• UNGARO FEMININ EDT 30ML
  Мирисни ноти за UNGARO FEMININ од Емануел Унгаро
   
  Главна нота: божур, црвени бобинки
  Средна нота: јасмин, цвет од портокал, љубичица
  Основна нота: килибар, дрво, мошус
 • C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml

   

  C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml
  Мириса слично на Lancôme "La vie est belle L’eau de Toilette Florale"

  Овошно-цветно издание од класичниот C'est la vie, чии ноти перфектно се надополнуваат по женското тело за време на топлите денови. Во композицијата доминира деликатен цветен мирис составен од османтус, перуника, мимоза, јасмин како и од една лесна трага од фрезија. Рибизлите и пачулите, се грижат за експлозија од сладост, која го подобрува расположението и делува лесно кај опкужувањето. Килибарното дрво и мошусот во базата и даваат на целосната композиција сензуална елеганција и дискретност.
 • White Effect - Eau de Parfum 100 ml.

   

  White Effect - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Elizabeth Arden "White Tea"

  Инспириран од едноставното задоволство што го предизвикува првата голтка чај. Извонредно некомплициран, овој нов мирис те кани да уживате во моментот. Дрвено-цветна композиција, која започнува со италијанска мандарина и сензуални акорди на морски ноти. Срцето, како Зен-творештво од екстракти од бел и мате чај, води кон една грациозна женственост, додека егзотичните дрва и семето од амбрета нè доведуваат до хармонична завршница. Идеален за жените кои сакаат да се натопат себеси во моментот.
 • POLICE TO BE SWEET GIRL FOR WOMEN EDP 40 ML
  To Be Woman by Police е цветен мирис со овошни ноти.
   
  Главни ноти: црна рибизла, портокал и Бергамот
  Средни ноти: тофи, циклама и јасмин
  Основни ноти: пачули, кашмирово дрво и Амброксан.
 • POLICE TO BE SWEET GIRL FOR WOMAN EDP 125 ML
  To Be Woman by Police е цветен мирис со овошни ноти.
   
  Главни ноти: црна рибизла, портокал и Бергамот
  Средни ноти: тофи, циклама и јасмин
  Основни ноти: пачули, кашмирово дрво и Амброксан.
 • POLICE TO BE SWEET GIRL FOR WOMAN EDP 75 ML
  To Be Woman by Police е цветен мирис со овошни ноти.
   
  Главни ноти: црна рибизла, портокал и Бергамот
  Средни ноти: тофи, циклама и јасмин
  Основни ноти: пачули, кашмирово дрво и Амброксан.
 • POLICE To Be WOMAN EDP 125ML
  To Be Woman by Police е цветен мирис со овошни ноти.
   
  Главни ноти: Granny Smith јаболко, лимета и Клементина(мандарина)
  Средни ноти: слатки ноти и бели цвеќиња
  Основни ноти: маск и дрвени ноти
 • POLICE To Be WOMAN EDP 40ML
  To Be Woman by Police е цветен мирис со овошни ноти.
   
  Главни ноти: Granny Smith јаболко, лимета и Клементина(мандарина)
  Средни ноти: слатки ноти и бели цвеќиња
  Основни ноти: маск и дрвени ноти
 • POLICE TO BE EXOTIC JUNGLE WOMAN EDP 125 ML
  To Be To Exotic Jungle For Woman by Police е ориентален цветен мирис за жени. Креатор на овој парфем е Mathilde Bijaoui.
   
  Главни ноти: слива, црна рибизла и лимон
  Средни ноти: Хелиотроп, Османтус и Јасмин
  Основни ноти: ванила, велур и пачули
 • POLICE TO BE EXOTIC JUNGLE WOMAN EDP 75 ML
  To Be To Exotic Jungle For Woman by Police е ориентален цветен мирис за жени. Креатор на овој парфем е Mathilde Bijaoui.
   
  Главни ноти: слива, црна рибизла и лимон
  Средни ноти: Хелиотроп, Османтус и Јасмин
  Основни ноти: ванила, велур и пачули
 • POLICE TO BE EXOTIC JUNGLE WOMAN EDP 40 ML
  To Be To Exotic Jungle For Woman by Police е ориентален цветен мирис за жени. Креатор на овој парфем е Mathilde Bijaoui.
   
  Главни ноти: слива, црна рибизла и лимон
  Средни ноти: Хелиотроп, Османтус и Јасмин
  Основни ноти: ванила, велур и пачули
 • POLICE SHOCK-IN-SCENT FOR WOMAN EDPV 100 ml
  POLICE SHOCK-IN-SCENT FOR WOMAN EDPV 100 ml - PO1401101
   
  Ултра виолетова - бојата на годината, комплексна и енигматична која претставува мистерија и женственост.
   
  Главни ноти: Бергамот и горчлив бадем
  Средни ноти: Јалангиланг и јасмин
  Основни ноти: Прашкаст орис, мед и темни пачули
   
 • POLICE LEGEND FOR WOMAN EDP 100ml
  POLICE LEGEND FOR WOMAN EDP 50ml
   
  Police Legend for Woman by Police е ориентален цветен мирис за жени
   
  Главни ноти: Црна рибизла, Црвена рибизла и Бергамот
  Средни ноти: Јасмин, Магнолија, Килибар, цвет од портокал и роза
  Основни ноти: Пачули, кашмир дрво и ванила
 • POLICE LEGEND FOR WOMAN EDP 50ml
  POLICE LEGEND FOR WOMAN EDP 50ml
   
  Police Legend for Woman by Police е ориентален цветен мирис за жени
   
  Главни ноти: Црна рибизла, Црвена рибизла и Бергамот
  Средни ноти: Јасмин, Магнолија, Килибар, цвет од портокал и роза
  Основни ноти: Пачули, кашмир дрво и ванила
 • EU FOR HER EDP 30ML
  EU FOR HER EDP 30ML
   
  Emanuel Ungaro Ви го претставува For Her, за новата генерација со заразна желба за меѓусебна комуниција, за оние кои се оригинални, млади, урбани. Боите и движењата се медиуми, празниот простор е новата територија на која се оставаат мислите да течат. Со новиот парфем изразете го вашиот стил, оставете го вашиот знак!
   
  Главни ноти: бадем, слива и круша
  Средни ноти: тубероза, цвет од портокал и јасмин
  Основни ноти: ванила, сандалово дрво, пачули и мошус
 • UNGARO FEMININ EDT 90ML
  Пирамида за мирисни ноти за UNGARO FEMININ од Емануел Унгаро
   
  Главна нота: божур, црвени бобинки
  Средна нота: јасмин, цвет од портокал, љубичица
  Основна нота: килибар, дрво, мошус
 • UNGARO FEMININ EDT 50ML
  Пирамида за мирисни ноти за UNGARO FEMININ од Емануел Унгаро
   
  Главна нота: божур, црвени бобинки
  Средна нота: јасмин, цвет од портокал, љубичица
  Основна нота: килибар, дрво, мошус
 • Ardagio Decor Women - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Decor Women - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Armani Code for Women"

  Софистицирана и екстремно заводлива композиција, која претставува идеален комплимент за една силна и независна жена. Интензитетот на сочниот портокал, омекнат со арома на горчлив портокал вибрира со свежина, во комбинација со ѓумбирот и прекрасно миризливиот цвет на јасмин. Со овој парфем, секоја жена ќе се почувствува  посакувано. Основните ноти на композицијата, ванилата, медот и сандаловината и даваат примамлива сладост и суптилна елеганција.
 • Lettre La Perle - Eau de Parfum 100 ml.

   

  LETTRE LA PERLE - EAU DE PARFUM 100 ML
  Мириса слично нa Lancôme "Trésor La Nuit Musc Diamant"

  Екстремно блескав, цветна сладост создадена специјално за самоуверени и модерни жени кои не се плашат да привлечат внимание. Отворањето на композицијата изненадува со интензитет на мошус, што во комбинација со љубичица и слатка малина ја плени околината со сензуалност. Срцето на мирисот заведува со чувствителност и страст поради присуството на роза и јасмин, додека додавањето на мошус заедно во комбинација со дрвени ноти, ванила и пачули го прави парфемот да стекне женствена елеганција и исклучителна издржливост.
 • Ardagio Lili - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Lili - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Sì"

  Ова е одлична понуда за сензуални жени, кои се сигурни во себе и ја вреднуваат својата независност. Силниот мирис идеално се вклопува во есенскиот период, испреплетен со примамливата комбинација на лисја од црна рибизла, цветен мирис на фрезија, роза и дрвени ноти.