• OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ПИЛИНГ МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 145 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103594

  ОМЕКНУВАЊЕ • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ГЛИКОЛНА КИСЕЛИНА • МЛЕЧНА КИСЕЛИНА

  Оваа маска која се исплакнува, наскоро ќе биде вашиот најдобар пријател! Чисти и го изедначува тенот, оставајќи ја кожата неверојатно мека и сјајна. Органскиот хидролат од волчји трн поттикнува подобрување на целосната состојба на кожата, зголемувајќи ги еластицитетот и хидратацијата. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Гликолната киселина помага вашата кожа да се чувствува помека и да изгледа посјајно и поизедначено. Млечната киселина помага да се одржи кожата хидрирана, отстранувајќи го чувството на сува кожа и знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте на влажна кожа и оставете да стои 2-3 минути, потоа исплакнете со вода. Користете 1-2 неделно.

 • DR. KONOPKA'S / ГОМАЖ ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА - 75 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019201

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД КАМИЛИЦА • ВОДА ОД ВОДЕН БОЖУР • ПРАВ ОД СЕМЕ ОД КАЈСИЈА

  Хидратантен гомаж за лице, кој го содржи етеричното органско масло N49 од Др. Конопка, кое нежно ја чисти и омекнува кожата. Комбинирано со екстракти од органска камилица и органски воден божур, ја прави кожата да биде мека и кадифена на допир.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице и нежно масирајте со кружни движења. Потоа темелно исплакнете со млака/топла вода.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS ARMENIACA SHELL POWDER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER*, GLYCERIN, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, VIOLA ODORATA EXTRACT*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, CI 77492, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • DEEP CLEANSING / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА И МРСНА КОЖА - 75 МЛ

  Код за нарачка: 4744183019188

  ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ПРАВ ОД СЕМЕ ОД КАЈСИЈА • ЃУМБИР • ВОДА ОД ЖАЛФИЈА

  Пилинг за лице за длабинско чистење, кој го содржи етеричното органско масло N54 од Др. Конопка, кое помага во ексфолирање и чистење на кожата. Комбинирано со екстракти од органска жалфија и органски ѓумбир, ја тонира и освежува кожата, правејќи ја мазна и затегната.

  98,8% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот  COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице и нежно масирајте со кружни движења. Потоа темелно исплакнете со млака/топла вода. Да се користи 1-2 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERYL STEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, CETEARYL ALCOHOL, PRUNUS ARMENIACA SHELL POWDER, GLYCERIN, ZINGIBER OFFICINALIS ROOT EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS LEAF WATER*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SACCHARIDE ISOMERATE, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MENTHA PIPERITA LEAF WATER*, MENTHA PIPERITA OIL*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, NUPHAR LUTEUM ROOT EXTRACT*, ANGELICA ARCHANGELICA ROOT WATER*, ALTHAEA OFFICINALIS ROOT EXTRACT*, HAMAMELIS VIRGINIANA WATER*, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SODIUM CITRATE, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, CITRIC ACID, CI 77288, LIMONENE.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • BRIGHTENING / ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 75 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019195

  ЧИСТЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ЕКСТРАКТ ОД БРУСНИЦА • ЕКСТРАКТ ОД КРАСТАВИЦА • ЕКСТРАКТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН

  Освежувачки пилинг за лице со екстракти од органска брусница и органски волчји трн. Содржи исто така и органски киселини, витамини и минерали, богати со хранливи состојки, кои се грижат за темелно чистење на кожата. Комбиниран со екстракт од органска краставица, ја прави кожата мазна и ѝ дава здрав изглед.

  Состојки од природно потекло, вегански производ сертифициран согласно со стандардот Vegan Society.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете на влажно лице и нежно масирајте со кружни движења. Потоа темелно исплакнете со млака/топла вода. Да се користи 1-2 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, HYDROXYPROPYL STARCH PHOSPHATE, GLYCOLIC ACID, PANTHENOL, SODIUM HYDROXIDE, LACTIC ACID, VACCINIUM MACROCARPON FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, SORBUS SIBIRICA EXTRACT*, GLYCERIN, CITRIC ACID, SALICYLIC ACID, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • ACTIVE SOLUTIONS ''ACID'' / ЕКСФОЛИРАЧКИ ПИЛИНГ ОД КИСЕЛИНИ - 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4603766014029

  ЕКСФОЛИЈАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  АЗЕЛАИЧНА КИСЕЛИНА • САЛИЦИЛНА КИСЕЛИНА • АЛФА ХИДРОКСИЛНИ КИСЕЛИНИ

  Концентриран и високоефикасен хемиски пилинг специјално наменет за лице. Тој содржи активен раствор од алфа хидроксилни киселини (AHA), кои овозможуваат кератолитичко дејство, ефикасно ексфолирајќи ги мртвите честички на епидермисот и овозможувајќи регенерација на кожата. Салицилната (BHA) и азелаичната киселина ја балансираат работата на лојните жлезди, го оптимизираат киселинско-базниот баланс на кожата, ги прочистуваат порите и спречуваат појава на акни.

  Биокозметички ефект: Нискиот вискозитет на пилингот овозможува да се зголеми биорасположливоста на состојките од истиот, внесената дифилна компонента создава обвивка на површината на кожата, зголемувајќи го времетраењето на дејството на активните состојки и заштитува од надворешните фактори.

  Алфа хидроксилните киселини (AHA) го ексфолираат кератинизираниот слој на епидермисот, ја стимулираат регенерацијата на кожата, како и синтезата на колагенот, еластинот и хиалуронската киселина. Имаат хидратантно ствојство, ја зголемуваат затегнатоста и еластичноста на кожата, го продолжуваат младешкиот изглед на кожата, ја осветлуваат и овозможуваат антиоксидантна заштита.

  Бета хидроксилните киселини (BHA) ги раствораат мастите, што овозможува да се отворат порите и да се исчистат од вишокот на себум, кој често предизвикува бактериски инфекции и воспаленија кај проблематичните типови на кожа.

  Азелаичната киселина спречува појава на акни и комедони, влијае на активноста на меланоцитите и го изедначува тенот на кожата, вклучувајќи ја и пигментацијата како резултат на флеки од акни.

  Индикации (наменето за): Мрсна кожа, сува кожа, акни, флеки од акни, пигментација како резултат на флеки од акни.

  Контраиндикации: Преосетливост на кожата, нетолеранција кон состојките на производот.

  Пропратни ефекти: Како резултат на дејството на киселините на лицето, можна е привремена појава на црвенило.

  25% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Пред употреба протресете го шишето сѐ до појавување на хомогена бела емулзија. Нанесете со помош на вата на целото лице и вратот или на проблематичните делови од лицето пред употреба на крема или серум. Избегнувајте го делот околу очите. Количината зависи од потребата. Не се препорачува почеста употреба од еднаш дневно, како и употреба по друг хемиски или механички пилинг.

  Да се чува на суво и темно место, на температура од +5°C до +25°C.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE*, PENTYLENE GLYCOL, GLYCERIN, GLYCERYL CAPRYLATE, AZELAIC ACID, SALICYLIC ACID, LACTIC ACID, CITRIC ACID, L-ARGININE, CARRAGEENAN, BENZOIC ACID.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)