• Роботска Правосмукалка 360 Vacuum Cleaner S9

  Код за нарачка: Роботска Правосмукалка 360 Vacuum Cleaner S9

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Спецификација:
  5200mAh батерија
  Моќ на вшмукување 2200Pa
  Сензор LDS Lidar
  Сензор против удар
  Управување со мапа
  До 3 часа автономија
  Функција на мокро и суво чистење


  Роботот е опремен со дури 25 сензори, алгоритми LDS Lidar + SLAM, технологија 360 Autopilot, HD креирање мапа. Што се однесува до моќноста на роботот, истата изнесува 2200 Pa: совршена за потешки дамки на подот. Се карактеризира со 4 начини на вшмукување: 600Pa (Тивок), 1000Pa (Автоматски), 1500 Pa (Моќен), 2200Pa (Max).

  Слободно кажете им збогум на трошките, влакната, остатоците од храна, прашината, влакната од домашното милениче и слично. Батеријата на роботот има капацитет од 5200 mAh и може да исчисти до 300 метри квадратни во рок од 3 часа!
  Високата моќност не значи и гласност на роботот - благодарение на системот за намалување на звукот Dual Noise Reduction, звукот изнесува нешто помалку од 55 dB, така што при работа, роботот нема да пречи апсолутно никому.
  Резервоарот за вода овозможува три различни начини на миење, со времетраење од 100 минути.
  Модерниот систем на чистење ја дели работата на роботот во 5 фази и тоа: мети, ротира, вшмукува, филтрира и на крај го мие подот. Интелигентното мапирање може да креира и да зачува различни рапореди за секоја соба одделно или за цел кат.
  Роботот е опремен и со далечински управувач.

 • Безжична Правосмукалка JIMMY JV85

  Код за нарачка: Безжична Правосмукалка JIMMY JV85 - 372191

  24 МЕСЕЦИ ГАРАНЦИЈА

  Мотор 500W
  Моќност на вшмукување 185AW
  LED дисплеј
  HEPA-13 филтер
  Автономија 60 мин.
  Ергономски дизајн

  Фантастичната безжична правосмукалка Jimmy JV85 е основната верзија на правосмукалката Jimmy JV85 Pro, која е совршена за чистење на сите површини на вашиот дом.
  Иновативна и моќна безжична правосмукалка, опремена со дигитален мотор без четки со моќност од 500 W, која што овозможува вшмукување моќност од 185 AW и висока ефикасност на вшмукување на сите видови површини.

  Обезбедува целосно, брзо и ефикасно чистење на целата куќа. Патентираниот хоризонтален циклонски систем за филтрација ја зголемува ефикасноста на филтрацијата и го продолжува животниот век на правосмукалките.

  Опремена со филтер ХЕПА-13, кој ги фаќа и најмалите честички до 0,3 микрони. Со овие исклучителни технички карактеристики, модерниот и ергономски дизајн и практичната рачка ви овозможуваат да одржувате правилно држење на телото за време на употребата. Вградениот LED дисплеј ги обезбедува сите информации за правосмукалката во реално време, што ја олеснува организацијата за чистење. Вклучената 2500 mAh литиумска батерија со голем капацитет обезбедува долга автономија на вшмукување до 60 минути.

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА MAX HVC-055

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА MAX HVC-055 - 801520

  Максимална моќност: 55 W
  Капацитет на садот: 400 ml
  Филтер кој лесно се чисти
  Должина на кабел за полнење: 3m
  Напон: 7.4 V/Додатоци: 3
  Адаптер за полнење
  2 четки и црево


 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 B - 801930

  Правосмукалка 2 во 1
  Mоќност: 600W/Бучава: 80db
  Капацитет на садот: 0,8l
  Циклонски систем
  Двоен систем за филтрирање
  Хепа филтер што може да се пере
  Должина на кабел: 5 m

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN HV 7156

  Код за нарачка: РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN HV 7156 - 802490

