Fast Forward Playback Speed


  SPECIFICATIONS:

  Resolution: 2304 x 1296

  Video Coding: H.265

  Angle of View: 110°

  Power Input: 5V 2A

  Wireless Connectivity: Wi-Fi IEEE 802.11a/b/g/n/ac 2.4GHz, Bluetooth 4.2

  Expandable Memory: Micro SD Card (up to 32GB)

  Compatibility: Android 4.4, iOS 9.0 or above

  Dimensions: 11.5 x 7.8 x 7.8 cm


  WHAT’S IN THE BOX:

  Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K x1

  Charging Cable x1

  Wall Mounting Kit x1
  User Manual x1

 • Mi Smart Plug (Zigbee)

  Код: GMR4014GL Mi Smart Plug (Zigbee)

  Net Weight 0.086 kg

  Child Protection Yes

  Colour White

  Dimensions 55X44X31 mm

  Height 31 mm

  Length 44 mm

  Mounting method Surface mounted

  Number of seats 1

  Number of sockets 1

  Socket type Schuko

  USB No

  Width 55 mm

  With button Yes

 • Паметна светилка со сензор Xiaomi Mi MUE4115GL

  Код: MUE4115GL Mi Motion-Activated Light

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Ротација 360 °

  Одлична за скали, ходници, влезови, ноќни маси, кујна, бања, гаража, балкон или каде Ви е потребно.
  Сензор за движење

 • Xiaomi Mi Composition Scale Паметна Дигитална Вага 2.0

   Код: NUN4048GL Mi Body Composition Scale 2

  Бренд: Xiaomi
  Боја: Бела
  Оперативен Систем: Компатибилност со Android 4.4 / IOS 8.0 и нивни понови верзии 
  Материјал на Куќиштето: ABS, Заштитно калено стакло (Gorilla Glass)
  Поврзување: Bluetooth 5.0
  Батерија: 4 AAA
  Димензии и Тежина: Димензии: 30 х 30 х 1.5cm Тежина: 1.63кг
  Пакет: 1х Вага
  Опсег на мерење: 5-150кг
  Гаранција: 1 година

  Xiaomi Body Fat, наречена уште Xiaomi Mi Composition Scale 2.0, е вага што, покрај мерењето на телесната тежина, може да открие дури десет различни параметри на телото.
  Mi Scale 2.0 преку четири електроди од нерѓосувачки челик и технологијата БИА (анализа на биоелектрична импеданса) прикажува:
  - индекс на телесна маса (BMI);
  - процентот на телесна масна маса;
  - процентот на вода во телото;
  - базален метаболизам;
  - висцерална маст;
  - мускулното ткиво;
  - коскена маса.
  Сите овие податоци се преземаат преку Bluetooth на твојот смарт телефон и се прикажуваат на апликацијата Mi Fit, што може да се преземе бесплатно од Play Store и на англиски јазик, а телесната тежина ќе биде прикажана на LED-екранот на вагата.
  Заоблениот дизајн без рабови и белиот материјал ABS ја прават оваа вага да биде практична и елегантна (висока е само 14,75 мм), гумените ногалки се позиционирани на долниот дел заради безбедност и штитат од лизгање, а облогата од Gorilla Glass ја прави уште поотпорна.
  Вагата функционира на 4 батерии ААА (не се вклучени во пакетот) и може да се анализира податоци на 16 различни корисници. Ја мери и најмалата варијација на тежина благодарение на високо-прецизниот сензор од тип G, направен од манган челик. При мерењето и толкувањето на податоците се користат три различни алгоритми, минимизирајќи го просторот за отстапка.
  Со добиените податоци може да ги прилагодат персоналните вежби и исхрана врз основа на прикажаниот Body Mass Index (BMI). Мотивирај се за поздрав живот!
  Може да се пофали со:
  - Сензор со голема прецизност способен да открие варијации од 50 g
  - Поврзување со апликација Xiaomi Mi Fit која ги прикажува податоците и промените на телото во секое време
  - Секое регистрирање на тежина ќе се вчита во cloud APP со неограничено складирање
  - Двоен режим: покрај телесната тежина, вагата може да мери мали предмети почнувајќи од 100 g
  - Пресметка во реално време на идеална тежина. Опремена е со функција за мерење на тежината, заснована на висина, возраст, индекс на телесна маса и други податоци
  - Проценка на рамнотежата на телото: Опремена е со функција која ја тестира рамнотежата на телото; преку апликацијата може да се избере опцијата за балансирање на тело, и да се определи стоејќи на вагата со една нога; (корисно за тие што практикуваат јога)
  - Интелигентна анализа и посебен профил за секој член од семејството: Вагата поддржува мерење до 16 членови на семејството кои автоматски се идентификуваат врз основа на физичките податоци. Може исто така да се постави режим на „гости“ и податоците за мерење на други луѓе не се зачувуваат.
  - Поддржува функција за мерење бебиња
  Компатибилност со уреди Android 4.4 / iOS 9.0 или нивни понови верзии