• OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ЕНЕРГИЗИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103648

  ТОНИРАЊЕ • ОМЕКНУВАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • ХИДРОЛАТ ОД ВОЛЧЈИ ТРН • КОФЕИН

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска е интензивното, тонирачко збогатување што вашата кожа го бара! Ја остава кожата помека, подобрувајќи го природниот еластицитет. Турбо енергија во текот на целиот ден! Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Кафеинот помага да се затегнат фините линии и да се измазни кожата.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц ВИТАМИНСКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103631

  ХИДРАТАЦИЈА • ТОНИРАЊЕ
  ВИТАМИН Ц • МАСЛО ОД ВОЛЧЈИ ТРН • ВИТАМИН А

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска, збогатена со есенцијални витамини, ја смирува кожата и помага да се елиминираат знаците на умор, обновувајќи ги нејзиниот природен тен и енергија. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Витаминот А допринесува до одржување на чиста кожа и сјај. Витаминот Е е моќен антиоксидант кој помага да се минимизираат знаците на предвремено стареење.

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • OBLEPIKHA C-BERRICA / ВИТАМИН Ц РЕГЕНЕРИРАЧКА МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 100 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318103624

  ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ВИТАМИН Ц • НИАЦИНАМИД • КОЕНЗИМ Q10

  Органското масло од волчји трн ја хидрира кожата и поттикнува создавање на колаген, структурален протеин кој е есенцијален за млада кожа. Сибирските бобинки се најбогатиот извор на Ц витамин. Оваа маска има нежна текстура која нуди интензивно хранење и хидрирање на вашата кожа. Помага да се поттикне природната регенерација на кожата, оставајќи ја обновена и ревитализирана. Витаминот Ц го подобрува самостојниот природен, одбранбен механизам на кожата, забрзувајќи го обновувачкиот процес. Коензимот Q10 помага да се изедначи тенот и да се намали појавата на фини линии.  

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете тенок слој на чиста и сува кожа, оставете ја 10-15 минути да делува. Исплакнете со млака вода.

 • REGENERATING / МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА НОРМАЛНА, СУВА И ЗРЕЛА КОЖА - 75 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183019249

  ХРАНЕЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  ШИПИНКИ • МАСЛО ОД ЖАЛФИЈА • СЕМЕ ОД 'РЖ

  Оваа подмладувачка маска за лице, го содржи етеричното органско масло N49 од Др. Конопка. Исто така, во својот состав содржи витамини и минерали, неопходни за негување и навлажнување на кожата. Збогатена со екстракти од органска жалфија и дива роза, оваа маска помага во обновата на кожата, правејќи ја истовремено мека и еластична.

  98,9% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на суво и чисто лице, избегнувајќи ги очите и усните и оставете ја 15 минути. Исплакнете со многу вода.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, OCTYLDODECANOL, GLYCERIN, ROSA CANINA FRUIT EXTRACT*, SALVIA SCLAREA OIL*, MELILOTUS ALBUS FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT*, SECALE CEREALE SEED EXTRACT*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, CEDRUS ATLANTICA WOOD OIL*, LINUM USITATISSIMUM SEED OIL*, RIBES NIGRUM LEAF WATER*, CHAMOMILLA RECUTITA FLOWER WATER*, ANTHEMIS NOBILIS FLOWER EXTRACT*, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, CAPRYLYL/CAPRYL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, FUSEL WHEAT BRAN/STRAW GLYCOSIDES, POLYGLYCERYL-5 OLEATE, SODIUM COCOYL GLUTAMATE, GLYCERYL CAPRYLATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, BENZYL ALCOHOL, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

   

 • DETOX / MOJI’DETOX МАСКА ЗА ЛИЦЕ ПРОТИВ ЗАГАДУВАЊЕ – 20 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306420

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ДЕТОКСИФИКАЦИЈА • ПРОТИВ СТАРЕЕЊЕ
  ДИЊА • ДИВ МОРКОВ • FUCOCERT®

  Хидратантна маска за лице составена од органски и биоразградлив памук и органска диња. Доволни се само 10 минути за да уживате во придобивките на оваа маска која е одличен противник на загадувањето. Напорната работа, загаденоста низ градскиот метеж, дневниот стрес имаат голема негативна улога врз вашата кожа. Moji’detox е одличното решение за детоксификација и освежување на вашето прекрасно лице! Детоксификацијата се состои од неколку фактори: клеточна регенерација, заштита од стрес од животната средина и хидратација на кожа која е склона на испукување. Благодарение на активните концентрати кои се добро познати по детоксификација, хидратација, регенерација и смирување вашата кожа ќе го добие сјајот кој го заслужува.

   

  Активни состојки:

  • Органска диња. Со 90% вода во нејзиниот состав, ја хидрира кожата и стимулира клеточна регенерација.
  • Лимонов балсам со смирувачко, anti-ageing и детоксифицирачко дејство.
  • Fucocert ® со патентирани природни активни состојки. Одличен хидратант составен од ферментиран шеќер.
  • Див морков, крал на детоксификацијата. Ги отстранува дамките на лицето, ја ревитализира и регенерира изнемоштената кожа.

   

  45% состојки од органско потекло

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

   

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја на чиста, сува кожа. Оставете ја 10 до 15 минути и измијте го вашето лице.

  СОСТОЈКИ(INCI) : AQUA (WATER) ● GLYCERIN ● ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT WATER ● CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE ● LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE ● POLYGLYCERYL-10 ISOSTEARATE ● PARFUM (FRAGRANCE) ,XANTHAN GUM ● PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT ● FAGUS SYLVATICA BUD EXTRACT ● SODIUM HYALURONATE ● SODIUM PHYTATE – SODIUM DILAURAMIDOGLUTAMIDE LYSINE ● CITRIC ACID ● BENZYL ALCOHOL ● BIOSACCHARIDE GUM ● SODIUM LEVULINATE ● GLYCERYL CAPRYLATE ● SODIUM ANISATE ● ALCOHOL ● BENZOIC ACID

   

   

 • FIRST WRINKLES / DAÏQUI’RIDES ANTI-AGEING МАСКА ЗА ЛИЦЕ – 20 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306451

  ОМЕКНУВАЊЕ • ХИДРАТАЦИЈА • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  КИВИ • ДУЊА • OSILIFT® • ХИБИСКУС

  Хидратантна маска за лице составена од органски и биоразградлив памук и органско киви. Доволни се само 10 минути за да уживате во придобивките на оваа маска која ги спречува првите брчки на вашето лице. Создадена за рапава и сува кожа, Daiqui’ride интезивно ја омекнува и хидрира вашата кожа. Одлично служи како база на шминка , органското киви ја става во сенка измореноста околу вашите очи, патентираната состојка Osilift ја омекнува, хибискусовиот цвет ја храни и заштитува додека брусницата ја заштитува и регенерира вашата кожа.

  Активни состојки:

   

  • Органско киви, богато со витамин Ц и Е, има одличен anti-age ефект.
  • Органска дуња, регенерира и ја балансира хидратацијата на вашата кожа.
  • Osilift® патентирана активна состојка составена од органски јаткасти плодови, ја омекнува вашата кожа
  • Хибискусов цвет интензивно ја хидрира, храни и заштитува кожата од први брчки

  45% состојки од органско потекло

   

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја чиста, сува кожа. Оставете ја 10 до 15 минути и измијте го вашето лице.

   

  СОСТОЈКИ(INCI) : AQUA (WATER) / CYDONIA OBLONGA FRUIT WATER ● ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT WATER ● GLYCERIN ● LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE ● CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE ● XANTHAN GUM ● POLYGLYCERYL-10 ISOSTEARATE ● HIBISCUS SABDARIFFA FLOWER EXTRACT ● VACCINIUM MACROCARPON (CRANBERRY) FRUIT EXTRACT ● PARFUM (FRAGRANCE) ● SODIUM PHYTATE ● AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT ● SODIUM DILAURAMIDOGLUTAMIDE LYSINE ● BENZYL ALCOHOL ● CITRIC ACID ● SODIUM BENZOATE ● DEHYDROACETIC ACID ● ALCOHOL ● POTASSIUM SORBATE ● OPUNTIA FICUS-INDICA STEM EXTRACT -OPUNTIA FICUS-INDICA CALLUS CULTURE EXTRACT

   

   

 • ANTI-OXIDANT / SEX ON THE PEACH МАСКА ЗА ЛИЦЕ ЗА УМОРНА КОЖА – 20 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306444

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА • ЗАШТИТА
  ПРАСКА • ПУПКИ ОД БУКА • FUCOCERT®

  Хидрантна маска за лице на база на праска, направена од органски и биоразградлив памук. Идеална за бледа и уморна кожа. Sex on the Peach е антиоксидантен коктел, кој ѝ помага на кожата да се справи со урбаниот стрес, преку нејзините хидрирачки, регенерирачки и заштитни својства. Нема потреба да ги користите Вашите слободни денови за да изгледате одморено: Вашата кожа ќе изгледа како да сте се вратиле од релаксирачко патување, благодарние на специјално одбраните активни состојки. Органската праска е природен антиоксиданс, кој ја штити кожата и има омекнувачки и обновувачки својства, истовремено подобрувајќи ја нејзината еластичност.