  Рачна правосмукалка 2 во 1
  LED светлo на моторната четка
  Литиум-јонска батерија: 22.2 V
  Време на полнење: 3 часа/Работа: 30 мин.
  Вртежи во минута: до 80.000
  Четка за тапацир мебел и млазница
  Маневрирачка четка со вртлив спој за 180°

 • ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN BC 7046

  Код за нарачка: SEVERIN BC 7046-18581

  Влезна моќност: 750 W
  Капацитет на платнена вреќичка: 3 L
  Филтер: HEPA 13
  Tелескопска цевка: 180 cm
  XL премиум црево
  Ниво на бучност: 74 dB
  Голем работен радиус од: 9 m
  Практична рачка за носење
  Обемни додатоци за максимална флексибилност:
  млазница за тапацир XXL
  млазница за паркет XL
  и флексибилна четка за процепи

 • ПРАВОСМУКАЛКА SEVERIN BC 7055

  Код за нарачка: SEVERIN BC 7055-18582

  Енергетска класа: А
  Капацитетот: 4L
  Моќност:750W
  Особено моќна и погодна за големи површини
  Дополнителни делови: Premuim-Еко четка со ваљаци,xL четка за паркет
  3-делен додаток сет за: Тапицир/Мебел/недостапни делови
  спакувани во торба
  Телескопската цевка: 90cmxL-easytouchreg
  180 смxL Премиум цевката за смукање
  Рачка: Ерго-SoftxL подесување со клик конектор
  Бучавост: 76 dB A
  3-точки за управување со гумени тркала
  Практична рачка за носење
  Позиција за складирање
  Должина на кабел: 6 m
  Голем радиус на дејство: 9 m
  Приказ на полна вреќичка
  Вклучени 2 микрофибер кеси за прашина (4-слојни)
  Филтер за заштита на моторот
  Нивоа на филтрирање:6
  HEPA Филтер со 14 нивоа
  Тежина: 4,9 кг

 • ПРАВОСМУКАЛКА GORENJE VC 2021 PSBKBU

  Код за нарачка: GORENJE VC 2021 PSBKBU-21961

  Максимална моќност на моторот: 2.000 W
  Со вреќичка
  За суво чистење
  Број на додатоци: 1
  Универзална четка
  Проток на воздух: 39 L/s
  Волумен на вреќичката: 3 l
  Тип на цевка: Телескопска
  Дијаметар на цевката: 32 mm
  Должина на телескопската цевка: 80 cm
  Материјал на цевката: Метал
  1 Хепа филтер
  Управувачка локација: Контрола на апаратот
  Лизгачко копче за регулирање на силата на моторот
  SoftStart тивко палење на моторот
  Индикатор за полна вреќичка
  Хартиени вреќи за прашина: 1
  Број на текстилни вреќички: 1
  Додатоци: 1
  Намотување на кабелот
  Голем досег (кабел
  црево и цевка): 14 m
  Исправено или хоризонтално
  Додаток за оставање на цевката
  Број на тркала: 3
  Гумирани тркалца
  Боја: Црна
  Должина на приклучен кабел: 5 m
  Максимална моќност на моторот: 2.000 W
  Димензии (ШxВxД): 44 × 30,5 × 24,5 cm
  Димензии на амбалажата (ШxВxД): 50 × 36,5 × 29 cm
  Нето тежина на апаратот: 4,9 kg
  Бруто тежина на апаратот: 7,4 kg

 • ПРАВОСМУКАЛКА GORENJE VC 1901 GACRCY

  Код за нарачка: GORENJE VC 1901 GACRCY-23814

  Универзална четка
  Волумен на садот за прашина: 2,2 l
  Дијаметар на цевката: 32 mm
  Материјал на цевката: Хромирана
  Управувачка локација: Контрола на апаратот
  Прилагодување на моќноста на моторот со копче за вклучување
  SoftStart тивко палење на моторот
  Додатоци: 2
  Намотување на кабелот
  Голем досег (кабел, црево и цевка): 7 m
  Исправено или хоризонтално
  Додаток за оставање на цевката
  Број на тркала: 3
  Гумирани тркалца
  Заштита од прегревање
  За суво чистење
  Тип на цевка: Телескопска
  Боја: Боја Црвена
  Потрошувачка на електрична енергија kWh/год.: 56,7 kWh
  Должина на приклучен кабел: 7,0 m
  Бучност: 84 dB(A)re1pW
  Димензии (ШxВxД): 26,6 × 36,7 × 30,5 cm
  Приклучна моќ: 1.900 W

