• СОКОВНИК GORENJE JC 900 E

  Код за нарачка: GORENJE JC 900 E - 18356

  Моќност:
  900W
  Брзини: 2
  Куќиште: пластика+метал
  Сечила: нерѓосувачки челик
  Капацитет на сад за сок: 1,1l
  Капацитет на сад за отпадоци: 1,5l
  Автоматско исфрлање на отпадоци
  Можност да се стави цело овошје
  Голем отвор за дозирање
  Лесно чистење
  Четка за чистење
  Систем против капење
  On/off копче и копче за регулирање на вртежите
  Капак за заштита од прашина
  Вакумски ногарки за совршена стабилност
  Сигурносен прекинувач за совршена безбедност
  Гаранција: 24месеци

 • Електрична цедалка SJ-3145

  Код за нарачка: SINBO SJ-3145

  Удобен и лесен за употреба
  Цедење на овошје ( портокал,лимон ,цитрон)
  Уживајте во препорачаната дневна доза на овошје во чаша сок
  Дневната доза на витамини е многу важна за нашето тело, особено кога нашиот имунолошки систем е изложен на опасните вируси
  Димензии:27,4 x 16,5 x 27,4 cm
  Тежина 1 кг.
  2 цедалки за мало и големо овошје
  Приклучок: 220 V

 • Електрична цедалка MAX CM 7040

  Код за нарачка: MAX CM 7040 - 801754

  Моќност: 40 W
  Капацитет на садот: 0.7l
  Конуси за голем и мал цитрус: 2
  Ротација на конусот: десно-лево
  Автоматски: On/Off
  Сито за цитрусна пулпа
  Пластичен капак

 • Електрична цедалка MAX CM 8040

  Код за нарачка: MAX CM 8040 - 801753

  Моќност: 40 W
  Капацитет на садот: 0.7l
  Конуси за голем и мал цитрус: 2
  Ротација на конусот: десно-лево
  Автоматски: On/Off
  Сито за цитрусна пулпа
  Пластичен капак

 • Соковник HB-3324

  Код за нарачка: Соковник HB-3324 - 016433

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност 25W; 220-240V, 50Hz
  Систем за ротација во две насоки
  Прилагодливо сито
  Отстранливи додатоци за ракување и ефикасно чистење
  Напојувачки кабел 1 m
  Капацитет 0,75L
  Ниво на бучава 65 Db

 • Соковник ST J800XJ

  Код за нарачка: ST J800XJ-71179

   Superior Technology
   Соковник
   Инокс
   800W моќност
   голем XXL отвор за овошје 75мм
   2 брзини
   професионален AC мотор
   1.5л сад за пулпа
   750мл сад за сок
   филтер и делови од нерѓосувачки челик
   систем пртив капење
   лесно расклоплив за лесно миење
   нелизгачка површина

   ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ

 • Цитрус преса Philips HR2738-00

  Код за нарачка: Philips HR2738-00-69122

   Цитрус преса
   Боја бела
   Моќност 25W
   1 Брзина
   Сад за сок 500мл
   Автоматско уклучување/исклучување кога се поставува плoдот или се трнува од   конусот
   Лесно разглобување и чистење
   Нов дизајн без капење

  ГАРАНЦИЈА 2 ГОДИНИ

 • Соковник-Цедалка ST CJ-3000КW

  Код за нарачка: ST CJ-3000КW-73497

  Superior Technology
   Соковник - Цедалка за агруми и цитрусни овошјаи
   бела - транспарентна боја
   30W
   1200ml сад
   оцртана скала за мерење на самиот сад
   2 конуси за цедење
   Отстранлив транспарентен сад
   Вртење во две насоки

  ГАРАНЦИЈА 1 ГОДИНА

 • ЦЕДАЛКА ЗА ЦИТРУСИ ISKRA CJ-8020-BL

  Код за нарачка: ISKRA CJ-8020-BL

  • напон: 220-240V~50/60Hz
  • јачина: 40W
  • сад: 1.2L
  • мерна скала
  • 2 додатоци за цедење 
  • вртење во 2 страни
  • контролна LED сијалица
  • капак
  • гумирани ногарки
  • куќиште од нерѓосувачки челик
  • едноставно за употреба и користење
  Димензии (mm): 210  x 165 x 253 
  Нето тежина: 0,85 kg
  Бруто тежина: 1,06 kg

