• REPAIRING / КРЕМА ЗА РАЦЕ ЗА СУВА КОЖА - 75 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018990

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ШЕА ПУТЕР

  Сертифицирана природна крема за раце, базирана на рецепт на Др. Конопка, за сува кожа. Органското масло од волчји трн има хранливо својство, ја одржува хидрирана и ја потпомага регенерацијата на кожата. Водата од камилица ја смирува и омекнува кожата.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја кремата на дланките, на сува и чиста кожа.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, PRUNUS ARMENIACA KEMEL OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, CI 77491, CI 77492, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)