 • ПРАВОСМУКАЛКА GORENJE VC 2303 SPRCY

  Код за нарачка: GORENJE VC 2303 SPRCY-25673

  Моќност: 2300 W
  Со канистер SUPRA POWER
  Моќ на всисување: 400 W
  Волумен на садот за прашина: 1.7 Литри
  Мотор SOFT START
  Употреба суво чистење
  Хепа филтер 2
  Ниво на филтрација: 9
  Цевка: Алуминиум
  Универзална четка + 3 додатни наставки
  Радиус-Опсег: 9 m
  Сиво-Црвена

 • ПРАВОСМУКАЛКА GORENJE VC 2421 ECW

  Код за нарачка :GORENJE VC 2421 ECW-25836

  Максимална моќност на моторот: 2.400 W
  Моќ на всисување: 500 W
  SoftStart тивко палење на моторот
  Број на додатоци: 3
  Универзална четка
  Волумен на вреќичката: 3 l
  Должина на телескопската цевка: 90 cm
  Материјал на цевката: Алуминиум
  Хепа филтер
  Индикатор за полна вреќичка
  Хартиени вреќи за прашина: 2
  Платнена вреќичка: 1
  Намотување на кабелот
  Голем досег (кабел црево и цевка): 19 m
  Исправено или хоризонтално
  Додаток за оставање на цевката
  Број на тркала: 4
  Гумирани тркалца
  За суво чистење
  Тип на цевка: Телескопска
  Должина на приклучен кабел: 7m
  Бучност: 75 dB
  Димензии (ШxВxД): 46 × 24 × 30 cm

 • ПРАВОСМУКАЛКА GORENJE SVC144FBK 2 во 1

  Код за нарачка: GORENJE SVC144FBK 2 во 1-802410

  Тип на правосмукалка: Со сад за прашина
  Вид на правосмукалка: За суво чистење
  Употреба: Безжична
  Батерии: Литиум-јон
  Четка: Електрична турбо
  Трајност на батеријата: 38 мин.
  Проток на воздух: 11.5 L/s
  Волумен на садот за прашина: 0.6 l
  Број на додатоци: 2
  Моторизирана папуча
  Хепа филтер x1
  Контролно светло за полнење на батерија
  Време на полнење: 6 h
  Индикатор за наполнета батерија
  Контрола на апаратот: Рачно
  SoftStart тивко палење на моторот
  LED Осветлување
  Број на гумирани тркала: 4
  Бучност: 78 dB(A)re1pW
  Номинална моќност: 14.4 V
  Димензии (ШxВxД): 26x118x17 cm


 • Правосмукалка FBY-157 FABBYGO

  Код за нарачка: FBY-157 FABBYGO  175458

  Моќност: 1800w
  Капацитет: 1,5л
  Должина на кабел: 5м.
  Напон: 220~240 V 50-60 Hz
  Ниско ниво на бучава
  Пластичен филтер со Хера филтрација
  Контрола на брзина
  Метална телескопска цевка

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА СТИК MAX SVC 1060 P

  Правосмукалка 2 во 1
  Mоќност: 600W/Бучава: 80db
  Капацитет на садот: 0,8l
  Циклонски систем
  Двоен систем за филтрирање
  Хепа филтер што може да се пере
  Должина на кабел: 5 m 

  Правосмукалка 2 во 1
  Mоќност: 600 w
  Капацитет на садот: 0,8l
  Циклонски систем
  Двоен систем за филтрирање
  Хепа филтер што може да се пере
  Мала бучава: 80 db
  Должина на кабелот: 5 m
  Четка за под
  Папуча за ќошиња
  Држач за папучата
  Голем радиус на работа
  Можност да стои исправено
  Рачка што се вади

 • РАЧНА ПРАВОСМУКАЛКА 2 во 1 SEVERIN HV 7156

  Рачна правосмукалка 2 во 1
  LED светлo на моторната четка
  Литиум-јонска батерија: 22.2 V
  Време на полнење: 3 часа/Работа: 30 мин.
  Вртежи во минута: до 80.000
  Четка за тапацир мебел и млазница
  Маневрирачка четка со вртлив спој за 180°

  Рачна правосмукалка до 80.000 вртежи во минута
  Чисти тврди подови и теписи
  Се напојува со моќна литиум-јонска батерија
  Ввреме на работа од 30 минути
  Исклучително кратко време на полнење од 3 часа
  Моторна четка со преклопување со функција 2-во-1
  Електрична четка со голема брзина со LED светло
  Екстремно маневрирачки, вртливиот спој за 180 °
  Лесно празнење на садот
  Комплет додатоци: четка за тапацир,
  мебел и млазница за пукнатини

 • Циклонска правосмукалка HYUNDAI HY-26

  Код за нарачка: Циклонска правосмукалка HYUNDAI HY-26 - 590031

  Моќност: 2000W
  Капацитет: 2.5 L
  Должина на кабел: 5m
  HEPA филтер


 • Рачна правосмукалка HYUNDAI HY-18

  Код за нарачка: Рачна правосмукалка HYUNDAI HY-18 - 590030

  2 во 1 рачна правосмукалка
  Моќност: 600W
  Капацитет на садот за отпад: 1 L
  Должина на кабел: 5m
  HEPA филтер


 • Xiaomi Dreame F9 Роботска Правосмукалка

  Код за нарачка: Xiaomi Dreame F9 Роботска Правосмукалка

  Функции:
   суво и водено чистење, управување преку апликација
  Батерија:  5200mAh, литиумска
  Сензори: LDS, сензор за ниво, анти судир сензори, жироскоп, акцелерометар
  Моќ: 2500Pa
  Гаранција:  2 години

  Еден од најекономичните, light верзии на роботските правосмукалки се одликува со вграден сензор LDS (ласерски сензор за растојание) и капацитет на резервоарот за прашина од 0.60л. Резервоарот за вода има капацитет до 200мл.

  Dreame F9 располага со батерија од 5200mAh. Доколку при работа останат 15% капацитет, роботот автоматски се враќа на базата за полнење сѐ додека не е повторно спремен да го продолжи чистењето од точката до која застанал со чистење.

  Филтерот за вода целосно го контролира излезот на вода при миење на подот. Освен тоа, роботот е така дизајниран што на лесен начин ќе дополните вода и повторно ќе го приклучите џогерот.

  Првото прашање кое секогаш си го поставуваме, зборувајќи за роботите, е тоа дали роботот има капацитет да го исчисти нашиот дом на ефикасен начин како што ние би сакале. Затоа тука е LDS сензорот со скенер од 166 степени кој ја набљудува површината во домот со цел да го избере најкраткиот пат за чистење.

  Се советува да се користи дестилирана вода во соодветниот резервоар. Разни средства и детергенти може да предизвикаат оштетување на роботот.

 • Рачна правосмукалка за автомобил MAX HVC 060

  Код за нарачка: MAX HVC 060 - 801519

  Максимална моќност: 60 W
  Капацитет на садот: 400 ml
  Филтер кој лесно се чисти
  Должина на кабел за полнење: 3m
  Напон: 12 V/Додатоци: 3
  Адаптер за полнење во кола
  2 четки и црево

 • Рачна правосмукалка MAX HVC 055

  Код за нарачка: MAX HVC 055 - 801520
  Максимална моќност: 55 W
  Капацитет на садот: 400 ml
  Филтер кој лесно се чисти
  Должина на кабел за полнење: 3m
  Напон: 7.4 V/Додатоци: 3
  Адаптер за полнење
  2 четки и црево