• Паметна вага Mi Smart Scale 2 White

  Код: NUN4056GL Mi Smart Scale 2 White

  Лесно поврзување со Mi Fit APP

  3 Precise Data Points

  High-Precision Accuracy

  Widely Usable

  Body Balance Test

  Up to 16 Users
  Hidden LED Display


  6 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

 • Вага за телесна тежина MONDRIAN TGB-168
  Код за нарачка: 6361 - вага
   
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
   
   Димензии: 30x30cm
   Калено стакло
   LCD 53x23mm
   180kg капацитет на мерење
   100g градација при мерење
   Мерење во три мерни единици kg/lb/st
   Сензор за старт на мерење
   Автоматско исклучување
   Индикатор за преоптовареност и празна батерија
   Функционира со CR2032 батерија
 • Вага за телесна тежина ST BS-E180 WHITE DESIGN

  Код за нарачка: ST BS-E180 WHITE DESIGN-71523

   Superior Technology
   Дигитална телесна вага
   Бела
   XXL платформа од темперно стакло 6мм
   голем ЛЦД Дисплеј
   180кг капацитет
   градуација од 100гр
   автоматско вклучување и исклучување
   индикатор за преоптоварување и за слаба батерија
   опремена со 4 прецизни сензори
   користи 1x CR2032 батерија која е вклучена

   ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА

 • Дигитална телесна вага ST BS-E180 TRANSPARENT

  Код за нарачка: ST BS-E180 TRANSPARENT - 46292

   Дигитална телесна вага
   Транспарентна
   XXL платформа од темперно стакло 6мм
   голем ЛЦД Дисплеј
   180кг капацитет
   градуација од 100гр
   автоматско вклучување и исклучување
   индикатор за преоптоварување и за слаба батерија
   опремена со 4 прецизни сензори
   користи 1x CR2032 батерија која е вклучена
   Гаранција: 1 година

 • Дигитална вага за телесна тежина ST BS-E180 BEACH

  Код за нарачка: ST BS-E180 BEACH - 45030

   Дигитална телесна вага
   Апликација од летни мотиви - море и песок
   XXL платформа од темперно стакло 6мм
   голем ЛЦД Дисплеј
   180кг капацитет
   градуација од 100гр
   автоматско вклучување и исклучување
   индикатор за преоптоварување и за слаба батерија
   опремена со 4 прецизни сензори
   користи 1x CR2032 батерија која е вклучена
   Гаранција: 1 година

 • Дигитална bluetooth вага за телесна тежина ST SBS-E180 TUYA

  Код за нарачка: ST SBS-E180 TUYA-50421

   Superior Technology
   Bluetooth Дигитална телесна вага која мери процент на маснотии
   мускулна маса
   вода и коскена маса
   Бела боја
   се поврзува со апликација TUYA
   XXL платформа од темперно стакло 6мм
   голем ЛЦД Дисплеј
   180кг капацитет
   градуација од 100гр
   меморија за 13 лица
   автоматско вклучување и исклучување
   индикатор за преоптоварување и за слаба батерија
   опремена со 4 прецизни сензори
   користи 3x AAA батерии која е вклучена

   ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА

 • Дигитална вага за телесна тежина Beurer GERMANY GS 202

  Код за нарачка: Beurer GERMANY GS 202-68864

   Дигитална Вага за мерење телесна тежина од темперно стакло
   сива боја
   голем ЛЦД Дисплеј
   градуација 100гр
   површина за стоење 30x29цм
   капацитет 150кг
   автоматско исклучување
   вклучување со стапнување
   супер тенка само 19мм
   Гаранција: 2 години

 • Дигитална вага за телесна тежина Iskra GBS1500-Zn

  Код за нарачка: Iskra GBS1500-Zn

  Шарена вага за телесна тежина, од цврсто стакло, со осветлен дисплеј. 150 kg максимално оптеретување,точност до 100 gr. 5 mm дебелина на калено стакло Осветлен LCD дисплеј. Копче за промена на мерни единици . Уклучување на допир
  Автоматско исклучување. Гумени ногарки против лизгање Индикатор за преоптеретување и батерија
  Работи на 2 CR2032 батерии кои се вклучени во пакувањето Димензија 300 x 300 mm
  2 години гаранција

 • Дијагностичка вага за телесна тежина ISKRA GBS1530-WH

  Код за нарачка: ISKRA GBS1530-WH

  Дијагностички баланс
  БИА - анализа на биоелектричната импеданса
  максимално оптоварување: 150 кг
  Точност: 100 гр
  Калено стакло со дебелина од 5 мм. LCD осветлување, копче за единици: • кг • П
  Тач вклучување, автоматско исклучување, Гумени ногарки. Индикатор за преоптоварување и празна батерија Напојување: 2x 3V CR2032 (вклучено)
  Димензија: 300x300 мм
  2 години гаранција

 • Вага за телесна тежина ISKRA GBF1530-GR
  Дијагностички баланс
  БИА - анализа на биоелектричната импеданса
  максимално оптоварување: 150 кг
  Точност: 100 гр
  Калено стакло со дебелина од 5 мм
  LCD осветлување
  копче за преклопни единици: • килограм • Паунд
  Тач вклучување
  автоматско исклучување
  Гумени ногарки
  Индикатор за преоптоварување и празна батерија
  Напојување: 2x 3V CR2032 (вклучено)
  Димензија: 300x300 мм
  Димензии на пакувањето (во мм): 315 (Д) x 32 (Ш) x 325 (V)
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Xiaomi Mi Composition Scale Паметна Дигитална Вага 2.0

   Код: NUN4048GL Mi Body Composition Scale 2

  Бренд: Xiaomi
  Боја: Бела
  Оперативен Систем: Компатибилност со Android 4.4 / IOS 8.0 и нивни понови верзии 
  Материјал на Куќиштето: ABS, Заштитно калено стакло (Gorilla Glass)
  Поврзување: Bluetooth 5.0
  Батерија: 4 AAA
  Димензии и Тежина: Димензии: 30 х 30 х 1.5cm Тежина: 1.63кг
  Пакет: 1х Вага
  Опсег на мерење: 5-150кг
  Гаранција: 1 година

  Xiaomi Body Fat, наречена уште Xiaomi Mi Composition Scale 2.0, е вага што, покрај мерењето на телесната тежина, може да открие дури десет различни параметри на телото.
  Mi Scale 2.0 преку четири електроди од нерѓосувачки челик и технологијата БИА (анализа на биоелектрична импеданса) прикажува:
  - индекс на телесна маса (BMI);
  - процентот на телесна масна маса;
  - процентот на вода во телото;
  - базален метаболизам;
  - висцерална маст;
  - мускулното ткиво;
  - коскена маса.
  Сите овие податоци се преземаат преку Bluetooth на твојот смарт телефон и се прикажуваат на апликацијата Mi Fit, што може да се преземе бесплатно од Play Store и на англиски јазик, а телесната тежина ќе биде прикажана на LED-екранот на вагата.
  Заоблениот дизајн без рабови и белиот материјал ABS ја прават оваа вага да биде практична и елегантна (висока е само 14,75 мм), гумените ногалки се позиционирани на долниот дел заради безбедност и штитат од лизгање, а облогата од Gorilla Glass ја прави уште поотпорна.
  Вагата функционира на 4 батерии ААА (не се вклучени во пакетот) и може да се анализира податоци на 16 различни корисници. Ја мери и најмалата варијација на тежина благодарение на високо-прецизниот сензор од тип G, направен од манган челик. При мерењето и толкувањето на податоците се користат три различни алгоритми, минимизирајќи го просторот за отстапка.
  Со добиените податоци може да ги прилагодат персоналните вежби и исхрана врз основа на прикажаниот Body Mass Index (BMI). Мотивирај се за поздрав живот!
  Може да се пофали со:
  - Сензор со голема прецизност способен да открие варијации од 50 g
  - Поврзување со апликација Xiaomi Mi Fit која ги прикажува податоците и промените на телото во секое време
  - Секое регистрирање на тежина ќе се вчита во cloud APP со неограничено складирање
  - Двоен режим: покрај телесната тежина, вагата може да мери мали предмети почнувајќи од 100 g
  - Пресметка во реално време на идеална тежина. Опремена е со функција за мерење на тежината, заснована на висина, возраст, индекс на телесна маса и други податоци
  - Проценка на рамнотежата на телото: Опремена е со функција која ја тестира рамнотежата на телото; преку апликацијата може да се избере опцијата за балансирање на тело, и да се определи стоејќи на вагата со една нога; (корисно за тие што практикуваат јога)
  - Интелигентна анализа и посебен профил за секој член од семејството: Вагата поддржува мерење до 16 членови на семејството кои автоматски се идентификуваат врз основа на физичките податоци. Може исто така да се постави режим на „гости“ и податоците за мерење на други луѓе не се зачувуваат.
  - Поддржува функција за мерење бебиња
  Компатибилност со уреди Android 4.4 / iOS 9.0 или нивни понови верзии
   
 • Вага за телеса тежина SENCOR SBS 2507RD

   

  Електронска телесна вага
  Боја црвена
  Мери во KG/LB
  Калено стакло 6mm
  Тенок дизајн 18mm
  Мерење до 2-150kg, градација од 100g
  Голем и лесно читлив дисплеј
  Автоматско исклучување
  Работи на батерии: 1хCR2032
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Вага за телеса тежина SENCOR SBS 5051WH

   

  Боја : бела
  Ултра тенок дизајн (20 мм)
  Стаклена површина за лесно чистење
  Заштитно стакло (6 mm)
  Екстремно голем LCD дисплеј (74 x 28.5 mm)
  BMI функција
  BMR функција
  Меморија за 12 корисници
  Мерење на тежина до 150kg
  Опција за избор на мерни единици (kg/lb)
  Слаба батерија и индикатор за преоптоварување
  Автоматско исклучување при неактивен режим
  Функција за заклучување на податоци за попрецизно мерење
  Извор на напојување: 1x CR2032 литиумска батерија (вклучена)
  Мерење на телото од страна на БИА Принцип:
  - Маснотии%
  - Хидратација на телото%
  - Пресметајте го потребното количество калории по ден
  - Функција за автоматско вклучување (тежи веднаш кога скалата се активира)
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Вага за телеса тежина SENCOR SBS 5050BK

   

  Боја : црна
  Ултра тенок дизајн (20 мм)
  Стаклена површина за лесно чистење
  Заштитно стакло (6 mm)
  Екстремно голем LCD дисплеј (74 x 28.5 mm)
  BMI функција
  BMR функција
  Меморија за 12 корисници
  Мерење на тежина до 150kg
  Опција за избор на мерни единици (kg/lb)
  Слаба батерија и индикатор за преоптоварување
  Автоматско исклучување при неактивен режим
  Функција за заклучување на податоци за попрецизно мерење
  Извор на напојување: 1x CR2032 литиумска батерија (вклучена)
  Мерење на телото од страна на БИА Принцип:
  - Маснотии%
  - Хидратација на телото%
  - Пресметајте го потребното количество калории по ден
  - Функција за автоматско вклучување (тежи веднаш кога скалата се активира)
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА