• Dr.Konopkа Сет козметика 1
  Код за нарачка: 4744183019119 + 4744183018754 + 4744183018990
   
  AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ
   
  Активна anti-age крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ѝ овозможуваат интензивна хидратација на зрелата и сува кожа, која значително го успорува процесот на стареење. Комбинацијата со малина ја стимулира регенерацијата и ѝ го враќа на кожата природниот баланс, оставајќи ја затегната и еластична.
   
  VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  REPAIRING / КРЕМА ЗА РАЦЕ ЗА СУВА КОЖА - 75 МЛ.
   
  Сертифицирана природна крема за раце, базирана на рецепт на Др. Конопка, за сува кожа. Органското масло од волчји трн има хранливо својство, ја одржува хидрирана и ја потпомага регенерацијата на кожата. Водата од камилица ја смирува и омекнува кожата.
   
  Производите се изработени од состојки 98,9% од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL
   
   
 • NATURA SIBERICA Сет козметика 1
  Код за нарачка: 4743318118659 + 4743318118413 + 4743318118345
   
  KURIL TEA / BRIGHTENING ОСВЕТЛУВАЧКИ СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 15 МЛ
   
  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  КУРИЛСКИ ЧАЈ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  Овој органски серум, базиран на органски хидролат од Курилски чај, перфектно ја освежува и омекнува кожата, давајќи и природен сјај. Може да се користи за сите типови на кожа.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелемент добиен од растенија со дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Курилски чај, рачно набран во дивината, содржи висока концентрација на витамин Ц. Органскиот хидролат од курилски чај совршено ја тонира кожата и го враќа нејзиниот природен сјај. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.
   
  VOLUME & NOURISHMENT / ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 400 МЛ
   
  ХРАНЕЊЕ • ВОЛУМЕН
  ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА ЕЛА

  Овој шампон, на база на Хидролат од сибирска шишарка и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка го прочистува скалпот, ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!
   
  POLAR ROSE / ХИДРАТАНТЕН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 400 МЛ
   

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  АРКТИЧКА РОЗА • МАСЛО ОД АМАРАНТ • АРКТИЧКА МАЛИНА

  Поларен гел за туширање од роза, кој содржи див екстракт од арктичка роза и органско масло од амарант, нежно чисти, обезбедува долготрајна хидратација во текот на денот, ја остава вашата кожа мазна и нежна на допир.

  Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу од нив може да се пронајдат само на овој регион. На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 • Dr.Konopkа Сет козметика 3
  Код за нарачка: 4744183018815 + 4744183018754
   
  VOLUME / РЕГЕНЕРАТОР ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА
   
  Природен сертифициран регенератор за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој регенератор дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL
   
  VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА
   
  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL
 • NORDIC BERRIES / СЕТ ЗА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ

  Код за нарачка: 5765228839447

  • ШАМПОН ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 250 МЛ.
  • РЕГЕНЕРАТОР ЗА СУВА И ОШТЕТЕНА КОСА ОД СКАНДИНАВСКИ БОБИНКИ - 180 МЛ.

  Витамините и антиоксидантите од волчји трн, боровинка, брусница и шипинка во комбинација со хиалуронска киселина ја хранат вашата коса и нудат одлична хидратација.

  13% состојки од органско потекло

  44% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на косата и нежно масирајте. Оставете го да делува 2-3 минути, потоа исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, GLYCERIN**, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT *, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, COCO-CAPRYLATE, LYSOLECITHIN, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Исполнет со витамини од волчји трн, боровинка, брусница и шипинка во комбинација со хиалуронска киселина ја храни косата и нуди одлична хидратација. Органската алое вера и глицеринот помагаат при ревитализација на косата.

   

  46% состојки од органско потекло

  80% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL CAPRYLATE, LECITHIN, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, SALIX PURPUREA BARK EXTRACT*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT EXTRACT *, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT*, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT *,OLUS OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, SODIUM HYALURONATE, PARFUM, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE. 

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • COCONUT / СЕТ ЗА ТЕЛО ОД КОКОС

  COCONUT - СЕТ ЗА ТЕЛО ОД КОКОС

  • ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ ЗА НОРМАЛНА КОЖА ОД КОКОС - 245 МЛ.
  • ЛОСИОН ЗА ТЕЛО ЗА НОРМАЛНА КОЖА ОД КОКОС - 245 МЛ.

  Органски гел за туширање составен од органски кокосов нектар и алое вера. Помага при чистење и хидратација на вашата кожа. При и по употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

  12% состојки од органско потекло

  48% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажна кожа со дланките или со помош на сунѓер и масирајте до појавување на пена. Потоа темелно исплакнете.   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, SODIUM COCO- SULFATE, LAURYL GLUCOSIDE, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCO-GLUCOSIDE, DIGLYCERIN, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, PARFUM, SODIUM CHLORIDE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

  -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Органски лосион за тело составен од органско кокосово масло и хиалуронска киселина кои помагаат при хидратација и хранење на вашата кожа. При и по употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

   

  20% состојки од органско потекло

  72% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на посакуваните делови од телото, до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, POLYGLYCERYL-3 DICITRATE/STEARATE, GLYCERIN**, ZEA MAYS STARCH*, COCO-CAPRYLATE, GLYCERYL STEARATE SE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL*, GLYCERYL CAPRYLATE, COCOS NUCIFERA OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, CETYL ALCOHOL, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, BELLIS PERENNIS FLOWER EXTRACT, SODIUM HYALURONATE, BISABOLOL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.                                          

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)