• Лак за нокти LASTING TF104

  Откријте ги прекрасните, живописни бои на серијата "Topface Lasting Color"! Обезбедува прикривање одеднаш со густите бои. Благодарение на специјалната четка, лакот за нокти совршено се шири на ноктите, оставајќи трајна боја долго време.

 • Лак за нега на нокти TF109

  ЕКСТРА СЈАЈНИ ДЕНОВИ : Со својата формула со високи перформанси развиена за да се постигне екстра заштита и одлична долготрајна сјајност, обезбедува сјај во ноктите. Полскиот јазик, кој исто така може да се нанесе сам, му овозможува да се суши побрзо кога се нанесува на лак за нокти. Ја елиминира појавата на искривување и формирање на траги. Ја зголемува својата отпорност,  правејќи ја бојата на лакот  понагласена. 

  МАТОВ ИЗГЛЕД : Благодарение на матирачките микрочестички содржани во неа, бојата што ја сакате му дава на лакот за нокти привлечна мат изглед. Создава тенок слој филм на лак за нокти, спречувајќи ја облеката и бојата на лакот да избледи. Специјално развиената формула обезбедува мазен кадифен изглед на ноктите. Лесно може да се нанесе на него откако ќе го чекате лакот кој го нанесувате во било која боја да се исуши 1 минута. 

  HARDENER COMPLEX : Формулата, која ги комбинира карактеристиките за зајакнување и одржување, е специјално развиена за чувствителни, лесни за користење и скршени нокти. Витаминот Б5 во својата формула ја навлажнува површината на ноктите за да биде здрава, додека витаминот Ц го негува и помага да се спречи кршење. Може да се нанесува сам или под лак за нокти. 

  RIDGE ERASER : Формулата развиена за покривање на грубоста и дефектите на површината на ноктите помага да се спречи пожолтувањето, лупењето на површината на ноктите. Витаминот Е во својата содржина ја потхранува површината на ноктите, додека неговата розова непрозрачна структура обезбедува природен изглед, добро дотеран и свилен завршеток на ноктот. Исто така може да се примени сам или под лак за нокти.