• SKIN SUPER GOOD / GREEN MATCHA & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО - 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147734

  ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ЗЕЛЕН ЧАЈ • ЧИА СЕМЕ • МАСЛО ОД СОЈА

  Пробајте супер моќен, тонирачки, зелен микс во една тегла! Екстрактот од органски зелен мача чај е вистински витамински зајакнувач, содржи кафеин, ја измазнува кожата и ја прави поеластична. Чиа семето е неверојатно корисно, богато со антиоксиданти и Б витамини кои го обновуваат тенот на кожата и нејзиниот еластицитет. Маслото од органска соја богато со растителни протеини и аминокиселини, совршено ја храни и хидрира кожата. Екстрактот од органски акаи бобинки, благодарение на високата концентрација на Ц витамин, инстантно ја тонира кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

 • SKIN SUPER GOOD / STRAWBERRY & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147741

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД ЈАГОДА • МАСЛО ОД БАДЕМ • КОКОСОВО МАСЛО

 • SKIN SUPER GOOD / MANGO & CHIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 250 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318147758

  ХРАНЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ЕКСТРАКТ ОД МАНГО • ЧИА СЕМЕ • КОКОСОВО МАСЛО

  Погрижете се за вашето тело со овој сочен тропски пилинг за тело, со прекрасен овошен мирис. Екстрактот од органско манго, богат со бета-кератин, ја остава вашата кожа неверојатно мека и осветлена. Чиа семето е супер корисно, богато со антиоксиданси и Б витамини, го обновува еластицитетот и го подобрува тонот на кожата. Органското кокосово масло е богато со протеини и витамини Е, А и К, ја хидрира и храни вашата кожа.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте на вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

 • SKIN SUPER GOOD / C+ CITRUS ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101552

  ОМЕКНУВАЊЕ • ЕКСФОЛИЈАЦИЈА
  МАНДАРИНА • ЛИМЕТА • РОЗЕВ ГРЕЈПФРУТ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Свежа, цитрусна мешавина во супер тоник-пилинг за вашата кожа!

  Органски екстракти од мандарина, лимон и лимета, помагаат да се измазни кожата, оставајќи ја со најдобриот можен изглед!

  Органскиот портокал и екстрактот од розев грејпфрут ја полнат кожата со енергија, и и даваат сјај.

  Витаминот Ц ја тонира и затегнува кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте на вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Есенцијалното масло од цитрус, ефективно ослободува од стрес и го подобрува расположението.

   

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, CITRUS AURANTIFOLIA FRUIT EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS FRUIT EXTRACT*, CITRUS NOBILIS FRUIT EXTRACT*, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT*, CITRUS GRANDIS FRUIT EXTRACT*, SODIUM ASCORBYL PHOSPHATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 15985, HEXYL CINNAMAL, LIMONENE, LINALOOL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / LYCHEE BUBBLE GUM ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101576

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • ОМЕКНУВАЊЕ
  ЈАПОНСКА ЦРЕША • ВАНИЛИН ШЕЌЕР • НАНЕ

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

  Овој пилинг за тело многу добро ја врши својата работа. Ја полира и измазнува кожата, оставајќи и мирис од вашата омилена гума за џвакање од детството.

  Екстрактот од органскa jaпонска цреша – благодарение на високата содржина на потасиум, ја задржува влажноста на кожата и ја тонира.

  Ванилиниот шеќер перфектно ја ексфолира кожата, оставајќи ја мека и мазна.

  Екстрактот од нане нежно ја смирува кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  ЗАБАВЕН ФАКТ: Личи е природен извор на антиоксиданти. Неговата количина на витамин Ц е повисока од онаа на портокалот.

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, ANNUUS SEED OIL, VANILLA PLANIFOLIA FRUIT EXTRACT*, LITCHI CHINENSIS FRUIT EXTRACT*, MENTHA PIPERITA LEAF EXTRACT*, RUBUS IDAEUS LEAF EXTRACT*, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CI 14720.

   (*= состојка од органско земјоделство)

 • SKIN SUPER GOOD / GRANOLA & MACADAMIA ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО – 360 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101606

  OМЕКНУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  ОВЕСНИ СНЕГУЛКИ • МАКАДАМИА • СМОКВА

  Третирајте ја вашата кожа со новите одлични козметички производи на Planeta Organica, кои се базирани на богати, сочни овошки и здрав зеленчук.

   

  Започнете го денот со обновена кожа! Хранливиот пилинг за тело нежно ја чисти кожата, оставајќи ја мазна и мека.

  Овесните снегулки нежно ја подмладуваат кожата со мек и нежен допир.

  Органското масло од макадамиа ја потхранува кожата, оставајќи ја неверојатно мека и свиленкаста.

  Екстрактот од органска смоква содржи витамини Б, Ц и полисахариди. Исто така ја хидрира кожата.

   

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно масирајте го вашето тело со мала количина, и исплакнете со топла вода.

  СОСТОЈКИ (INCI): SODIUM CHLORIDE, GLYCERIN, SUCROSE, AQUA, AVENA SATIVA KERNEL MEAL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, MACADAMIA INTEGRIFOLIA/TETRAPHYLLA SEED OIL*, FICUS CARICA FRUIT EXTRACT*, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT*, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CARAMEL.

  (*= состојка од органско земјоделство)

 • ALOE VERA / ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 150 МЛ.

  Код за нарачка: 5765228836132

  ОМЕКНУВАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ГЛИЦЕРИН • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД БАДЕМ

  Органски растителен пилинг за тело, на база на органски глицерин и хранливи масла од семе од брокули, маслинки, бадем и јојоба, кои му даваат на пилингот омекнувачко и регенеративно својство. Ја прави кожата мазна и витална, со прекрасен и суптилен мирис на портокал, лимон и лимонова трева.

  86% состојки од органско потекло

  86% состојки од органско потекло, без вода и минерали

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете и масирајте на влажна кожа, потоа темелно исплакнете.

  СОСТОЈКИ (INCI): GLYCERIN**, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, HYDROGENATED CASTOR OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, SUCROSE PALMITATE, BRASSICA OLERACEA ITALICA SEED OIL*, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON SCHOENANTHUS OIL*, SUCROSE STEARATE, TOCOPHEROL, BETA-SITOSTEROL, SQUALENE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)