• LENOVO E1 ROBOT VACUUM CLEANER

  До чист дом никогаш полесно!  Lenovo E1 чистењето го претвора во уживање. Оваа супер паметна робот правосмукалка е создадена да го олесни секојдневието на секој можен начин!

  Навигација: 
  Gyro mapping TECH, systematic cleaning pattern
  Програмирање на времето за чистење: 7 дневен распоред со помош на апликација
  Моќност на вшмукување: Normal: 800pa, Max:1400pa
  WiFi поврзување: Да, компатибилност со Google home & Alexa
  Филтрирање на воздухот: HEPA & Primary filter
  Капацитет на садот (вода): 300ml
  Далечинско управување: Мултифункциски далечински управувач со ЛЦД
  Сензори за избегнување на судар: 9 пара + 2 пара за чистење по рабови
  Сензори за избегнување на скали: 3 пара
  Ниво на бучава: <65dB
  Четки: 1 главна и 4 странични
  Време на работа со едно полнење: 120 мин /тврда подлога, 80~90 мин /тепих
  Време на полнење: 5~5.5 часа
  Моќност: 40W
  Батерија: 14.4V 2600mAh(LG cell packed by BYD)
  Димензии: 330 х 76 мм
  Гаранција: 1 година

   

 • Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Роботска Правосмукалка
  Бренд: Xiaomi
  Mодел: Mi Robot Vacuum Mop ( STY1JO1ZHM)
  Моќ: 2500Pa
  Сензори: LDS, сензор за ниво, анти судир сензор, жироскоп, акцелерометаr
  Батерија: 2400mah, литиумска
  Димензии и тежина: 35.3х35х8,.15; 3.6кг
  Гаранција: 2 години

  Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop! 
  Еден од најекономичните лајт верзии на роботските правосмукалки се одликува со вграден сензор LDS (ласер сензор за растојание) и капацитет на резервоарот за прашина од 0.60л. Резервоарот за вода има капацитет до 200мл.

  Mi Robot Vacuum Mop располага со батерија од 2400mAh. Доколку при работа останат 15% капацитет, роботот автоматски се враќа на базата за полнење сѐ додека не е повторно спремен да го продолжи чистењето од точката до која застанал со чистење.

  Филтерот за вода целосно го контролира излезот на вода при миење на подот. Освен тоа, роботот е така дизајниран што на лесен начин ќе дополните вода и повторно ќе го приклучите џогерот.

  Првото прашање кое секогаш си го поставуваме, зборувајќи за роботите, е тоа дали роботот има капацитет да го исчисти нашиот дом на ефикасен начин како што ние би сакале. Затоа тука е LDS сензорот со скенер од 166 степени кој ја набљудува површината во домот со цел да го избере најкраткиот пат за чистење.

  Се советува да се користи дестилирана вода во соодветниот резервоар. Разни средства и детергенти може да предизвикаат оштетување на роботот.

  За подолго чистење и попрецизно скенирање од 360° ја препорачуваме неговата уште поусовршена верзија -> Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P - Бел 
 • Xiaomi VIOMI V2 Pro Роботска Правосмукалка
  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: VIOMI V2 Pro
  • Моќ: 2100Pa (вшмукување)
  • Поврзување: WiFi
  • Функции: 2 во 1; Резервоар за вода 200мл + резервоар за нечистотии од 300 мл
  • Батерија: 3,200mAh литиумска батерија; Време на полнење: 180-240мин; Време на чистење: 80-120мин; Автоматско полнење
  • Димензии и тежина: Димензии: 35,00 x 35,00 x 9,45 см Тежина: 3,3 кгa
  • Пакет: 1 x робот правосмукалка, 1 х сад за вода 2 во1, 2 странични четки, 1 х база за полнење , 1 х адаптер
  • Гаранција: 2 години  

