• Кармин MATTE TF152

  Кокосовото масло во неговата содржина; помага во навлажнувањето и негувањето на усните, додека неговата мека текстура нуди лесен комфорт на верзијата. Обезбедува совршена покривка без пополнување на тенки линии со максимална пигментација на бојата и без сувост на вашите усни. 

  Дермотолошки тестирани.

 • Коректор Focus Point TF563

  Помага да се затворат регионалните дефекти во кожата и да се скрие појавата на темен прстен. Витамин Е во неговата формула помага за свиленкаст и мазен израз на образот, кој ја одржува структурата на кожата; со кожата добива повлажен, светол жив изглед. Тој нуди кадифена, матна завршница со својот високо зголемен концелер во средината.

 • Кармин Sensitive Stylo TF157

  Обезбедува мазна покривка за вашите усни одеднаш со својата светла структура со густа боја пигмент. Скваленот кој се содржи во него помага да се грижите за фини линии, додека длабоко ги навлажнувате усните. Погоден за употреба на суви и чувствителни усни.

  Веган е.

  Не е тестиран на животни.

  Дермотолошки тестирани.

 • Контури и хајлајтер TF262

  Одлична палета која ви овозможува да изведувате засенчување и осветлување на вашата кожа заедно! Додека маслата макадамија и Камелија во неа ја навлажнуваат вашата кожа, нејзината интензивна пигментација на бојата и недисперзирачката структура остануваат трајни во текот на целиот ден.

 • Кармин MATTE TF155

  Кокосово масло во неговата содржина; помага во навлажнувањето и негувањето на усните, додека неговата мека текстура нуди лесен комфорт на верзијата. Обезбедува совршена покривка без пополнување на тенки линии со максимална пигментација на бојата и без сувост на вашите усни. Постојат 17 трендливи алтернативи на бојата со мат формула во прав погодни за дневна и ноќна шминка.

  Дермотолошки тестирани.

 • Камена пудра Skin Editor TF263

  Обезбедува природна мат завршница. Свилената текстура на маслото од макадамија од неговите навлажнувачки својства ја прави вашата шминка да изгледа свежа во текот на целиот ден без да предизвика чувство на тежина на вашата кожа. Заштитниот фактор SPF 15 во својата формула помага во заштитата на вашата кожа од штетните УВ зраци.

  Дерматолошки тестирани.

 • Камена пудра SkinWear TF265

  Обезбедува мат кадифена завршница на вашата кожа заедно со природен изглед. Витаминот Е во својата формула помага во одржувањето на влагата на вашата кожа, истовремено обезбедувајќи трајност во текот на целиот ден без потреба од освежување на совршената форма.

 • Камена пудра Wet&Dry TF261

  Благодарение на специјално развиената формулација за влажни и суви апликации, ја прави вашата кожа да изгледа свежа и беспрекорна во текот на целиот ден. Маслото од камелија во нејзината содржина помага во навлажнувањето на вашата кожа.

 • Камена пудра SENSITIVE TF226

  Збогатената формула, која содржи витамини, минерали и пребиотски комплекси, и дава на кожата здрав и природен сјај. Можете да го користите само како илуминатор или можете да го нанесувате со мешање со сенки за очи или коректор. Погоден е и за употреба на сува и чувствителна кожа.

  Веган сертификуван.

  Не е тестиран на животни.

  Дерматолошки е тестиран на сува и оселива кожа.

 • Гел туш за очи TF552

  Овозможува лесна примена со својата кремаста структура, мека текстура и практичен апликатор. Интензивната карактеристика за боење Ви овозможува да цртате остри линии. Арган маслото со својата богата содржина помага да се навлажнува, додека бадемовото масло и помага да изгледа понежно хранејќи се со здолништата на трепките. Благодарение на својата карактеристика на потење, влага и отпорност на вода, таа ја одржува својата постојаност без размачкување текот на целиот ден.


  Офталмолошки е тестиран.

 • Гел за веѓи TF551

  Со специјално дизајнирана практична апликатор четка и кремаста форма, лесно ги пополнува празнините во вашите веѓи, ги обликува со својата четка и обезбедува природен изглед. Арган масло и масло од сладок бадем во својата формула; ги навлажнува веѓите и помага да се нахранат. Неговата формула отпорна на потење, вода и влага останува трајна во текот на целиот ден без проток и дисперзија. Тоа е производ соодветен за професионална употреба.

 • Хајлајтер BAKED TF702

  Витаминот Е и минералите во неговата формула која ја менува играта се интегрираат на кожата и нудат здрав сјај. Неговите топли и студени тонови совршено ја надополнуваат вашата шминка со метални рефлексии. Формата, која не се распрснува, останува трајна во текот на целиот ден.

 • Руменило BAKED TF703

  Витаминот Е и минералите во неговата формула која ја менува играта се интегрираат на кожата и нудат здрав сјај. Неговите топли и студени тонови совршено ја надополнуваат вашата шминка со метални рефлексии. Формата, која не се распрснува, останува трајна во текот на целиот ден.

 • BB Течна пудра TF-462

  Комбинира до 12 часа трајна, малку свилена текстура и содржина збогатена со Билна Таурина:

  - Ја освежува кожата.

  - Ја елиминира нееднаквоста на кожата.

  - Овозможува енергичен и свеж изглед на кожата.

  - Го минимизира изгледот на порите.

  - Обезбедува мат кадифена завршница.

  - Помага да се намалат знаците на стареење.

  - Помага во заштитата на кожата од штетните УВ зраци со SPF 15 фактор на заштита

  Дерматолошки тестиран.

 • Камена пудра BAKED TF701

  Неговата содржина збогатена со минерали и витамин Е и дава на вашата кожа мазен, светол и зрачен изглед. Формата за завршување на кадифе помага во одржувањето на балансот на влагата на кожата во текот на целиот ден, притоа обезбедувајќи мало сокривање без да предизвика сушење и расејување.

 • Туш за очи SILKY TF615

  Благодарение на богатата содржина, се лизга непречено над вашиот очен капак, овозможувајќи ви да повлечете права и беспрекорна очна линија во еден обид со нејзината тенка четка. Формулата, која има густи црни пигменти, совршено ја надополнува шминката за очи. Со својата формула отпорна на вода, таа не тече и го загадува вашиот поглед.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Течен фиксатор TF558

  Додека ја поправате вашата шминка долго време, помага да ја освежите кожата и да ја одржите влагата со својот екстракт од алое вера. Можете да го искористите за да ја поправите вашата шминка или да создадете нешто од совршената шминка.

 • Подлога за пудра TF460

  Таа е еднаква на тонусот на кожата со тенката структура која не остава чувство на тежина на кожата. Совршена подлога за пудра.

 • Подлога за очи и уста TF469

  Ги штити вашите усни и капаци од сушење со навлажнувачките својства на витаминот Е и маслото од Макадамија. Неговата структура, која ве одржува свежа во текот на целиот ден, ја подготвува вашата кожа за шминка, а истовремено ја зголемува постојаноста на апликации за усни и очи.

 • Подлога Skin Editor TF470

  Неговата збогатена содржина на екстракт од пченица и масло од Јојоба помага да се изедначи тонусот на кожата додека ја негува и навлажнува кожата. Маслото од камилица, од друга страна, помага да се скрие појавата на кожни линии, давајќи и на кожата помлад изглед. Ти дава совршен почеток на шминкање.

  Дерматолошки тестиран.