• Прочистувач на воздух Grunluft VK-6066

  Код: Grunluft VK-6066 прочистувач 018523

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 40 W

  Простор на прочистување: 35-40 m2

  Kaпацитет: 400 m3/h

  Ниво на звучност: 32-52 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, WiFi функција, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: 285 х 285 х 550 mm

  Производител: Vork Health

  Моделот VK6066 има капацитет на прочистување до 400m3/h и е наменет за простории до 40m2. Има 4 брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време. Опремен е и со WI-FI функција која дозволува управување и следење на процесот на прочистување преку Вашиот паметен телефон.

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

 • Прочистувач на воздух Grunluft VK-6089

  Код: Grunluft VK-6089 прочистувач 018522

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 26 W

  Простор на прочистување: 28-30 m2

  Kaпацитет: 280-300 m3/h

  Ниво на звучност: 30-52 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: Ф 250 х 454 mm

  Ниво на заштита: 

  Производител: Vork Health

  Моделот VK6089 има капацитет на прочистување до 300m3/h и е наменет за простории до 30m2. Има три брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време. 

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

 • Прочистувач на воздух Grunluft VK-6080B

  Код: Grunluft VK-6080B прочистувач 018521

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 35 W

  Простор на прочистување: 15-18 m2

  Kaпацитет: 150 m3/h

  Ниво на звучност: 28-49 dB

  Опремен со хепа филтер со активен јаглен, 4 нивоа на вентилатпрот, индикатор за чистина на воздухот, тајмер

  Димензии: Ф 215 х 365 mm

  Производител: Vork Health

  Компактниот модел VK6080 има капацитет на прочистување од 150m3/h и е наменет за простории до 18m2. Идеален е за спални или детски соби, како и за канцеларии и помали работни простории. Има три брзини на работа, Smart Timer преку кој може да ја подесите работата на прочистувачот, индикатор за промена на филтер и сензор за квалитет на воздухот кој го детектира и покажува квалитетот на атмосферскиот воздух, во реално време.

  Grunluft прочистувачите отстрануваат 99,9% од штетните честички. Направени се по германска технологија, имаат исклучителен дизајн, опремени се со најсовремени технички решенија и одлично се вклопуваат во секој животен или работен простор.

   

 • Прочистувач на воздух MIRO

  Код: MIRO прочистувач 018807

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност: 21 W

  Простор на прчистување: 16 m2

  Капацитет: 130 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm- со сертификати CE,FCC,RoHS

  Опремен со тајмер

  Димензии: 195*213*388 mm

  Teжина: 1.9 kg

  Заклучување од деца

  Сензор за квалитет на воздухот

  Ноќно светло

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом.

  Моделот Miro е еден од најпродаваните во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрација на воздухот до 99,5%. Ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до 16m2.

 • Прочистувач на воздух KILO

  Код: KILO прочистувач 018110


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА


  Моќност: 23 W

  Простор на прчистување: 16 m2

  Капацитет: 130 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm

  Опремен со тајмер

  3 начини на работа

  Димензии: 195*195*388 mm

  Teжина: 2 kg

  Ноќно светло со 7 бои

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом.

  Моделот Kilo е еден од најпродаваните во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрација на воздухот до 99,5%. Ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до 16m2.

   

 • Овлажнувач и прочистувач на воздух ST AH-230S

  Код: ST AH-230S - 20141

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  ST AH-230S
   Superior Technology
   Овлажнувач и прочистувач на воздух 2во1
   Ултрасонично овлажнување
   го прочистува воздухот од никотин
   формалдехид и јаглерод моноксид
   идеален за бебиња
   капацитет на овлажнување 250-350ml/h (Max)
   автоматска заштита ако резервоарот е празен
   капацитет на резервоар 2л
   лесен за чистење
   тивка работа
   за соби од 25 до 30м2
   25W

 • 55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS + Прочистувач на воздух Tesla AIR 3 + Тв комода IL BELO TV3

  Код: Tesla 55S906BUS - TESLAAIR3 Tesla AIR 3 - Тв комода IL TV3

  55'' 4K Android Smart TV Tesla 55S906BUS

  36 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Sound bar

  Screen Size 55” (139cm)

  Display Type Direct LED

  Screen Resolution 3840x2160 (Ultra HD) Tuner

  Type DVB-T/T2/C/S/S2 DVB-T2

  Codec H264, H265

  Smart OS Android TV 10 Pre-installed APPs for Smart TV Google play Store, Google play Games, Google play Movies & TV, Chromecast, Google asisstant

  RAM/Storage 2 GB / 16 GB

  CPU CA53 Quad core, 1.5GHz

  GPU Mali-G52

  Dynamic Contrast 9788:1
  Viewing Angle (H/V) 178°/178°


  Прочистувач на воздух Tesla AIR 3


  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да


  Тв комода IL BELO TV3


  ТВ комодата IL BELO со својот моќен, но сепак елегантен дизајн ќе Ве издвои од останатите. Користењето на антрацит и светол орев при изработка на овој дизајн ја прават оваа комода посакувано парче дури и за оние со најистенчен вкус.
  Дизајнот на оваа комода е инспириран од минималистичкиот стил на нордиските култури, а изработен во стилот на врвните италијански дизајнери кои заедно со германските колеги го прават спојот на индустриското и минималистичкото едно посебно доживување.
  Димензии на ТВ комода:
       Должина: 160cm
       Висина: 40cm
       Ширина: 40cm 
  Материјал: Оплеменета иверица 16mm, антрацит-164 и светол орев-К003
  Брзо и едноставно склопување за помалку од 20минути по елемент.
  Потребен Алат за склопување : чекан и шрафцигер(крстач)
  Македонско производство
 • Прочистувач на воздух Xiaomi Mi Air Purifier 3C

  Код: BHR4518GL Xiaomi Mi Air Purifier 3C

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Xiaomi Mi Air Purifier 3C EU
   SMART прочистувач за воздух
   LED дисплеј
   Автоматски режим со ласерски детектор за квалитет на воздух
   Повзување со Mi Home App апликација преку Wifi конекција
   Поддршка за гласовни асистенти Google Assistant и Амазон Алекса
   PM CADR – 320 m3h
   3 слојна филтрација True HEPA филтер
   Ефективна површина на заштита од 106 m2/h
   Трајност на филтер до 12 месеци
   Моќност 29W
   Тежина 4.6 кг
   Димензии- 240x240x520 мм

 • Xiaomi Smart Antibacterial Humidifier

  Код: SKV4140GL Xiaomi

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Моќност:25W

  3 нивоа на регулација на протокот на

  воздух Ниво на бучава:38 dB

  Максимален капацитет на млазницата од

  300 mL / h

  Далечински управувач

 • Прочистувач на воздух Tesla AIR 3

  Код: TESLAAIR3 Tesla AIR 3 

  12 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Паметна опција Wi Fi

  Процент на филтрација: 99.95%

  Квадратура за која е предвиден: 22m²

  Волумен на прочистен воздух (CADR) 200m³/h

  Тип на филтер: ХЕПА + активен јаглерод

  Тајмер: Да
  Димензии: 38,5x Ø22cm

  Автоматски режим: Да

  Индикација за замена на филтерот: Да

   

 • Овлажнувач на воздух Gorenje H50W
  Подобрена влажност во просторијата
  Подобрен квалитет на воздухот
  Капацитет на резервоарот: 5 l
  Ultra sonic технологија
  Антибактериски филтер
  Пареа: Ладна пареа
  Модерен дизајн
  Мерач на влажноста во просторијата
  Контрола на влажност: 40-70
  Логично управување (Smart control)
  Прегледен ЛЕД дисплеј
  Бела
  Гумени ногарки за стабилност
  Автоматско исклучување за дополнителна сигурност
  Површина: 20 m²
  Куќиште: Пластично
  Бучност: 38 dB(A)re1pW
  Должина на приклучен кабел: 1,5 m
  Димензии (ШxВxД): 17 × 38,7 × 17 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 22,5 × 42,7 × 21,5 cm
  Нето тежина на апаратот: 1,6 kg
  Бруто тежина на апаратот: 2,1 kg
  Приклучна моќ: 26 W
   
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Прочистувач на воздух FILLO

  Технички карактеристики:

  Моќност: 35 W

  Простор на прчистување: 11 m2

  Капацитет: 90 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm

  Опремен со тајмер

  3 начини на работа

  Димензии: 195*195*403 mm

  Teжина: 2.3 kg

  Ноќно светло

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата. Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом.

  Моделот Filo е еден од најкомпактните и најдостапни во понудата. Опремен е со троделен филтер кој ги елиминира тврдите честици од воздухот, како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот, непријатните мириси, бактериите, алергените и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија, три исклучително тивки режими на работа, тајмер и амбиент светло кое ја дополнува пријатната атмосфера.

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Мини одвлажнувач на воздух Xiaomi Deerma DEM-CS10M

  Xiaomi Deerma DEM-CS10M
   Мини одвлажнувач на воздух
   Дизајн со прозорец за следење на рабоатата на уредот
   Користи микс од полимери за идеално одвлажнување
   Кога хигроскопските честички ќе бидат портокалови може да работи уредот
   Кога хигроскопските честички ќе станат зелени мора да се вклучи уредот во напојување од 12 до 15 часа за да ја извлече влагата од честичките
   Моќност 20W
   Напојување 220V

  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

 • Прочистувач на воздух MAX

  Технички карактеристики:

  Моќност: 50 W

  Простор на прчистување: 50 m2

  Капацитет: 400 m3/h

  Ниво на заштита: H11 - 0.3 μm

  Опремен со тајмер

  Димензии: 270*303*497 mm

  Teжина: 4.6 kg

  Поврзување со WiFi

  Заклучување од деца

  Сензор за квалитет на воздухот

  Ноќно светло

  Прочистувачите на INVITOP се инспирирани од потребата на секој човек да живее здраво. Изработени се од најквалитетни, рециклирачки материјали со цел да се одржи врската со природата . Носители се на најпрестижните светски награди за најдобар дизајн и може да се вклопат во сечиј дом .

  Моделот Max е еден од најголемите во понудата. Опремен е со троделен филтер кој врши филтрацијa на воздухот и ги елиминира тврдите честици од него како прашината и влакната, формалдехидот и бензенот од чадот , непријатните мириси, бактериите и PM честиците. Има минимална потрошувачка на електрична енергија и покрива површина до дури 50m2. Дизајниран е рамномерно да го прима и распоредува воздухот од сите страни, располага со сензор за следење на квалитетот на воздухот , OLED дисплеј, амбиентално светло , како и WI-FI функција  со која ќе ја пратите и контролирате работата на истиот и надвор од домот.

  1 ГОДИНА ГАРАНЦИЈА

 • Xiaomi Mi Air Purifier 2H Прочистувач На Воздух
  Бренд: Xiaomi
  Модел: Mi Air Purifier 2H 
  Боја: Бела
  Димензии и тежина:  240мм х 240мм х 520мм, 4,5кг
  Пакет:  1x Xiaomi Mi Прочистувач на воздух, 1х Кабел за напојување, 1х  Гаранциски лист, 1х Филтер
  Гаранција: 2 Години

  Капацитет: 260m³/h. Површина на соба: 18 - 31 m2 Moќ: 31W Потрошна енергија 2W Влез: AC 100-240V Излез: 50 / 60Hz

  • Ласерски сензор за честички
  • Повзување со Mi Home App апликација преку Wifi конекција
  • Проток на воздук CADR3 – 260m³/h
  • 3 слојна филтрација
  • Предупредувања за промена на филтерот
  • Најдобри резултати на: – 18m² ~ 31m²
  • Номинална моќност – 31W


  Еден од најновите прочистувачи на воздух Xiaomi Mi Air Purifier 2H е достапен по супер цена. 
  Благодарение на 
  ласерскиот сензор за честички, овој SMART прочистувач на воздух од Xiaomi овозможува беспрекорно чистење на 260m³/h.
  Квалитетот на воздухот значително се подобрува, а разликата ќе ја почуствувате по само неколку минути!
  Благодарение на вградениот 
  трислоен филтер (ПЕТ примарен филтер, ХЕПА филтер класа 12 и филтер со активен јаглен) се елиминираат дури до 99,97% загадувачи и мириси од воздухот во вашиот дом, успешно прочистувајќи ги и најмалите честички како штетните 0,3 микрони. Всушност, прочистувачот Xiaomi Mi Air 2Н прочистува од ПМ10 честички, полен, прашина, редуцира чад од цигари, бактерии, вируси, хемикалии, причина поради која Xiaomi Mi Air 2Н е еден од најбараните прочистувачи на воздух во светски рамки.

  Xiaomi Mi Air Purifier 2H го прочистува воздухот во вашиот дом или во вашата канцеларија брзо, лесно и ефикасно.
  Производот е едноставен за употреба и може да се контролира директно преку апликацијата Mi Home којашто овозможува надгледување на квалитетот на воздухот во домот.
  Во секое време може да се користи телефонот како далечинско за вклучување, исклучување и промена на различните режими според потребите. Дополнително, благодарение на сензорот за контрола на квалитетот на воздухот (SHINYEI), Xiaomi Mi Air Purifier 2H овозможува прецизно мерење на загаденоста, влажноста и температурата на воздухот во домот. Сам препознава кога треба да се уклучи и исклучи за да го одржува воздухот секогаш чист, свеж и квалитетен.
  Номиналната моќност на Xiaomi Mi Air Purifier 2H е 
  31W, додека  потрошувачката на енергија во мирување ≤ 2W.
 • Прочистувач на воздух TEFAL PURE AIR PT3030F0
   Уништува 99.99% од бактериите и микрочестичките
   Капацитет 300м3/ч
   За простории до 120м2
   Четиристепена филтрација (Предфилтер
   ХЕПА филтер
   антиалергсики филтер
   специјален филтер)
   Контрола на квалитетот на воздухот со помош на ЛЕД индикатори
   Тајмер
   4 брзини на работа
   Инидкатор за замена на филтер
   Автоматски режим на работа - дење и ноќе
   Индикатор за загаден воздух
   Заштита од деца
   Димензии ВxШxД 52x36x12 цм
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
 • Комбиниран прочистувач и навлажнувач на воздух Philips AC3829/10
   Идеален за простории до 37 м2
   Vitashield IPS + Активен јаглен филтер + НЕРА филтерот прочистуваат честички 99.97% до 0.003 микрони на прашина - полен и бактерии
   вирус H1N1 до 99.9%
   NanoCloud Технологија овозможува 99% помало ширење на бактериите
   CADR: 310 m3/h
   4 брзини на дување
   Индикатор на квалитет на воздухот нумерички
   Навлажнува 600ml/h
   Смарт сензор за квалитет на воздух и влажност
   Смарт сензор го мери и покажува внатрешниот воздух
   Тајмер 1-9 часа
   Кабел 1.8м
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
 • SMART прочистувач за воздух Xiaomi Mi 3H EU
   OLED дисплеј на допир
   Ласерски сензор за честички
   Повзување со Mi Home App апликација преку Wifi конекција
   Можност за гласовни контроли преку Alexa и Google Assistant
   PM CADR – 380m³/h
   3 слојна филтрација True HEPA филтер
   Најдобри резултати за соби до 45м2
   3 брзини
   Мод за работа при спиење
   Трајност на филтер до 12 месеци
   Тежина 4.8 кг
   Димензии- 240×240520 мм
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
   
 • Прочистувач на воздух Philips AC3055/50
   Series 3000i
   Aerasense PM2.5 сензор
   Идеален за простории до 48 м2
   Vitashield IPS + Активен јаглен филтер + Нанo филтерот прочистуваат честички до 3nm
   3 модови на работа3 брзини на работа + турбо мод и тивок мод
   CADR 400м3/ч
   Прочистува вируси H1N1 до 99.9%. Прочистува PM2.5 до 99.97%
   Аеродинамичен дизајн
   Вграден филтeр: FY3440/30
   Димензии 657 x 295 x 295 мм
  2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

   

 • SMART прочистувач за воздух Xiaomi Mi Air Purifier PRO
  Код: Xiaomi Mi PRO

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

   OLED дисплеј
   Ласерски сензор за честички
   Проток на воздук CADR3 – 500m³/h
   3 слојна филтрација
   Најдобри резултати на: – 30m² ~ 60m²
   Тежина- 9.7 kg
   Димензии- 26.00 x 26.00 x 73.50 cm