• OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц АНТИОКСИДАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103532

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум за лице помага да се подобри изгледот на кожата, давајќи и свеж тен и природен сјај. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот А е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГЕТСКИ СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ – 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103525

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • ВИТАМИН А • ПЧЕНИЧЕН ПРОТЕИН

  Апсолутен must-have за оние што живеат во град! Овој богат серум ја тонира вашата кожа и ја остава полна со енергија и виталност во текот на целиот ден. Витаминот Ц помага да се зајакне самостојниот одбранбен систем на вашата кожа, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење. Додатно, хидролизираниот пченичен протеин, агенс кој ја затегнува кожата, оставајќи ја поцврста и со младешки изглед.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ХИДРАТАНТЕН СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ СО ВИТАМИН Ц - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103549

  ХИДРАТАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Овој серум ефективно ја смирува и хидрира вашата кожа, оставајќи ја длабински хидрирана во текот на целиот ден. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витамините А и Е помагаат да се минимизираат занците на предвремено стареење и да се подобри сјајот на кожата. Хидролизираниот оризов протеин ја зголемува способноста на кожата да задржува влажност; ја подобрува флексибилноста и цврстината. Полисахаридите се одговорни за природната способност на кожата да хидрира и задржи вода.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

  СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, GLYCERIN, PANTHENOL, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT WATERʷʰ ʰ, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, SACCHARIDE ISOMERATE, OXALIS TRIANGULARIS EXTRACT*, THYMUS VULGARIS EXTRACT*, MALVA SYLVESTRIS FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ, SCHISANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ, HYDROLYZED RICE PROTEIN, RETINYL PALMITATE, TOCOPHERYL ACETATE, SODIUM HYALURONATE, SODIUM CITRATE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 16255, CI 15985, LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

 • SMOOTHING / СЕРУМ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019140

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ЉУБИЧИЦА • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ПЧЕНИЦА • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА

  Овој серум за лице е создаден од масло од семе од пченица и содржи високо ниво на витамин Е и полинезаситени масни киселини, кои се од суштинско значење за целосната нега на кожата, хидратацијата и обновата. Во комбинација со екстракт од љубичица, го поттикнува тонирањето на кожата, покривајќи ги несовршеностите.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чисто лице наутро и/или навечер. Да се користи 1-2 пати дневно.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, CARRAGEENAN, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL BENZOATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ACTIVES / ПИЛИНГ-СЕРУМ СО МЛЕЧНА КИСЕЛИНА + (LHA) - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739874506

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  МЛЕЧНА КИСЕЛИНА • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА

  Биокозметички ефект: Ексфолирачкиот ефект на лактичната (млечна) киселина се објаснува со неговата способност да ја ослабне адхезијата (кохезијата) на корнеоцитите во стратус корниумот, што ја олеснува пенетрацијата на другите биолошки активни супстанци кои ги има во лекот. Ефектот на навлажнување се должи на забрзаното епидермално обновување.

  Хиалуронската киселина е природен полисахарид кој што задржува вода. Потребна е за да се одржи нормален воден баланс во човечката кожа.

  Екстракт од краставица -  природен антибиотик, содржи влакна, рибофлавин, каротин, има ефект на чистење и белeење, ги стабилизира оштетените клетки, ја релаксира и ја измазнува кожата.

  Како козметичка компонента, млечната киселина има ексфолирачки, навлажнувачки, антивоспалително и антиоксидантно дејство. Исто така, ја стимулира колагенската синтеза. Под влијание на млечна киселина, епидермисот станува потенок, а дермисот се задебелува. Стратум корниумот станува поцврст и еластичен, а малите брчки на кожата се измазнуваат.

   

  Индикации (наменето за): Груба, проблематична кожа, запушени пори, кожа во стареење.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Кај хиперсензитивна кожа, можна е појава на црвенило, лупење и други реакции. Во случај на нелагодност за време, или по употребата на производот, препорачливо е да се запре со употребата.

  23,8 % состојки од органско потекло

  99,5 % состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Користете го како независен производ: Нанесете на претходно исчистено лице, главно на проблематичните предели (воспаление, брчки, дамки на стареење, пост-акни).

  Неопходно е да се набљудува препорачаното време за нанесување: 10 минути за чувствителна кожа, 15-20 минути за нормална кожа, 25-30 минути за дебела кожа (зрела, или склона на фотостареење) и 30 минути за кожата на телото (на рацете, вратот, стриите, итн.)

  Можно е да се нанесе на проблематични предели без понатамошно исплакнување, по претходно направен тест за чувствителност и недостаток на иритација и непријатност.

  Ако има забележителна хиперемија, чешање или чувство на печење, веднаш исплакнете го производот, дури и ако препорачаната постапка се уште не е завршена.

  Во случај на случаен контакт со очите, исплакнете веднаш со многу вода.

  На крајот на одреденото време, нежно и темелно исплакнете го серумот, избришете го лицето со тоник и нанесете го финалниот производ според типот на кожата.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, LACTIC ACID, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, CUCUMIS SATIVUS EXTRACT, AVENA SATIVA EXTRACT, TILIA CORDATA EXTRACT.

   

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН Е ВО СКВАЛАН - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739666699

  ПОДМЛАДУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  СКВАЛАН • МЕШАВИНА ОД ТОКОФЕРОЛИ

  Биокозметички ефект: Содржи мешавина од токофероли - биолошки активни супстанции, комбинирани во група на витамин Е. Покрај витаминската активност, токоферолите се исто така силен природен антиоксидант, кој спречува липидна пероксидација, со деактивација на слободните радикали на масните киселини, заштитувајќи ги липидните структури на клетките од оштетување. Составот на токоферолите ја стимулира активноста на ензимите поврзани со процесот на детоксикација. Токоферолите ги неутрализираат слободните радикали, го стимулираат процесот на оксигенација на ткивата, го неутрализираат дејството на редуктазите. Нивниот главен ефект е подмладување, успорување на процесот на стареење и корекција на акни и себореа.

  Овозможува целосна грижа: хранење, хидратација, заштита и обновување на кожата;  има моќно антиоксидантно својство, го успорува процесот на стареење, ја намалува длабочината на брчките и го спречува нивното формирање. Има способност да пенетрира длабоко во кожата и да изврши ефект на ниво на дермисот, а не само на епидермисот.

  Индикации (наменето за): Погоден за сензитивна кожа и за кожа околу очите. Се користи за нега на деликатна бебешка кожа и се препорачува за сува, лесно иритантна и кожа која е хиперсензитивна на козметика.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Не се идентификувани.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како активна состојка и како независен производ. Нанесете на лицето со нежни кружни движења.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): SQUALANE, TOCOPHEROL. 

   

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ВИТАМИН Ц 13 % - 30 МЛ

  Код за нарачка: 4603739874483

  ЕЛАСТИЧНОСТ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • МАСЛО ОД РОЗА

  Биокозметички ефект: Аскорбинската киселина е силен намалувачки агенс, според тоа, може да спречува меланогенеза. Дополнителна предност на препаратите со аскорбинска киселина е нивната способност да ја стимулираат синтезата на колаген во кожата. Истовремено, аскорбинската киселина е еден од најмоќните природни антиоксиданти. Оваа супстанца може да дејствува како снабдувач на електрони инволвирани во неутрализација на слободните радикали и да ги заштити меѓуклеточните структури од оксидативниот стрес.

  Стабилни форми на аскорбинска киселина се користат за избелување на пеги и подобрување на состојбата на стареење на кожата со пигментирани дамки. Како антиоксиданс, аскорбинската киселина се бори против слободните радикали, обновувајќи ја пигментацијата на кожата по изложеност на сончева светлина. Има посебна улога во синтезата на колаген и го спречува предвременото стареење на клетките на кожата. Високата проценка за клиничката ефикасност, укажува на тоа дека кожата на лицето станува се повеќе нежна, измазнета и еластична, а, тенот е изедначен. Високо концентриран до 13%, серумот може да се додаде во други козметички производи за да ги збогати со витамин Ц.

  Екстрактите од чага, моркови и подбел, имаат антивоспалителни и ефекти за лекување на раните, го олеснуваат воспалението и ги стеснуваат порите на лицето.

  Индикации (наменето за): Се препорачува за кожа со нагласени дамки на старост, или со нестабилна пигментација од надворешни влијанија, како и за кожа во стареење.

  Контраиндикации: Препаратите што содржат киселина и агенсите за белење на основа на аскорбинска киселина може да ја иритираат чувствителната кожа. Индивидуална нетолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Иритација, сувост, црвенило.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Се користи како биолошки активен агенс, или како препарат за збогатување на други агенси со витамин Ц. Користете со претпазливост на лицето. Распределувајте се до целосно впивање. Во случај на чувство на печење, или други болни, или неугодни сензации, исплакнете со вода.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERIN, ASCORBYL GLUCOSIDE, ROSA CANINA OIL, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID, INONOTUS OBLIQUUS EXTRACT, DAUCUS CAROTA EXTRACT, TUSSILAGO FARFARA EXTRACТ. • ACTIVES / СЕРУМ СО ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА 3,0 % - 10 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739875503

  ХИДРАТАЦИЈА • СМИРУВАЊЕ
  ТРИ ТИПА НА ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • ГЛИЦЕРИН • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

  Биокозметички ефект: Серумот содржи три типа хиалуронска киселина, со различна молекуларна тежина: ниска, средна и висока молекуларна тежина. Ниско-молекуларната хиалуронска киселина лесно пенетрира во внатрешните слоеви на епидермисот, формира хидрокомплекс со водните молекули, спречувајќи дехидратација и меѓуклеточна компресија. Виоско-молекуларната хиалуронска киселина има различна функција, имено, креира матрица на површината на кожата, повлекувајќи влажност од воздухот, креирајќи ефект на инстантно поткревање. Регуларното повторување на хидрофобичките региони во макромолекулите на хиалуронската киселина, овозможува интеракција со клеточните мембрани и хидрофобичките типови на протеин. Ова својство е од голема важност за обезбедување клеточна подвижност. Хиалуронската киселина е вклучена во контрола на процеси, како регенерација и обнова на ткивата.

   

  Индикации (наменето за): Наменето за секојдневна нега за сува, дехидрирана и кожа во стареење.

  Контраиндикации: Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Нема, бидејќи хиалуронската киселина е природна супстанца која ја произведуваат човечките клетки. Овој серум се препорачува да се користи на било која возраст, без никаков ризик по здравјето.

   

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Овој козметички производ е наменет за самостојна употреба, директно на кожата и исто така како активна компонента во други козметички производи (додадете 2-3 капки во било кој производ за нега на кожа). Погоден за кожата околу очите.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): АQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID.

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ''ECTOIN'' 1,0 % - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739666750

  ЗАШТИТА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  ECTOIN • МАСЛО ОД КАЈСИЈА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКИ ЖЕНШЕН

  Биокозметички ефект: Цикличната амино киселина –ектоин (1,4,5,6-тетрахидро-2-метил-4-пиримидин карбоксилат) е универзален биозаштитник на протеини, нуклеински киселини и цели клетки. Поради способноста да “привлече” водни молекули, ектоинот остварува силна врска со нив, формирајќи заштитен слој. Хидрослојот ги стабилизира мембраните на клетките и ги заштитува од оштетување, предизвикано од агресивните надворешни фактори.

  Активна концентрација од 1% ектоин, помага да се одржи кожата хидрирана долг период, се до крајот на самиот лек. Елиминира црвенила на кожата предизвикани од егзема, алергии и иритации, ја зголемува отпорноста на бариерата на кожата на уништувачките надворешни влијанија и на физиолошко ниво ја измазнува кожата на лицето и околуочниот предел, во поглед на сите знаци на стареење.

  Индикации (наменето за): Нега на кожа склона на воспаленија, склона на стрес и неговите ефекти, како и за избледена, сува и дехидрирана кожа.

  Контраиндикации: Можна е индивидуална интолеранција на компоненти на произвзодот.

  Пропратни ефекти: Не е препорачана секојдневна употреба. Кај хиперсензититвна кожа, можна е појава на привремено црвенило, или иритација.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Овој козметички производ е наменет за самостојна употреба до 4 пати неделно. Нанесете на целото лице, или делови од него. Користете внимателно на околуочниот предел и не повеќе од 2 пати неделно. Нанесете и распределете до целосно впивање.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, ECTOIN, BETAINE, XANTHAN GUM, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, BENZOIC ACID, VACCINIUM VITIS-IDAEA EXTRACT, TRIFOLIUM EXTRACT, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS EXTRACT.

