• ANTI-DANDRUFF / СЕРУМ ПРОТИВ ПРВУТ - 20 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018839

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • КОЊСКА ДЕТЕЛИНА • ВОДА ОД КАМИЛИЦА

  Оваа природна комбинација против првут ги комбинира биолошките третмани со најновите научни откритија. Органски серум против првут по рецептот на Др. Конопка, кој го смирува скалпот. Сибирското органско кедрово масло придонесува за негување и обновување на косата. Екстрактот од органска коњска детелина го стимулира растот на косата, додека специфичната група состојки на овој серум ефикасно се борат против првут.

  93% состојки од органско потекло

  98,6% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина од серумот на влажен скалп по шампонот и масирајте. Не е потребно плакнење.

  СОСТОЈКИ (INCI): MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SODIUM COCO-SULFATE, AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)