• COCONUT / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228837917

  ХИДРАТАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВ НЕКТАР • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

  Спреј регенератор од кокос составен од органски кокосов нектар кој ја балансира хидрацијата на вашата коса и никогаш не дозволува да е сува. Помага за полесно расчешлување и ја омекнува. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

  22% состојки од органско потекло

  87% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

  СОСТОЈКИ (INCI):  AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, PARFUM, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • COCONUT / РЕГЕНЕРАТОР ЗА НОРМАЛНА КОСА ОД КОКОС - 180 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228839102

  ХРАНЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  АЛОЕ ВЕРА • КОКОСОВО МАСЛО • МАСЛО ОД ПОРТОКАЛ

  Регенератор од кокос составен од органско кокосово масло, и кокосов нектар кои помагаат при хранење и хидратација. По употреба, остава прекрасен благ мирис на природен кокос.

   
  47% состојки од органско потекло

  79% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

  СОСТОЈКИ (INCI):  ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, AQUA, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, LECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, COCOS NUCIFERA OIL*, COCOS NUCIFERA SACCHARUM EXTRACT*, OLUS OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, PARFUM, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ALOE VERA / СПРЕЈ РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228838990

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • ЛИМОНОВ БАЛСАМ • ЕКСТРАКТ ОД НАНЕ

  Органски спреј регенератор за коса со хидролизиран пченкарен скроб и екстракт од корен од репка, кои го зголемуваат ефектот на регенерација и овозможуваат заштита од топлина и губење на бојата на косата. Помага при заплеткани влакна на косата.

  20% состојки од органско потекло

  85% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Напрскајте на сува или мокра коса и оставете го да делува. Не го плакнете потоа!

  ВАЖНО: ДА СЕ ПРОТРЕСЕ ПРЕД УПОТРЕБА

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, GLYCERYL CAPRYLATE, MELISSA OFFICINALIS LEAF EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, HYDROLYZED CORN STARCH, BETA VULGARIS EXTRACT, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, DISTEAROYLETHYL DIMONIUM CHLORID, CETEARYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • ALOE VERA / РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА ОД АЛОЕ ВЕРА - 180 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228839294

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  АЛОЕ ВЕРА • ГЛИЦЕРИН • МАСЛО ОД ЛИМОНОВА ТРЕВА

  Органски регенератор за коса базиран на алое вера, која ја освежува и ревитализира косата. Комбиниран со лецитин и глицерин ја прави косата да изгледа здрава и лесно расчешлива.

  44% состојки од органско потекло

  78% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на коренот на косата. Оставете го да делува 2-3 минути.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, GLYCERIN**, CETEARYL ALCOHOL, COCO-CAPRYLATE, LECITHIN, GLYCERYL CAPRYLATE, OLUS OIL, SODIUM CETEARYL SULFATE, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE SE, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, PARFUM, MAGNOLIA OFFICINALIS BARK EXTRACT, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • VOLUME & NOURISHMENT / РЕГЕНЕРАТОР ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 400 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318118505 

  ОБНОВУВАЊЕ • ВОЛУМЕН
  ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА • ЕКСТРАКТ ОД КАМИЛИЦА

  Овој регенератор на база на Хидролат од сибирска шишарка ја храни и и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Екстрактот од медуника ја омекнува косата и нуди долготраен сјај. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!

   

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT*, MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER WATER*, AMARANTHUS CAUDATUS SEED EXTRACT*, PINUS PUMILA NEEDLE EXTRACTWH, NEPETA SIBIRICA EXTRACTWH, SORBUS SIBIRICA EXTRACTWH, PULMONARIA OFFICINALIS EXTRACT, TRIFOLIUM PRATENSE FLOWER EXTRACT, MELILOTUS OFFICINALIS WATER, HYDROLYZED WHEAT PROTEIN, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN, THYMUS VULGARIS OIL, ABIES SIBIRICA OIL, PINUS SIBIRICA SEED OIL POLYGLYCERYL-6 ESTERSPS, QUATERNIUM-91, CETRIMONIUM METHOSULFATE, BIS-CETEARYL AMODIMETHICONE, TOCOPHEROL, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, POLYQUATERNIUM-37, CETRIMONIUM BROMIDE, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, PARFUM, CITRIC ACID, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL.

  (* = состојка од органско земјоделство,** = составено од органски состојки, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир, ᵖˢ = дериват од масло од сибирски бор, ʰ = хидролат од органско сибирско растение.)