   

 • ACTIVES / СЕРУМ СО ''AHA'' КИСЕЛИНА 5,1% - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4603739874537

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  АЛФА ХИДРОКСИЛНИ КИСЕЛИНИ • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА • СОК ОД АЛОЕ ВЕРА

  Биокозметички ефект: Алфа хидроксилните киселини (AHA-Alpha Hydroxyl Acids)  го ексфолираат кератинизираниот слој на епидермисот, стимулираат регенерација на кожата и синтеза на колаген, еластин, хиалуронска киселина и церамиди. Ја навлажнуваат кожата, ја зголемуваат  цврстината и еластицитетот, го одржуваат нејзиниот младешки изглед, ја осветлуваат и обезбедуваат антиоксидантна заштита.

  Штом навлезат во меѓуклеточниот простор, алфа хидроксилните киселини ги уништуваат протеинските десмозомни мостови помеѓу клетките, ја ослабуваат адхезијата (слепување) на корнеоцитите кои се хоризонтални едни на други и на основните слоеви на епидермисот. Ова води до намалување на компактноста на стратум корниумот, побрзо движење на кератиноцитите кон површината и ефективна ексфолијација на кератинизираните не-нуклеарни клетки. На тој начин, дебелината на стратум корниумот се намалува и се стимулира процесот на диференцијација и обновување на епидермисот. Додатно, предизвикувајќи забрзана ексфолијација на стратум корниумот, алфа хидроксилните киселини можат да стимулираат формација на сигнални молекули (цитокини), кои се одговорни за активирање и имплементирање на про и антивоспалителни реакции на целиот организам.

  Хиалуронската киселина е типичен полисахарид, потребен за одржување на нормален баланс на вода во човечката кожа, кој ја одржува кожата хидрирана подолг период.

   

  Индикации (наменето за): Груба, проблематична, мрсна кожа, склона на воспалувања и комедони; кожа во стареење.

  Контраиндикации: Оштетена, истенчена, хиперсензитивна површина на кожата, алергиски осипи. Индивидуална интолеранција на компонентите на производот.

  Пропратни ефекти: Со прекумерна, или пречеста употреба, можни се црвенила, сувост и иритации на кожата.

  % состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете како самостоен козметички производ. Пред употреба, нежно исчистете го лицето со специјално средство за отстранување шминка, или миење. Нанесете на проблематичните делови од лицето.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5C до +25C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCERIN, XANTHAN GUM, LACTIC ACID, CITRIC ACID, MAINS DOMESTICA BORKH EXTRACT, BETAINE, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL, SODIUM HYALURONATE, BENZOIC ACID.

   

   

 • FIRST WRINKLES / DANSE DE LA PLUIE ОВОШЕН ВОДЕН СЕРУМ ПРОТИВ ПРВИ БРЧКИ – 120 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306284

  ПРОТИВ БРЧКИ • ОСВЕЖУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  СМОКВА • ХАМАМЕЛИС • ЛИМОНОВ БАЛСАМ

  На база на органска смоква, овој серум против брчки ја хидрира, омекнува и тонира вашата кожа. Носете го во вашата ташна за во секој момент да се освежите!

   

  АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  Лимоновиот балсам и водата од роза го освежуваат и даваат сјај на вашето лице;

  Ефективно го заштитува лицето од појава на први брчки благодарение на хидратантните моќи на органската смоква;

  Органски тоник од хамамелис кој ја разубавува вашата кожа;

  Патентирана активна состојка Pentavin® ја регенерира вашата кожа;

  Хиалуронската киселина ја омекнува и длабоко ја хидрира вашата кожа.

  45% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Држете го на 30 см. оддалеченост и прснете на вашето лице неколку пати. Оставете го да се упие во кожата. Погоден и препорачлив за секојдневна употреба.

  СОСТОЈКИ(INCI) : AQUA (WATER), ROSA DAMASCENA FLOWER WATER*, GLYCERIN, HAMAMELIS VIRGINIANA (WITCH HAZEL) LEAF WATER*, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER*, FICUS CARICA (FIG) FRUIT WATER*, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SACCHARIDE ISOMERATE, RIBES NIGRUM (BLACK CURRANT) LEAF EXTRACT*, PARFUM (FRAGRANCE), PHENETHYL ALCOHOL, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM HYALURONATE, CITRIC ACID, SODIUM CITRATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

   

 • SOPHORA JAPONICA / PORE MINIMISING СЕРУМ ЗА НАМАЛУВАЊЕ НА ПОРИ ЗА МРСНА И КОМБИНИРАНА КОЖА - 15 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118963

