• БЛЕНДЕР СЕЦКО GORENJE S500GW

  Моќност на моторот: 500W
  Капацитет на стаклен сад: 1L
  AC мотор за сигурно работење
  Двојно сечило: Нерѓосувачки челик SUS 301
  Турбо-копче/Копче On/off со заштитник
  Мерна скала за точно дозирање
  Сигурносен прекинувач


  Моќност на моторот: 500W
  Капацитет на стаклен сад: 1L
  Материјал на куќиште: Пластика + метал
  AC мотор за сигурно работење
  Двојно сечило: Нерѓосувачки челик SUS 301
  Турбо-копче/Копче за инстантна моќност
  On/off со заштитник
  Безбедно за миење во машина за садови
  Мерна скала за точно дозирање
  Сигурносен прекинувач
  Гумени ногарки за стабилност
 • БЛЕНДЕР СЕЦКО GORENJE BN1000MB

  Капацитет на садот: 1 l
  Долготраен пластичен сад
  Мерна скала на садот за точно дозирање
  Број на вртежи: 20000 rpm
  Приклучна моќ: 1000 W
  Број на степени на вентилаторот: 2
  Нож од нерѓосувачки челик
  Заштита од прегревање


  Капацитет на садот: 1 l
  Долготраен пластичен сад за мешање
  Скала за мерење на садот за совршено точно дозирање
  Број на вртежи: 20000 rpm
  Приклучна моќ: 1000 W
  Број на степени на вентилаторот: 2
  Нож од нерѓосувачки челик
  On/off копче и копче за регулирање на вртежите
  Заштита од прегревање
  Гумени ногарки за стабилност

 • АПАРАТ ЗА ПРАВЕЊЕ ЛЕБ GORENJE BM 1210 BK

  Код за нарачка: GORENJE BM 1210 BK - 25098

  Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи
  Број на садови за печење леб: 1
  Број на спатули: 2
  Нелеплив слој
  Големина на лебот: 2
  Избор на големина на лебот: 900 – 1.200 g
  Контролно стакло
  Број на oднапред дефинирани програми: 12
  Програма за растење на тестото
  Звучен сигнал
  Функција за одржување на топлината
  Продолжено печење и по прекин на електрична енергија
  Копче за вклучување
  Регулација на запеченоста на кората
  Информативен екран: LCD дисплеј
  Автоматска подготовка на тесто
  Програм за брзо печење
  Програма за џем
  Програма за леб без глутен
  Сад за мерење
  Лажичка за дозирање
  Гумена подлога на садот за поголема стабилност
  Книга со рецепти
  Автоматско исклучување за дополнителна сигурност
  Куќиште: Пластика + метал
  Моќност на грејачот: 800 W
  Должина на приклучен кабел: 1,2 m
  Димензии (ШxВxД): 26,2 × 27,8 × 42,5 cm

 • МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ГОТВАЧ GORENJE MC 6 MBK

  Код за нарачка: GORENJE MC 6 MBK - 800160

  Моќност на грејачот: 1000 W
  Сигурносни системи: 9
  Број на автоматски програми: 15
  Тајмер за одложено готвење: до 24h
  Капак кој се отстранува
  Додаток за готвење на пареа
  Автоматско исклучување
  Звучен сигнал

 • Сецко HYUNDAI HY-7005A

  Код за нарачка: Сецко HYUNDAI HY-7005A - 590011

  Моќност: 400W
  Напон: 220-240V
  Капацитет на сад: 1.5L
  2 брзини
  Сечила од не'рѓосувачки челик

 • Уред за правење мини крофнички

  Код за нарачка: Уред за правење мини крофнички - PM80

  Димензија: Ø8.89cm x 18cm висина
  Материјал: Полипропилен и не'рѓосувачки челик
  Дозерот за крофни функционира рачно, лесно се притиска, но треба да ставите смеса во алатката пред да ја користите.

 • Мултифункционален сад за цедење со додатоци 6 во 1

  Код за нарачка: сад за цедење со додатоци 6 во 1 - PM77

  Во сетот се вклучени сад за ренданње и миење на овошјето и зеленчукот и 5 различни ножеви за рендање.
  Материјал на сечилата: не'рѓосувачки челик
  Материјал на садот: пластика
  Димензија: 22x22x11cm

 • Мултифункционален кујнски сад 3 во 1

  Код за нарачка: Мултифункционален кујнски сад 3 во 1

  Димензии на садот: 38x28x13cm
  Материјал: Полипропилен
  Садот се преклопува, така што нема да го зазема простор, флексибилен е и не се деформира лесно.

