• Држач за кацига за акциона камера Mediacom Sportcam Helmet
  Код за нарачка: Mediacom Sportcam Helmet Front & Side Mount Combo
   
  Држач за кацига за акциона камера, кој може да се постави на предната или страничната страна на кацигата.
 • Држач за на глава за акциона камера Mediacom Sportcam Helmet Strap

  Адаптибилен држач за акциона камера за на глава, идеален за снимање на Point-of-view видеа.

 • Рачен држач за акциона камера Mediacom GoPro mount Black
  Компактен рачен држач за акциона камера со гумирана рачка.
  Димензии: 15,5х3,5cm
 • Акциона камера Gembird ACAM-04 HD
  HD 1080p акциона камера со вграден микрофон
  105 степени, широкоаголен објектив
  Со вклучено водоотпорно куќиште
  Поддржува Micro-SD картичка (не е вклучена во пакувањето)
  2.0” color LCD дисплеј
  Непрекинато снимање во интервали (1/2/3/5/10 min)
  Комплетен сет на додатоци
   
  Интерфејс: USB 2.0
  Сензор: color 1.3 MP HD Sensor
  Видео резолуција: 1080p @ 30fps (interpolated), 720p @ 30fps (real native), WVGA (30fps)
  Фото резолуција: 1.3M - 12M
  Формат на снимање: AVI
  Data rate: 2.5 MB/s
  Меморија: TF/Micro SDHC Cards (Speed class 10, max. 32 GB)
  Батерија: внатрешна батерија, 700 mAh
  Влез за струја: DC 5 V / 800 mA
  Димензии: 59x41x25mm 
  Должина на USB кабел: 80cm
  Нето тежина: 46g
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Акциона камера LDK Sport 2.0 4K UltraHD WiFi
  Агол на леќа: 170 degrees 6 Glass wide angle lens
  Дисплеј: 2 inch LCD (320*240)
   
  Видео формат: MP4
  4K UltraHD /30PFS (3040x2160)
  2.7K/30FPS (2788x1520)
  1080P/60FPS/30FPS (1920*1080)
  720P/120FPS/60FPS/30FPS (720 * 1280)
  Пиксели: 16M/12M/8M/5M/2M @ JPEG
  Последователно фотографирање: 3 фотографии во секунда
  Single shot/Self timer/ Continuous Shooting
   
  Батерија: 3.7V, 900mAh литиумска батерија
  Издржливост на батерија: до 90 минути
   
  WIFI опции: поддржува поврзување со мобилен телефон и далечинско управување со камерата, преглед на сликите и видеата во реално време на мобилниот телефон
  APP поддршка за видео клипови, споделување на снимените материјали во реално време на социјалните мрежи (Live Stream)
  Водоотпорност на куќиште: до 30m
  Интерфејс: USB2.0 & HDMI Mini (D Type)
  Меморија: поддржува SDHC Class10 8GB~64G Micro(не е вклучена во пакувањето)
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА