• Масажер за нозе

  На самото стапало се наоѓаат многу клучни точки што водат до главните органи на Нашето тело. На нив се сконцентрирани многу нервни завршетоци и затоа многу е битна негата и одржувањето. Тоа дополнително може да го подобри целокупниот развој и работење не само на нозете туку и на целиот  организам.

  Сигурни сме дека секој еден од нас, после напорен ден поминат во обувки силно посакува на крајот од денот да си ги опушти и изрелаксира стапалата во топла вода по можност со некој додаток масажер што дополнително ќе го зголеми задоволството. Сето тоа сега е достапно и возможно со уникатниот масажер за нозе што ќе се погрижи Вашите стапала да изгледаат свежо и одморено, дури и по многу часови поминати во обувки.

  Овој производ е новата атракција што секако морате да ја поседувате дома, со цел да ви го олесни и направи секој ден поубав и изрелаксиран. Уникатниот дизајн овозможува масажерот да се собира и проширува, со тоа што ќе можете лесно да го складирате било каде, без да зафаќа воопшто простор.

  Времето за релаксација и уживање може да почне само со претходно направени неколку чекори:

  - Најдете го идеалното место за масажерот и поставете го.

  - Ставете топла вода, за дополнително уживање можете да додете некое етерично масло или специјални продукти за педикир.

  - На дното на масажерот е поставена подлога со два ваљаци кои ќе се погрижат за ослободување на уморот и напнатоста во нозете. Со помош на вгадената подлога , ќе можете комплетно да го регенерирате и опуштите комплетно целото тело а воедно и да го подобрите Вашето здравје.

  Така ќе можете да уживате со часови, додека Вашите стапала ќе бидат повторно меки и спремни за предизвик наредниот ден.

  Овој производ значително многу ќе ви заштеди време, а исто така и пари. Нема да имате потреба да посетувате разновидни козметички салони или пак салони за масажа.

  Со тек на времето, придобивките од користење на овој производ ќе бидат се поголеми. Една од клучните е зголемената крвна циркулација, многу поубав и поквалитетен сон, решени проблеми со крвниот притисок, синдром на менопауза, забрзување на метаболизмот, спортски повреди, стрес, депреспија, болки во желудникот и сл.

 • Алатка за декорирање нокти

  Со сигурност можеме да кажеме дека убавите и средени нокти се симбол на женственоста и дека секоја жена заслужува да добие соодветен третман и нега на ноктите.

  Убавите декорирани нокти можат значително да го подобрат Вашиот изглед, а воедно и да ја кренат Вашата самодоверба.

  Некои жени обожаваат да ја менуваат бојата на лакот на ноктите, па дури и по неколку пати неделно соодветно со бојата на аутфит што ја имаат спремно за оваа недела.

  Со помош на оваа уникатна и многу практична алатка за декорирање, со голема леснотија ќе можете да ја менувате бојата а исто така и декорациите што ќе ги изберете како детал за Вашите нокти.

  Ќе можете да си овозможите различни нокти за различни пригоди, без притоа да мора да посетувате скапи салони за убавина и да трошите дополнителни финансиски средства.

  Се што Ви е потребно е оваа алатка за декорирање, па така со самото купување на истата ќе заштедите време, енергија и пари.

  Звучи премногу добро за да биде вистинито, зарем не?

  Оваа алатка Ви нуди најразновидни форми за декорирање на Вашите нокти, со помош на елементите кои ги поседува, со само неколку чекори Вашите нови нокти ќе бидат спремни за нови авантури и предизвици.

  Алатката е изработена од висококвалитетни материјали што овозможува долготрајност и висок квалитет.

  Сетот за декорирање го добивате со 2.400 најразновидни светкави детали

 • Силиконски влошки со магнети


  Стапалата можеме да кажеме со сигурност дека се еден од најбитните делови на човековото тело и за нив мораме да овозможиме посебен, специфичен третман, се со цел да ја задржиме убавината, а воедно и да си го зачуваме и подобриме здравјето.

  На самото сталапо се наоѓаат многу акутни точки и нервни завршетоци, па кога стапалата се болни и не функционални, тогаш се што правиме е со голем терет и мачење.

  Затоа од сега Ви ги претставуваме новите силиконски влошки со магнети кои ќе се погрижат Вашите стапала секогаш да бидат одморени и здрави, спремни за нови предизвици.

  Тајната на овие уникатни влошки е во магнетите кои се наоѓаат на самите влошки, а тие ги опуштаат и релаксираат клучните мускули и тетиви, па така Вашите стапала ќе бидат одморени и здрави дури и по тежок и напорен ден.

  Влошките се универзални, можат да ги користат и мажи и жени без разлика на големината на стапалото, затоа што многу лесно се приспособуваат.

  Можат да ги користат лица на секоја возраст, влошките немаат никакво штетно влијание врз здравјето, туку напротив тие ќе ви овозможат удобност и релаксација, а со тоа значително ќе го подобрат Вашето расположение, циркулација во крвта и вкочанетоста во грбот, нозете и стапалата.

 • Електрична алатка за педикир

  Стапалата се еден од најважните делови на човековото тело бидејќи секојдневно ги користиме и тие го носат сиот наш товар. Затоа потребно е тие да бидат секогаш добро негувани и изрелаксирани, посебно после секој тежок работен ден.

  Вистинска дама што секогаш се грижи за својот изглед и изгледа совршено, никогаш не ги запоставува своите стапала. Без разлика дали стапалата се сокриени во затворени обувки или се истакнати во комбинации со летни чевли, тие секогаш треба да се средени и да изгледаат беспрекорно.

  Преку третманот наречен педикир, тоа ќе можете да го постигнете за само неколку минути благодарение на новата електрична алатка за совршени и блескави стапала.

  Педикирот не само што ќе го подобри изгледот на Вашите стапала, исто така значително ќе Ви ја подобри циркулацијата во нозете и ќе го спречи еден од најчестите проблеми во денешницата “ враснување на нокт во кожата”.

  Оваа уникатна алатка за педикир е специјално дизајнирана да ги негува и да ги донесе до совршенство Вашите стапала без да има потреба да посетувате скапи козметички салони за убавина. Се што Ви е потребно за совршен педикир веќе ќе го поседувате дома.

  Самата алатка поседува моќен мотор што овозможува големо ниво на брзина, со што длабински ќе ги отстрани сите мртви клетки и сета груба кожа на Вашите стапала и тие повторно ќе бидат меки и нежни како што и доликува на секоја дама.

  Алатката е составена од три најразлични делови кои можете да ги менувате според потребата.

  1. Дел со меко турпирање на стапалата
  2. Дел со тврдо турпирање на стапалата
  3. Дел за масирање и омекнување на стапалата

  Исто така, секој од деловите по завршувањето на третманот, ќе можете комплетно да го отстраните и да го исчистите, така што ќе биде спремен за следното користење.

  Алатката ја добивате уредно спакувана, со упатство за употреба, четкичка за чистење на алатката и универзален УСБ кабел кој ќе можете да го приклучите каде и да посакате за да ја наполните алатката.

  Со оваа иновативна и уникатна алатка за само неколку минути секогаш ќе имате убави, средени, изрелаксирани и меки  стапала  спремни за нови предизвици и достигнувања.

 • Рачен масажер

  Дозволете си опуштање и релаксација на целото тело, со помош на овој рачен масажер кој ќе ви овозможи значително подобрување на циркулацијата, елиминирање на воспалението и болката во мускулите, вратот и рамениците.

  Болките во мускулите, вратот и рамениците можат да бидат многу незгодни и непријатни, но исто така значително можат да се намалат и постепено да изчезнат доколку се третираат правилно и на време. Овој тип  на масажер е составен од повеќе делови кои се наменети за одредени делови од телото, па така ќе можете да го опфатите целото тело со помош на нив, и ќе можете да ја елиминирате болката во секој дел од телото.