 • Алатка за лупење за пченка

  Код за нарачка: Алатка за лупење за пченка

  Материјал: Полипропилен
  Материјал на сечилото: 304 не'рѓосувачки челик
  Димензија: 6.6x4.7x4.3cm

 • Алатка за сецкање лук

  Код за нарачка: Алатка за сецкање лук

  Го сецка лукот на совршени малки коцки за само неколку секунди.
  Го ставате лукот во садот, го затварате со горниот дел, притискате и вртите неколку секунди и готово. Лесно,брзо и едноставно.


 • Мултифункционален сецко - Speedy Chopper

  Код за нарачка: Мултифункционален сецко - Speedy Chopper - NM30 

  Капацитет на садот е 0.3l.
  Димензиите на сецкото 13 x 8 x 9cm.

 • Сецко за зеленчук

  Код за нарачка: Сецко за зеленчук - NM63

  Димензии:
  8cm x 21.5 cm.
  Оваа неверојатна мултифункционална алатка е одлична за сечкање и мелење на лук, кромид, домат, овошје, ореви, билки, зеленчук и повеќе.

  • Сечила изработени од не'рѓосувачки челик
  • Пластичен сад со капак
  • Совршен за сечкање и ситнење
 • Диспанзер за палачинки

  Код за нарачка: Диспанзер за палачинки

  Инструкции:

  Одлични креативни диспензери за тесто, дури и за најнеискусните почетници, ќе ве направат пекар, пекар.

  Потребни се само три едноставни чекори за да направите утринска торта со бела јака. Чиста, хранлива и креативна торта.

  1) ставете го подготвеното тесто
  2) истурете иста количина тесто во секој калап за колачи
  3) ставете ја мембраната за колачот во кутијата за печење или во микро печката.

 • Сецко за лимон

  Код за нарачка: Сецко за лимон

  Lemon Lime Fresh Wedge прави осум

  совршени клинови, за неколку секунди!

  Едноставно ставете лимон или лимета во лулката и турнете надолу со клинската рачка. Цитрусните клинови се совршени за летни коктели, BBQ и забави на плажа.• Издржливи сечила за сечење од нерѓосувачки челик Совршен за забави
  Може да се мие во машина за садови

 • Spin Maiden

  Код за нарачка: Чистач со две ротирачки глави

  Моќен чистач со две ротирачки глави за чистење и полирање на подови. Професионална технологија направена за едноставна домашна употреба.
  Чисти и Полирај на секоја површина идеално за ламинат, плочки, гранит, дрво, мермер и др.
  Сетот го вклучува Spin Maid апаратот, 2 крпи за чистење, 2 крпи за длабинско чистење и полирање. Вградена моќна литиумска батерија и адаптер за полнење.

 • Апарат за јогурт HB-2193

  Код за нарачка: Апарат за јогурт HB-2193 - 023189

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  AC220V-240V 50/60Hz 35W
  Направете до шест тегли кремаст и свеж јогурт со различни вкусови
  Може да се направи јогурт во рок од 7 часа
  Заштеда на пари и време
  Капацитет на тегла: 150ml/шолја
  Транспарентен капак и проѕирен стаклен сад за лесно следење
  Прекинувач за вклучување/исклучување со контролни светла

 • Апарат за правење јогурт HB-2190

  Код за нарачка: HB-2190 - 023134

  Моќност: 20W
  Напон: 220-240V/50-60Hz
  Капацитет: 1L
  Автоматски термостат
  Транспарентен капак
  Прецизна контрола на температурата

 • Сецко MAX CH 5021

  Код за нарачка: MAX CH 5021-26385

  Моќност:600w
  Сад со капацитет од 1л
  Брзини: 1
  Сечила изработени од
  Нерѓосувачки челик
  Не лизгачки ногарки
  Безбедносен систем
  Иновативен дизајн едноставен за употреба

 • Апарат за варење јајца ADLER AD 4486

  Апарат за јајца ADLER AD 4486
  Гответе до 8 јајца истовремено
  Автоматско исклучување со звучен сигнал
  Може да готви меко, средно и тврдо
  Автоматско исклучување
  Мерна чаша со игла за пункција
  Максимална моќност: 800W

 • Апарат за гиро COLOSUS CSS-5088
  Вертикален ротирачки грил
  – моќност 2000W
  - капацитет 21l
  – изработен од не’рѓосувачки челик
  – држач за гиро/пиле
  – држачи за ражничи
  – контејнер за масло и течности
  – отворениот дизајн на апаратот овозможува лесен пристап до храната што се подготвува
  – сечење парчиња месо директно од апаратот или преливање со сосови и преливи
  – тајмер 60 минути со ѕвонче
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА