• Ingrid Dream Matt камена пудра

  Компактен прав Ingrid Dream Matt совршено ги маскира несовршеностите на кожата, матира и дава природна нијанса. Поради својата лесна конзистентност, рамномерно се нанесува, и дава на кожата свежина и свиленкаста мазност.

  17gr.

 • Туш за очи TF405

  Благодарение на специјалниот силиконски апликатор, овозможува брза и лесна примена. Неговата формула, која содржи густи јаглеродни црни пигменти, нуди постојан мат изглед во текот на целиот ден.

 • Контури и хајлајтер TF262

  Одлична палета која ви овозможува да изведувате засенчување и осветлување на вашата кожа заедно! Додека маслата макадамија и Камелија во неа ја навлажнуваат вашата кожа, нејзината интензивна пигментација на бојата и недисперзирачката структура остануваат трајни во текот на целиот ден.

 • Течен фиксатор TF558

  Додека ја поправате вашата шминка долго време, помага да ја освежите кожата и да ја одржите влагата со својот екстракт од алое вера. Можете да го искористите за да ја поправите вашата шминка или да создадете нешто од совршената шминка.

 • Ingrid Pret-a-Porter сенки за очи

  Палетата содржи 5 високо заситени нијанси на сенки кои можат да се нанесат поединечно или да се комбинираат две или повеќе нијанси за да се постигнат безброј неверојатни изгледи – од обични секојдневни до зашеметувачки модерни визии. Мат сенките обезбедуваат длабочина и префинет изглед.

 • Ingrid Mineral Silk&Lift пудра

  INGRID Mineral Silk & Lift е долготрајна течна пудра која ја измазнува и хидрира кожата. Модерната формула содржи комплекс од минерали кои обезбедуваат свеж и сјаен изглед на кожата и ги стимулира заштитните механизми кои го забавуваат процесот на стареење. Mineral Silk & Lift му дава на лицето природен изглед и свиленкаста завршница. Содржи УВ заштита.

  30ml.

 • Ingrid Shine Wonder кармин

  INGRID Lipstick Wonder Shine обезбедува интензивна боја и сатенска завршница на шминката во текот на денот. Новата формула со течен шеа путер ги штити усните од сушење. Лесната, кремаста текстура обезбедува совршена примена и најквалитетните пигменти гарантираат долготраен ефект на шминка. Достапен во 9 модерни нијанси полни со сјај.

  4gr.

 • Руменило Instyle Twin duo TF353

  Twin Blush, кој се состои од одлични комбинации на бои, ги зачинува образите со матови и светли алтернативи на бојата, истовремено додавајќи виталност и свежина на шминката на кожата. Маслото од Макадамија и Камелија во нејзината содржина помага во одржувањето на балансот на влага во текот на целиот ден.

 • Руменило Instyle mono TF354

  Овозможува жив, природен и обновен изглед со мат и светли алтернативи во боја соодветни за секој тен на кожата. Маслото од Макадамија и Камелија во нејзината формула помага во одржувањето на балансот на влага во текот на целиот ден.

 • Подлога Sensitive TF567

  Smooth Protect : Формулата е развиена со витамин, минерал и пребиотички комплекс. Таа е еднаква на тонусот на кожата со тенката структура која не остава чувство на тежина на кожата, го регулира својот црвен изглед. Ја минимизира појавата на фини линии и дејствува како прајмер на кожата.

  Природно зрачење : Формулата е развиена со витамин, минерален и пребиотички комплекс. Дава природна, светла појава на бледа, досадна и мат-изгледа кожа. Ја подготвува кожата за шминка, осигурувајќи ја кожата да остане влажна во текот на целиот ден, без потреба од освежување на шминката.

  Минимизер на порите : Формулата е развиена со витамин, минерален и пребиотички комплекс. Ги елиминира нерегуларностите на кожата со нејзината формула која го минимизира изгледот на порите. Ја изглади површината на кожата и го минимизира појавата на фини линии. Ја подготвува твојата кожа за шминка беспрекорно.


 • Маскара за веѓи TF310

  Ги скенира, обликува и ги поправа веѓите благодарение на специјално дизајнираниот апликатор за четка за конусни врвови. Арган масло во неговата содржина; ги навлажнува и негува веѓите, помагајќи веѓите да изгледаат чести и скршени.

