• Victoria's secret Romantic parfumee

  Ексклузивниот парфем Victoria's Secret romantic совршен мирис, слатко сензуален и интригантен. 

  250мл.

 • Victoria's secret Pure seduction parfumee

  Чисто заведување од Victoria's secret pure sedaction body spray е фасцинантна мешавина од црвена слива и слатка слободија и неговата формула има додатоци од камилица и алое вера.

  250 мл.

 • Victoria's secret love spell body spray

  Victoria's Secret Love Spell body spray е сонувачкиот мирис на црешовиот цвет и праска. Раскошно бујна комбинација од праска, црешов цвет и бел јасмин го прават совршен за вашето уживање.

  250мл.

 • Victoria's secret Coconut passion parfumee

  Прекрасниот body spray на Victoria's secret coconut passion и дава на вашата кожа 24 часовен мирис. Нанесете го после капење или туширање и уживајте во неговиот прекрасен мирис на кокос и ванила.

  250мл.

 • Victoria's secret Amber Romance body spray

  Victoria's secret Amber Romance body spray е топла и привлечна мешавина од црни вишни, англиски крем, ванила и сандалово дрво. Припаѓа на колекцијата на Тајната градина.

  250мл.

 • Victoria's secret Aqua kiss body spray

  Оваа освежувачка формула на Victoria's secret збогатена со алое и камилица Ве освежува и смирува. Спрејот за  тело, нанесете го по туширање или капење и уживајте во неговиот прекрасен мирис.

  250 ml.

 • Vittorio Bellucci ECSTASY PARADISE EDT 100ml

  Vittorio Bellucci ECSTASY PARADISE EDT 100ml

  Летна и овошна арома која не потсетува на убави спомени. Свежите и сочни ноти ги стимулираат сетилата и инспирираат. Наменета е за жени кои бараат егзотично овошје и слатки мириси. Горни ноти: манго, дива јагода, нектарина, црвен грејпфрут. Срцеви ноти: кокос, крин, малина

 • Vittorio Bellucci VIVE LA BEAUTE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci VIVE LA BEAUTE EDP 100ml

  Интензивен и елегантен мирис за жени полни со живот кои ги ценат секојдневните задоволства. Композицијата е полна со цветни ноти кои ја опфаќаат женската благост. Отелотворува спој на женственост, слобода и чувствителност. Совршен за ден и ноќ.

 • Vittorio Bellucci QUEEN BOUTIQUE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci QUEEN BOUTIQUE EDP 100ml

  Исклучително женствен мирис полн со цветни ноти. Тоа е спој на свежи портокали, нежни рози и сандалово дрво. Оваа композиција е наменета за жени со два карактери: сензуална и енергична, нежна, но самоуверена. Овој мирис е одраз на убавина затворен во елегантно шише.

 • MD EMOTION EDP 100ml

  MD EMOTION EDP 100ml

  Свеж и сензуален мирис! „Emotion“ од MD е свеж и цветно-овошен мирис за жени кој ја доловува суштината на италијанскиот летен ден и го отелотворува италијанскиот начин на живот. Композицијата на мирисот се отвора со живоста на сицилијанскиот кедар во комбинација со острата свежина на јаболката и едноставноста на сините ѕвончиња. Мирисот на расцутениот јасмин и нежни бели рози опкружуваат белег на бамбус во срцевата нота и миризливо кедрово дрво, топол килибар и мошус го заокружуваат неодоливо женствениот мирис во основната нота.

  Горни ноти: јаболко, кедар, ѕвонче, лимон

  Срцеви ноти: бела роза, бамбус, јасмин

  Основна нота: амбра, мошус, кедар

 • Vittorio Bellucci ZOE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci ZOE EDP 100ml

  Парфем за силни, независни, а во исто време сензуални и грациозни жени. Тој крие страст, женственост и внимание. Елегантниот мирис е комбинација од шипре, цветно-ориентални ноти кои ја обвиткуваат кожата и ги обземаат сетилата. Zoe е софистициран, уникатен мирис скриен во едноставно, елегантно шишенце.

