• Vittorio Bellucci ECSTASY PARADISE EDT 100ml

  Vittorio Bellucci ECSTASY PARADISE EDT 100ml

  Летна и овошна арома која не потсетува на убави спомени. Свежите и сочни ноти ги стимулираат сетилата и инспирираат. Наменета е за жени кои бараат егзотично овошје и слатки мириси. Горни ноти: манго, дива јагода, нектарина, црвен грејпфрут. Срцеви ноти: кокос, крин, малина

 • Vittorio Bellucci VIVE LA BEAUTE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci VIVE LA BEAUTE EDP 100ml

  Интензивен и елегантен мирис за жени полни со живот кои ги ценат секојдневните задоволства. Композицијата е полна со цветни ноти кои ја опфаќаат женската благост. Отелотворува спој на женственост, слобода и чувствителност. Совршен за ден и ноќ.

 • Vittorio Bellucci QUEEN BOUTIQUE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci QUEEN BOUTIQUE EDP 100ml

  Исклучително женствен мирис полн со цветни ноти. Тоа е спој на свежи портокали, нежни рози и сандалово дрво. Оваа композиција е наменета за жени со два карактери: сензуална и енергична, нежна, но самоуверена. Овој мирис е одраз на убавина затворен во елегантно шише.

 • MD EMOTION EDP 100ml

  MD EMOTION EDP 100ml

  Свеж и сензуален мирис! „Emotion“ од MD е свеж и цветно-овошен мирис за жени кој ја доловува суштината на италијанскиот летен ден и го отелотворува италијанскиот начин на живот. Композицијата на мирисот се отвора со живоста на сицилијанскиот кедар во комбинација со острата свежина на јаболката и едноставноста на сините ѕвончиња. Мирисот на расцутениот јасмин и нежни бели рози опкружуваат белег на бамбус во срцевата нота и миризливо кедрово дрво, топол килибар и мошус го заокружуваат неодоливо женствениот мирис во основната нота.

  Горни ноти: јаболко, кедар, ѕвонче, лимон

  Срцеви ноти: бела роза, бамбус, јасмин

  Основна нота: амбра, мошус, кедар

 • Vittorio Bellucci ZOE EDP 100ml

  Vittorio Bellucci ZOE EDP 100ml

  Парфем за силни, независни, а во исто време сензуални и грациозни жени. Тој крие страст, женственост и внимание. Елегантниот мирис е комбинација од шипре, цветно-ориентални ноти кои ја обвиткуваат кожата и ги обземаат сетилата. Zoe е софистициран, уникатен мирис скриен во едноставно, елегантно шишенце.

  Горни ноти на фрезија, црна рибизла

  Срцевите ноти на роза, пачули

  Основна нота: ванила, дрвени ноти

 • Vittorio Bellucci Seven Nights EDP 100ml

  Vittorio Bellucci Seven Nights EDP 100ml

  Тип на мирис: цвет, овошје

  Основна нота: мошус, ванила

  Горна нота: бергамот, овошни ноти, лимон

  Срцеви ноти: Јасмин, Иланг-Иланг

 • Vernissage Cristal Shine EDP 100ml

  Vernissage Cristal Shine EDP 100ml

  Горни ноти - грејпфрут, праска, црна рибизла

  Срцеви ноти - малина, јасмин, виолет

  Основна нота - бел мошус, кедрово дрво, килибар

 • Vittorio Bellucci OPAL BLACK EDP 100ml

  Vittorio Bellucci OPAL BLACK EDP 100ml

  Опал Блек е мирис за силна, слободна и мистериозна жена. Грациозниот еликсир на женственост комбинира ноти на свежа мандарина со ноти на кокос и ванила.

  Горни ноти: свежи мандарини

  Срцеви ноти: јасмин, цвет од портокал, хелиотроп, кокос

  Основни ноти: ванила, сандалово дрво / кедрово дрво, мошус

 • Vittorio Bellucci TERRY HERSON EDT 100 ml

  Vittorio Bellucci TERRY HERSON EDT 100 ml

  Горна белешка: ноти од цитрус

  Тип на мирис: лут, дрвенест

  Срцева белешка: пеларгониум, зачин

  Основна нота: кедар, пачули, ветивер

 • Vittorio Bellucci SAVOY EDT 100ml

  Vittorio Bellucci SAVOY EDT 100ml

  Горни ноти: црн пипер, елеми, грејпфрут

  Срцеви ноти: лаванда, здравец, озон

  Основни ноти: пачули, амбра, ветивер, сува шума

  Парфем инспириран од мирисот на Dior Sauvage

 • Vittorio Bellucci CHICAGO BLUES EDT 100ml

  Vittorio Bellucci CHICAGO BLUES EDT 100ml

  Тоалетна вода за мажи

  Горни ноти - портокал, жалфија

  Средни ноти - ѓумбир, морско оревче, здравец

  Основна нота - ветиверија, миризлив пачули

 • Vittorio Bellucci IMPASSION EDT 100ml

  Vittorio Bellucci IMPASSION EDT 100ml

  Тип на мирис: овошје

  Горна нота: бергамот, лимон, водени ноти

  Срцева белешка: трева, лаванда, салвија

  Основна нота: Мов, мошус, сандалово дрво

 • Rasasi Emotion EDT 100ml

  Rasasi Emotion EDT 100ml

  Нека мирисот на емоции истакне чиста магија. Живеј и чувствувај го животот....со никој друг освен Расаси. Овој парфем е посветен на емоциите на нежност, заштитност, ранливост и романса. Се отвора со свежи ноти на бергамот и цвет од портокал. Лаванда, виолетова, цимет и роза се во срцето, додека основата содржи пачули, тонка грав, сандалово дрво, килибар и мошус.

  Горни ноти: бергамот и цвет од портокал

  Средни ноти: лаванда, виолетова, цимет и роза

  Основни ноти: пачули, грав тонка, сандалово дрво, килибар и мошус

 • Vittorio Bellucci TITANIUM EDT 100ml

  Vittorio Bellucci TITANIUM EDT 100ml

  Тоалетна вода наменета за силни, самоуверени мажи, за кои секојдневието е ривалство и желба за победа. Динамичните мириси обезбедуваат доза на енергија и сензуалната арома ја нагласува храброста, мажественоста и силата.

  Горни ноти: грејпфрут, морски ноти

  Срцеви ноти: ловоров, гвајак дрво

  Основна нота: килибар, пачули

 • Ardagio Eau de Black Night - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Ardagio Eau de Black Night - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Giorgio Armani "Eau de Nuit

  Вечерна класика спакувана во елегантно црно шишенце. Перуниката и хелиотропот го потенцираат елегантниот карактер, а нежниот кардамон и морското оревче го истакнуваат класичниот машки стил. Бергамотот и розовиот бибер го зголемуваат интензитетот на композицијата и благодарение на тоа, совршено го нагласуваат моќниот машки карактер.
 • C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml

   

  C'est la vie Bouquet - Eau de Parfum 100 ml
  Мириса слично на Lancôme "La vie est belle L’eau de Toilette Florale"

  Овошно-цветно издание од класичниот C'est la vie, чии ноти перфектно се надополнуваат по женското тело за време на топлите денови. Во композицијата доминира деликатен цветен мирис составен од османтус, перуника, мимоза, јасмин како и од една лесна трага од фрезија. Рибизлите и пачулите, се грижат за експлозија од сладост, која го подобрува расположението и делува лесно кај опкужувањето. Килибарното дрво и мошусот во базата и даваат на целосната композиција сензуална елеганција и дискретност.
 • White Effect - Eau de Parfum 100 ml.

   

  White Effect - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Elizabeth Arden "White Tea"

  Инспириран од едноставното задоволство што го предизвикува првата голтка чај. Извонредно некомплициран, овој нов мирис те кани да уживате во моментот. Дрвено-цветна композиција, која започнува со италијанска мандарина и сензуални акорди на морски ноти. Срцето, како Зен-творештво од екстракти од бел и мате чај, води кон една грациозна женственост, додека егзотичните дрва и семето од амбрета нè доведуваат до хармонична завршница. Идеален за жените кои сакаат да се натопат себеси во моментот.
 • UNGARO MASCULIN EDT 30ML
  UNGARO MASCULIN EDT 30ML
   
  Ungaro Masculin од Емануел Унгаро е парфем базиран на шумски ноти.
   
  Горните ноти се портокал, грејпфрут и зелено јаболко
  Средните ноти се лаванда, морски ноти и мајчина душица
  Основни ноти се Пачули, Тонка зрно и Ветивер
 • Le chel Clasique Titanium - Eau de Parfum 100 ml

   

  Le'chel Clasique Titanium - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Chanel "Egoïste Platinum"

  Олфакторен портрет на човек со екстравагантна, речиси провокативна личност. Парфемирана вода со папратно-зелени и енергични акорди со свежи и ароматични ноти. Алијанса на баланс и моќ. Нотите на лаванда и рузмарин се одликуваат со свежина, потенцирани преку една нијанса на масло од горчлив портокал. Неговото срце се расцветува во енергичните акорди на мускатна жалфија и здравец, водејќи до една многу чиста база во која се задржува килибарната топлина на егзотично дрво.

 • Millenium Men - Eau de Parfum 100 ml.

   

  Millenium Men - Eau de Parfum 100 ml.
  Мириса слично на Paco Rabanne "1 Million

  Необично слатка, а сепак машка композиција, која ја буди желбата кај женската популација. Свежината на нането и црвената мандарина збогатена со остри ноти, примамува и заведува необична интензивност. Комбинацијата кај мажите додава самодоверба и младешки шарм, кој ќе го привлече вниманието на секоја жена.