• Smart TV Vox LED 32ADWD1B Smart

  Код: Vox LED 32ADWD1B Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 32″ (81 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: HD Ready (1366×768)
  Smart Tелевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 6W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: Wi-Fi, HEVC H.265, PVR
  Друго: Hotel Mode, Sleep timer, повеќејазичен OSD
  Боја: црна

 • TESLA SMART HD LED TV TE32-02

   

  Модел: TESLA 32T303BHS
  Smart OS Linux
  DVB-T/T2/C
  Динамичен контраст 3000:1
  Агол на гледање (H°/V°) 178°/178°
  Јачина на звучници 2x5W
  Wi-Fi Built in
  LAN
  HDMI x2
  USB x2
  DOLBY VIRTUAL SURROUND
  Енергетска ефикасност A+
   
  3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
 • Телевизор Vox LED 42DSQGB

  Код: Vox LED 42DSQGB

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 42″ (107 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB, антена влезови x2, AV влез, CI, излез за слушалки, SPDIF излез
  Технологии кои ги користи: HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Боја: црна

 • PHILIPS 32 (82CM) SMART HDREADY LED TV PH32-01

   

  Модел: PHILIPS 32PHS6605 
   Resolution 1366 x 768p
   Pixel Plus HD
   HDR10
   HLG (Hybrid Log Gamma)
   Philips app gallery
   DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
   Speakers Total 16W RMS Incredible Surround
   Clear Sound
   DTS
   WiFi integrated
  Connections: 3 x HDMI
   2x USB
   1 x Component (Y/Pb/Pr)
   1 x Ethernet
   1 x Digital Audio Out (Optical)
   1 x RF In (Terrestrial / Cable/ Satellite input)
   1 x 3.5mm Headphone jack
   1 x CI+ Card Slot
   Vesa Support
   Frame Stand
   P/N: 32PHS6605/12
   
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Smart TV Vox LED 43ADWD1B

  Код: Vox LED 43ADWD1B Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 43″ (109 см)
  Екран: Direct LED Slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, HEVC H.265, PVR, Miracast, Hotel Mode
  Боја: црна

 • Smart TV Vox LED 42ADWGB

  Код: Vox LED 42ADWGB Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 42″ (107 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x2, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, LAN
  Технологии кои ги користи: Wi-Fi, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Боја: црна

 • Smart TV Vox LED 43ADS314M

  Код: Vox LED 43ADS314M Smart

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 43″ (109 см)
  Тип на екран: Direct LED slim
  Разолуција: Full HD (1920×1080)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart: Android 7.1
  Youtube, Facebook, Twiter, Multiscreen
  Моќност на звучниците: 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, AV влез, VGA, LAN, CI+, SPDIF излез, излез за слушалки
  Технологии: Wi-Fi, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode

 • 43'' 4K Android Smart LED TV Vox 43ADWFFL

  Код: TV Vox LED 43ADWFFL Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 43″ (109 см)
  Екран: Direct LED Ultra Slim
  Разолуција: 4K (3840 x 2160)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, Aнтена влез x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, HEVC H.265, PVR
  Друго: Hotel Mode, Sleep Timer, повеќејазичен OSD, Miracast, HDR10 + HLG, Dolby Digital Plus (DD+), екран без рамка
  Боја: црна

 • TESLA ANDROID Full HD LED TV TE43-01

   

  Модел: TESLA  43S605BFS 
  Smart OS Android 9
  DVB-T/T2/C/S/S2
  HDMI x2
  USB x2
  Wi-Fi Built in
  LAN
  Динамичен контраст 8800:1
  Агол на гледање (H°/V°) 178°/178°
  Јачина на звучници 2x10W
  BLUETOOTH 
  DOLBY VIRTUAL SURROUND
  TV Gaming
   
  3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Smart TV Vox LED 50ADWD1B Smart

  Код: Vox LED 50ADWD1B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 50″ (127 см)
  Екран: Direct LED slim
  Разолуција: 4K (3840 x 2160)
  Smart Телевизор: Android 9.0
  Систем на дигитален сигнал: DVB-T2/C/S2
  Вградени звучници со моќност од 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, антена влезови x2, AV влез, CI, SPDIF оптички излез, аудио излез, LAN
  Технологии кои ги користи: интегриран Wi-Fi, H.265 HEVC, PVR, Hotel Mode, HDR10, Miracast, Dolby Digital Plus
  Боја: црна

 • 50'' 4K Smart LED TV Vox 50WOS315B

  Код: TV Vox LED 50WOS315B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 50″ (127 см)
  Тип на екран: Direct LED Slim
  Разолуција: 4K (3840×2160)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart OS: webOS 5.0
  Thinq AI, Magic Remote
  Моќност на звучниците: 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, Антена влез x2, AV влез, CI+, LAN, SPDIF излез, излез за слушалки
  Технологии: Wi-Fi, Bluetooth, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Smart апликации: Netflix, Amazon prime video, YouTube
  Друго: Miracast , WiDi, DLNA, AirPlay, PVR, E-manual, MEMC for 4K @60Hz, DRM & HDR,HLG поддршка
  повеќејазичен OSD, Sleep Timer, Dolby Audio

 • Xiaomi Mi LED TV 4S 43'' Smart Android Телевизор ЕУ

   

  Бренд: Xiaomi
  Модел: Mi LED 4S 43'' ELA4378GL
  Големина На Дисплеј: 43''
  Димензии И Тежина: Должина – 959,6мм; Висина – 556,8мм; Висина (вклучена основа) 608,1мм; Тежина (без основа) – 7,2кг; Тежина( со основа) – 7,32
  Дебелина на основа: 208,3мм
  Пакетот содржи: Монитор, основа x2, упатство за корисникот, шраф x4, Bluetooth далечински управувач со гласовно активирање
  Гаранција: 2 години


  На пазарот пристигна уште еден од телевизорите на Xiaomi – Mi TV 4S 43’’. Станува збор за телевизор со одлична дефиниција и квалитет.

  Брзата елаборација на податоци се должи на вградениот quad – core 64 bit процесор. Процесорот е унапреден со цел да овозможи подобро искуство при гледањето. Телевизорот располага со голема меморија па така може да поддржи поголем број апликации.

  За да се долови ултра јасен звук, Xiaomi направил комбинација од DOLBY + DTS технологија. Телевизорот има звучници со моќ од 8W. Различни бас ефекти за поголема моќ и за кристално чист звук.

  Уредот едноставно претставува футуристичка сензација со структура целосно изработена од метал.

  Квалитетот на сликата е докажан со 4K Ultra – HDR, што овозможува и кристална слика со доловување на најситните детали. Официјално одобрение поседува од страна на мега платформите Netflix и Prime Video.

  Поддржува Google Assistant и гласовни команди. Преку Chromecast функција префрлете ги содржините од вашиот смартфон на телевизорот. За комплетна функционалност на телевизорот тука е оперативниот систем Android TV.

  Се карактеризира со неколку излези за приклучоци и тоа:

  - LAN – поврзување со интернет

  - 3 x USB – приклучоци

  - Се поврзува со слушалки

  - 3 x HDMI – поврзување со компјутер

  Уредот се поврзува и преку Bluetooth а воедно овозможува ниска енергетска потрошувачка.

  Може да се постави на масичка или пак да се прикачи на ѕид. Има RAM меморија од 2GB и внатрешна ROM меморија од 8GB.

 • 55'' 4K Smart LED TV Vox 55WOS315B

  Код: TV Vox LED 55WOS315B Smart UHD

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Големина: 55″ (140 см)
  Тип на екран: Direct LED Slim
  Разолуција: 4K (3840×2160)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart OS: webOS 5.0
  Thinq AI, Magic Remote
  Моќност на звучниците: 2 x 8W RMS
  Приклучоци: HDMI x3, USB x2, Антена влез x2, AV влез, CI+, LAN, SPDIF излез, излез за слушалки
  Технологии: Wi-Fi, Bluetooth, HEVC H.265, PVR, Hotel Mode
  Smart апликации: Netflix, Amazon prime video, YouTube
  Друго: Miracast , WiDi, DLNA, AirPlay, PVR, E-manual, MEMC for 4K @60Hz, DRM & HDR, HLG поддршка
  повеќејазичен OSD, Sleep Timer, Dolby Audio

 • PHILIPS 43PUS8505 Smart 43''
  PHILIPS 43PUS8505
   
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
   43" (109cm) 4K Ultra Slim Android UltraHD Smart LED телевизор
   Резолуција: 3.840 x 2.160 (4K Ultra HD)
   P5 Perfect Picture Engine
   2100 PPI
   High Dynamic Range Premium
   QUAD Core процесор
   Operating system Android Nougat with 16GB ROM
   Micro Dimming Pro
   Wide Color Gamut
   Natural Motion
   Ambilight 3 sided
   Speakers излезput power (RMS): 25W
   DTS HD Premium Sound
   Visible sound
   Smart Sound
   Tuner (DVB- T/C/T2/T2-HD/S/S2)
   1 x Satellite Connector
   4 x HDMI ports
   HDMI features 4K and Audio Return Channel
   2 x USB ports
   1 x Component in(YPbPr)
   1 x Ethernet-LAN RJ-45
   1 x Digital audio излез (optical)
   1 x Common Interface Plus (CI+)
   1 x Antenna IEC75
   1 x Headphone излез
   1 x Audio L/R in
   Wi-Fi вграден Wi-Fi 11n 2x2 вградено
   Built-in Ambilight+hue
   Ambilight Music
   Metallic Minimalistic frame stand
   P/N: 43PUS8505/12
 • 50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  Код: Tesla 50S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3

  50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 50” (127cm)

  Display Type Direct LED Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD)

  Tuner Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV

  10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9600:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да


 • Vivax LED 55'' 4K TV-55UHD123T2S2SM

  Технички спецификации:

  Дијагонала: 55'' / 140 cm

  Светлина: 310

  Резолуција: 3840 X 2160 (UHD 4K)

  Оперативен систем: Android

  Технологија: LED

  Тип на телевизор: SMART · TV tuner: DVB-T2/C/S2

  Звучници (W): 20

  Маса на телевизорот: 11.2

  Ширина (CM): 124

  Висина (CM): 70.4

  Дебелина (CM): 26.8

  WiFi: Дa

  Bluetooth: Нe

  Оптички излез: ДА

  Screen Mirroring: ДА


  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

 • 50'' 4K Android Smart TV Tesla 50S906BUS

  Код: Tesla 50S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 50” (127cm)

  Display Type Direct LED Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD)

  Tuner Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV

  10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9600:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°

 • Panasonic 50'' 4K UHD Smart TX-50HX580E

  Код: Panasonic TX-50HX580E

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Тип на екран: LED
  Димензија на екран: 50″/127cm
  Резолуција на екран: 4K (3840 x 2160)
  Тип на тјунер: DVB-T2/C/S2
  Smart TV: Дa
  Видео: HDR10, HLG, Dolby Vision
  Аудио: моќност на звучниците: 20W, Surround Sound
  Smart функции: Multimedia player, Web Browser
  Приклучоци: Wi-Fi, HDMIx4, USBx2, CI+, компонентен и композитен влез
  дигитален аудио излез (оптички), LAN, PC влез, излез за слушалки
  Боја: Црна

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  Код: Tesla 55S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3

  55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Sound bar

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  Код: Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°