• Victoria's secret Velvet petals frosted lotion+Victoria's secret Platinum ice lotion

  Лосион за ледени мириси на Victoria's Secret Platinum Ice е со беспрекорен сјај за вашата кожа и лосионот  за фантазии на Victoria's secret , ја прави кожата мека и нежна. Одберете си  одличен подарок и третман за себе.

  236мл.+236мл. 

 • Victoria's secret love spell body spray+Victoria's secret Love spell lotion

  Лосионот и спрејот за тело на Victoria's seecret love spell брзо се  апсорбираат и нудат 24 часовна  богата хидратација, која ја потхранува кожата со лесен микс од црешов цвет и праска. Тие имаат свеж и кул стилски мирис. 

  250мл.+236мл.

 • Victoria's secret Coconut passion lotion+Victoria's secret Coconut passion parfumee

  Прекрасниот спреј и лосион за тело на Victoria's secret coconut passion и дава на вашата кожа 24 часовен мирис. Нанесете го после капење или туширање и уживајте во неговиот прекрасен мирис на кокос и ванила.

  250 мл. + 236 мл.

 • Victoria's secret Amber Romance body spray+Victoria's secret Amber romance lotion

  Со лосионот и спрејот за тело на Victoria's secret , добивате свилена кожа со прекрасен мирис. Мирисот е ориентален со ноти на слатки цреши, ванила крем и кехлибар. Мирис кој е заводлив, но во исто време прекрасно релаксирачки. Нанесете го овој луксузен лосион или спрејот за тело после туширање и почувствувајте дека мирисот се населува како топло ќебе над вашата кожа.

  спреј 250мл. + лосион 236 мл. 

 • ORGANIC BAOBAB / ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ОД БАОБАБ - 280 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318100609

  ЧИСТЕЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ
  МАСЛО ОД БАОБАБ • КАФЕ АРАБИКА • ПУТЕР ОД КАКАО

  Овој сертифициран органски гел за туширање е специјално наменет за да ја исчисти и затегне кожата на телото. Органското масло од баобаб интензивно хидрира и ја регенерира кожата, подобрувајќи ја нејзината еластичност. Органскиот екстракт од Етиопско кафе ја тонира кожата, правејќи ја мазна преку целиот ден.

  РЕЗУЛТАТ: 82% затегната и свиленкаста кожа (базирано на истражување и оценка на 30 жени, каде 82% го имаат потврдено резултатот).

  10% состојки од органско потекло

  97.9% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, ADANSONIA DIGITATA SEED OIL*, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, COFFEA ARABICA SEED EXTRACT*, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • SKIN SUPER GOOD / GREEN MATCHA & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147734

  ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ • ЧИА СЕМЕ • МАСЛО ОД СОЈА

  Пробајте супер моќен, тонирачки, зелен микс во една тегла! Екстрактот од органски зелен мача чај е вистински витамински зајакнувач, содржи кафеин, ја измазнува кожата и ја прави поеластична. Чиа семето е неверојатно корисно, богато со антиоксиданти и Б витамини кои го обновуваат тенот на кожата и нејзиниот еластицитет. Маслото од органска соја богато со растителни протеини и аминокиселини, совршено ја храни и хидрира кожата. Екстрактот од органски акаи бобинки, благодарение на високата концентрација на Ц витамин, инстантно ја тонира кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

 • SKIN SUPER GOOD / PASSION FRUIT & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147727

  АНТИ-ОКСИДАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД МАРАКУЈА • МАСЛО ОД ЛИМЕТА • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК

  Избегајте од брзото темпо на градскиот живот и нурнете во атмосферата на хавајското лето со новиот гел за туширање! Екстрактот од органскa маракуја е богат со антиоксиданти кои ја збогатуваат вашата кожа со витамини, за помеко чувство. Семе од босилек - уникатна компонента кој содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Есенцијалното масло од лимета содржи витамин Ц, кое ја прави вашата кожа мазна и тонирана.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / GUARANA & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147710

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ГУАРАНА • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК • ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА

  Искусете ја комбинацијата на освежувачка гуарана, миризлив босилек и зрели јагоди која одзема здив, во новиот тонирачки гел за туширање. Екстрактот од органска гуарана е природен стимулант кој помага да ве одржи будни и полни со енергија во текот на целиот ден. Семе од босилек - уникатна компонента којa содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Екстрактот од органска јагода содржи голем број на витамини кои ја омекнуваат и хранат кожатa.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / CUCUMBER & BASIL ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147703

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ЧИСТЕЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА • ПЕПЕРМИНТ • СЕМЕ ОД БОСИЛЕК