   Спремни сте за повеќе слободно време?
   VIOMI V2 сега е достапен и во PRO верзија, помоќна и понапредна од било кога!
   Благодарение на вшмукувачката моќ од 2100Pa, батерија од 3200mAh, VIOMI V2 PRO робот правосмукалка и чистач на подови ќе ви помогне во секојдневното чистење поминувајќи ја целата куќа со само едно полнење.
   Контрола преку апликација, исто како и Roborock S5 MAX ќе имате можност да ги селектирате деловите од куќата кои имаат потреба од длабинско чистење.
   Кога батеријата е празна, роботот VIOMI V2 PRO се враќа на почеток и се дополнува автоматски, продолжувајќи таму каде што застанал. Освен тоа, можете да го поставите и автономниот програм со кој роботот ќе исчисти и кога не сте дома.
   Преку неговата напредна технологија, вие ќе имате секогаш достапна и постојана помош и верен пријател кој ќе ги намали вашите секојдневни обврски. Всушност, овој робот располага со 12 сензори, помеѓу кои и алгоритамот за локализација и симултано мапирање кој го мери текот на чистењето и сензорот LDS (сензор за оддалеченост) кој ја набљудува средината од 360 степени.
   Тука е и сензорот "анти – судир" кој ги избегнува пречките како кауч, столици, санитарија и секој вид мебел во кој роботот би можел да се вметне ризикувајќи да го оштети ласер сензорот.
   Како и другите роботи правосмукалки присутни во нашата продавница, VIOMI V2 PRO може да искачи препреки до 2 cm олеснувајќи го чистењето на тепихот и преминувајќи од една во друга соба без никаква тешкотија, за ефикасно и детално чистење на домот!
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Црн
  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: Mi Robot Vacuum Mop P (STYTJ02YM)
  • Боја: Црн
  • Материјал: ABS
  • Функции: резервоар за прашина:300мл, резервоар за вода 200мл, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
  • Сензори: 12 сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
  • Батерија: 3200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин
  • Димензии и тежина: 3,6 кг; 35.00 x 35.00 x 9.45 цм
  • Гаранција: 2 години 

    
   Поголема моќност во чистењетоДизајнот на новата правосмукалка ја задржува класичната линија на брендот Xiaomi, а неговиот сензор е ист како и кај претходникот Xiaomi Mi Robot, што му овозможува ориентација во просторот и полесно скенирање. Mi Robot Vacuum - Mop P е опремен со резервоар за прашина со капацитет од 0,3 литри и супер моќна батерија од 3200 mAh произведена од LG и Panasonic која овозможува подолго работење. Покрај тоа, на роботската правосмукалка не и претставува проблем ниту препрека со висина до 2 cm (пр. теписи...).  Една од позначајните функции на роботот е тоа што поддржува зонско чистење на начин што можете да обележите простор со големина по ваша желба.Одлична вшмукувачка моќНајновиот робот правосмукалка Mi Robot Vacuum Mop P се одликува со моќ на вшмукување од 2100 Pa, што е доволно за собирање и вшмукување на поголемиот дел од прашината и нечистотијата во домот, како и влакната кои ги оставаат домашните миленичиња. Како и неговиот претходник, Mi Robot Vacuum-Mop P е дизајниран така да го чисти подот прво со предната страна. Роботот е снабден исто така со две крпи од кои едната служи за влажно чистење на подот а другата за влажно и суво чистење на истиот.Прецизно и ефикасно влажно чистењеСо новиот дизајн водениот филтер го одржува резервоарот чист и ја контролира количината на водата така што бришењето е прикладно и сигурно и за дрвените подови, а ќе обезбеди и ефикасно чистење на нивоата.Сензорна покриеностСо цел да осигура потполна чистина во вашиот дом, бирајќи го притоа најпристапниот пат за чистење во секој момент, тука е LDS (laser distance sensor) со скенер од 360 степени, кој ја проверува околината во радиус до 8 метри 1800 пати во секунда. Повеќе од добри перформанси на самиот сензор му овозможуваат процесорот R16-J и главниот процесор Mali 400. Покрај ласерскиот мерач на растојание , вашиот нов робот правосмукалка има уште 11 повеќенасочни сензори како IF сензори, сензор за скалило и судир со ѕид / препрека и автоматски сензор на станицата за полнење, сензор за исклучување во случај на блокирање или застој, вградени се и сензори за резервоарот за прашина, вода и крпа , сензор за известување за грешките. Целосна контрола преку смартфонБлагодарениe на апликацијата Xiaomi, сега можете рачно да ја контролирате работата на вашата роботска правосмукалка, да го менувате начинот на чистење, да ја надгледувате нејзината положба, а апликацијата ви овозможува вклучување и исклучување на чистењето и преглед на дневниот, неделниот или месечниот распоред што роботот го исполнил.Роботот е прикладен за: теписи,керамички плочки, мермерни подови, ...Напомена: Не додавајте средство за чистење во резервоарот за вода, а производителот препорачува да се користи дестилирана вода со цел да се продолжи рокот на траење на самиот производ.
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum - Mop P (Pro) - Бел
  • Бренд: Xiaomi
  • Модел: Mi Robot Vacuum Mop P (STYTJ02YM)
  • Боја: Бел
  • Материјал: ABS
  • Функции: резервоар за прашина:300мл, резервоар за вода 200мл, распоред за чистење, автоматско враќање на станицата за полнење, суво и водено чистење, управување со апликација
  • Сензори: 12 сензори: LDS (сензор за оддалеченост), IF сензор, против судир, компас, акцелерометар, автоматско враќање на станицата за полнење, сензор за скали
  • Батерија: 3200mAh литиумска батерија, моќност: 33W, време на чистење: 110мин
  • Димензии и тежина: 3,6 кг; 35.00 x 35.00 x 9.45 цм
  • Гаранција: 2 години 
    
   Поголема моќност во чистењето
   Дизајнот на новата правосмукалка ја задржува класичната линија на брендот Xiaomi, а неговиот сензор е ист како и кај претходникот Xiaomi Mi Robot, што му овозможува ориентација во просторот и полесно скенирање. Mi Robot Vacuum - Mop P е опремен со резервоар за прашина со капацитет од 0,3 литри и супер моќна батерија од 3200 mAh произведена од LG и Panasonic која овозможува подолго работење. Покрај тоа, на роботската правосмукалка не и претставува проблем ниту препрека со висина до 2 cm (пр. теписи...).  Една од позначајните функции на роботот е тоа што поддржува зонско чистење на начин што можете да обележите простор со големина по ваша желба.
   Одлична вшмукувачка моќ
   Најновиот робот правосмукалка Mi Robot Vacuum Mop P се одликува со моќ на вшмукување од 2100 Pa, што е доволно за собирање и вшмукување на поголемиот дел од прашината и нечистотијата во домот, како и влакната кои ги оставаат домашните миленичиња. Како и неговиот претходник, Mi Robot Vacuum-Mop P е дизајниран така да го чисти подот прво со предната страна. Роботот е снабден исто така со две крпи од кои едната служи за влажно чистење на подот а другата за влажно и суво чистење на истиот.
   Прецизно и ефикасно влажно чистење
   Со новиот дизајн водениот филтер го одржува резервоарот чист и ја контролира количината на водата така што бришењето е прикладно и сигурно и за дрвените подови, а ќе обезбеди и ефикасно чистење на нивоата.
   Сензорна покриеност
   Со цел да осигура потполна чистина во вашиот дом, бирајќи го притоа најпристапниот пат за чистење во секој момент, тука е LDS (laser distance sensor) со скенер од 360 степени, кој ја проверува околината во радиус до 8 метри 1800 пати во секунда. Повеќе од добри перформанси на самиот сензор му овозможуваат процесорот R16-J и главниот процесор Mali 400. Покрај ласерскиот мерач на растојание , вашиот нов робот правосмукалка има уште 11 повеќенасочни сензори како IF сензори, сензор за скалило и судир со ѕид / препрека и автоматски сензор на станицата за полнење, сензор за исклучување во случај на блокирање или застој, вградени се и сензори за резервоарот за прашина, вода и крпа , сензор за известување за грешките. 
   Целосна контрола преку смартфон
   Благодарениe на апликацијата Xiaomi, сега можете рачно да ја контролирате работата на вашата роботска правосмукалка, да го менувате начинот на чистење, да ја надгледувате нејзината положба, а апликацијата ви овозможува вклучување и исклучување на чистењето и преглед на дневниот, неделниот или месечниот распоред што роботот го исполнил.
   Роботот е прикладен за: теписи,керамички плочки, мермерни подови, ...
   Напомена: Не додавајте средство за чистење во резервоарот за вода, а производителот препорачува да се користи дестилирана вода со цел да се продолжи рокот на траење на самиот производ.