  АКТИВНИ СОСТОЈКИ:

  Органска праска, која ја штити кожата и има омекнувачки и обновувачки дејства, доека истовремено ја подобрува еластичноста на кожата;

  Органскoто киви е богатo со витамините Ц, Д и Е, кои ѝ даваат виталност на сувата и изморена кожа. Оваа состојка исто така има и регенерирачки својства;

  Пупките од бука ја стимулираат регенерацијата, се борат против брчките и помагаат во одржување на здрава и хидрирана кожа!

  45% состојки од органско потекло

  99% состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно со стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја маската на чиста и сува кожа. Оставете ја 10 до 15 минути, а потоа измијте го вашето лице.

   СОСТОЈКИ(INCI) : AQUA (WATER), GLYCERIN, ACTINIDIA CHINENSIS (KIWI) FRUIT WATER*, CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, POLYGLYCERYL-10 ISOSTEARATE, PARFUM (FRAGRANCE), XANTHAN GUM, PRUNUS PERSICA (PEACH) FRUIT EXTRACT*, FAGUS SYLVATICA BUD EXTRACT*, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PHYTATE, SODIUM DILAURAMIDOGLUTAMIDE LYSINE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, BIOSACCHARIDE GUM-1, LIMONENE, LINALOOL, SODIUM LEVULINATE, BENZYL SALICYLATE, GLYCERYL CAPRYLATE, SODIUM ANISATE, ALCOHOL, BENZOIC ACID.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

    • RADIANCE & ENERGY / SUCRÉ FRAPPÉ 2 ВО 1 МАСКА И ПИЛИНГ ЗА ЛИЦЕ – 75 МЛ.

  Код за нарачка: 3770002306147

  ЧИСТЕЊЕ • ТОНИРАЊЕ • РЕГЕНЕРАЦИЈА
  КРАСТАВИЦА • ГРЕЈПФРУТ • МЕД ОД ПРОВАНСА

  2 во 1 маска и пилинг со органски грејпфрут кој ја ексфолира и прочистува вашата кожа во два чекори, оставајќи го вашето лице сјајно! Дајте и на вашата кожа нов почеток, се додека и се препушта на цитрусната сесија за нега.

  - Користете како маскамасло од розвев грејпфрутмед и екстракт од краставица кои ја прочистуваат, тонираат, навлажнуваат и обновуваат вашата кожа!

  - Користете како пилинг: ослободете се од мртвите клетки благодарение на ексфолирачката моќ на гранулите од кајсија кои ќе помогнат да го ослободите вашето лице од секојдневни нечистотии, многу лесно!

  77,68 % состојки од органско потекло

   

  100 % состојки од природно потекло сертифицирано од Ecocert Greenlife и Cosmebio согласно стандардот COSMOS ORGANIC

  КАКО СЕ КОРИСТИ: Нанесете на чиста, сува кожа еднаш, или два пати неделно. Оставете да делува 5 минути, потоа нежно масирајте со кружни движења. Исплакнете со чиста вода: маската се претвора во млеко, кога ќе дојде во контакт со вода! Избришете го вашето лице, погледнете се во огледало и можете да одите да ги направите вашите пријатели љубоморни на вашиот неверојатен сјај!

  СОСТОЈКИ (INCI): HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, GLYCERIN, AQUA, SUCROSE LAURATE, PRUNUS ARMENIACA SEED POWDER*, HELIANTHUS ANUUS SEED OIL*, SUCROSE PALMITATE, MEL*, CITRUS PARADISI FRUIT EXTRACT*, CUCUMIS SATIVUS FRUIT EXTRACT*, PARFUM , TOCOPHEROL, SODIUM LEVULINATE, SODIUM ANISATE, LEUCONOSTOC/RADISH ROOT FERMENT FILTRATE, CITRIC ACID, GLYCINE SOJA OIL, BETA-CAROTENE, SODIUM CITRATE, LIMONENE, CITRAL.

   

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)