  Горни ноти на фрезија, црна рибизла

  Срцевите ноти на роза, пачули

  Основна нота: ванила, дрвени ноти

 • Vittorio Bellucci Seven Nights EDP 100ml

  Vittorio Bellucci Seven Nights EDP 100ml

  Тип на мирис: цвет, овошје

  Основна нота: мошус, ванила

  Горна нота: бергамот, овошни ноти, лимон

  Срцеви ноти: Јасмин, Иланг-Иланг

 • Vernissage Cristal Shine EDP 100ml

  Vernissage Cristal Shine EDP 100ml

  Горни ноти - грејпфрут, праска, црна рибизла

  Срцеви ноти - малина, јасмин, виолет

  Основна нота - бел мошус, кедрово дрво, килибар

 • Vittorio Bellucci OPAL BLACK EDP 100ml

  Vittorio Bellucci OPAL BLACK EDP 100ml

  Опал Блек е мирис за силна, слободна и мистериозна жена. Грациозниот еликсир на женственост комбинира ноти на свежа мандарина со ноти на кокос и ванила.

  Горни ноти: свежи мандарини

  Срцеви ноти: јасмин, цвет од портокал, хелиотроп, кокос

  Основни ноти: ванила, сандалово дрво / кедрово дрво, мошус

 • C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml

   

  C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml
  Мириса слично на Lancôme "La vie est belle L’eau de Toilette Florale"

  Овошно-цветно издание од класичниот C'est la vie, чии ноти перфектно се надополнуваат по женското тело за време на топлите денови. Во композицијата доминира деликатен цветен мирис составен од османтус, перуника, мимоза, јасмин како и од една лесна трага од фрезија. Рибизлите и пачулите, се грижат за експлозија од сладост, која го подобрува расположението и делува лесно кај опкужувањето. Килибарното дрво и мошусот во базата и даваат на целосната композиција сензуална елеганција и дискретност.
 • White Effect - Eau de Parfum 100 ml.

   

  White Effect - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Elizabeth Arden "White Tea"

  Инспириран од едноставното задоволство што го предизвикува првата голтка чај. Извонредно некомплициран, овој нов мирис те кани да уживате во моментот. Дрвено-цветна композиција, која започнува со италијанска мандарина и сензуални акорди на морски ноти. Срцето, како Зен-творештво од екстракти од бел и мате чај, води кон една грациозна женственост, додека егзотичните дрва и семето од амбрета нè доведуваат до хармонична завршница. Идеален за жените кои сакаат да се натопат себеси во моментот.
 • Ardagio Decor Women - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Decor Women - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Armani Code for Women"

  Софистицирана и екстремно заводлива композиција, која претставува идеален комплимент за една силна и независна жена. Интензитетот на сочниот портокал, омекнат со арома на горчлив портокал вибрира со свежина, во комбинација со ѓумбирот и прекрасно миризливиот цвет на јасмин. Со овој парфем, секоја жена ќе се почувствува  посакувано. Основните ноти на композицијата, ванилата, медот и сандаловината и даваат примамлива сладост и суптилна елеганција.
 • Lettre La Perle - Eau de Parfum 100 ml.

   

  LETTRE LA PERLE - EAU DE PARFUM 100 ML
  Мириса слично нa Lancôme "Trésor La Nuit Musc Diamant"

  Екстремно блескав, цветна сладост создадена специјално за самоуверени и модерни жени кои не се плашат да привлечат внимание. Отворањето на композицијата изненадува со интензитет на мошус, што во комбинација со љубичица и слатка малина ја плени околината со сензуалност. Срцето на мирисот заведува со чувствителност и страст поради присуството на роза и јасмин, додека додавањето на мошус заедно во комбинација со дрвени ноти, ванила и пачули го прави парфемот да стекне женствена елеганција и исклучителна издржливост.
 • Ardagio Lili - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Lili - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Sì"

  Ова е одлична понуда за сензуални жени, кои се сигурни во себе и ја вреднуваат својата независност. Силниот мирис идеално се вклопува во есенскиот период, испреплетен со примамливата комбинација на лисја од црна рибизла, цветен мирис на фрезија, роза и дрвени ноти.

 • Day&Night Impréssion - Eau de Parfum 100 ml

   

  Day&Night Impréssion - Eau de Parfum 100 ml
  Мириса слично на Dolce&Gabbana Anthology "L`Imperatrice 3"

  Уверлив и енергичен, за оваа креација од парфем животот е филм, а таа неговата хероина. Сите глави се вртат кога е присутна во собата. Енергична и магнетна, композицијата зрачи со харизма и сила на карактерот на жената. Сочните егзотични овошки и светло розевите цвеќиња прават место за мошусната основа која ни го поттикнува апетитот.