• Vertical High Jump Trainer справа за вежбање
  Код за нарачка: Vertical high jump trainer
   
  Лесно и брзо се прикачува на телото
  Ја зголемува мускулната маса на рацете и нозете преку системот на високоиздржливи ластици со голем отпор
 • Xiaomi KingSmith Walking Pad R1 PRO - Лента За Пешачење

   

  Модел: WalkingPad R1 PRO
  Боја: Сива
  Моќ: 918W/220V
  Димензии и тежина: 1500x720x900мм-980х720х155мм (преклопена) 33кг
  Гаранција: 2 години

  Можно ли е да останете во форма без да посетувате сала за вежбање? Не грижете се, можно е со Walking Pad R1 PRO лентата за трчање, на преклоп и со многу функции. Накратко кажано, совршена лента за пешачење и трчање во удобноста на домот. 
  WalkingPad R1 Pro има мали разлики во дизајнот во споредба со Walking Pad A1 PRO и може да се чува и во вертикална положба. Друга карактеристика што ја разликува од A1 PRO е можноста да се достигне максимална брзина од 10км/ч. 
  Супер замена за пешачење и трчање доколку немате време да го правите тоа на отворено.
  LED екранот поставен на предната страна на лентата, овозможува следење на брзината во реално време, начин и време на тренинг како и изминати километри. За уште поголема заштита, WalkingPad R1 Pro опремена е со заштита за мали деца, автоматски standby по 10 минути, како и заштита од прекумерна тежина. 
  Навистина комфорен е делот создаден за да го поставите вашиот смартфон или таблет и да гледате видеа или слушате музика додека спортувате.
  Бидејќи е на преклоп, лентата R1 Pro зафаќа доста мал простор. Лесно се преклопува и слободно може да се постави под креветот или каде и да посакате. 
  Нуди два начини на употреба: Walking Mode -  начин на пешачење со фиксна брзина за почетници (6 км/ч) и начин Трчање – Running Mode, со максимална брзина до 10км/ч. Брзината може да се контролира со далечинското, дел од пакувањето, преку соодветната апликација или пак автоматски во зависност од положбата која сте ја зазеле при вежбањето. За комплетните статистики во врска со вежбањето, може да се користи апликацијата. 
  Лентата е опремена со brushless мотор од 918W, кој во истовреме може да го придуши звукот при вежбање (<65 dB), и да поднесе тежина до максимални 110 килограми. Сето ова го потврдува самиот производител, кој направил голем број тестирања пред производот да биде пуштен во употреба.
  За подобро искуство при трчањето, должината на лентата е зголемена и се карактеризира со следните димензии: 120x44цм. Овој модел е опремен и со држач за раце, исто така на преклоп, кој воедно нуди поголем комфор и поголема стабилност за време на тренингот. 
 • Xiaomi Walking Pad A1 PRO - Лента За Пешачење
  Код за нарачка: Xiaomi Walking Pad A1 PRO-371450
   
  Модел: A1 Pro
  Боја: Црна
  Моќ: 746W
  Функции: Брзина 0,5км/ч-6.0км/ч ,Максимална тежина 100кг, 65dB 
  Димензии и тежина: 1432 x 547 x 129мм, 28кг
  Пакет: 1 лента за трчање, 1 полнач, 1 далечинско, упатство за употреба
  Гаранција: 2 години
   
  Совршен сојузник во домашното вежбање: A1 Pro лентата се карактеризира со елегантен, заоблен и префинет дизајн, а исто така штеди простор во домот. Модерниот и минималистички дизајн и паметната технологија со која се одликува ѝ донеле бројни признанија на одржувањето на Design Awards 2019.
   
  Она што ја прави различна оваа лента за пешачење е тоа што е опремена со brushless мотор со намалено ниво на звук при работа и што издржува тежина до 100 килограми.
   
  Лентата поддржува два начини на работа: M MODE (рачен) и A MODE (автоматски). A1 Pro е погодна за целото семејство. Производот содржи и далечинско со ремче за да може да го ставите на вашиот зглоб и така да го контролирате истиот. На пример, ќе можете да го промените начинот на работа од рачен на автоматски. Имате можност исто така да ја подесите брзината на пешачење (минимум 0.5 а максимум 6 км/ч). Постои можност лентата да биде подесена на автоматски начин, при што брзината автоматски ќе се адаптира на вашиот чекор и на позицијата во која ќе одлучите да пешачите.
   
  A1 PRO лентата за пешачење тежи околу 28 килограми и ги има следните димензии: 143.20 x 54.70 x 12.90 цм. Димензиите гарантираат вистинска стабилност без притоа да се изгуби практичноста на самиот производ.
   
  Лентата има исто така и еден вид патент кој служи да се преклопи и да се вметне на било кое место, под креветот или во некој агол од вашиот дом. Згора на сè, соодветната апликација ќе ви помогне при мониторингот на вашиот напредок и тоа директно од смартфонот. За уште поголема сигурност, дизајнерите ја опремиле лентата со прецизни сензори, автоматски stand by и сигурносен механизам.
   
  Како што е добро познато, пешачењето е една од најздравите активности што може да се практикуваат. Се препорачува дневно да се изминат барем 10.000 чекори, а сега тоа може да си го дозволите и без да излезете од дома. Кога ќе завршите со вежбање, само преклопете ја лентата и пренесете ја на било кое место со помош на тркалата сместени на основата.
   
  Сместете ја лентата за пешачење во било која просторија во домот и уживајте во нејзините перформанси и можности кои ви ги нуди
   
  Забелешка: Производот не е опремен со држач за раце.
 • Справа за вежбање Revoflex Xtreme
  Revoflex Xtreme е совршен за мажите и за жените и со само 15 минути тренирање на ден добивате неверојатни резултати.
  Со оваа справа можете да комбинирате 44 различни вежби за стомачни мускули, бицепси, трицепси, рамо, грб, задник, бутови и мн. повеќе.
   
  Карактеристики:
  Нуди до 6 нивоа на вежбање, со 44 различни вежби.
  Обликувајте ги и зацврстете ги градите, грбот, рацете, рамењата и стомакот само во едно движење.
  Формирајте го вашето тело брзо, лесно и без напор.
  Компактен за да можете да го однесете насекаде!
  Материјал: Пресуван PP, ABS пластика, латекс гумено јаже и ЕВА рампа
  Димензии: 43х19х13см.
  Тежина: 900гр
   

   

   

   

 • Мобилна справа за вежбање

  Лесно пренослива спорава за вежбање со која брзо ќе ги затегнете посакуваните делови од телото и ќе ја развиете мускулната маса.