• Подлога со кулер за лаптоп до 17.3 White Shark Ice Warrior + Bluetooth звучник BSRMB Click BS-R-M
  Код за нарачка: Notebook Stand White Shark Ice Warrior 599867298 + BSRMB Click BS-R-M
   
  Подлога со кулер за лаптоп до 17.3 White Shark Ice Warrior
  Компатибилност: за сите лаптопи со екрани од 17,3“
  Вградени вентилтори: 4 вградени вентилатори (големи од 125 mm, мали од 70 mm) со сини LED светла.
  Ергономска основа: 5 прилагодливи поставки за висина кои овозможуваат комфорт при работа на компјутерот.
  Вклучи и користи: Не е потребно надворешно напојување или инсталација на софтвер.
  Ниво на бучава: 21 dBA
  Проток на воздух: 21 CFM
  Брзина на вентилатори: 1500 RPM ±10%
  Димензии на вентилатори (mm): 2 x 125 x 125 x 15, 2x 70 x 70 x 15
  USB приклучоци: 2
  Тежина: 0,867 kg
  Интерфејс: USB 2.0
  Димензии (mm): 390 x 280 x 28
  Материјал: ABS + PC пластика со метална мрежа
   
  Bluetooth звучник BSRMB Click BS-R-M
  Bluetooth звучник BSRMB Click BS-R-M
  Гаранција: 12 месеци
  Моќност: 3 W
  Конекција: Bluetooth V2.1
  Вграден микрофон со опција за handsfree
  Траење на батеријата до 8 часа
  Држач за телефон
  Одличен звук
  Боја: Црна
   
 • Bluetooth звучник BSRMB Click BS-R-M
  Код за нарачка: BSRMB Click BS-R-M
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
   
  Моќност: 3 W
  Конекција: Bluetooth V2.1
  Вграден микрофон со опција за handsfree
  Траење на батеријата до 8 часа
  Држач за телефон
  Одличен звук
  Боја: Црна
 • Алуминиумски Bluetooth звучник BSRA10B Click BS-R-A10
  Поврзување: Bluetooth
  Моќност: 3 W
  Елегантен изглед
  Вграден микрофон со handsfree опција
  Одличен звук
  LED Осветлување
  Боја: Црна
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth звучник SPK-BT-11 Black
  Безжичен Bluetooth звучник со вграден микрофон
   
  Достапност на сигнал до 10 метри
   
  Може да се користи како handsfree сет
   
  Има приклучок за micro SD картичка или USB стикче (максимално 32 GB)
   
  Траење на батерија: до 200 часа во мирување или 2 часа со едно полнење
 • Bluetooth водоотпорен звучник SONY SRS-XB12 Black

   