  Можат да го користат лица на секаква возраст, нема никакво штетно влијание. Некои од придобивките што ќе ги добиете со користење на овој мултифункционален масажер се следните :

  • Подобрување на расположението
  • Го смирува и релаксира целото тело
  • Ја намалува мигрената и болките околу очите
  • Го намалува нивото на воспаление во мускулите
  • Овозможува мирен и длабок сон
  • Ја подобрува циркулацијата во крвта
  • Доколку се прави масажа на вратот се ослободува амино- киселината Ендорфин, што помага при изчезнување на болката.
  • Значително го подобрува држењето на телото. Еден од честите проблеми што предизвикува болки во вратот и грбот е лошото држење на телото.  Со помош на овој масажер, Вашите мускули ќе бидат цврсти, здрави и силни, а воедно и изрелаксирани и одморени, што ќе Ви овозможи правилно и стабилно држење на телото.
  • Опуштање на потиснатите нерви во вратните пршлени.
  • Идеален е за стари и изнемоштени лица со најразлични проблеми и болести во коските и мускулите.
  • Нема да имате потреба да посетувате скапи салони за масажа и да губите дел од Вашето скапоцено време, а воедно и ќе заштедите пари, масажерот ќе го имате дома и ќе можете да го користите кога и да посакате.
  • Може да влијае значително врз имунолошкиот систем и со помош на зголемување на белите крвни зрнца, да ве заштити од секакви болести и инфекции.
  • Мал е и воопшто не зафаќа место, па така ќе можете да го носите секаде со Вас и да се релаксирате и одмарате додека патувате, додека уживате во попладневното кафе, додека гледате филм, па дури и додека работите во канцеларија, со цел да ви овозможи опуштање на мускулите, зголемување на циркулацијата и концентрацијата.

  Тоа е еден од производите кој значително ќе ви го олесни секојдневието и ќе ви го подобри квалитетот на животот и здравјето.  Топло Ви го препорачуваме.

 • Масажер за нозе MESKO MS 2152
  75W Моќност
  3 заменливи додатоци за масажа
  4 ролери за масажа на рефлексните точки на стапалото
  Инфрацрвен дел за топла масажа
  Три типа на масажа
  Со меури, вибрации и сува масажа
  Воздушни балони за меур-масажа
  Одржување на температурата на водата
  Капак за заштита против прскање
  Индикатор за нивото на водата
  Безбедносни не лизгачки ногарки
  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА
 • Масажер за нозе Beurer GERMANY FB 12

  Код: Beurer GERMANY FB 12 - 68907

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Масажер за нозе
  Бела/Виолетова боја
  3 функции: масажа со вибрации
  Масажа со меури и топла вода функција
  Нелизгачка површина
  Отвор за одвод на водата

 • Инфрацрвен рачен масажер Beurer GERMANY MG 40

  Код: Beurer GERMANY MG 40 - 68901

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Инфраред масажер за тело
  Бела боја
  Ротирачка глава за 180 степени
  4 додатоци за масирање
  Масажа со вибрации + инфраред масажа со топлина
  3 функции
  10W

 • Ротирачко огледало за на ѕид

  Код: Ротирачко огледало - 2020-78

  Ротирачко огледало за на ѕид – на лепење.

  Шминкањето со него ќе биде побрзо и полесно.

  Лесна и брза монтажа за неколку минути, само со лепење, без дупчење и оштетување на ѕидот.

  Димензии: Ф 15cm

 • Апарат за стругање пети 31937 SR CR-100PI Superior Technology

  Код за нарачка :SR CR-100PI ST-31937

  SR CR-100PI Superior Technology
   Апарат за стругање пети
   Бело сина боја
   Копче за вклучување и исклучување
   Вклучени 2 глави за стружење
   Безболно отсртанување на грубата кожа
   Ергономски дизајн
   Користи 2x батерии

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Универзален масажер
  Универзален масажер кој многу лесно и едноставно може да го користите во домот или автомобилот.
  Може да се користи како стандарден масажер, како масажер со термотерапија или магнетна терапија.
  Неговиот лесен и компактен дизајн му овозможува да биде дел од Вашето секојдневие.
 • Бесконтактен диспанзер за сапун SAP02
  Спецификации:
  1. Автоматска индукција без притискање, интелигентна машина за индукција на пена 
  2. Класичниот дизајн е компактен и одговара за секоја околина. Шишето за дезинфекција е провидно, а колку има останато од сапунот можете да проверите во секое време. 
  4. Режим на двојна количина на испуштање со што се намалуваат вишоците испуштено средство.
  Првата количина: 10ml е погодна за деца, или количината што се користи при редовно чистење и миење раце. 
  Втора количина: 20мл е погодна за возрасни или мала количина на дамки
  5. Апаратот може да се користи со повеќе видови средства, а емулзиите, како што е слатки средства за дезинфекција на рацете / течност за миење садови, треба да се мешаат со вода
  Однос на емулзија 3:1 во сооднос со вода. Откако ќе го наполните шишенцето, свртете го наопаку и протресете.
  Работи со 4 батерии
  Материјал на производот: водоотпорен и еколошки материјал
  Големина на производот: 23,5х8,2х8,2 см
   