 • Лак за нокти LASTING TF104

  Откријте ги прекрасните, живописни бои на серијата "Topface Lasting Color"! Обезбедува прикривање одеднаш со густите бои. Благодарение на специјалната четка, лакот за нокти совршено се шири на ноктите, оставајќи трајна боја долго време.

 • Лак за нега на нокти TF109

  ЕКСТРА СЈАЈНИ ДЕНОВИ : Со својата формула со високи перформанси развиена за да се постигне екстра заштита и одлична долготрајна сјајност, обезбедува сјај во ноктите. Полскиот јазик, кој исто така може да се нанесе сам, му овозможува да се суши побрзо кога се нанесува на лак за нокти. Ја елиминира појавата на искривување и формирање на траги. Ја зголемува својата отпорност,  правејќи ја бојата на лакот  понагласена. 

  МАТОВ ИЗГЛЕД : Благодарение на матирачките микрочестички содржани во неа, бојата што ја сакате му дава на лакот за нокти привлечна мат изглед. Создава тенок слој филм на лак за нокти, спречувајќи ја облеката и бојата на лакот да избледи. Специјално развиената формула обезбедува мазен кадифен изглед на ноктите. Лесно може да се нанесе на него откако ќе го чекате лакот кој го нанесувате во било која боја да се исуши 1 минута. 

  HARDENER COMPLEX : Формулата, која ги комбинира карактеристиките за зајакнување и одржување, е специјално развиена за чувствителни, лесни за користење и скршени нокти. Витаминот Б5 во својата формула ја навлажнува површината на ноктите за да биде здрава, додека витаминот Ц го негува и помага да се спречи кршење. Може да се нанесува сам или под лак за нокти. 

  RIDGE ERASER : Формулата развиена за покривање на грубоста и дефектите на површината на ноктите помага да се спречи пожолтувањето, лупењето на површината на ноктите. Витаминот Е во својата содржина ја потхранува површината на ноктите, додека неговата розова непрозрачна структура обезбедува природен изглед, добро дотеран и свилен завршеток на ноктот. Исто така може да се примени сам или под лак за нокти. • Креон кармин FOCUS TF154

  Неговата кадифена текстура нуди полумат завршница; Навлажнувачките и клеточните регенерациски својства на Маслото од Макадамија и Камелија оставаат меко и мазно чувство на вашите усни. Благодарение на својот лифтски механизам и беспрекорната форма, овозможува лесна примена без прелевање и контаминација. Прекрасните алтернативи за боја лесно можете да ги носите со себе во текот на целиот ден.

 • Водоотпорен креон за уста TF613

  Topface Waterproof Lipliner лесно се нанесува без контаминација на усните. Нивната густа и непрекината боја ја задржува својата трајност долго време и е водоотпорна. Со широк спектар на различни опции за тон, тој може да се користи и сам и да формира основа за било кој кармин.

 • Креон за уста TF610

  Topface Lipliner лесно се нанесува без контаминација на усните. Нивната густа и непрекината боја ја задржува својата трајност долго време и е водоотпорна. Со широк спектар на различни опции за тон, тој може да се користи и сам и да формира основа за било кој кармин.

 • Водоотпорен креон за очи TF614

  Topface Водоотпорен молив за очни линии лесно се нанесува со својата кремаст и мека структура. Обезбедува долготрајна упорност. Неговата формула е доволно мека за лесно да се лизне, тенка и доволно густа за да создаде остри линии. Благодарение на пигментните соодноси, не бара втора апликација.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Креон за веѓи TF611

  Неговата кремаста структура и форма на пенкало Ви овозможуваат да ги обликувате ретките веѓи со природен изглед. Нејзината специјална четка на капакот ги скенира веѓите и помага рамноправно да се дистрибуира бојата на моливот. Останува траен во текот на целиот ден без потреба од освежување на совршената форма.

 • Креон Velvet Smokey TP605

  Има кремаста и мека текстура. Витаминот Е и Ц во неговата формула помагаат да се нахранат здолништата на трепките, додека маслото од јојоба обезбедува лесно нанесување на капаците и капаците со својот навлажнувачки ефект. 

  Офталмолошки е тестиран.