• BROWN SUGAR / ШАМПОН ЗА СУВ СКАЛП ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837429

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КАФЕАВ ШЕЌЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС

  Органски шампон за сув скалп на база на кафеав шеќер, кој има смирувачко и анти-воспалително дејство и ја балансира хидратацијата на скалпот. Употребени се големи количини на шеќерни кристали, како и природниот магнет за влага - алое верата. Оваа комбинација му ја враќа свежината и го негува Вашиот скалп.

  ШЕЌЕРОТ КОЈ Е КОРИСТЕН ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, Е ВО СОГЛАСНОСТ СО СТАНДАРДОТ "FAIR TRADE" (ФЕР ТРГОВИЈА) И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСТОТО.

  11% состојки од органско потекло

  39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, ALOE VERA BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, LAVENDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBOLUS LEAF OIL*, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL

 • BROWN SUGAR / ШАМПОН ЗА СУВ СКАЛП ОД КАФЕАВ ШЕЌЕР - 250 МЛ

  Код за нарачка: 5765228837108

  СМИРУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  КАФЕАВ ШЕЌЕР • АЛОЕ ВЕРА • МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛО ОД ЕУКАЛИПТУС

  Органски шампон за сув скалп на база на кафеав шеќер, кој има смирувачко и анти-воспалително дејство и ја балансира хидратацијата на скалпот. Употребени се големи количини на шеќерни кристали, како и природниот магнет за влага - алое верата. Оваа комбинација му ја враќа свежината и го негува Вашиот скалп.

  ШЕЌЕРОТ КОЈ Е КОРИСТЕН ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ОВОЈ ПРОИЗВОД, Е ВО СОГЛАСНОСТ СО СТАНДАРДОТ "FAIR TRADE" (ФЕР ТРГОВИЈА) И ПОСЕДУВА СЕРТИФИКАТ ЗА ИСТОТО.

  11% состојки од органско потекло

  39% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, ALOE VERA BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, LAURYL GLUCOSIDE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA FLOWER EXTRACT*, LAVENDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, EUCALYPTUS GLOBOLUS LEAF OIL*, PARFUM, GLYCERYL OLEATE, SODIUM CHLORIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LINALOOL

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ALOE VERA / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ - 500 МЛ.

  Код за нарачка; 5765228837382

  ПРОТИВ ПРВУТ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски шампон против првут на база на алое вера, со прекрасен мирис на портокали. Природните состојки го ревитализираат и го враќаат балансот на вашиот скалп. Глицеринот и големото количество на алое вера во составот, дополнително ги хидрираат косата и скалпот.

  14% состојки од органско потекло

  45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO SULFATE, GLYCERINE**, COCO GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETASITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ALOE VERA / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ - 250 МЛ

  Код за нарачка: 5765228837054

  ПРОТИВ ПРВУТ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • ПЧЕНКАРЕН ШЕЌЕР • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски шампон против првут на база на алое вера, со прекрасен мирис на портокали. Природните состојки го ревитализираат и го враќаат балансот на вашиот скалп. Глицеринот и големото количество на алое вера во составот, дополнително ги хидрираат косата и скалпот.

  14% состојки од органско потекло

  45% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO SULFATE, GLYCERINE**, COCO GLUCOSIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM LAUROYL LACTYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, XANTHAN GUM, LYSOLECITHIN, COCO-CAPRYLATE, TOCOPHEROL, BETASITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ANTI-HAIR-LOSS / ШАМПОН ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ

  Код за нарачка: 4744183018709

  ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  МАСЛО ОД ЛАВАНДА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО

  Овој природен сертифициран шампон содржи органски масла N37 и N52 по рецептот на Др. Конпока. Овие масла содржат комплекс од витамини, кои се потребни за одржување на здравјето на косата, зајакнување на корените и спречување на губењето на косата.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018754

  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА


  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • STRENGTHENING / ШАМПОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018723

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИJА

  Природен сертифициран шампон за коса на база на органско масло од рузмарин, кој ја зајакнува косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на маслото од рузмарин, ослабеното и тенко влакно станува еластично, сјајно и јако.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • REGENERATING / ШАМПОН ЗА ОБНОВА НА СУВА И ФАРБАНА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018747

  ОБНОВА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД ВРБИНКА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ЈОЈОБА