  Започнете забава каде било со SRS-XB12 преносен Bluetooth звучник од Sony. Овој компактен и преносен звучник овозможува моќен звук благодарение на својата технологија со опсег 45.97 mm и EXTRA BASS технологија. Звучникот  користи Bluetooth конекција за безжично пуштање  музика од компатибилни уреди.
  Компактен и преносен, овој Bluetooth звучник е направен за носење насекаде со Вас, а неговата отпорност на вода значи дека можете да ја одржувате музиката како и да сте, на дожд или во базен. Покрај тоа, неговата долготрајна батерија ќе обезбеди репродукција до 16 часа.
  Можност за поврзување два звучника XB12 безжично за стерео звук.
  Bluetooth 4.2 / Опсег 10m
  Компатибилни профили: A2DP / AVRCP / HFP / HSP
  Поддржани кодекси: SBC / AAC
  Димензии: 74 x 92 mm
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth звучник Trevi XR 190
  - Функцијата Bluetooth Ви овозможува да слушате музика безжично од сите уреди со Bluetooth поддршка
  - Два стерео звучници со бас рефлекс „Tube“
  - Удобна трака  за рамо за лесен транспорт
  - MP3-датотеките од USB и Micro SD меморија (не се обезбедени)
  - AUX IN влез
  - Контрола на јачината на звукот / Репродукција / Пауза
  - Батерија на полнење со LED индикаторот
  - Моќност макс 24W со пасивни сабвуфери
  - Напојување: Батерија што се полни преку компјутерска микро-USB влез
  - Димензии: 430 x 180 x 192 mm, тежина: 2,5 kg
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth водоотпорен звучник JBL GO2 Black
  Bluetooth верзија 4.1
  Поддршка A2DP V1.2, AVRCP V1.5 HFP V1.5, HSP V1.2
  Звучник  1 x 40мм
  Излезна моќност 3.0W
  Фреквенција 180Hz - 20kHz
  Сооднос на сигнал до бучава ≥80dB
  Тип на батеријата литиум-јонски полимер (3,7V, 730mAh)
  Време на полнење на батеријата 2,5 часа
  Време на репродукција на музика до 5 часа (варира во зависност од нивото на јачината на звукот и аудио содржината)
  Димензии (H x W x D) 71,2 x 86,0 x 31,6 (мм)
  Тежина 184g
  Bluetooth предавател моќност 0-4dBm
  Фреквенција на предавател на Bluetooth 2.402-2.480GHz
  Модулација на Bluetooth предавателот GFSK / DQPSK / 8DPSK
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth звучник Creative NUNO Grey

   

  Должина на USB кабел: приближно 0,6m, 185 x 60 x 63 mm
  Тип на батерија - Вграден Li-ion, 1050mAh
  Траење на батеријата - 6 часа
  Bluetooth® верзија - Bluetooth 2.1 + EDR (засилена стапка на податоци)
  Bluetooth профил - AVRCP (далечински управувач со Bluetooth), A2DP (безжичен стерео Bluetooth), HFP (профил без раце)
  Поддржани кодекси - SBC
  Тип на конектор - Bluetooth, AUX-in
  За безжична работа потребни се компатибилни Bluetooth уреди кои го поддржуваат стерео Bluetooth профилот (A2DP)
  За директно поврзување со AUX-in потребни се аналогни аудио уреди со излез од 3,5 мм
  За телефонски повици потребни се компатибилни Bluetooth паметни телефони кои го поддржуваат профилот без раце (HFP)
  За безжична контрола потребни се компатибилни Bluetooth уреди што поддржуваат далечински управувач со Bluetooth (AVRCP)
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth звучник CREATUVE MUVO-2C Black

   

  Звучници - 1 x звучник, 1 x Пасивен звучник
  MicroSD слот
  Тип на батерија - Вграден Li-ion, 650mAh
  Траење на батеријата - 6 часа
  Bluetooth 4.2
  Bluetooth профил - AVRCP (далечински управувач со Bluetooth), A2DP (безжичен стерео Bluetooth), HFP (профил без раце)
  Поддржани кодекси - SBC
  Тип на конектор - Bluetooth, AUX, USB
  За безжична употреба се потребни компатибилни Bluetooth уреди кои го поддржуваат стерео Bluetooth профилот (A2DP)
  За директно поврзување со AUX-in потребни се аналогни аудио уреди со излез од 3,5 мм
  За телефонски повици потребни се компатибилни Bluetooth паметни телефони кои го поддржуваат профилот без раце (HFP)
  За безжична контрола потребни се компатибилни Bluetooth уреди што поддржуваат далечински управувач со Bluetooth (AVRCP)
  За контролен панел за звук во во компјутер:
  -Windows® OS
  Intel Core ™ 2 Duo процесор 2,2 GHz, AMD Athlon 64x2 Dual Core или еквивалентен процесор
  Microsoft® Windows 10, Microsoft Windows 8.1 32-bit или 64-bit, Windows 8 32-bit или 64-bit, Windows 7 32-bit или 64-bit
  1 GB RAM меморија
  600MB слободен простор на дискот
  Достапно USB 1.1, 2.0 или 3.0 порт
  -Mac OS
  Intel Core 2 Duo процесор 2,8 GHz
  Mac OS X 10.10 и погоре
  1 GB RAM меморија
  600MB слободен простор на дискот
  Достапно USB 2.0 порт
  За пренесување на податоци се потребни компатибилни microSD картички од класа 4 или погоре, до 128 GB
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth водоотпорен звучник SONY SRS-XB12 Blue
  Започнете забава каде било со SRS-XB12 преносен Bluetooth звучник од Sony. Овој компактен и преносен звучник овозможува моќен звук благодарение на својата технологија со опсег 45.97 mm и EXTRA BASS технологија. Звучникот  користи Bluetooth конекција за безжично пуштање  музика од компатибилни уреди.
  Компактен и преносен, овој Bluetooth звучник е направен за носење насекаде со Вас, а неговата отпорност на вода значи дека можете да ја одржувате музиката како и да сте, на дожд или во базен. Покрај тоа, неговата долготрајна батерија ќе обезбеди репродукција до 16 часа.
  Можност за поврзување два звучника XB12 безжично за стерео звук.
  Bluetooth 4.2 / Опсег 10m
  Компатибилни профили: A2DP / AVRCP / HFP / HSP
  Поддржани кодекси: SBC / AAC
  Димензии: 74 x 92 mm
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Bluetooth звучник OMEGA OG47B Black
  Bluetooth звучник 3 во 1
  Handsfree функција, читач на microSD картички, компактен дизајн. Звучникот е компатибилен со мобилни телефони, таблети, MP3-уреди.
  - Bluetooth верзија: 3.0 + EDR
  - Опсег: до 10м
  - Време на работа: 5 ч
  - Капацитет на батеријата: 350mAh
  - Напон: 5V ± 0,5V
  - Време на полнење на батеријата: 2 ч
  - Димензија: 60 ​​x 60 x 50mm
  - Тежина: 230 гр
 • Bluetooth звучник OMEGA OG71B Bazooka Black

  Уредот OG71B е опремен со висококвалитетен звучник од 5V. Звукот е чист, динамичен и збогатен со длабок, силен бас.
  Звучникот може да репродуцира музика безжично - користејќи Bluetooth 2.1 или жичано - благодарение на конекторот AUX, кој преку 3,5 милиметарски мини кабел Ви овозможува да поврзете кој било музички уред, како што е MP4 плеер. Звучникот исто така ви овозможува да репродуцирате музика од мемориски картички за microSD.
  Благодарение на вградениот FM приемник, секогаш можете да го вклучите звучникот во режим на радио и да уживате во радиостаниците што се достапни во Вашата област.
  Вградената батерија за полнење со капацитет од 1200 mAh Ви овозможува да го поставите звучникот на кое било место во куќата - без жици и да барате електричен штекер.
  Звучник: 1x 5 W
  Фреквенција: 100Hz - 20kHz
  Чувствителност:> = 85 dB
  Батерија: 1200 mAh
  Напојување со напојување: microUSB 5V DC
  Поврзување: Bluetooth, AUX IN
  Опсег на Bluetooth: до 10 метри
  Димензии: 190 х 90мм
 • Bluetooth звучник Trevi XR 8A20

   

  - Овозможете си слушање музика безжично од сите уреди со Bluetooth® (телефон, таблет, компјутер)
  - Чист звук на два пасивни вуфера
  - MP3-датотеки од USB и Micro SD мемориска картичка (не се обезбедени)
  - Практична врвка на врвот за носење во раце
  - AUX - IN влез
  - Функција "Hands free call“
  - Вграден микрофон
  - Лесна и брза конекција
  - LED индикатор за состојбата на батеријата
  - Моќност 5W x 2 + пасивен вуфер
  - Напојување на напојување: литиумска батерија на полнење од микро-USB кабел
  - Димензии: 155 x 73 x 78 mm, Тежина: 400 g
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА