• Ardagio Eau de Black Night - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Eau de Black Night - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Eau de Nuit

  Вечерна класика спакувана во елегантно црно шишенце. Перуниката и хелиотропот го потенцираат елегантниот карактер, а нежниот кардамон и морското оревче го истакнуваат класичниот машки стил. Бергамотот и розовиот бибер го зголемуваат интензитетот на композицијата и благодарение на тоа, совршено го нагласуваат моќниот машки карактер.
 • UNGARO MASCULIN EDT 30ML
  UNGARO MASCULIN EDT 30ML
   
  Ungaro Masculin од Емануел Унгаро е парфем базиран на шумски ноти.
   
  Горните ноти се портокал, грејпфрут и зелено јаболко
  Средните ноти се лаванда, морски ноти и мајчина душица
  Основни ноти се Пачули, Тонка зрно и Ветивер
 • Le chel Clasique Titanium - Eau de Parfum 100 ml

   

  Le'chel Clasique Titanium - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Chanel "Egoïste Platinum"

  Олфакторен портрет на човек со екстравагантна, речиси провокативна личност. Парфемирана вода со папратно-зелени и енергични акорди со свежи и ароматични ноти. Алијанса на баланс и моќ. Нотите на лаванда и рузмарин се одликуваат со свежина, потенцирани преку една нијанса на масло од горчлив портокал. Неговото срце се расцветува во енергичните акорди на мускатна жалфија и здравец, водејќи до една многу чиста база во која се задржува килибарната топлина на егзотично дрво.

 • Millenium Men - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Millenium Men - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Paco Rabanne "1 Million

  Необично слатка, а сепак машка композиција, која ја буди желбата кај женската популација. Свежината на нането и црвената мандарина збогатена со остри ноти, примамува и заведува необична интензивност. Комбинацијата кај мажите додава самодоверба и младешки шарм, кој ќе го привлече вниманието на секоја жена.
 • Desso Green Universal - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Desso Green Universal - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Hugo Boss "Bottled Unlimited"

  Совршена композиција за упорни мажи кои секогаш се стремат да ги постигнат своите цели. Енергичната и свежа главна нота поттикнува на превземање акција, а срцевата нота зрачи машка сензуалност. Дрвените ноти во базата го нагласуваат силниот карактер на мажот. Мирисот е идеален за секој дел од денот и секој период од годината, добивајќи признание како од младите така и од возрасните мажи.

 • XVII Men - Eau de Parfum 100 ml.

   

  XVII Men - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Carolina Herrera "212" Men

  Класика во силно машко издание за сигурен човек, кој совршено се чувствува во своето тело. Интензивни цитрусни ноти комбинирани со зачини и зелени ноти, го прават составот свеж и интригантен. Топлата мошусна база со темјан и сандаловина, ја заведува животната околина со суптилен и крајно машки мирис.

 • Le Chel Asune Sport Homme - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Le'Chel Asune Sport Homme - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Chanel "Allure Homme Sport"

  Парфем кој совршено ќе се вклопи во пролетните и летни денови. Иделен е за модерни и динамични мажи, кои преферираат свежи и енергични ноти. Комбинацијата од портокали и мандарини, збогатена со етерично масло од нероли и бибер, гарантира свежина во текот на целиот ден. Тонка зрната и мошусот му додаваат суптилност на парфемот, а дрвените ноти ја дополнуваат целината со нежен мирис на ветиверија, која сензуално ја заведува околината.
 • D homme Uranos - Eau de Parfum 100 ml.

   

  D'homme Uranos - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Hermès "Terre d'Hermes"

  Изненадувачка комбинација од голема доза на машкост и елеганција. Индивидуалните ноти совршено се дополнуваат едни со други, создавајќи оригинален мирис кој се прилагодува на човекот и се впива во неговата кожа. Композицијата се отвора со цитрусна арома од грејпфрут и портокал, непречено поминувајќи во земјените белешки од кедрово дрво и ветивер, додека мешавината на пиперка и гераниум нежно се вклопува и додава целосно оригинален мирис. Совршен мирис кој се вклопува со силниот карактер на секој маж.
 • Gambler - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Gambler - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Davidoff "The Game"

  Овој парфем е создаден за храбри мажи, кои го живеат животот со брзо темпо и не се плашат од нови предизвици. Комбинацијата од освежителните боровинки од смрека и џин, ги будат сите сетила. Тие во срцето доминираат преку дрвените ноти и аромата на перуниката. Составот поради неговата длабочина и интензитет совршено одговара за есенска и зимска сезона.
 • Ardagio Decor Men - Eau de Parfum 100 ml

   

  Ardagio Decor Men - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Armani Code"

  Софистицирана и привлечна арома, искомбинирана со класична елеганција е гаранција за успех на секое поле. Свежа, малку пикантна и ориентална арома која се развива постепено и ја изразува машкоста во целост. Композицијата започнува со бергамот и свеж лимон. Во срцето на парфемот може да ја најдеме аромата на анасонот, цветот од маслиново дрво и дрвото на животот. За крај, за овој парфем да добие по интензивен мирис во составот, доминираат интензивните ноти на тутунот, кожата и деликатно слатките тонка зрна.
 • Day&Night Rays - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Day&Night Rays - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Dolce&Gabbana "The One Grey"

  Модерна композиција во која секоја маж може да најде сензуална нота на зачестеност и ароматска свежина. Овој парфем е комбинација на рафинирана елеганција и спортска класика. На почетокот, зачинетата нота на кардамон е дополнета од горчината на грејпфрутот. Срцето на композицијата е полно со експресивни ноти на лаванда, мудрец и гераниум зајакнати со дрвени ароми на ветивер. За овој парфем да е комплетен, дополнет е со сензуални топли ноти на тутун и елегантни дрвени ноти.  
 • Gossi Men - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Gossi Men - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Gucci "Guilty Pour Homme"

  Композицијата е идеална за харизматичен, доминантен и решителен маж кој е сигурен во себе. Ароматичната мешавина од лаванда, италијански лимон и цветови од горчлив портокал, ги маѓепсува жените и ги привлекува како магнет. Пријатните ноти од кедар и пачули предизвикуваат возбудливо чувство, давајќи му на парфемот интензитет и длабочина. Композицијата е совршена за во секоја ситуација, а со текот на времето се распространува врз кожата на чудесен и магичен начин.
 • Desso Legend - Eau de Parfum 100 ml

   

  Desso Legend - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Hugo Boss "Bottled"

  Парфем создаден и совршен за секого без оглед на возраста, спакуван во класично машко издание. Ваквата композиција на младиот маж му ја нагласува машкоста и самодовербата, додека на повозрасниот му ја потенцира стабилноста и искуството. Аромата е деликатна мешавина од лимон, јаболко и цимет, збогатена со смирувачки ноти на свежо овошје, која не се наметнува во прв план. Композицијата е слатка благодарение на пријатните ноти на каранфил и здравец кои и додаваат сензуална елеганција.
 • Victorius Aqua - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Victorius Aqua - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Paco Rabanne "Invictus Aqua"

  Новата едиција на култниот Victorius, која ги освојува срцата на мажите и жените, кои посакуваат јаки мириси со доза на свежина и енергија. Во композицијата е додадена мала доза на розов бибер, која се испреплетува со освежувачките водни ноти, како и со суптилната арома на љубичицата. Мирисот на дрвото на животот, во комбинација со сивиот килибар, му додаваат на мажот сензуален и јак карактер, при што целата арома добива на бистрина и длабочина.
 • Le Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml

   

  Le'Chel Deep Blue - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Chanel "Bleu de Chanel"

  Совршена композиција за модерни мажи кои преферираат свежи и енергични ноти. Несомнена предност е еволуцијата на аромата, благодарение на која може да се ужива во секоја од нејзините акорди. Највпечатливи се енергичните ноти на медитеранот, агрумите и розовиот бибер кои стимулираат освежување благодарение на нането. Во оваа уникатна композиција доминираат акордите на ѓумбирот и кедарот. Ваквата целина дава машкост и интригантен карактер.
 • Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml

   

  Perfect Joy - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Paco Rabanne "Pure XS"

  Машка композиција со прекрасни ноти, кои креираат ориентална арома со голема доза на сензуалност и свежина. Ѓумбирот заедно со зелените ноти се оние кои ја даваат свежината, а додека пак темјанот е оној кој го прави овој парфем да е толку интензивен и благ. Горчливоста која доаѓа од смирната креира мошне интересен контраст со шеќерната позадина. Интензивната ванила во комбинација со кожата, ликерот и мошусот го нагласуваат силниот машки карактер.