• Victoria's secret Velvet petals frosted lotion+Victoria's secret Platinum ice lotion

  Лосион за ледени мириси на Victoria's Secret Platinum Ice е со беспрекорен сјај за вашата кожа и лосионот  за фантазии на Victoria's secret , ја прави кожата мека и нежна. Одберете си  одличен подарок и третман за себе.

  236мл.+236мл. 

 • Victoria's secret love spell body spray+Victoria's secret Love spell lotion

  Лосионот и спрејот за тело на Victoria's seecret love spell брзо се  апсорбираат и нудат 24 часовна  богата хидратација, која ја потхранува кожата со лесен микс од црешов цвет и праска. Тие имаат свеж и кул стилски мирис. 

  250мл.+236мл.

 • Victoria's secret Coconut passion lotion+Victoria's secret Coconut passion parfumee

  Прекрасниот спреј и лосион за тело на Victoria's secret coconut passion и дава на вашата кожа 24 часовен мирис. Нанесете го после капење или туширање и уживајте во неговиот прекрасен мирис на кокос и ванила.

  250 мл. + 236 мл.

 • Victoria's secret Amber Romance body spray+Victoria's secret Amber romance lotion

  Со лосионот и спрејот за тело на Victoria's secret , добивате свилена кожа со прекрасен мирис. Мирисот е ориентален со ноти на слатки цреши, ванила крем и кехлибар. Мирис кој е заводлив, но во исто време прекрасно релаксирачки. Нанесете го овој луксузен лосион или спрејот за тело после туширање и почувствувајте дека мирисот се населува како топло ќебе над вашата кожа.

  спреј 250мл. + лосион 236 мл. 

 • Dr.Konopkа Сет козметика 1
  Код за нарачка: 4744183019119 + 4744183018754 + 4744183018990
   
  AGE-DEFYING / КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА ХИДРАТАЦИЈА НА ЗРЕЛА КОЖА - 50 МЛ
   
  Активна anti-age крема за лице, која ги содржи етеричните органски масла N49 и N54 од Др. Конопка. Збогатена со витамини и минерали, кои ѝ овозможуваат интензивна хидратација на зрелата и сува кожа, која значително го успорува процесот на стареење. Комбинацијата со малина ја стимулира регенерацијата и ѝ го враќа на кожата природниот баланс, оставајќи ја затегната и еластична.
   
  VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  REPAIRING / КРЕМА ЗА РАЦЕ ЗА СУВА КОЖА - 75 МЛ.
   
  Сертифицирана природна крема за раце, базирана на рецепт на Др. Конопка, за сува кожа. Органското масло од волчји трн има хранливо својство, ја одржува хидрирана и ја потпомага регенерацијата на кожата. Водата од камилица ја смирува и омекнува кожата.
   
  Производите се изработени од состојки 98,9% од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL
   
   
 • NATURA SIBERICA Сет козметика 1
  Код за нарачка: 4743318118659 + 4743318118413 + 4743318118345
   
  KURIL TEA / BRIGHTENING ОСВЕТЛУВАЧКИ СЕРУМ ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - 15 МЛ
   
  СЈАЈНОСТ • ХИДРАТАЦИЈА
  КУРИЛСКИ ЧАЈ • МАСЛО ОД СИБИРСКИ БОР • ХИАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА
  Овој органски серум, базиран на органски хидролат од Курилски чај, перфектно ја освежува и омекнува кожата, давајќи и природен сјај. Може да се користи за сите типови на кожа.

  Хидролат е коктел од концентриран витамин и микроелемент добиен од растенија со дестилација. Производите за лице, базирани на хидролати, овозможуваат интензивна нега, оставајќи ја кожата мека и свиленкаста. Курилски чај, рачно набран во дивината, содржи висока концентрација на витамин Ц. Органскиот хидролат од курилски чај совршено ја тонира кожата и го враќа нејзиниот природен сјај. Органското сибериско масло од бор, е уникатен природен извор на полинезаситени масни киселини, витамин Е и Ф, кои што ја потхрануваат и омекнуваат кожата. Хиалуронската киселина длабински ја хидрира кожата, и ги подобрува нејзината затегнатост и еластицитет. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се успори процесот на стареење на кожата.
   
  VOLUME & NOURISHMENT / ШАМПОН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА – 400 МЛ
   
  ХРАНЕЊЕ • ВОЛУМЕН
  ХИДРОЛАТ ОД СИБИРСКА ШИШАРКА • ЕКСТРАКТ ОД МЕДУНИКА • ЕКСТРАКТ ОД СИБИРСКА ЕЛА

  Овој шампон, на база на Хидролат од сибирска шишарка и нуди прекрасен волумен на вашата коса. Богат со амино киселини, хидролатот од диво набраната шишарка го прочистува скалпот, ја зајакнува и ја обновува оштетената коса. Вашата коса ќе се чуствува јака, мека како свила и полна со волумен!
   
  POLAR ROSE / ХИДРАТАНТЕН ГЕЛ ЗА ТУШИРАЊЕ – 400 МЛ
   

  ЧИСТЕЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА
  АРКТИЧКА РОЗА • МАСЛО ОД АМАРАНТ • АРКТИЧКА МАЛИНА

  Поларен гел за туширање од роза, кој содржи див екстракт од арктичка роза и органско масло од амарант, нежно чисти, обезбедува долготрајна хидратација во текот на денот, ја остава вашата кожа мазна и нежна на допир.

  Камчатка е периферен регион , богат со биолошка разновидност, благодарение  на изобилството термални извори и вулкански минерали. Со повеќе од 1.200 видови на растенија, од кои многу од нив може да се пронајдат само на овој регион. На органската фарма на Natura Siberica,  се извлекува моќта на овие вредни растенија на внимателен начин одржувајќи ја рамнотежата и хармонијата на природата.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

 • Dr.Konopkа Сет козметика 3
  Код за нарачка: 4744183018815 + 4744183018754
   
  VOLUME / РЕГЕНЕРАТОР ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА
   
  Природен сертифициран регенератор за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој регенератор дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL
   
  VOLUME / ШАМПОН ЗА ВОЛУМЕН ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОСА - 500 МЛ.
   
  ВОЛУМЕН • ЗАЈАКНУВАЊЕ
  ВОДА ОД ЖАЛФИЈА • МАСЛИНОВО МАСЛО • МАСЛО ОД МАКАДАМИА
   
  Природен сертифициран шампон за коса на база на органска жалфија, кој ѝ дава волумен на косата. Дополнително во составот го содржи и органското хербално масло № 28 по оригиналните рецепти на Др. Конопка. Благодарение на екстрактот од жалфија, овој шампон дополнително помага и во зајакнувањето на влакното.
   
  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL