• Ракавица за отстранување влакна од миленици True Touch

  Силиконска ракавица за миленици - True Touch Glove
  Оваа ракавица е изработена од силиконска гума со која истовремено правите масажа и ги отстранувате на вишокот влакна на вашето милениче.
  Влакната се лепат на ракавицата кои потоа многу лесно се отстрануваат.
  Силиконските врвови на ракавицата успешно ги заменуваат металните четки.
  Дизајнот во форма на ракавица овозможува да ги дофатите тешко достапните места.
  Со магичната ракавица повеќе нема да се грижите за вишокот влакна на вашите миленици.

 • Преносно шише за вода за миленици AQUA DOG

   

  Чувајте го вашето куче хидрирано при долги прошетки со ова преносно шише за вода.
  Кога вашето куче ќе има потреба за вода, само стиснете го шишето за да се наполни садот на горниот дел.
  Водата се празни назад во шишето кога ќе се ослободи притисокот.
  Наменето е да одговара на држачот за чаши на автомобил со ремен за носење или да го закачите на ранец за полесен транспорт.
  Димензии: 10.6/8.5х22цм.
   
 • Машинка за шишање на домашни миленици Iskra QR-PET2506

   

  Во топлите денови, олеснете му на вашето милениче со потскратување на влакната од крзното.
  Оваа машинка за шишање, и потстрижување, овозможува работа во тивок режим, за да не го вознемирува миленичето.
  Сечивата се од хигиенски не’рѓосувачки челик, кој не ја иритираат кожата, и го отсекува влакното со претцизност и острина.
  Има 4 додатни чешли со различна големина, наменети за секој тип на крзно со различна должина.
  Доаѓа во куфер од полу-тврда пластика во кој се складира, и повеќе додатоци.
  Моќност и напон – 12W , 220-240 V ~ 50 Hz
  Лесна и тивка
  4 Додатни чешли
  Додатоци – ножици, самочистечка четка, чешел за порамнување, турпија за нокти
  Додатоци за оддржување – Пластичен куфер, масло за сечива, четка за чистење сечива, заштитник на сечива
  2 година гаранција