• STRENGTHENING / N28 МАСЛО ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСА ЗА СЕНЗИТИВЕН СКАЛП - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019270

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД СИБИРСКИ КЕДАР • МАСЛО ОД ЖЕНШЕН • БЕДЕМОВО МАСЛО

  Органското сертифицирано масло N28 е создадено по рецептот на Др. Конопка и помага да се зајакне структурата и коренот на косата, со што нејзиниот изглед ќе биде сјаен и здрав. Ја храни и ја навлажнува косата, ја прави силна и помага да се намали опаѓањето на косата.

   

  Составено е од:

  • Масло од женшен- го зајакнува коренот на косата и помага при ревитализирањето на оштетената коса.

  • Масло од бреза - ја остава сјајна косата, со свилен и здрав изглед.

  • Арганово масло - ја прави косата силна и еластична.

  • Масло од макадамиа - ја ревитализира оштетената и сува коса.

  • Масло од јојоба - ја подобрува текстурата на косата, ја прави мека и сјајна.

  • Масло од лимонова трева - го оживува и зајакнува коренот на косата.

  • Маслиново масло - го поправа влакното по целата должина и ја обновува неговата виталност.

  • Бадемово масло - го поттикнува растот на косата и ја прави еластична и сјајна.

  • Масло од лисичинка - прави косата да изгледа подобро.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL, EUGENOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • RESTORING / N52 МАСЛО ЗА СУВА, ФАРБАНА И ОШТЕТЕНА КОСА - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019256

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХРАНЕЊЕ
  МАСЛО ОД ШИПИНКА • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • МАСЛО ОД ЛАВАНДА

  Органското сертифицирано масло N52 е создадено по рецептот на Др. Конопка и помага да се ревитализира, да се нахрани и да се заштити сувата, изнемоштена или фарбана коса, за повторно да изгледа здрава.

  Составено е од:

  • Маслиново масло - ја враќа структурата на влакното и го храни коренот на косата.

  • Масло од волчји трн - го смирува чувствителниот скалп и го стимулира растот на косата.

  • Масло од шипинка - го намалува оштетувањето на влакното.

  • Масло од лаванда - ѝ дава сјај и еластичност на косата.

  • Масло од јојоба - ја заштитува и ја хидрира косата.

  • Масло од авокадо - ја подобрува структурата на косата и го стимулира растот.

  • Масло од семе од грозје - ѝ го враќа здравиот сјај на оштетената коса.

  • Арганово масло - ѝ дава волумен на тенката и ретка коса.

  • Бадемово масло - ја храни, освежува и зајакнува косата.

  • Масло од макадамиа - ги навлажнува и храни, косата и скалпот.

  • Масло од лимон - ја подобрува структурата на косата.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки) • ANTI-DANDRUFF / N37 МАСЛО ПРОТИВ ПРВУТ - 30 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019263

  ПРОТИВ ПРВУТ • СМИРУВАЊЕ
  МАСЛО ОД ДИВА КАПИНА • МАСЛО ОД ЧАЈНО ДРВО • АРГАНОВО МАСЛО

  Органското сертифицирано масло N37 е создадено по рецептот на Др. Конопка, помага во борбата против првутот, го смирува чувствителниот скалп и ѝ дава здрав и сјаен изглед на косата.

  Составено е од:

  • Масло од чајно дрво - антибактериско масло, кое се бори против првут.

  • Екстракт од иланг-иланг - спречува иритација на кожата и има антивоспалително дејство.

  • Маслиново масло - ја спречува сувоста и лупењето на скалпот.

  • Екстракт од невен - ја регулира функцијата на лојните жлезди и ги спречува иритациите.

  • Масло од семе од малина - богато со витамин Е и има антивоспалително дејство.

  • Екстракт од дива капина - го зајакнува влакното.

  • Масло од рузмарин - го спречува лупењето на скалпот и ѝ дава на косата свежина и сјај.

  • Арганово масло - го поправа влакното по целата должина и ја обновува неговата виталност.

  • Масло од јојоба - штити од првут и го зајакнува коренот на влакното.

  • Масло од ноќниче - зајакнува, храни и ја намалува кршливоста на влакното.

  99% состојки од органско потекло

  100% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го маслото на скалпот и нежно масирајте. Со цел да го максимизирате стимулирачкиот ефект на овој производ, препорачливо е да го оставите на глава 20-30 минути, со завиткување на крпа околу вашата коса. Потоа измијте ја косата. Користете 2-3 пати неделно.

  СОСТОЈКИ (INCI): OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, RUBUS IDAEUS SEED OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS CHAMAEMORUS FRUIT EXTRACT*, ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT*, TOCOPHEROL, LINALOOL, LIMONENE.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)