 • Апарат за топење восок Pro Wax 100

   

  Одличен за приватна и професионална употреба
  Температурата може да се прилагоди од 0 степен до 55 степени
  Погоден за сите видови на восок
  Пакетот вклучува: упатство за употреба
  Моќност: 80 W
  Капацитет: 500 ml
  Димензии на апаратот: 18 x 15cm
  Димензии на садот за топење: 10.5x 6.5 cm
   
 • Водоотпорен масажер за лице SPIN SPA
  Ја чисти кожата и нежно ги отстранува мртвите клетки на кожата.
  Помага за процесот на прочистување и затегнување на порите.
  Ефикасно ја ексфолира кожата
  Вклучени се 2 четки за чистење
  Работи на 2 АА батерии (не се вклучени) 
   
 • Подлога за масажа на нозе
  Електрична безжична подлога за стимулирање на мускулите на нозете која користи електрични импулси за ослободување на стрес и умор, циркулација, затегање и олабавување на мускулите. Работи на батерии, има 6 програми и 10 нивоа на интензитет кои заменуваат 15 минутно трчање во само една сесија.
  Димензии: 31x31cm
 • СЕТ ЗА УБАВИНА AEG LBS 5691
  4 додатоци
  - масажер
  - епилатор
  - остранувач на калус
  - четка
  Лесно ракување
  Совршен за патување
  Масажа за лице
  Ергономска рачка за максимална удобност
  Батерија: (Ni-Mh) 2 × 600mAh
  Напојување: 220-240V, 50 / 60Hz
  Додатоци: Четка за чистење, кабел за напојување
 • СЕТ ЗА МАНИКИР И ПЕДИКИР AEG LBS 5676
  Маникир / педикир сет
  2/1 маникир за нокти и 2 епилатори со кутија со додатоци
  Ергономски дизајнирано куќиште со прекинувач за вклучување / исклучување
  Лед светилка
  6 различни додатоци:
  - 1 приврзок за полирање,
  - 1 прилог за приложување (фини),
  - 1 прилог за прикачување (груб),
  - 1 конус за подесување (тап),
  - 1 мал конус за подесување (зашилен),
  - 1 мал конус за подесување (круг)
  4-ниво прекинувач
  Право / лева ротација
  Практично кутија за складирање
  Батерија: 2 x 1.5 V AA (батерии не се вклучени)
  Маникир за нокти
  Ергономско куќиште со вкл. / исклучување
  Лесно ракување
  Темелно и нежно отстранување на влакната на нозете или дури и повеќе разумни делови на телото како што е, на пример пазувите или линијата на бикини
  Тример функција
  Заштитено од прскање на вода
  Батерија: 2 x 1.5 V AA
  Тример на веѓа
  ON / OFF прекинувач
  Алуминиумско куќиште
  Батерија: 1 x 1.5 V AAA
 • СЕТ ЗА МАНИКИР AEG MPS 5693
  Практичен уред за козметичка нега на вашите раце и нозе
  Вклучување / исклучување на држачот
  10 различни додатоци:
  - 1 за полирање
  - 2 дискови за отстранување на калус (груб / фин)
  - 2 дискови за нокти (груб / фини)
  - 1 голема додаток конус
  - 2 мали додатоци конуси (истакнати / тапи)
  - 1 четка за нокти
  - 1 кутикуларен туркач
  Батерија за полнење
  Ако батеријата е празна, користете ја директно со напојување
  Индикатор за полнење светлина
  Практична кутија за чување
  Батерија: 1.2 V, 600 mA / h
  Мрежен адаптер, примарен 100-240 V, 50/60 Hz
  Излезен напон: DC 3 V