• Туш за очи TF405

  Благодарение на специјалниот силиконски апликатор, овозможува брза и лесна примена. Неговата формула, која содржи густи јаглеродни црни пигменти, нуди постојан мат изглед во текот на целиот ден.

 • Ingrid Pret-a-Porter сенки за очи

  Палетата содржи 5 високо заситени нијанси на сенки кои можат да се нанесат поединечно или да се комбинираат две или повеќе нијанси за да се постигнат безброј неверојатни изгледи – од обични секојдневни до зашеметувачки модерни визии. Мат сенките обезбедуваат длабочина и префинет изглед.

 • Маскара за веѓи TF310

  Ги скенира, обликува и ги поправа веѓите благодарение на специјално дизајнираниот апликатор за четка за конусни врвови. Арган масло во неговата содржина; ги навлажнува и негува веѓите, помагајќи веѓите да изгледаат чести и скршени.

 • Водоотпорен креон за очи TF614

  Topface Водоотпорен молив за очни линии лесно се нанесува со својата кремаст и мека структура. Обезбедува долготрајна упорност. Неговата формула е доволно мека за лесно да се лизне, тенка и доволно густа за да создаде остри линии. Благодарение на пигментните соодноси, не бара втора апликација.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Креон за веѓи TF611

  Неговата кремаста структура и форма на пенкало Ви овозможуваат да ги обликувате ретките веѓи со природен изглед. Нејзината специјална четка на капакот ги скенира веѓите и помага рамноправно да се дистрибуира бојата на моливот. Останува траен во текот на целиот ден без потреба од освежување на совршената форма.

 • Креон Velvet Smokey TP605

  Има кремаста и мека текстура. Витаминот Е и Ц во неговата формула помагаат да се нахранат здолништата на трепките, додека маслото од јојоба обезбедува лесно нанесување на капаците и капаците со својот навлажнувачки ефект. 

  Офталмолошки е тестиран.

 • Гел туш за очи TF552

  Овозможува лесна примена со својата кремаста структура, мека текстура и практичен апликатор. Интензивната карактеристика за боење Ви овозможува да цртате остри линии. Арган маслото со својата богата содржина помага да се навлажнува, додека бадемовото масло и помага да изгледа понежно хранејќи се со здолништата на трепките. Благодарение на својата карактеристика на потење, влага и отпорност на вода, таа ја одржува својата постојаност без размачкување текот на целиот ден.


  Офталмолошки е тестиран.

 • Гел за веѓи TF551

  Со специјално дизајнирана практична апликатор четка и кремаста форма, лесно ги пополнува празнините во вашите веѓи, ги обликува со својата четка и обезбедува природен изглед. Арган масло и масло од сладок бадем во својата формула; ги навлажнува веѓите и помага да се нахранат. Неговата формула отпорна на потење, вода и влага останува трајна во текот на целиот ден без проток и дисперзија. Тоа е производ соодветен за професионална употреба.

 • Туш за очи SILKY TF615

  Благодарение на богатата содржина, се лизга непречено над вашиот очен капак, овозможувајќи ви да повлечете права и беспрекорна очна линија во еден обид со нејзината тенка четка. Формулата, која има густи црни пигменти, совршено ја надополнува шминката за очи. Со својата формула отпорна на вода, таа не тече и го загадува вашиот поглед.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Подлога за очи и уста TF469

  Ги штити вашите усни и капаци од сушење со навлажнувачките својства на витаминот Е и маслото од Макадамија. Неговата структура, која ве одржува свежа во текот на целиот ден, ја подготвува вашата кожа за шминка, а истовремено ја зголемува постојаноста на апликации за усни и очи.

 • Фломастер за веѓи TF616

  Овозможува лесна апликација, дизајниран за ултра лесна примена. Ви ги обликува веѓите, давајќи Ви впечатливи, длабоки, заситени погледи. Неговата формула отпорна на вода ја задржува својата постојаност во текот на целиот ден без да се забои. Се прилагодува на секоја боја на веѓите со 3 различни алтернативи на бојата.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Туш за очи MATTE TF404

  Благодарение на специјалниот силиконски апликатор, овозможува брза и лесна примена. Неговата формула, која содржи густи јаглеродни црни пигменти, нуди постојан мат изглед во текот на целиот ден.

 • Туш за очи CARBON TF406

  Благодарение на специјалниот силиконски апликатор, овозможува брза и лесна примена. Неговата формула, која содржи густи јаглеродни црни пигменти, нуди постојан мат изглед во текот на целиот ден.

  Водоотпорен.

 • Маскара за волумен TF308

  Четката ги одвојува вашите трепки една по една, обезбедувајќи зголемен волумен на вашите трепки. Црната боја трае во текот на целиот ден.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Маскара XD TF303

  Силиконска структура на четката ги одвојува вашите трепки една по една, обезбедувајќи инстант долг, обемен  изглед. Можете да постигнете импресивен изглед со додавање длабочина на очите со интензивна пигментација на црна боја која трае во текот на целиот ден.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Маскара LEGENDARY TF313

  Специјално развиен за кратки трепки, веднаш ги зафаќа трепките со својот тенок заб, минимален и конусен дизајн на четки. На овој начин, вашите трепки добиваат драматичен изглед, опкружен со подолги и пополни трепки.

  Офталмолошки е тестиран.

 • Маскара FOCUS POINT TF311

  Неговата густа црна пигментирана структура ви овозможува да стигнете до поцрни, пообемни и криви трепки одеднаш. Специјално развиена силиконска четка за да изгледаат подолго тенките и кратките трепки, ги завиткува дури и најкратките трепки од корен до дното без слепување на трепките. Останува траен во текот на целиот ден.

  Офталмолошки тестиран.

 • Маскара RICH CURL TF312

  Специјално развиениот врв на кривата четка кој ги завиткува трепките од корен до крај обезбедува тридимензионален ефект одеднаш. Внатрешниот дел од четката достигнува најкратки трепки со фаќање на трепките од дното до врвот. На овој начин, го открива интензитетот на вашиот поглед. Трепките добиваат покриви, пообемни и подолги изгледи. Неговата кремаста формула обезбедува флексибилна и удобна употреба без да предизвика чувство на тежина. 

  Офталмолошки тестиран.

 • Маскара CURL TF309

  Специјално развиениот врв на кривата четка кој ги завиткува трепките од корен до крај обезбедува тридимензионален ефект одеднаш. Внатрешниот дел од четката ги достигнува најкратки трепки со фаќање на трепките од дното до врвот. На овој начин, го открива интензитетот на вашиот поглед. Трепките добиваат покриви, пообемни и подолги изгледи. Неговата кремаста формула обезбедува флексибилна и удобна употреба без да предизвика чувство на тежина. 

  Офталмолошки тестиран.

 • Креон Stylo Kajal TF617

  Благодарение на богатата содржина, се лизга непречено над вашиот очен капак, овозможувајќи ви да повлечете права и беспрекорна очна линија во еден обид со нејзината тенка четка. Формулата, која има густи црни пигменти, совршено ја надополнува шминката за очи. Со својата формула отпорна на вода, таа не тече и го заматува вашиот поглед.

  Офталмолошки е тестиран.