  Уживајте во вашето туширање со овој одличен освежувачки гел. Екстрактот од органска краставица се грижи за вашата кожа и ја хидрира, оставајќи ја мека и свиленкаста. Семе од босилек – уникатна компонента кој содржи минерали и антиоксиданти, витамини А, Б, К – кои ја тонираат вашата кожа, оставајќи ја сјајна. Екстрактот од органско нане и дава освежувачко чувство на кожата. Есенцијалното масло од лаванда смирува и опушта, помагајќи ви да се ослободите од секојдневниот стрес.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

 • SKIN SUPER GOOD / STRAWBERRY & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147741

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА • МАСЛО ОД БАДЕМ • КОКОСОВО МАСЛО

 • SKIN SUPER GOOD / MANGO & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147758

  ХРАНЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД МАНГО • ЧИА СЕМЕ • КОКОСОВО МАСЛО

  Погрижете се за вашето тело со овој сочен тропски пилинг за тело, со прекрасен овошен мирис. Екстрактот од органско манго, богат со бета-кератин, ја остава вашата кожа неверојатно мека и осветлена. Чиа семето е супер корисно, богато со антиоксиданси и Б витамини, го обновува еластицитетот и го подобрува тонот на кожата. Органското кокосово масло е богато со протеини и витамини Е, А и К, ја хидрира и храни вашата кожа.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте на вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

 • SKIN SUPER GOOD / C+ CITRUS ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101552

  ОМЕКНУВАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  МАНДАРИНА • ЛИМЕТА • РОЗЕВ ГРЕЈПФРУТ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Свежа, цитрусна мешавина во супер тоник-пилинг за вашата кожа!

  Органски екстракти од мандарина, лимон и лимета, помагаат да се измазни кожата, оставајќи ја со најдобриот можен изглед!

  Органскиот портокал и екстрактот од розев грејпфрут ја полнат кожата со енергија, и и даваат сјај.

  Витаминот Ц ја тонира и затегнува кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте на вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Есенцијалното масло од цитрус, ефективно ослободува од стрес и го подобрува расположението.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT*, CITRUS NOBILIS FRUIT EXTRACT*, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT*, CITRUS GRANDIS FRUIT EXTRACT*, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / LYCHEE BUBBLE GUM ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101576

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  ЈАПОНСКА ЦРЕША • ВАНИЛИН ШЕЌЕР • НАНЕ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Овој пилинг за тело многу добро ја врши својата работа. Ја полира и измазнува кожата, оставајќи и мирис од вашата омилена гума за џвакање од детството.

  Екстрактот од органскa jaпонска цреша – благодарение на високата содржина на потасиум, ја задржува влажноста на кожата и ја тонира.

  Ванилиниот шеќер перфектно ја ексфолира кожата, оставајќи ја мека и мазна.

  Екстрактот од нане нежно ја смирува кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Личи е природен извор на антиоксиданти. Неговата количина на витамин Ц е повисока од онаа на портокалот.

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ANNUUS SEED OIL, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, LITCHI CHINENSIS FRUIT EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, RUBUS IDAEUS LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 14720.

   (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / GRANOLA & MACADAMIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101606

  OМЕКНУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ • МАКАДАМИА • СМОКВА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

   

  Започнете го денот со обновена кожа! Хранливиот пилинг за тело нежно ја чисти кожата, оставајќи ја мазна и мека.

  Овесните снегулки нежно ја подмладуваат кожата со мек и нежен допир.

  Органското масло од макадамиа ја потхранува кожата, оставајќи ја неверојатно мека и свиленкаста.

  Екстрактот од органска смоква содржи витамини Б, Ц и полисахариди. Исто така ја хидрира кожата.

   

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, AVENA SATIVA KERNEL MEAL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, MACADAMIA INTEGRIFOLIA/TETRAPHYLLA SEED OIL*, FICUS CARICA FRUIT EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CARAMEL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / BANANA SPLIT КРЕМ-ПУТЕР ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101569

  ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  КОКОС • АКАИ БОБИНКИ • БАНАНА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Дали на вашата кожа и недостасуваат витамини? Ова е перфектното решение за вас! Овој крем-путер за тело, со неговите неверојатни хранливи својства, ќе ја остави вашата кожа мека и свиленкаста.

  Органскиот екстракт од банана е заситен со витамини Б и Ц, кои длабински ја потхрануваат кожата, давајќи и меко и свиленкасто чувство.

  Органскиот екстракт од акаи и органското масло од кокос пефектно ја хидрираат кожата, оставајќи ја мазна и сјајна.

  Органскиот путер од какао нуди мекост и еластицитет на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Поради големата количина на витаминот Б6 во бананите, кој е одговорен за вашето добро расположение, често се нарекува и “овошје на радоста”.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL GLUCOSIDE, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, COCOS NUCIFERA OIL*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI19140.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / RASPBERRY FLUFF КРЕМ-СУФЛЕ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101583

  ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАЛИНИ • ВАНИЛА • ЕКСТРАКТ ОД БАДЕМ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Оставете ја вашата кожа да се опушти!

  Смирувачкото крем-суфле ќе ве замота во мекост и топли миризби.

  Органскиот екстракт од малини ја остава вашата кожа мека и нежна.

  Органското масло од бадем перфектно ја хидрира кожата, оставајќи ја свиленкаста и сјајна.

  Огранскиот екстракт од ванила нуди опуштање со нејзиниот сензуален мирис.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Малините содржат витамини Б, Ц, А и Е, додека есенцијалното масло од малини има релаксирачко дејство.

  СОСТОЈКИ (INCI): Ingredients: AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, GLYCERIN, COCO CAPRYLATE/CAPRATE, HECTORITE, RUBUS IDAEUS LEAF EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, TOCOPHERYL ACETATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 14720.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / HELLO, ALOE ЖЕЛЕ-КРЕМ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101590

  ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
  СОК ОД АЛОЕ ВЕРА • АКАИ БОБИНКИ • МАСЛО ОД АВОКАДО

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Доколку сакате воздушести производи со лесна текстура, ова е вистинската крема за вас. Желе-кремот е перфектниот начин лесно да ја хидрирате вашата кожа.

  Органскиот сок од алое има хидратантно својство, и својство за задржување на хидратацијата. Кожата инстантно се трансформира и станува свежа и сјајна.

  Органското масло од авокадо и органскиот екстракт од индиско грозје, максимално ја омекнуваат кожата, оставајќи ја свиленкаста и мека.

  Органскиот екстракт од акаи ја тонира кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Алое сокот содржи голема количина на биолошки активни состојки. Дури и во древните времиња, бил користен за прва помош или изгореници.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CARRAGEENAN, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PHYLIANTHUS EMBLICA FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, CELLULOSE GUM, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, CALCIUM LACTATE, CALCIUM GLUCONATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, CI19140, CI 42090, CI 14720.

   (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / MADAGASCAR DREAMS ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД ВАНИЛА – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101613

  ХИДРАТАЦИЈА • СЈАЈНОСТ
  ВАНИЛА • БАНАНА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Живот како од бајка! Овој лосион за тело од ванила интензивно ја хидрира кожата, и остава природен заведувачки мирис на телото.

  Органскиот екстракт од Мадагаскарска ванила ја омекнува кожата и ја остава мазна.

  Органското масло од макадамија длабински ја храни кожата и и дава неверојатен сјај.

  Органскиот путер од какао ја хидрира кожата и и дава заводлив мирис.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Мадагаскарската ванила е еден од најскапите зачини во светот. Во древните времиња, била користена како афродизијак.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, MACADAMIA INTEGRIFOLIA/TETRAPHYLLA SEED OIL*, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI 15985, CI19140.

   

  (*= состојка од органско земјоделство).

 • SKIN SUPER GOOD / STRAWBERRY VACATION ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ОД ЈАГОДА – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101620

  ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  MАСЛО ОД БАДЕМ • БАНАНА • ЈАГОДА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Дали на вашата кожа и е потребно омекнување? Пробајте го овој лосион за тело и воодушевете се колку свиленкасто мека ќе биде вашата кожа.

  Екстрактот од органска јагода ја омекнува кожата, и остава летна арома на зрели јагоди.

  Екстрактот од органска банана и дава на кожата вистинско засилување.

  Органското масло од бадем е богато со масни киселини и витамин Е, ја хидрира кожата и ја зачувува нејзината младост и убавина.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, масирајќи со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Белите јагоди се дел од фамилијата на јагодата, но мирисаат и имаат вкус како ананас.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, GLYCERIN, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, FRAGARIA VESCA FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI 14720, HEXYL CINNAMAL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / REFRESH ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118598

  ОСВЕЖУВАЊЕ • ЗАТЕГНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  МАРАКУЈА • ПЕПЕРМИНТ • КАЛИНКА • ИНДИСКИ САПУНСКИ ОРЕВ

  Интензивна витаминска доза за Вашата кожа. Содржи есенцијални витамини и ензими, кои ѝ се потребни на кожата за прочистување и хранење. Екстрактот од органска маракуја ја омекнува кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Органското есенцијално масло од пеперминт ефективно ја освежува кожата, додека екстрактот од органска калинка совршено ја хидрира кожата, оставајќи ја мека и свиленкаста.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.

   

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, SAPINDUS TRIFOLIATUS FRUIT EXTRACT, PUNICA GRANATUM FRUIT EXTRACT*, PASSIFLORA INCAMATA EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, GLYCERIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, MENTHA PIPERITA OIL*, PARFUM, CI16255, CI15985.