   

 • Цедалка SENCOR SCJ 1051GR
  40W Моќност
  Боја: бела / зелена
  2 додатока за цедење
  Автоматско стартување со работа
  Автоматска промена на правецот на работа
  Нелизгачка подлога
  Отстранливи делови за полесно чистење
  Работи на напон од: 230 V, 50 Hz
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Соковник SENCOR SJE 741 SS
  400W Моќност
  Куќиште од Инокс
  Голем отвор за ставање на цело овошје 65mm 
  Прави сок без претходно ситнење од:
  - Јаболка
  - Моркови
  - Јаогди
  - Цитрусни овошја
  - Банани
  - Зеленчуци
  Одлив на сокот низ отвор
  2 степени на сила 1 - 11000 вртежи/мин 2 - 13000 втрежи/мин за меко или тврдо овошје
  Заклучување со безбедносен прекинувач
  Едноставен за чистење : сите делови се мијат во машина за садови
  Висока стабилност заради гумените нозе
  Автоматско исфрлање на густишот
  Голема одстранив сад за пулпа 1,2l
  Тројна заштита
  Лесно чистење
  Соковникот почнува да работи само ако е правилно наместен
  Автоматско исклучување во случај на отварање на капакот
  Заштита од прегревање
  Простор за скадирање на кабелот
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Цедалка SEVERIN P 3535
  Код за нарачка: SEVERIN P 3535 - 24666
  40W Моќност
  Капацитет 1l
  Автоматско стартување со притисок на конусот
  Наменет само за цитрусни плодови
  2 Конуса за цедење кои се издвојуваат
  Транспарентен сад со единици за мерење од обете страни погодни за десничари и левичари
  Транспарентен заштитен капак
  Складирање на кабел
  Гумени ногарки
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Соковник SENCOR SJE 1055SS
  800W Моќност 
  Куќиште од Инокс
  Од не'рѓосувачки челик за лесно и хигиенско одржување
  Автоматско оделување на каша
  2 брзини - 10.600 вртежи во минута или 12.600 вртежи во минута
  Капацитет на садот за сок 1,6l
  Голем отвор за ставање на овошје 75mm
  Должина на кабелот за напојување 1.2m
  Димензии (д × ш × в): 280 × 170 × 390 mm
  Тежина: 3,6 кг
  Троен систем за заштита за подобрена безбедност:
  – Моторот започнува само кога апаратот е правилно составен
  – Автоматско исклучување кога ќе се отстрани капакот
  – Систем за заштита од прегревање
  Висока стабилност заради гумените нозе
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Соковник ADLER AD 4124
  2000W Моќност
  5 брзини
  1000 вртежи во минута
  Kапацитет на сад 1l
  Дијаметар на инка 80mm
  Голем LCD дисплеј
  Копче за вклучување со безбедносна контрола
  Гумени ногарки
  Лесен за оддржување
  Вклучена четка за чистење
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Цедалка SEVERIN CP 3534

   Код за нарачка: SEVERIN CP 3534 - 11749

  85W Моќност 
  Алуминиумско куќиште
  2 конуси за цедење
  Сито од не'рѓосувачки челик безбедно за машина за садови
  Префрлување на цедалките со притискање
  Капак
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Соковник SENCOR SSJ 4041BK
  400W Моќност
  Високо ефикасно цедење
  2 брзини
  Куќиште од Инокс
  Мала брзина од 60 вртежи во мин за задржување на сите витамини
  Прави сок од:
  - Јаболка
  - Моркови
  - Јаогди
  - Цитрусни овошја
  - Банани
  - Зеленчуци
  Тројна заштита
  Лесно чистење
  Должина на кабел 110 cm
  Димензии (в x ш x д ): 445 x 210 x 230
  Тежина : 4,15 кг
  Ниво на бучава : <70 dB (A)
  Напон и фрекфенција : 220-240 V, 50 / 60Hz
  Автоматско исклучување ако капакот е одстранет
  Заштита од прегревање
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА