• Navee N65 Електричен Тротинет

  Код за нарачка: Navee N65 Електричен Тротинет 484867

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Ви го претставуваме новиот модел NAVEE N65 електричен тротинет на преклоп кој се карактеризира со високи перформанси и нуди незаборавно искуство во возењето.
  Тротинетот може да се пофали со нов, иновативен начин на преклоп(двоен) кој овозможува брзо и едноставно склопување и расклопување. Рачките на тротинетот се исто така расклопливи.
  Опремен е со 10 инчни off-road гуми кои поради оваа големина нудат уште подобра апсорпција на ударите и помали вибрации при возењето. Широки се 7.6 центиметри и со тоа овозможуваат дополнителна стабилност и удобно возење. Тротинетот е изработен од легура од магнезиум со ширина 17 цм и е обложен со високо еластична, анти-лизгачка подлога.
  Рачките се карактеризираат со ергономски изглед и се изработени од TPE материјал.
  Со цел да овозможи висока стабилности и беспрекорни перформанси, тротинетот е опремен со висококвалитетен brushless мотор од 500 W кој лесно ќе го движи на угорнини до 25%. N65 користи дизајн со двојни кочници и може да се пофали со предна E-ABS и задна диск кочница.
  Опремен е со литиумска батерија од 48V 12,5Ah со BMS систем која овозможува автономија до максимални 65 километри*. Поради сигурност во сообраќајот брзината е ограничена на 25км/ч а достапни се 3 начини на работа.
  Тротинетот е опремен и со предно и задно светло што овозможува сигурно возење и во ноќните часови, додека пак екранот овозможува пратење на брзината, статус на батерија и слично. Статистиките и податоците може исто така да ги најдете и на апликацијата.
  Тротинетот издржува максимална носивост до 120 килограми.
  Напомена : Не користете го тротинетот за возење по дожд.
  Не возете го по водена или каллива површина.
  Пред секое возење добро проверете го. Ако воочите недостиг на некој дел, оштетување, испразнети гуми или недоволен капацитет на батерија не возете го. Со цел да избегнете оштетување предизвикано од вода, за време на чистењето секогаш гледајте тротинетот да е исклучен, полначот исто така да е исклучен.
  Никогаш не чистете го тротинетот по силен млаз или силен притисок на вода, бензин или друго корозивно хемиско средство.
  Не оставајте го тротинетот подолго време на сончева светлина.
  Редовно проверувајте ги кочниците и редовно сервисирајте ги, во согласност со упатството.

  СПЕЦИФИКАЦИИ:
  Бренд: Nave
  Модел: N65
  Материјал: алуминиумска легура
  Поврзување: Bluetooth
  Напредни Функции:
  - мотор од 500W
  - нагорнини до 25%
  - максимална носивост до 120 кг
  - електронска и диск кочница
  Сертификат За Отпорност На Вода И Прашина IPX4
  Батерија: 48V 12.5A, време на полнење до 7 часа
  Димензии:
  - склопен 121 x 20,5 x 46цм
  - расклопен 119 x 51 x 122


 • Електричен тротинет MS Energy X10

  12 МЕСЕЦИ  ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркало: 10“
  Максимална брзина: 60 км на час
  Алуминиумски рам
  Мотор: 2 x 1000W
  Батерија: 52V / 18Ah
  Време на полнење: 10ч
  Опсег: 55-75 км
  Механички кочници
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Макс. пораст: 12 °
  Светла: предно и задно LED
  IPX4 Водоотпорност

 • Електричен тротинет MS Energy R10

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркала: Предно 20“ | Задно 16“
  Максимална брзина: 30 км на час
  Алуминиумски рам
  Мотор: 350W
  Батерија: 36V / 10.2Ah
  Време на полнење: 8ч
  Опсег: 25-30 км
  Предна и задна кочница
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Макс. пораст: 12 °
  Светла: предно и задно LED
  IPX4 Водоотпорност

 • Електричен тротинет MS Energy E21

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркалото: 10 “
  Максимална брзина: 40 км на час
  Алуминиумски рам
  Мотор: 500W
  Батерија: 36V / 20.8Ah
  Време на полнење: 11ч
  Опсег: 75-90 км
  Кочници со дупли дискови + кочење со нога
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Макс. пораст: 25 °
  LCD екран
  Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
  IP54 Водоотпорност

 • Електричен тротинет MS Energy E20 White

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркалото: 10 “
  Максимална брзина: 40 км на час
  Алуминиумски рам
  Мотор: 500W
  Батерија: 48V / 17.5Ah
  Време на полнење: 10ч
  Опсег: 60-70 км
  Механички кочници
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Суспензија: напред и назад
  Макс. пораст: 12 °
  LCD екран
  Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
  IPX4 Водоотпорност
  Димензии: 127.5 x 117.5 x 58 см

 • Електричен тротинет MS Energy E20 Gray

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркалото: 10 “
  Максимална брзина: 40 км на час
  Алуминиумски рам
  Мотор: 500W
  Батерија: 48V / 17.5Ah
  Време на полнење: 10ч
  Опсег: 60-70 км
  Механички кочници
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Суспензија: напред и назад
  Макс. пораст: 12 °
  LCD екран
  Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
  IPX4 Водоотпорност
  Димензии: 127.5 x 117.5 x 58 см

 • Електричен тротинет MS Energy E10 White

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина на тркалото: 10 “
  Максимална брзина: 35 км на час
  Челичен рам
  Мотор: 450W
  Батерија: 48V / 12.5Ah
  Време на полнење: 8ч
  Опсег: 40 км
  Механички кочници
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Суспензија: напред и назад
  Дополнителни опции: Можност за преклопување
  Макс. пораст: 20 °
  LCD екран
  Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
  IPX4 Водоотпорност
  Димензии: 53 х 17 х 18 см

 • Електричен тротинет MS Energy E10 Gray
  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Големина на тркалото: 10 “
  Максимална брзина: 35 км на час
  Челичен рам
  Мотор: 450W
  Батерија: 48V / 12.5Ah
  Време на полнење: 8ч
  Опсег: 40 км
  Механички кочници
  Максимално оптоварување: 120 кг
  Суспензија: напред и назад
  Дополнителни опции: Можност за преклопување
  Макс. пораст: 20 °
  LCD екран
  Светла: предно и задно LED + рефлектирачка лента
  IPX4 Водоотпорност
  Димензии: 53 х 17 х 18 см
 • Електричен тротинет Xiaomi Scooter 3 BHR4853GL
  Код за нарачка: Xiaomi Scooter 3 BHR4853GL
  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА
  Максимална брзина:25km/h
  Опсег: 30 km
  Сопирање:eABS + задна диск сопирачка со двојна подлога
  Моќност:300W
  Тип на мотор:Brushless DC motor
  Висина на возачот: 120cm-200cm
  Максимална тежина на возачот:100kg
  Време потребно за полнење:5.5h
  Температура за работа:-10°C ~ 40°C
 • Електричен тротинет Xiaomi Mi Electric Scooter Essential

  Код за нарачка: Xiaomi Mi Electric Scooter Essential 50491

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  8.5 инчни тркала на пумпање со воздух
   Максимална брзина 20км/ч
   3 мода на брзини (5 15 и 20км/ч)
   Опсег на движење со едно полнење до 20км
   Тежина 12кг
   Брзо склопување на скутерот за 3 секунди
   Е-ABS + Диск кочница
   Изработен од авионски алуминиум
   Вградени светла предно и задно
   Покажувач на брзината на движење
   Муктифункциска табла дисплеј кој покажува многу параметри
   Вграден Bluetooth
   Номинална Моќност 250W
   Максимална моќност 500W
   IP54 стандард на издржливост
   Максимум товар до 100кг
   10 степени агол на искачување
   3.5 часа време на полнење

 • Електричен тротинет Xiaomi Scooter 3 BHR4854GL
  Код за нарачка: Xiaomi Scooter 3 BHR4854GL
  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА
  Максимална брзина:25km/h
  Опсег: 30 km
  Сопирање:eABS + задна диск сопирачка со двојна подлога
  Моќност:300W
  Тип на мотор:Brushless DC motor
  Висина на возачот: 120cm-200cm
  Максимална тежина на возачот:100kg
  Време потребно за полнење:5.5h
  Температура за работа:-10°C ~ 40°C
 • Електричен тротинет MS ENERGY M10

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  MS ENERGY посветува многу внимание на технологијата и дизајнот како возењето освен економично и еколошко би било и сигурно и удобно. 

  Со мобилна апликација MS ENERGY многу брзо и едноставно ќе се споите со тротинетот на екранот на вашиот смартфон (Android или iOS) и ќе ви дава статистика на помината рута, моментална брзина и останат капацитет од батеријата, исто ќе ви овомзожи и електронска блокада на моторот, палење и гасење на предните светла, и одбирање на боја на LED светлата. 

  Со помош на апликацијата ќе можете да направите дијагностика на проблеми и дали во дадениот момент е се во ред со електрониката, батеријата, моторот и останатите клучни делови на тротинетот.


  Спецификации:

  • Големина на тркалата: 8.5"
  • Материјал: Алуминиум
  • Домет: 20 - 35 km
  • Тежина: 14 kg
  • Мотор: 350W; Max power: 540W
  • Батерија: 36V, 7.5Ah
  • Макс. агол на качување: 15°
  • Макс. брзина: 25 km/h
  • Максимална носивост: 100 kg
  • Време на полнење: 3 - 5 h
  • Кочници: Задна диск кочница + предна електрична кочница
  • Можност за склопување
  • Димензии: 1130 x 550 x 1140 mm
  • Smart апликација (MS ENERGY m)
  • Електрчина кочница на предни тркала со регенерациско полнење
  • Светла: Предни и задни, стоп светло
  • Амортизери: Задни