• SKIN SUPER GOOD / BANANA SPLIT КРЕМ-ПУТЕР ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101569

  ХРАНЕЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  КОКОС • АКАИ БОБИНКИ • БАНАНА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Дали на вашата кожа и недостасуваат витамини? Ова е перфектното решение за вас! Овој крем-путер за тело, со неговите неверојатни хранливи својства, ќе ја остави вашата кожа мека и свиленкаста.

  Органскиот екстракт од банана е заситен со витамини Б и Ц, кои длабински ја потхрануваат кожата, давајќи и меко и свиленкасто чувство.

  Органскиот екстракт од акаи и органското масло од кокос пефектно ја хидрираат кожата, оставајќи ја мазна и сјајна.

  Органскиот путер од какао нуди мекост и еластицитет на кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете мала количина, и масирајте со нежни движења.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Поради големата количина на витаминот Б6 во бананите, кој е одговорен за вашето добро расположение, често се нарекува и “овошје на радоста”.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ISOPROPYL PALMITATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERIN, CETEARYL GLUCOSIDE, MUSA SAPIENTUM FRUIT EXTRACT*, EUTERPE OLERACEA FRUIT EXTRACT*, COCOS NUCIFERA OIL*, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER*, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BENZOIC ACID, SORBIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PARFUM, CI19140.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • MODELLING AND SCULPTING / БАЛСАМ ЗА ДЕФИНИРАЊЕ НА ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 300 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018921

  ДЕФИНИРАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛО ОД РУЗМАРИН • МАСЛО ОД СЕМЕ ОД ГРОЗЈЕ

  Природен и сертифициран балсам за дефинирање на телото базиран на рецептите од Др. Конопка, за сите типови на кожа. Органските масла од жалфија и рузмарин, ја прават кожата поеластична и го подобруваат целосниот нејзин изглед.

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на саканите делови од телото и масирајте до целосно впивање.

  СОСТОЈКИ (INCI): BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, TRITICUM VULGARE GERM OIL*, SALVIA SCLAREA OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • FLORA SIBERICA / ПУТЕР ЗА ТЕЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР - 300 МЛ.

  Код за нарачка: 4680038352188 

  ЗАТЕГНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  СИБИРСКИ КЕДАР • ШЕА ПУТЕР • ПУТЕР ОД КАКАО

  Луксузен путер за тело за интензивна ноќна нега од Сибирски кедар, кој ја храни кожата за време на ноќта давајќи и неверојатна мазност и еластичност, а истовремено правејќи ја мека и свиленкаста на допир. 

  Диво набраниот Сибирски кедар е природен извор на уникатна комбинација од етерични масла, аминокиселини и витамини А, Е и Д, кои длабински ја навлажнуваат кожата, овозможувајќи и мекост и сјај.

   

  KАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста и сува кожа.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA (WATER), CETEARYL ALCOHOL,OCTYLDODECANOL,GLYCERYL STEARATE SE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER, HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE, COCO CAPRYLATE/ CAPRATE, CETEARYL GLUCOSIDE, PINUS SIBIRICA SEED OIL, PICEA OBOVATA, NEEDLE EXTRACTʷʰ, LARIX SIBIRICA NEEDLE EXTRACT, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, XANTHAN GUM, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PERFUME (FRAGRANCE), BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, DEHYDROACETIC ACID, CI 77492 (IRON OXIDES), LINALOOL.

   (* = состојка од органско земјоделство, ʷʰ = рачно набрани органски екстракти од Сибир)