• Сет маса и столови КООПМАН Бистро rose gold

  Код за нарачка: Сет маса и столови КООПМАН Бистро rose gold - 97000935

  Ви го претставуваме совршениот додаток за Вашиот балкон или градина, гарден сет на расклопување КООПМАН БИСТРО!
  Материјал: Јаглероден челик
  Димензии на столот: 38x41x78cm
  Големина на маса: Ø60x70 cm
  Табела макс. носивост: 20 kg
  Стол макс. носивост: 120 kg

 • Сет маса и столови КООПМАН Бистро сив

  Код за нарачка: Сет маса и столови КООПМАН Бистро сив - 97000934

  Ви го претставуваме совршениот додаток за Вашиот балкон или градина, гарден сет на расклопување КООПМАН БИСТРО!
  Материјал: Јаглероден челик
  Димензии на столот: 38x41x78cm
  Големина на маса: Ø60x70 cm
  Табела макс. носивост: 20 kg
  Стол макс. носивост: 120 kg

 • Сет маса и столови КООПМАН Acacia

  Код за нарачка: Сет маса и столови КООПМАН Acacia - 97000928

  Уживајте во утринското кафе на сонце со овој градинарски сет Acacia, кој вклучува маса и две столчиња на преклопување.
  Димензии:
  Дрвена маса: 55x54x71cm
  Дрвени столици: 93x56,5x17,5cm
  Материјал: Метал и багремово дрво

 • Гарден сет DAJAR ГАБРИЕЛ Сив

  Код за нарачка: Гарден сет DAJAR ГАБРИЕЛ Сив - 09070176

  Гарден сет ГАБРИЕЛ со класичен изглед, има челична рамка плетена со висококвалитетен техноратан со висока механичка сила и отпорност на временските услови, како што се влага, нечистотија и УВ зраци. Мебелот е совршен за на отворено или за простории со зголемена влажност (на пр. покрај базени).

  Сетот Габриел е составен од аголен тросед од три модули, две табуретки и маса со горен дел од поливуд, кој е имитација на дрво, изработен од 100% пластика. Ткаенината на перничињата на седиштата и потпирачите за грб е изработена од полиестер.

  Димензии на модулите на гарнитурата: 116x65x68cm
  Макс. оптоварување на модул: 200kg
  Димензии на табуретка: 38x38x31cm
  Макс. оптоварување на табуретка: 110kg
  Димензии на масата: 137x75x70cm
  Тежина: 72.5kg

 • Гарнитура со маса DAJAR ГАИА

  Код за нарачка: Гарнитура со маса DAJAR ГАИА - 09070175

  Модуларен сет изработен од челична конструкција плетена со висококвалитетен полиратан. Полиратанот се карактеризира со висока отпорност на променливи временски услови како дожд, УВ зраци, влага.

  Челичната конструкција е обложена со боја во прав, што овозможува поиздржлив ефект и ја зголемува отпорноста на корозија. Сетот е идеален за на отворено или во простории со зголемена влажност.

  Перници опремени со патент со што се овозможува полиестерскиот материјал лесно да се отстрани кога треба да се испере.

  Димензии на дел со наслонувачи: 73x83x64cm
  Димензии на делови без наслонувачи: 63x73x31.5cm
  Макс. оптовареност на секој дел поединечно: 110kg
  Димензии на маса: 63x40x52cm
  Тежина на сетот: 48.9kg

 • Гарнитура со маса DAJAR ФЛОРЕНС Сива

  Код за нарачка: Гарнитура со маса DAJAR ФЛОРЕНС Сива - 09070174

  Обезбедете си себе си и вашите најблиски исклучителна удобност и уживајте во убавината на летните денови максимално.

  Гарнитурата е опремена со меки и удобни перничиња кои гарантираат удобност. Челичната конструкција е гаранција за цврстина и стабилност на мебелот, а полиратанот го прави исклучително лесен за одржување. Овој материјал е отпорен на временски услови, УВ зрачење и влага.

  Горниот дел на масата е со калено стакло.

  Покрај тоа, комплетот вклучува практичен ковчег за складирање, кој се монтира на аголниот дел од гарнитурата.

  Димензии на двосед: 2 x 70x114x68cm
  Максимално оптоварување на двоседот: 200kg
  Димензии на масата: 59x59x33cm
  Димензии на ковчегот: 70x70x60cm
  Тежина: 57.5kg

 • Гарнитура со маса DAJAR МАРГОТ Сива

  Код за нарачка: Гарнитура со маса DAJAR МАРГОТ Сива - 09070173

  Практичната модуларна гарнитура од поли ратан со челична конструкција е гаранција не само за удобност при релаксација, туку и за исклучителен стил, издржливост и елеганција. Опремен е со меки перничиња кои гарантираат максимална удобност додека седите.

  Гарнитурата е составена од 5 дела

  Полиратанот е отпорен на УВ зрачење, влага и временски услови, што го прави исклучително лесен за чување.

