• STRENGTHENING / МАСКА ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ТЕНКО ВЛАКНО - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018860

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ЕЛАСТИЧНОСТ
  МАСЛО ОД РУЗМАРИН • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • МАСЛИНОВО МАСЛО

  Оваа природна зајакнувачка маска за коса го содржи специјалното масло N28 на Др. Конопка, сертифицирано од BDIH COSMOS стандардот, органското масло од рузмарин помага да се направи косата појака, а влакното поеластично.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERIN, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF OIL*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CYMBOPOGON CITRATUS LEAF OIL*, BORAGO OFFICINALIS SEED OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, OENOTHERA BIENNIS OIL*, BETULA ALBA LEAF EXTRACT*, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL*, PANAX GINSENG ROOT EXTRACT*, PINUS SIBIRICA SEED OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, LINALOOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • REGENERATING / МАСКА ЗА ОБНОВА НА СУВА И ФАРБАНА КОСА - 200 МЛ.

  Код за нарачка: 4744183018877

  РЕГЕНЕРАЦИЈА • ХИДРАТАЦИЈА
  ВОДА ОД ВРБИНКА • СОНЧОГЛЕДОВО МАСЛО • АРГАНОВО МАСЛО

  Природна сертифицирана регенерирачка маска за нега на коса, која содржи специјално растително масло за коса од Др. Конопка, сертифицирано според BDIH COSMOS природниот стандард. Содржи екстракт од органска врбинка, кој помага внимателно да се реставрира, негува и ревитализира сувата и фарбана коса.

  98% состојки од природно потекло сертифицирано од BDIH Standard согласно со стандардот COSMOS NATURAL

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.

  СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, SODIUM COCO-SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, LIPPIA CITRIODORA FLOWER WATER*, HELIANTHUS ANNUUS HYBRID OIL*, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL*, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL*, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL*, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL*, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA OIL*, MACADAMIA TERNIFOLIA SEED OIL*, CITRUS LIMON PEEL OIL*, CAMELLIA OLEIFERA SEED OIL*, CITRUS AURANTIUM DULCIS PEEL OIL*, AMARANTHUS SPINOSUS SEED OIL*, COFFEA ARABICA SEED OIL*, ROSA CANINA FRUIT OIL*, HIPPOPHAE RHAMNOIDES FRUIT OIL*, VITIS VINIFERA SEED OIL*, PERSEA GRATISSIMA OIL*, TOCOPHEROL, SODIUM CHLORIDE, GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, BENZYL ALCOHOL, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, PARFUM, LIMONENE, CITRAL, LINALOOL, GERANIOL.

  (* = состојка од органско земјоделство, ** = составено од органски состојки)

 • OIL-PLEX / МАСКА ЗА ФАРБАНА И ОШТЕТЕНА КОСА – 300 МЛ.

  Код за нарачка: 4743318101446

  ЗАЈАКНУВАЊЕ • ХРАНЕЊЕ
  КИНЕСКА ШИСАНДРА • СИБИРСКА БОРОВНИЦА • СИБИРСКИ ЖЕНШЕН

  Оваа маска за коса, со органски екстракти од Кинеска шисандра, Сибирска боровница, Сибирски женшен и Oil complex, интензивно ја храни офарбаната коса и ја одржува бојата и обезбедува прекрасен сјај.

  95% состојки од природно потекло

  КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете ја саканата количина од маската на влажна коса. Оставете да делува 5-7 минути, потоа темелно исплакнете. Да се користи 2-3 пати неделно. Може да се нанесува и на коренот од влакното.