  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска врбинка, кој ја обновува косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло №52 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од врбинка, овој шампон внимателно го обновува влакното, го зајакнува, хидрира и со тоа ја ревитализира сувата и фарбана коса.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • NOURISHING / ШАМПОН ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018716

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ДИВА КАПИНА • МАСЛИНОВО МАСЛО • АРГАНОВО МАСЛО

  Природен сертифициран шампон, кој го содржи специјалното хербално масло N52 по рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од страна на BDIH COSMOS NATURAL стандардот. Во својот состав содржи екстракт од дива капина, кој помага во регенерацијата на влакното и ја зајакнува сувата и оштетена коса, правејќи ја блескава и еластична.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • ANTI-DANDRUFF / ШАМПОН ПРОТИВ ПРВУТ ОД КАМИЛИЦА - 500 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018730

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • МАСЛИНОВО МАСЛО

  Органска сертифицирана линија за нега на коса против првут, која содржи специјално хербално масло N37 од рецептот на Др. Конопка, сертифицирано од BDIH COSMOS. Органските екстракти од камилица и коњска детелина, помагаат во смирувањето на кожата на скалпот, додека истовремено ја прават косата да изгледа блескава и здрава.

  74% состојки од органско потекло

  97% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • OIL-PLEX / ШАМПОН ЗА ФАРБАНА И ОШТЕТЕНА КОСА - 270 МЛ.

  Код на производ: 4743318101392

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • СЈАЈНОСТ
  КИНЕСКА ШИСАНДРА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН • ЕКСТРАКТ ОД ОСКОРУША

  Благодарение на плодните вулкански почви и идеалните климатски услови, дури и најобичните растенија на Сакалин островот, содржат неверојатно корисни својства. Поради рекордната содржаност на витамин Ц и Е, Кинеска шисандра, која расте на Сакалин, ефективно ја зајакнува и заштитува косата, спречувајќи го нејзиното опаѓање. Овој шампон кој содржи органски екстракти од Кинеска шисандра, златен корен, оскоруша, и oil-complex, нежно чисти и заштитува фарбана коса, додека го одржува изгледот сјаен и енергичен.

  97,9% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS NATURAL

   

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ *, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ *, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ *, CORISPERMUM SIBIRICUM FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, LAMINARIA ANGUSTATA EXTRACTʷʰ *, PETASITES JAPONICUS LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CALENDULA OCINALIS FLOWER EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

   

 • VOLUME & NOURISHMENT / ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 400 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118413

  ХРАНЕЊЕ • ВОЛУМЕН
  ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА ЕЛА

  Овој шампон, на база на Хидролат од сибирска шишарка и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка го прочистува скалпот, ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PINUS PUMILA NEEDLE WATER WH*, PULMONARIA OCINALIS EXTRACT*, ABIES SIBIRICA NEEDLE EXTRACTWH*, HESPERIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, CORTUSA MATTHIOLI FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTWH*, SAPONARIA OCINALIS ROOT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, SILYBUM MARIANUM EXTRACTWH*, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

 • REPAIR & PROTECTION / ШАМПОН ЗА ОШТЕТЕНА КОСА – 400 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118451 

  ОБНОВУВАЊЕ • ЗАШТИТА
  СИБИРСКИ КЕДАР • ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД ЗЛАТЕН КОРЕН

  Овој шампон од хидролат од органски Сибирски Кедар нежно чисти, инстантно ја хидрира и зајакнува косата, оставајќи ја леснa и мека. Сибирскиот Кедар кој е богат со амино-киселини, ја зајакнува косата и ја штити од надворешни влијанија. Златниот корен има клучни активни состојќи розавин, розарин и розин. Овие заздравувачки соединенија се концентрирани само во Златниот корен со Сибирско потекло, каде екстремната клима го стимулира нивното создавање.

  97,8% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го шампонот на влажна коса, масирајте и исплакнете темелно со чиста, топла вода. Повторете повторно доколку е потребно.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, DECYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, PINUS SIBIRICA NEEDLE WATER*, RHODIOLA ROSEA ROOT EXTRACT*, FLAVOCETRARIA NIVALIS EXTRACTʷʰ *, DIPLAZIUM SIBIRICUM LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, CREPIS SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ *, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN , ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, SAPONARIA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, GLYCINE SOJA OIL*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, GLYCERIN, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL. 

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)