  МАТ ЕФЕКТ • ПРОЧИСТУВАЊЕ
  ХАКАШКА СОФОРА • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Овој органски серум, наменет за мрсна и комбинирана кожа е базиран на органски хидролат од Хакашка софора. Одличен е за намалување на порите на лицето, дава мат ефект и го враќа чувството на перфектно чиста и негувана кожа.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелемент добиени од растенија преку процес на  дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Хакашката софора, рачно набрана во дивината, содржи алкалоиди и флавоноиди, и висока концентрација на витамин П. Органскиот хидролат од Хакашка софора помага да се регулира балансот на липидната бариера и ги минимизира порите. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

  20,1% состојки од органско потекло

  98,6% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста, сува кожа. За подобар резултат, проследете со дневна или ноќна крема.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, GLYCERIN, XANTHAN GUM, SOPHORA FLAVESCENS WATERʷʰ ʰ*, SALVIA OFFICINALIS LEAF EXTRACTʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, DASIPHORA FRUTICOSA EXTRACTʷʰ*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACТʷʰ*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT EXTRACTʷʰ*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, SODIUM HYALURONATE, ZINC PCA, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDES, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CARRAGEENAN, CELLULOSE GUM, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, PARFUM, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

   

   

 • KURIL TEA / BRIGHTENING ОСВЕТЛУВАЧКИ СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 15 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118659

  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  КУРИЛСКИ ЧАЈ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Овој органски серум, базиран на органски хидролат од Курилски чај, перфектно ја освежува и омекнува кожата, давајќи и природен сјај. Може да се користи за сите типови на кожа.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелемент добиен од растенија со дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Курилски чај, рачно набран во дивината, содржи висока концентрација на витамин Ц. Органскиот хидролат од курилски чај совршено ја тонира кожата и го враќа нејзиниот природен сјај. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

   

  20,1% состојки од органско потекло

   

  98,6% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесте мала количина на чиста и сува кожа. За најдобри резултати, по серумот нанесете дневна, или ноќна крема.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, GLYCERIN, XANTHAN GUM, DASIPHORA FRUTICOSA WATERʷʰʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACTʷʰ*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACTʷʰ*, ACHILLEA ASIATICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, AQUILEGIA SIBIRICA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, ARALIA MANDSHURICA LEAF/STEM EXTRACTʷʰ*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, SODIUM HYALURONATE,CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDES, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, POLYGLYCERYL-6 OLEATE, SODIUM SURFACTIN, CELLULOSE GUM, CARRAGEENAN, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, POTASSIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, PARFUM, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)

   

   

   

 • SNOW CLADONIA / ANTI-GRAVITY СЕРУМ ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЗРЕЛА КОЖА - 15 МЛ

  Код за нарачка: 4743318118895

  ЗАТЕГНУВАЊЕ • ПОДМЛАДУВАЊЕ
  СИБИРСКИ МОВ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

  Овој органски серум, базиран на органски хидролат од Сибирски мов, длабински ја хидрира кожата, ефективно помага во нејзиното затегање, а ги редефинира и контурите на лицето.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелементи добиени од растенија преку процес на дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Сибирскиот мов, рачно набран во дивината, својот ефект врз кожата го должи на високиот процент на уникатната усниска киселина. Хидролатот од органски Сибирски мов ја подмладува и затегнува кожата, и го успорува формирањето на фини линии. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.

  20,2% состојки од органско потекло

  98,7% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  KАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина на чиста и сува кожа. За најдобри резултати, по серумот нанесете дневна, или ноќна крема. Добро протресете пред употреба.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, SUCROSE POLYSTEARATE, CETYL PALMITATE, SACCHARIDE ISOMERATE, GLYCERYL STEARATE, SODIUM STEAROYL LACTYLATE, TOCOPHEROL, FLAVOCETRARIA NIVALIS WATERʷʰ ʰ*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, PINUS SIBIRICA SEED OILʷʰ*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER EXTRACT*, CALENDULA O­FFICINALIS FLOWER EXTRACT*, SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT*, ELEUTHEROCOCCUS SENTICOSUS ROOT EXTRACTʷʰ*, SCHIZANDRA CHINENSIS EXTRACTʷʰ*, SORBUS AUCUPARIA FRUIT EXTRACTʷʰ*,SODIUM HYALURONATE, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM CITRATE, CITRIC ACID, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, CITRONELLOL, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)