  Навлаките за перници се опремени со патенти, што исто така ви овозможува да ги одржувате чисти.

  Аголен дел од гарнитурата: 72x72x62,5cm
  Средишни делови од гарнитурата: 72x62x62,5cm 
  Крајни делови од гарнитурата со потпирачи за раце: 72x72x62,5cm 
  Максимално оптоварување на секој дел поединечно: 110 kg
  Маса: 60x60x32cm
  Вкупна тежина: 60.6kg

 • Гарнитура со маса DAJAR ЛИЛИАН Сива

  Код за нарачка: Гарнитура со маса DAJAR ЛИЛИАН Сива - 09070172

  Гарден сетот ЛИЛИАН изработен од челик и полиратан. Се состои од два независни дела кои при спојување формираат голема и удобна аголна гарнитура. 

  Со својата челична структура и полиратанската обвивка, мебелот има добра отпорност на временски услови како дожд и сонце. Затоа, гарнитурата е идеална за на отворено или во близина на влажни места. 

  Масичката за кафе со стакло е опремена со практичен простор за складирање - фиока.

  Аголната гарнитура е опремена со удобни перничиња со сиви полиестерски навлаки, кои може да се перат.

  Димензии на гарнитурата: 2 x 65x130x63cm
  Макс. оптоварување на 1 дел од гарнитурата: 200kg
  Масичка за кафе: 59x59x25cm
  Тежина: 37.2kg

 • Гарден сет DAJAR ХАНА Беж

  Код за нарачка: Гарден сет DAJAR ХАНА Беж - 09070171

  Гарден сет ХАНА во беж боја, составен од две фотелји, двосед и масичка за кафе со калено стакло. Елегантниот сет е изработен од висококвалитетен полиратан - ткаење што е слично на обичниот ратан, но значително помоќно во однос на механичката сила и отпорноста на временските услови како што се влага, нечистотија и УВ зраци.

  Целата структура е монтирана на метални рамки. Цевките на рамката се обложени со боја во прав, што овозможува поиздржлив ефект и ја зголемува отпорноста на корозија. Вклучени се полиестерски перничиња.

  Димензии на фотелја: 73x69x82cm
  Димензии на троседот: 73x125x82cm
  Димензии на масата: 100x45x44cm
  Стакло со дебелина од 5mm

  Максималното оптоварување на фотелјата е 110kg
  Максималното оптоварување на двоседот е 200kg

 • Сет маса WATSON и 2 столици TADE

  Код за нарачка: Сет маса WATSON - 130-000030 и 2 столици TADE црн - 130-000014

  Метален стол TADE црн - 130-000014
  Стабилна метална конструкција со отпорност на абење.
  Висока издржливост: погоден за надворешна употреба, како изложеност на лоши временски услови и влажност.
  Димензии на производот:
  Должина: 54 см
  Ширина: 58 см
  Висина: 73 см
  Висина на седиштето: 42 см

  Метална маса WATSON 60cm антрацит - 130-000030
  Конструкција изработена од висококвалитетен метал.
  Горниот дел на маса изработен од калено стакло 5mm.
  Висока издржливост: погоден за надворешна употреба - отпорност на временски услови и влажност.
  Димензии: 
  Должина: 60 ​​см
  Ширина: 60 ​​см
  Висина: 70 см


 • Сет маса со 2 столици TONS GARDEN 9895

  Код за нарачка: Сет маса со 2 столици TONS GARDEN 9895

  Димензии на маса: 60x60x70cm 
  Димензии на столица: 55x75x96cm

 • Сантана Ратан со двосед 4 антрацит

  Код за нарачка: Сантана Ратан со двосед 4 антрацит 805845


  Создадете стилски и корисни места за седење во балконите и терасите во вашата градина. Произведен е во дизајн кој ќе ве направи вам и вашите гости удобно со неговата квалитетна структура и удобно користење. Овој сет привлекува внимание со својата економична цена и како производ од новата сезона. Произведена од полипропиленска суровина од прва класа, Дизајнирана е да биде издржлива и долготрајна со адитиви отпорни на внатрешни и надворешни услови.

  Карактеристики на производот

  1 Парче 2 седишта
  2 единечни седишта
  1 Парче Масичка за кафе со правоаголна калено стакло 90x62
  4 парчиња специјално производство перниче со патент со отстранлив капак. (Производителот ги комбинира перничињата според бојата на фабричката група за седење. Изборот на боја на перничиња не се нуди)
  Врска за фиксирање на перничиња
  Ергономски дизајн
  Дизајн на дишечка површина со шаблони од ратан
  Екстра зацврстени пристаништа
  Отпорен на надворешни временски услови
  Удобна употреба на подови како што се трева, дрво, бетон, ламинат, гранит и плочки
  Групата за седење се испраќа како расклопена, Лесна инсталација
  Погоден е за употреба во други места на отворено како што се Дом, Кафе, Ресторан,
  Хотел, Вила, Градина, Балкон, Тераса и во затворени простории по желба.
  Производство од 1 класа А+ Плус помина тестови за контрола на квалитет
  Екстра зајакнато пакување против кршење
  100% поддршка по продажбата и задоволство на клиентите
   Димензии на едно седиште: напред: 64 -страна:59 Висина:82
  Димензии на двојно седиште: 125 x 82 cm
  Стаклена маса Димензии: 91x62 cm

 • Сет маса со 6 столици TONS GARDEN 9361

  Код за нарачка: Сет маса со 6 столици TONS GARDEN 9361

  Димензии на маса: 140x80x70cm 
  Димензии на столица: 74x55x95cm

 • Сет од маса и 2 столици SAYLOR бел

  Код за нарачка: Сет од маса и 2 столици SAYLOR бел - 140-000027

  Конструкција изработена од метал, обложена со PE ратан
  Површината на масата е од калено стакло (5мм)

  Димензии на маса:
  Дијаметар: 60 см
  Висина: 57 ​​см
  Димензии на полицата: D30x8 cm

  Димензии на стол:
  Должина: 65 см
  Длабочина: 62 см
  Висина: 75 см
  Висина на седиштето: 41 см
  Длабочина на седиштето: 45 см
  Висина на наслонувач: 40 см

 • Маса + 4 столици TONS GARDEN 10061

  Код за нарачка: Маса + 4 столици TONS GARDEN 10061

  Маса: 90x90x70cm
  Стол: 70x56.5x89cm

 • Сет од маса и 2 столици NAOKI-S кафен

  Код за нарачка: Сет од маса и 2 столици NAOKI-S кафен - 140-000021

  Маса со конструкција изработена од метал, горниот дел од PE ратан, површина од калено стакло (5мм)
  Дијаметар: 50 см
  Висина: 60 ​​см

  Стол со конструкција изработена од метал, наслонувач од PE ратан.
  Вклучува перниче со облога од пена за седиштето 5cm.
  Должина: 58 см
  Длабочина: 61 см
  Висина: 83 см
  Висина на седиштето (со перница): 47 см

 • Сет маса и 2 столици ACAPULCO син

  Код за нарачка: Сет маса и 2 столици ACAPULCO син

  Маса ACAPULCO
  Горниот дел на масата е изработен од калено стакло 5mm.
  Декоративниот дел е изработен од извонреден PE ратан. PE ратан е вид на еколошки синтетички ратан, кој може да се рециклира и е потраен за разлика од другите типови.
  Димензии на производот:
  Дијаметар: 50 см
  Висина: 50 см

  Стол ACAPULCO
  Седлото е изработено од извонреден PE ратан. PE ратан е вид на еколошки синтетички ратан, кој може да се рециклира и е потраен за разлика од другите типови.
  Димензии на производот:
  Должина: 72 см
  Ширина: 77 см
  Висина: 85 см
  Висина на седиштето: 39 см

  Стабилна метална конструкција со отпорност на абење.
  Висока издржливост: погоден за надворешна употреба, како изложеност на лоши временски услови и влажност.

 • Сет маса со 2 столици WALEN бел

  Код за нарачка: Сет маса со 2 столици WALEN бел - 137-000003

  Изработен од метална рамка во бела боја.
   
  Димензии на масата:
  Должина: 60 ​​см.
  Ширина: 60 ​​см.
  Висина: 70 см.

  Димензии на столици:
  Должина: 39 см.
  Ширина: 46 см.
  Висина: 93 см.
  Висина на седиштето: 46 см

  Во случај на поголема изложеност на дожд/влага, металот може да се оштети, затоа Ви препорачуваме еднаш годишно да се грижите за Вашиот мебел со употреба на производи против корозија.

 • Сет маса со 2 столици ABRIEL црн

  Код за нарачка: Сет маса со 2 столици ABRIEL црн - 137-000001

  Изработен од метална рамка во античка антрацит боја.
   
  Димензии на масата:
  Должина: 60 ​​см.
  Ширина: 60 ​​см.
  Висина: 71 см.

  Димензии на столици:
  Должина: 39 см.
  Ширина: 45 см.
  Висина: 94 см.
  Висина на седиштето: 45 см

  Во случај на поголема изложеност на дожд/влага, металот може да се оштети, затоа Ви препорачуваме еднаш годишно да се грижите за Вашиот мебел со употреба на производи против корозија.

 • Гарден сет NADIN кафен

  Код за нарачка: Гарден сет NADIN кафен - 134-000008

  Конструкцијата е изработена од метал и PE ратан.

  Димензии на двосед:
  Должина: 140 см
  Длабочина: 78 см
  Висина: 89 см

  Димензии на табуретка:
  Должина: 56 см
  Длабочина: 46 см
  Висина: 30 см

  Димензии на маса:
  Должина: 118 см
  Длабочина: 56 см
  Висина: 35 см